Автор Тема: Новолуние 12 април 2021г.  (Прочетена 17840 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Новолуние 12 април 2021г.
« -: Април 09, 2021, 01:58:22 am »
Новолуние в Овен 22º24`

Новолунието в 1д съвпад с Венера и секстил с Юпитер У10, съУ1
Най-точен аспект прави с Марс на IC - тригон, а Марс е у-л на заключен знак Овен в 1д и на 8д, с другия У8 Плутон в 11д прави квадрат - може да секнат парите от ЕС, а на местно ниво- скандали, агресия, лъжи, компромати, опасност от вируса- Марс в напрегнат аспект с Нептун в 1д., катастрофи- тях си ги има редовно, но сега опасността е по-голяма, бурен вятър с дъжд

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #1 -: Април 09, 2021, 05:47:51 am »
При мен новолунието е в 12 дом.Секстил Слънце,секстил Луна.Имам час за зъболекар.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #2 -: Април 09, 2021, 08:21:24 pm »
В точен тригон с луната и сходящ съвпад с наталната ми венера. Венериния ми възврат е утре и по този случай съм на работа, това и домакинска работа имам планувани. ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #3 -: Април 09, 2021, 08:22:46 pm »
Повдига на дневен ред темата на настоящото слънчево затъмнение и Уран като символика.
По паралела 42,43,44 северна ширина в т.число и в България, едновременно изгрява Марс, Юпитер е в кулминация, Слънце залязва и Плутон е в антикулминация. Това предполага изплуване на възможности в контекста на напрежение, протестни настроения, разместване на пластове с емоционален, воден нюанс, специфика (мидпойнт Слънце/Плутон и Венера/Плутон в Риби).

За София, изгряващи Риби и новолуние в Овен с управител Марс. Уран - Марс полуквадрат  може да роди променливост, непостоянство, действие (мидпойнт Марс - Уран в началните градуси на мутабелните знаци и 16,17 градус на кардиналните знаци)
Като метафора образуване на бързеи, водовъртежи. Емоционална буря. Метеорологично - възможност за гръмотевични бури, градушки, силни пориви на вятъра.
Лов на риба в мътна вода. В търсене на (съмишленици Водолей) на фона на подводни камъни, хлъзгав терен, възможности на скрити места, от невидими на пръв поглед източници - изгряващи Нептун, Риби и Юпитер в 12-ти. Скрит коз под ръкава. Опити за заглушаване, завоалирани послания - Марс в Близнаци в квадрат с Нептун в Риби. Неочаквани възможности.
« Последна редакция: Април 09, 2021, 08:49:00 pm от starinthenightsky »

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #4 -: Април 09, 2021, 09:48:25 pm »
Всъщност при мен е точно на върха на 12ти дом 22°24. В същия ден имам транзит на Хирон тригон с Юпитер.
Ами, май го усещам, защото смятам да се усамотя с медитация и размисли за безкрайното съзнание. 😎
« Последна редакция: Април 09, 2021, 10:06:35 pm от Хермес »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #5 -: Април 10, 2021, 05:57:00 am »
Скандал,напрежение,обир,инцидент висока сграда,съоръжение(мост,тунел),земетресение.
У1 Юпитер в 12 дом в картата(водолей) в аспект с Марс в 4 ти,някой тайно ще съдейства ,за създаване на напрежение.Полицейска акция с весникарски привкус.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #6 -: Април 10, 2021, 01:14:50 pm »
В 11-ти дом, върху нат. Юпитер, секстил с нат. Слънце и квадрат с нат. Венера.
Нямам идея какво да очаквам, евентуално някоя приятна среща с приятелка.
« Последна редакция: Април 16, 2021, 08:43:02 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #7 -: Април 10, 2021, 01:52:35 pm »
При мен е в 9-ти дом, в интерсептиран знак, точна опозиция със Сатурн ::)
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #8 -: Април 10, 2021, 07:59:11 pm »
Точно на куспидата на 2 дом в тригон със Слънцето.Още съм без работа и не виждам откъде мога да получа пари,освен от борсата :)

