Автор Тема: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.  (Прочетена 28505 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.
« Отговор #15 -: Юни 02, 2021, 07:26:40 pm »
Стреличка много хубаво и ясно обясни принципа на затъмненията/лунациите.Това новолуние/затъмнение ,започващо сега,ще има реализация,материализация,на 19.12.21г при пълнолунието в близнаци -28*.И ще приключи с новолунието в близнаци на 30.05.2022г -9*


Сафо, знаеш ли кога е започнал цикъла Слънце- Луна и цикъла на Луната, на тази лунация, т.е. да повтаря всичките й фази, за да може да се определи кога ще приключи ? :)
Друга беше посоката на коментара на Стреличка- кулминира само онова, което е посято, един път и втори път е посочила от коя серия Сорос е затъмнението. Новолунието със затъмнение може да има реализация още на следващото пълнолуние, когато Марс е в Дева....
Ами,не.
Рени,Марс от дева ще го аспектира с квадрат,затова ли казваш,че може да има реализация тогава?
Нали всички лунации ги задейства Или Слънце,или Марс?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12457
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.
« Отговор #16 -: Юни 02, 2021, 07:55:08 pm »
Сафо, предполагам, защото Марс винаги динамизира с квадратурите си. Може да донесе прекъсвания, разрушения, но понеже тази година е много вероятно да е вече невидим по това време, да има изкривено проявление или пък да сочи освобождаване на някакъв вид енергия във връзка с темите по затъмнението ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.
« Отговор #17 -: Юни 02, 2021, 08:14:04 pm »
Рени,мерси!Ще следим. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12457
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.
« Отговор #18 -: Юни 02, 2021, 08:24:56 pm »
Рени,мерси!Ще следим. :)

Да.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.
« Отговор #19 -: Юни 03, 2021, 08:10:17 am »
тр.марс- слънце в квадратура към точка на лунация/затъмнение активират  темите му,не ги кулминират-реализират

"Първата фаза – съвпад Нарича се еволюция
 
Втора фаза – расходящ секстил
Тук процесът, започващ в момента на съвпада се стабилизира

Трета фаза – растящ квадрат
При квадрата се появява първия кризисен цикъл

Четвърта фаза – растящ тригон

Ако премине кризисния период, то човек може да се готви за кулминацията, която ще настъпи при опозицията. При тригона настъпва хармоничен период, даващ възможност за приток на творческо състояние, възможност да донесе силен поток от енергия, който идва след квадрата

 Пета фаза – опозиция
Ако развитието на цикъла върви без отстъпки, като удачна реализация на замисленото, сега се появява фазата на кулминацията, въплъщението на всичко това, което е било при съвпада, награда за успехите, възможност човек да изрази себе си, да почувства своите нови граници, доколкото след всяко преодоляване човек разширява своите граници и тук той може да си каже, че ето и това мога вече, а ми се струваше, че съм на предела (квадрат), а сега той може още повече.

Шеста фаза – падащ тригон
Има два варианта – извършеното събитие в кулминация и несвършеното събитие. Ако събитието е извършено, то при тригона настъпва заслужен отдих, възможност да се вкусят плодовете на своето дело, идва признанието и една опасност – излишно задоволство от свършеното.

Седма фаза – падащ квадрат
Веднага става досадно, че нещо не е било направено, че не е стигнало време за някакви нюанси и всички грехове и небрежности излизат на преден план. Всичко, което е убягнало от контрола по време на цикъла, пуснато на самотек по време на квадрата ще даде своите бурени. Появява се самокритичност, виждат се елементите на необмисленост, заложени при съвпада

Осма фаза – падащ секстил
По времето на падащ секстил се появява кратка възможност да се изгладят всички стени на извършеното, бързо да се доведе всичко до блясък, да се хване този кратък шанс, който е необходим при активна жизнена позиция, за да не се изпитва горчиво разочарование по време на съвпада"

