Автор Тема: Избори и нов парламент  (Прочетена 24118 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #30 -: Април 05, 2021, 10:48:33 pm »
Може да се гласува като не се подкрепи никоя партия. Поне гласът ми не отива за някой друг.
Имам чувството, че народът няма представа как да излезе от мишата дупка и да се бори за страната си. Няма и качествени кадри, които да се справят с цялата бумащина за кратко време. Ясно е, че ще мизерстваме още дълги години. Жалко е, че е пълно с хора които вместо да допринасят за развитието ни, все търсят под вола теле и плюят. Не ми харесва това предишното поколение, толкова обременено и покварено. Заради него няма спасение, освен всеки да се развива както може!
то много относително за кого отива гласа, като се зачеркне "не подкрепям никого"
не съм от тези, които плюят, на мнение съм, че какъвто народът, такива и избраниците- предното поколение не знам, но настоящето не е за пример, не визирам само българите, тук в чужбина също са на първа чакра- ядене, пиене, секс и наркотици

Те са навързани нещата. Познавам и от двете крайности. Виждам каква е била семейната среда.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #31 -: Април 05, 2021, 11:32:29 pm »
Кое поколение е предишно и кое сегашно? Родените преди и в Милениума ли?
Аз като голяма слабост на предишното изтъквам общата търпимост и излишно послушание, но изпълнителност, отговорност и степен на образование са несравними.
В сегашното ми харесва, че търсят и отстояват своето, нямат страх, но нямат и респект. Искат, преди да дадат. Не разбират, че преди да откъснеш домата от колците, трябва да копаеш и плевиш, и поливаш. Намахани са и със самочувствие, всички права са техни по подразбиране.
Ако имам избор, бих работила с предишното поколение, работата ще е свършена, точно и добре.
Младите са умнокрасиви, но дотам. Цветя в саксия, нежно раними. Много ги пазим и им правим лоша услуга.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #32 -: Април 06, 2021, 12:14:18 am »
Не се вълнувам от политика, но Слави успя да разбуни духовете, сигурно и сам не е очаквал такъв резултат.
Нагледах се и се начетох на смешки, писания и най- вече коментари за и против него.
Нямам големи очаквания ни от учиндолеца, ни от съвместната им работа. Явно още не сме ударили дъното съвсем, та поне да се надявам на някакъв отскок.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #33 -: Април 06, 2021, 01:37:51 am »
Кое поколение е предишно и кое сегашно? Родените преди и в Милениума ли?
Аз като голяма слабост на предишното изтъквам общата търпимост и излишно послушание, но изпълнителност, отговорност и степен на образование са несравними.
В сегашното ми харесва, че търсят и отстояват своето, нямат страх, но нямат и респект. Искат, преди да дадат. Не разбират, че преди да откъснеш домата от колците, трябва да копаеш и плевиш, и поливаш. Намахани са и със самочувствие, всички права са техни по подразбиране.
Ако имам избор, бих работила с предишното поколение, работата ще е свършена, точно и добре.
Младите са умнокрасиви, но дотам. Цветя в саксия, нежно раними. Много ги пазим и им правим лоша услуга.


Люба, поколение Милениум.
Много от качествата на старото и на мен ми харесват(напълно нормално), но има и непрятни такива - вменяване на чувство за вина, на всяка цена са прави, деспотични и понякога злобни; налагащи се и  обиждат грубо= на псувня;  не умеят да изслушват!!!!; пълна кофа с предразсъдъци; ограничени- "друго не знае".
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #34 -: Април 06, 2021, 09:04:01 am »
Не можеш да спреш гората да се разлиства. Всяко поколение със спецификата си. 
В зависимост от поколенческите планети.

Мунданната или световна астрология, може да се нарече също и астросоциология, защото анализира обществените процеси и нагласи, тяхното развитие във времето. Глобалното. Общата специфика и характеристика на някакъв период от време. Според астрологията като познание всичко е взаимосвързано от най-малкото до най-голямото. Ничия рождена карта не функционира по собствени правила сама за себе си извън глобалното. Сам по себе си рождения хороскоп също е мунданен. Застопорена снимка на планетите от Слънчевата система за някакъв предишен момент във времето. Рождената астрология е частен случай на мунданната. Тя е нейна производна, нейно проявление, следствие, изражение. Глобалното обаче е съставено от сумарното лично. Глобалното е своеобразен камертон, който отзвучава в преобладаващите нагласи на големи групи от хора. Те на свой ред прокарват някакъв вид преобладаващ тренд – в социален, икономически, политически аспект.
« Последна редакция: Април 06, 2021, 09:33:18 am от starinthenightsky »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #35 -: Април 06, 2021, 09:34:12 am »
На Слави плутон не му ли прави квадрат със слънцето?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #36 -: Април 06, 2021, 01:09:24 pm »
На Слави плутон не му ли прави квадрат със слънцето?
Да,и дирекция Слънце е квадрат натален Плутон

