Автор Тема: Цикъл Меркурий-Венера  (Прочетена 5849 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Меркурий-Венера
« Отговор #15 -: Май 29, 2021, 03:18:22 pm »
Меркурий и Венера близо една до друга точно след залез слънце в петък, 28 май,(събота и неделя) в западно-северозападното небе. Потърсете Меркурий вляво от Венера.
 Венера и Меркурий сега имат най-близката си среща до 5 ноември 2033 г.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Меркурий-Венера
« Отговор #16 -: Май 29, 2021, 07:58:34 pm »
Меркурий и Венера близо една до друга точно след залез слънце в петък, 28 май,(събота и неделя) в западно-северозападното небе. Потърсете Меркурий вляво от Венера.
 Венера и Меркурий сега имат най-близката си среща до 5 ноември 2033 г.
8)
Срещат се в 24*близнаци.При мен разх.съвпад Луна у3ти дом,разприказвах се,врели,некипели,идва ми отвътре някак си с тая тъпа близнашка Луна да разтягам ластици/локуми.Цял ден го правя.Водя речи,монолози предимно. ;D
Тригон Слънце в 10ти-Ехооо,Его?Да се изявя.И квадрат Плутон.
« Последна редакция: Май 29, 2021, 10:04:56 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Меркурий-Венера
« Отговор #17 -: Май 30, 2021, 09:41:05 am »
Сафо, това че, някой среща някой или нещо, не означава, че започва нещо ново.
Това че, някой или нещо не се движат, не означава, че не може да се произведе събитие.
Стационарните фази са най-силни именно с това, с интензитета при евентуално събитие. Спирането на планетата от директна движение и обръщане към ретроградно е по-силно, по-стресово, отколкото от спирането от ретроградно и обръщане към директно движение. Движиш се със 100 км/ч и рязко трябва спреш или движеш се с 30 км/ч и рязко трябва да спреш- прецени ? Когато си спряла и си срещнала/сблъскала си се  с  камък, стена, човек, 100 лв на земята, започваш ли задължително някаква инициатива, проект, връзка с изброените ? Но...същите, докато си спряла, ще определят под някаква форма по-нататъшните ти действия, в определен период. Караш със 100 км/ч,но трябва да заредиш колата с гориво, намаляваш постепено и докато спираш, забелязваш камък, стена, човек, кито ти правят впечатление. Започваш нещо ново с един от тях или с всичките.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Цикъл Меркурий-Венера
« Отговор #18 -: Май 30, 2021, 02:15:45 pm »
При мен съвпадът им е в 12- ти дом, тригон Слънце У3.
От няколко дни си пишех с един симпатяга и точно в петък, като разбрах какво работи, го отрязах.
Имаше професията на бившия, което мен не ме устройва.
Не бих казала, че съм речовита тези дни, даже напротив- мълчи ми се.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Меркурий-Венера
« Отговор #19 -: Ноември 10, 2022, 05:53:49 am »
Меркурий и Венера ще се срещнат в нов цикъл на 21.11.22г.в 7*на знак стрелец.Съвпад с Антарес ,или не точно?
Диспозиторът е силен ,но ретрограден.За къде ще пътуваме?За какво ще говорим?
Меркурий е в своето лице според У.Лили.
« Последна редакция: Ноември 10, 2022, 06:00:05 am от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Меркурий-Венера
« Отговор #20 -: Ноември 20, 2022, 01:17:58 pm »
Меркурий и Венера ще се срещнат в нов цикъл на 21.11.22г.в 7*на знак стрелец.Съвпад с Антарес ,или не точно?
Антарес е на 10° 04' в Стрелец, а за звезди се гледа съвпад с орбис до 2° 

Меркурий и Венера се срещат в 1ч бг време на 22 ноември в 7° 09' на знака Стрелец

Цикълът е в тригон с моята овча Луна, секстил Слънце и квадрат с Уран

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Цикъл Меркурий-Венера
« Отговор #21 -: Ноември 21, 2022, 12:46:14 am »
Венера и Меркурий се срещат върху наталната ми луна, което е и мидпойнта на милия ми йод. Чувствам се отвратително от близо седмица. Не толкова, че се случват конкретни неща, колкото аз затъвам в моето си емоционално блато и все едно всичко е загубено. Лошото при мен е, че когато се чувствам така се включва някакъв механизъм с агресия срещу мен самата, а после и срещу целия свят. Не е лесно, фактът, че се познавам не помага особено.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Меркурий-Венера
« Отговор #22 -: Ноември 21, 2022, 05:35:28 am »
Съвпадът е съвпад с асц на сина ми,полусекстил с Юпитер(нат.),транзитен Юпитер е на к4.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Цикъл Меркурий-Венера
« Отговор #23 -: Ноември 25, 2022, 10:33:55 pm »
Да не казвам голяма дума, но май най-накрая навързах благодарение на съвпада този йод какво прави и аз съответно какво правя. Сега какво следва да направя като човек, който иска да счупи колелото и да продължи най-накрая напред? Да действам по начин, обратен на този, по който съм действала предишните пъти при активацията му?

Венера и Меркурий се срещат върху наталната ми луна, което е и мидпойнта на милия ми йод. Чувствам се отвратително от близо седмица. Не толкова, че се случват конкретни неща, колкото аз затъвам в моето си емоционално блато и все едно всичко е загубено. Лошото при мен е, че когато се чувствам така се включва някакъв механизъм с агресия срещу мен самата, а после и срещу целия свят. Не е лесно, фактът, че се познавам не помага особено.