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.
« Отговор #20 -: Юни 03, 2021, 10:45:13 am »
При мен лунацията е в съвпад десц.Имам припокриване на осите МЦ/ИЦ с нат АЦ/ДЦ. Марс в точен тригон с нат Луна и Нептун. АЦ на процеса в съвпад нат. Венера и Плутон ???
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 01:48:28 pm от Kleo »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.
« Отговор #21 -: Юни 03, 2021, 10:29:19 pm »
При мен лунацията е в съвпад десц.Имам припокриване на осите МЦ/ИЦ с нат АЦ/ДЦ. Марс в точен тригон с нат Луна и Нептун. АЦ на процеса в съвпад нат. Венера и Нептун ???
Клео,на 5та фаза ще споделиш.
Оста на взаимоотношенията,статус на родители,племеници,баби/дядовци.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.
« Отговор #22 -: Юни 04, 2021, 12:27:36 am »
Тази лунация ме притеснява, т.к. е в точна опозиция с нат. Марс (у12 в 7д).
Не знам как ще се прояви, но искрено се надявам да съм в добро (ментално и физическо) здраве и да не се срещам с никаква агресия и болници. //вече повече от месец търпя всякакви странични ефекти от експериментално лечение. истината е, че едва функционирам, а има и дни, в които едва успявам да дишам. все по-трудно ми е да намирам смисъл. толкова.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.
« Отговор #23 -: Юни 04, 2021, 08:35:10 am »
Малко дати да ни напомнят:Марс квадрат затъмнението -29.08.21г.,опозиция-10.01.22г.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3331
Re: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.
« Отговор #24 -: Юни 04, 2021, 09:08:52 am »
Много страшно затъмнение според Маргарита Паскалева

https://lupa.bg/news/samo-v-lupabg-ochakva-ni-kritichno-slanchevo-zatamnenie_120910news.html
Frankly, my dear, I don't give a damn.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.
« Отговор #25 -: Юни 04, 2021, 10:30:57 am »
Слънчевото затъмнение е на мидпойнтите Плутон/Уран и Плутон/Сатурн. Предполага се, че там където слънчевото затъмнение, Плутон, Уран и Сатурн изгряват, в кулминация са, залязват или са в антикулминация, слънчевото затъмнение вероятно ще е по-изразено. Или на тези локации,  на които въпросните в релокационната карта на слънчевото затъмнение по някакъв начин излизат на преден план. Изброените е възможно да са зони с повишена сеизмична, свлачищна и вулканична активност. Неблагоприятни метеорологични явления - урагани. С вероятност за напрежение, разместване на пластове, коренни промени, организационни и управленски рокади. На ниво комуникация, обмен на информация. Конфликт на информационно ниво, национални интереси и споразумения и спогодби (Близнаци) (слънчевото затъмнение, Меркурий в Близнаци и Венера в Рак споделят градус - антисия). Възможни са информационни разкрития, които евентуално да станат причина за дипломатически скандал.

Например по целия паралел 37,38 северна географска широчина. Една от локациите е  Калифорния, Сан Франциско. Там изгрява Уран и е в кулминация Плутон. Слънчевото затъмнение изгрява в Южна Дакота, Небраска, Канзас.  В Индия  Уран залязва, а Сатурн  е в антикулминация.
По меридиана 158 -159 източна географска дължина - едновременно изгрява Марс, залязва Плутон и Уран е в антикулминация. Като локация - намира се някъде в Тихия океан. Там и слънчевото затъмнение е в антикулминация.
Слънчевото затъмнение е в кулминация по меридиана 15 - 17 източна географска дължина. На тези локации и Нептун залязва. На него се намират Швеция, Хърватска, Босна и Херцеговина, Чехия, Австрия, Унгария, Италия, Полша, Либия, централна Африка.

Слънчевото затъмнение е на мидпойнтите Плутон/Уран и Плутон/Сатурн.

Също и на Марс/Уран. Това се предполага, че може да е важно като уточнение, защото "хвърля ръкавица" по посока на слънчево затъмнение, долен съвпад Меркурий в Близнаци в квадратура с Нептун в Риби. Един вид още един акцент, "побутване", освен долния съвпад на Меркурий, да се покажат картите, информацията, посланията на масата.

Каквато и дата да бъде избрана, предсрочните избори вероятно ще се случат на фона на слънчево затъмнение в Близнаци. През призмата на зодиакален знак Дева - изгряваща Дева. Управител на слънчевото затъмнение и изгряващия знак е Меркурий в Близнаци. Долен съвпад на Меркурий в Близнаци. Периодът около и по време на слънчевото затъмнение, вероятно ще даде старт на кардинални промени в организационния модел - намира се на на мидпойнта Плутон/Уран и Сатурн/Плутон. Най-точен аспект на нодалната ос е с ретрограден и като такъв по-изразен Плутон в Козирог. Скорпион се намира на върха на трети дом. Слънчевото затъмнение и Меркурий споделят градус през оста на слънцестоенията с Венера (антисия). Мидпойнт слз/Венера и Уран/Сатурн се намират на една ос. Квадратурата между Уран и Сатурн е точна. Слънчевото затъмнение и Меркурий са в квадратура с Нептун в Риби. Вероятно няма да липсва и хвърляне на прах в очите.