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #37 -: Април 06, 2021, 07:46:20 pm »
Удариха му планетите едно рамо, подкрепиха го. Не съм го гледала от повече от пет години, но помня стила му и знам, че съвпадът Нептун Меркурий в скорпион му е целувката от Господ. Представям си колко е бил въздействащ и убедителен и сега, към младите, към гурбетчиите. А да не говорим, че същия цикъл в тригоналните риби съвсем му даде жокер тези дни, точни градуси. Той пусна по случая и много добра песен в тубата, отново профилирана към младите, нищо общо с патриотичната нотка, която вдигаше народа 97-ма, силна игра, знае кога, как и къде да чукне.
Сега обаче започва сериозната част. Не случайно питах за смяна на професия, защото управлението е най-трудната професия. След 30 години популизъм сега ще трябват доказателства. Сривът тук ще означава срив на всичко, просто след това ще трябва да се заключи в имението си при котките и ще изпадне в забвенье.
Не ме кефи и ми е странно, че хората се спряха на Слави, но пожелавам успех и в името на общото ни добруване дано ме изненада.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #38 -: Април 06, 2021, 09:06:38 pm »
А слънцето по сидерал пак ли остава във везни?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #39 -: Април 06, 2021, 10:18:09 pm »
Моето семейство не гласуваме от години, последното ми гласуване беше огромно разочарование, президентските избори 2017, и славчо имаше роля в това да ни подведе, колко честен и почтен човек е мунчо

Ти глава на раменете си нямаш ли, че се водиш по мнението на някой пък бил той и Слави Трифонов, ;D ...а и що ?! Как вземаш за важни мненията на хора, които са чалга в твоите очи, според твоите разбирания ?! :D
Ако Румен Радев не е човек с достойнство не знам кой е. ;) Онзи предишния дето го тупаха по врата. :D
« Последна редакция: Април 06, 2021, 10:33:07 pm от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #40 -: Април 06, 2021, 10:43:19 pm »
А слънцето по сидерал пак ли остава във везни?
  Везни е в 0º 5´16", а Луната му в Скорпион

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #41 -: Април 06, 2021, 10:53:28 pm »
Моето семейство не гласуваме от години, последното ми гласуване беше огромно разочарование, президентските избори 2017, и славчо имаше роля в това да ни подведе, колко честен и почтен човек е мунчо

Ти глава на раменете си нямаш ли, че се водиш по мнението на някой ... Как вземаш за важни мненията на хора, които са чалга в твоите очи, според твоите разбирания ?!
В случая не е било неговото мнение, а излъченото интервю от неговото предаване, от предишни години, в което муньо от диванчето за гости се представи като честен и почтен човек, а пък се оказа, че не е! И предишният е в пъти по-стойностен човек.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #42 -: Април 07, 2021, 08:56:55 am »
Сега обаче започва сериозната част. Не случайно питах за смяна на професия, защото управлението е най-трудната професия. След 30 години популизъм сега ще трябват доказателства.


"Несериозният жанр" пак е въпрос на успешен мениджмънт. Така че Слави преди да е шоумен, популярен телевизионен водещ, певец с харизма, според мен, е предимно мениджър, стратег по призвание. Има нюх към способностите, талантите на хората. Умее да си подбира подходящите хора. Екип, чрез които да бъдат постигнати някакви цели. Предполагам, че предварително е наясно с тежестта на отговорността, която поема и че ако не оправдае предварително заявената позиция, намерения, това ще хвърли сянка на претенциите му да остарява като катедрала, а не като цървул и да постъпва достойно. 
« Последна редакция: Април 07, 2021, 09:56:10 am от starinthenightsky »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #43 -: Април 07, 2021, 11:26:25 am »
Стар, както се появи един пост във фейса, сега, ако сложат Годжи на мястото на Мутафчийски в щаба и бай Шиле, никой няма да забележи.
Понякога предизвикваме съдбата или получаваме странни факсове.
Уж майтап, пък то кво стана...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #44 -: Април 07, 2021, 06:48:34 pm »
Мъж на годината през 2001- Слави Трифонов 
 Мъж на годината през 2002г и през 2006г - Бойко Борисов
https://www.manoftheyear.bg/galeria/4/Pobeditelite-v-sharjove