Автор Тема: Новолуние 12 април 2021г.  (Прочетена 18536 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #45 -: Април 14, 2021, 10:14:10 pm »
Рени, питах защо на 13.04.21.г.е най-свещеният ден в годината и се опитах да предположа нещо.
Рени, значи първото новолуние в знак овен е най-свещеният ден в годината.

Сафо, отговорих. Тази година на 13.04. изгрява първия лунен сърп на Новата Луна и по него се предсказва какво ще предстои за цялата година. Миналата година трябва да е било на 25.03.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #46 -: Април 14, 2021, 10:16:57 pm »
Освен това Коледа, или Рождество Христов се свързва със зимното слънцестоене, когато в древен Египет слънцето изчезва буквално за един ден след това изгрява от съзвездие Дева... Ражда се слънцето, бог Ра от девицата.... Та така и до днес

Датата не е била фиксирана, а е била между 22-25 декември, свързана с празниците на Сатурн в Римската империя. Със зимного слънцестоене започва Новата година.1 януари е произволна избрана дата, за унифициране.
на 25.12.се е празнувал празник наречен "Непобедимото Слънце"

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #47 -: Април 14, 2021, 10:18:19 pm »
И още

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #48 -: Април 14, 2021, 11:01:58 pm »
аз чествам Коледа на 25 декември и не само аз, а и всички православни християни, които познавам. Ти вероятно не си по моя календар.
аз, аз, аз - Марс в Овен се е задействал от лунацията, за която е темата тук
Изрично написах, че някои православни (страни) честват Рождество Христово на 7 януари- Русия, Македония, Сърбия и други, както и българските монаси на Атон- те спазват канона по юлианския календар- пости, празници, всичко
У дома винаги сме отбелязвали Бъдни вечер на 6 януари, много българи си колеха прасето тогава, помня в началните класове, че двама мои съученици черпеха на Ивановден на 20 януари, новият стил се наложи по-късно към края на 70-те, а окончателно след 90те, покрай западните филми- католици и протестанти са по новия календар, по който сме и ние, българите, но Великден е подвижен празник, както споменах, понякога се случват на една дата

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #49 -: Април 14, 2021, 11:11:05 pm »
Акрукс ,ти кога празнуваш Коледа?Предполагам,че не си от монасите на Атон.
МарсЪт ми е в 15*овен.Лунацията е разх.аспект.
Рени написа,че огнените са деспотични,уверени,решителни,самодоволни,силно се интересуват от себе си,привличат внимание,груби,енергични.............Тя,Рени е задействана ,ти също,защото имаш светило в овен и орбисът към лунация е по-голям.
Разбира се,аз ще се откажа от спора,защото нямам толкова огън,и защото мисля,че е напълно безмислено в този отрязък от време да споря с Огнени дами,които се мислят за АУ! ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #50 -: Април 14, 2021, 11:33:25 pm »
Нещо по темата- Новолунието в Овен https://www.facebook.com/VictoryAstro/posts/4019192211479593
По-конкретно последното изречение, в което се предупреждава да се пазят главата и очите.
Вчера на първата дама са установени аневризми https://www.24chasa.bg/novini/article/9703425
В статията споменават, че на 17 февруари се е разболяла от корона вирус, това е по Новолуние във Водолей, което попада в неин 8-ми дом, броено от Слънцето

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #51 -: Април 14, 2021, 11:38:42 pm »
Акрукс ,ти кога празнуваш Коледа?Предполагам,че не си от монасите на Атон.
И на двете дати празнувам/е - нали съм по майчина линия от РСМ  :)

П.П. Луната ми е на 7* Овен, а Новолунието на 22*, по-близо е до Юпитера ми на 15* Овен в 8д и имаше раздвижване около наследствен имот, задействала се е процедура за публична продан

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #52 -: Април 15, 2021, 09:58:28 am »
Сафо, Гугъл няма да ти даде отговорите на въпросите, които задаваш. Книги, хора., наблюдение, осмиляне.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #53 -: Април 15, 2021, 10:51:45 am »
Сафо, няма спор. Питаш, отговарям ти каквото знам. Оттук вече си ти- да се съмняваш, проверяваш, размишляваш.  :)

Всяка година по това време имам Новолуние върху стелиума в Овен, не е от това, аз съм натив с Марс в 1-ви дом- това съм аз, винаги.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #54 -: Април 15, 2021, 12:17:08 pm »
Сафо, няма спор. Питаш, отговарям ти каквото знам. Оттук вече си ти- да се съмняваш, проверяваш, размишляваш.  :)