Нагласи и настроения, които може да се осъществят, прокарат чрез по-голяма яснота, прецизност, точност - Дева,  принципите на един метафорично казано узрял за това Меркурий в Близнаци (гласуване).  Венера е на мидпойнта слз/ Марс. Венера и слз, Меркурий споделят градус чрез антисия - изборът, да дадеш своя глас може да е мотивиран от промяна в ценностната идентификация и усещане за принадлежност. Венера е в зодиакален знак Рак - като принцип е възможно да е катализатор, рупор на натрупано емоционално напрежение - мидпойнт Марс/Уран - Марс в последния градус на зодиакален знак Рак. В квадратура на градуса на горния съвпад на Меркурий.
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 11:23:50 am от starinthenightsky »

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.
« Отговор #26 -: Юни 04, 2021, 01:44:31 pm »
При мен лунацията е в съвпад десц.Имам припокриване на осите МЦ/ИЦ с нат АЦ/ДЦ. Марс в точен тригон с нат Луна и Нептун. АЦ на процеса в съвпад нат. Венера и Нептун ???
Клео,на 5та фаза ще споделиш.
Оста на взаимоотношенията,статус на родители,племеници,баби/дядовци.
Да разбира се

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.
« Отговор #27 -: Юни 04, 2021, 02:19:33 pm »
Затъмнение 2002г.Къде е разликата?
Тогава е било от серията Сарос 4N , каквото беше СЗ миналата година на 21 юни - ограничения, радели, илюзии, трудна серия на Сарос, а СЗ сега е 5N - Стреличка е написала тълкуванието на Брейди
Различна серия са СЗ от 10 юни 2002 и СЗ от 10 юни 2021г., освен това тогава е било в съвпад със Сатурн, а сега с диспозитора си Меркурий
затъмнението от 2002 е отново на моя дц, АЦ отново е в съвпад Венера/Плутон. МЦ на процеса съвпад с ДЦ , съотв. ИЦ на АЦ. Затъмнението е в  съвпад със Сатурн , на мен ми е в 4 дом управлява 2. В 7 дом са транз. Венера управлява 5 и 10 дом в натала. Транз. Юпитер в 7 дом, натално е в 10 и управлява 1 в натала. Тригон на процеса към нат. Слънце и Юпитер в 10 дом. Тогава продадохме апартамента и купихме голяма къща много изгодно. Изнесохме се при баба ми временно. Незнам Меркурий опозиция нат Луна и Нептун, може ли да дава лъжи от жени, защото и такива имаше. Всичко стана много внезапно и се разви бързо.  Това мога да споделя за тогава, сега ще видим. Дано само всички да са здрави ;)
« Последна редакция: Юни 04, 2021, 02:59:22 pm от Kleo »

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.
« Отговор #28 -: Юни 04, 2021, 02:57:16 pm »
А междудругото на майка ми затъмнението й е в съвпад със Слънце, за съжаление нямаме час на раждане и тя не иска да прави ректификация, но тя има натален съвпад Слънце Уран и малко по широк с Венера. Изненадващо продаде зем. земя отново бързо и неочаквано

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12457
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и СЗ 10 юни 2021г.
« Отговор #29 -: Юни 07, 2021, 03:36:10 pm »
Значи и преди, 100 г, и преди 1000-2000 г, и сега, затъмненията ги тълкуваме все със същата фаталност, прокоба, злощастност. Разликата е, че на слушателите от преди 2500 г им е простено, на нас- не.
Двойката Близнаци-Стрелец е най- малко противоположна и най- лесно се осъзнава опозицията поради най-силно изявената подвижност. Аналитичното мислене срещу интуитивното.
Цитат :" Нужно е по някакъв начин да пазите целта в ума си, но да  не изпускате нещата , случващи се по пътя. Ако пътувам, за да стигна донякъде, аз може да не се наслаждавам на всички малки неща по пътя натам.
При южен възел в Стрелец, както и при Риби съществува склонност към бягство.
При затъмнения в Стрелец, много често, някой "цар/жрец"/Юпитер/ се обезглавява , наследява или назначава, налагайки нова философия, морал, закони.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“