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #9 -: Април 10, 2021, 08:34:15 pm »
И при мен е в 12-ти дом, като прави тригон със Слънце, Юпитер и Нептун, секстил с Луна и Марс, квинкокс към Уран, опозиция към Плутон и квадратура с MC. На ендокринолог съм дни по-късно, така че по 12-ти болниците и лекарските кабинети не ми мърдат.  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #10 -: Април 10, 2021, 08:48:06 pm »
Всяка превенция предполага наличието на по-малко интервенция.
Всички планети в Овен, мунданно и натално, са в очакване да бъдат ангажирани с инициативи, нови планове по  техните искания, интереси, нужди, картини. Само Слънцето може да изрази естествено и морално своята същност. Сега Овен е в своето най-слабо положение, най-ниско като енергетика, но импулса да се сервират салата, заедно с основното и десерта на масата, дава предпоставки за  фал старт в доста начинания.
Слънцето е силно, така че всички сфери по Венера, Меркурий, Луна остават под негово влияние, остават в неговата сянка, в неговата власт. Само то може да ползва само за себе си техните ресурси. Слънцето е в знак, където изгорените планети нямат сила, Овен, марсов знак, Изгорените  ще започнат да се ровят в делата на шефа си, с цел да ползват инструментите си самосиндикално/Марс/ , но ще е трудно, защото Слънцето всячески ще иска да ги игнорира, ако не работят за него.
Кофти е, че няма планета, кояо да послужи за канал, на цялата тази центрирана енергия.
За да има ефект от корекциите на лявата квадратура на Плутон е добре да се включат женските инстинктите, те по-добре улавят накъде води импулса надолу, навътре. Загубите, които следват, ще отворят "дупка' за нови придобивки. Тези, които са силно свързани с материалното, влиянието им е било на база власт и пари или такива , които разбират, че не умеят да управляват добре доходите си, периода, е предпоставка, да пристъпят към крайни действия- самоубийства, рекети, безскрупулни действия. Щом хваща и Венера, определено води до вманиачаване и силни страсти- провокира пък желания към ревност, завист, алчност, пак с крайни прояви. Плутон имаше връзка и с ядрените сили, падащ квадрат, разпад на ядрени натрупвания- в каква посока не знам. Лидери на организирана престъпност, тайни организации, може да обърнат играта за миг.Левият квадрат на Нептун към Марс, който е един от управителите на лунацията- химични процеси, химичната промишленост, да натровят водни басейни, морската и речна фауна. Но пък лявата квадратура и чисти, измива, коригира, там, където има мазни, тъмни, петна. Марс не е комунист, то е ясно, но сега е повече идеалист, което не е много обнадеждаващо като за начало, което е зависимо от Нептун- може да му липсва усещането за личностно определяне, или воля, или цел, стремеж на това новолуние. Но понеже Венера вижда Марс, макар есенциално да не е силна, все пак желаното, макар и не ново, изкривено, да бъде завоювано.
При така акцентиран Овен на новолуние е добре по-малко да се взираме в компютъра, телефона, книгите, да пазим зрението. Предпоставки за главоболие, мигрени, жлъчка, черен дроб работят по-трудно, затова да даденм шанс на бъбреците да охладят организма и страстите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #11 -: Април 10, 2021, 10:09:11 pm »
Сега какво или кой  ще "каца" ?! ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #12 -: Април 10, 2021, 10:46:35 pm »
При мен в 1 дом, на градус от К2; в секстил с Венера/У3,8 и Хирон; тригон със Сатурн/У11, Уран/У12 и МС.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #13 -: Април 11, 2021, 05:26:04 am »
Уху, Рени, сега ще е малко дронче. До септенера само знакът на Луната и Марс е различен, Сатурн на ръба, но и тримата в съседство на събитието от годишнината.
Аз мисля, че трябва да има развитие. Сещам се за едно хубаво и едно лошо проявление, макар и двата да не са спирали. Не са нови. Марсови кацания и уви, модерни безпилотни в Донбас и Нижний Новгород. Но официално може нещо да изскочи. Защото светът се прави, че няма нищо. Марсово-Плутонови конфигурации, дано не. Меркурий не мери приказките, Марс действа нерационално, повлиян от Нептун.
Да си пожелаем все пак нещо приятно, например да ни сервират изстудени коктейли в морска привечер с дронове, заради социалната дистанция. Човек вече не може и на дупето на сервитьорката да се изкефи. Или на непремерено дългите й, твърде цветни нокти.  ;)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 12 април 2021г.
« Отговор #14 -: Април 11, 2021, 05:47:50 am »
Може железния човек да кацне ,Марс у8 ,съуп.на 1ви дом в картата с координати на София.
Метеорит ?
Ще пускат метрото до Горна Баня.