Всяка година по това време имам Новолуние върху стелиума в Овен, не е от това, аз съм натив с Марс в 1-ви дом- това съм аз, винаги.  :)
Рени, миналата година Новолунието в овен е в 4 градус. Аз се питам дали всяка година най-свещеният ден е 13 април, или се измества в зависимост от Новолунието.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #55 -: Април 15, 2021, 12:22:48 pm »
Всяка превенция предполага наличието на по-малко интервенция.
Всички планети в Овен, мунданно и натално, са в очакване да бъдат ангажирани с инициативи, нови планове по  техните искания, интереси, нужди, картини. Само Слънцето може да изрази естествено и морално своята същност. Сега Овен е в своето най-слабо положение, най-ниско като енергетика, но импулса да се сервират салата, заедно с основното и десерта на масата, дава предпоставки за  фал старт в доста начинания.
Слънцето е силно, така че всички сфери по Венера, Меркурий, Луна остават под негово влияние, остават в неговата сянка, в неговата власт. Само то може да ползва само за себе си техните ресурси. Слънцето е в знак, където изгорените планети нямат сила, Овен, марсов знак, Изгорените  ще започнат да се ровят в делата на шефа си, с цел да ползват инструментите си самосиндикално/Марс/ , но ще е трудно, защото Слънцето всячески ще иска да ги игнорира, ако не работят за него.
Кофти е, че няма планета, кояо да послужи за канал, на цялата тази центрирана енергия.
За да има ефект от корекциите на лявата квадратура на Плутон е добре да се включат женските инстинктите, те по-добре улавят накъде води импулса надолу, навътре. Загубите, които следват, ще отворят "дупка' за нови придобивки. Тези, които са силно свързани с материалното, влиянието им е било на база власт и пари или такива , които разбират, че не умеят да управляват добре доходите си, периода, е предпоставка, да пристъпят към крайни действия- самоубийства, рекети, безскрупулни действия. Щом хваща и Венера, определено води до вманиачаване и силни страсти- провокира пък желания към ревност, завист, алчност, пак с крайни прояви. Плутон имаше връзка и с ядрените сили, падащ квадрат, разпад на ядрени натрупвания- в каква посока не знам. Лидери на организирана престъпност, тайни организации, може да обърнат играта за миг.Левият квадрат на Нептун към Марс, който е един от управителите на лунацията- химични процеси, химичната промишленост, да натровят водни басейни, морската и речна фауна. Но пък лявата квадратура и чисти, измива, коригира, там, където има мазни, тъмни, петна. Марс не е комунист, то е ясно, но сега е повече идеалист, което не е много обнадеждаващо като за начало, което е зависимо от Нептун- може да му липсва усещането за личностно определяне, или воля, или цел, стремеж на това новолуние. Но понеже Венера вижда Марс, макар есенциално да не е силна, все пак желаното, макар и не ново, изкривено, да бъде завоювано.
При така акцентиран Овен на новолуние е добре по-малко да се взираме в компютъра, телефона, книгите, да пазим зрението. Предпоставки за главоболие, мигрени, жлъчка, черен дроб работят по-трудно, затова да даденм шанс на бъбреците да охладят организма и страстите.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #56 -: Април 15, 2021, 12:32:33 pm »
Сафо, аз имам много точки по дължината на Овен, както и много МП в кардиналните знаци защото при мен е силна оста Овен- Везни. Всяка година лунацията ги активира, разбира се проявата е различна навън.
Всички лунации са в цикъл, както всичко останало. 4-8, Слънчево-Лунния. 19 г Лунния, повтаря всяка фаза, изгрев на Луната. От момента, в който Слънцето влезе в Овен, докато стигне Телец, всеки един от 30 дни може да бъде "най-свещен"
Разликата е, че понякога "свещеният ден" е с Луна в Овен
Ето тази година "свещения ден"  е с двете Светила в екзалтация, тази година, 4 г,  ще е под това влияние и ако активира важна точка мунданно или натално, ето събитийност.
« Последна редакция: Април 15, 2021, 12:46:20 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #57 -: Април 15, 2021, 01:08:10 pm »
Споделено, Новолуние  20*Овен , 2013 г съвпад Луна, к5. Слънце,Луна, Марс хронократори, Прогресивно пълнолуние в Скорпион, Първия лунен сърп или "свещения ден" заедно с цикъла Венера/Марс, който е изгорен. При мен Луната е изгряла почти срещу Фортуна, заедно със Сатурн. Имам събитие, което се развива точно под формата на това, което се е виждало или не.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #58 -: Април 16, 2021, 03:54:16 pm »
Новолунието тази вечер отбелязва началото на най-свещеният ден в годината. За прогнози още е рано, преди да сме видели новата Луна, която ще изгрее след залезът на Слънцето, в меркуриевата терма на Овен. За сега можем да кажем че доминиращия Марс в Телец и невидимия Меркурий в Риби,без аспекти с новата Луна не дават добра прогноза и по- скоро описват развитието на неконтолируемо и стихийно развиващи процеси с ефекти върху финасовата стабилност и психическото здраве, наводнения и материални щети. Хелиакалния изгрев на Венера, като Вечерница след около седмица, в мястото на изгрева на Луната днес, вероятно ще оформи по-осезаеми предпоставки за задълбочаване на финасовата криза, но и инструменти за справяне с нея. Предвид доминиращата позиция на Марс, засега епидемията остава неовладяна
И докато светът се пренарежда повече или по малко извън нашия контрол, изцяло подвластни нему са нашите съзнателни импулси и чисти намерения. 😇 Светли и чисти да бъдт те тази вечер и през утрешния ден.
А, ако условията където се намирате позволяват наблюдения, след залез слънце на югозападния хоризонт потърсете новата Луна и се свържете с новото начало ,което тя носи със себе си.
Elena Pencheva 

Тълкуването е по сидерален зодиак.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #59 -: Април 16, 2021, 08:43:27 pm »
В 11-ти дом, върху нат. Юпитер, секстил с нат. Слънце и квадрат с нат. Венера.
Нямам идея какво да очаквам, евентуално някоя приятна среща с приятелка.
Вчера имах не тройно критичен ден, ами десеторно.
Не знам дали е последствие от Новолунието, защото не ми изглежда толкова зловредно, а и в крайна сметка всичко приключи добре.
За начало едно дете се хлъзна по асфалта, играейки и хубаво се ожули и разцепи веждата.
По средата- пак жалби от настоящата на бившия, тая не престана да търси под вола теле.Днес пак ходих в РУ, хората се смеят и вдигат рамене, ама писах ответ.
И краят снощи, който сбъдна дългогодишните ми кошмари- развалиха се вратите на буса, с който прибираме децата, шофьорът слезе да я оправя и като тръгна оня ми ти бус, добре, че човекът е слаб и се метна бързо, а и бяхме на безлюдна улица. Много се уплаших, днес цял ден стм като цапната.
Ужасен ден, а е ден рожден на любима приятелка.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...