Автор Тема: Пълнолуние 24 юли 2021г.  (Прочетена 14809 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Пълнолуние 24 юли 2021г.
« -: Юли 14, 2021, 10:13:46 pm »
Пълнолуние на 1° 26' Водолей

Попада в 7-ми дом в картата за София, ще е по времето на свикване на 46 НС, може да приключат съдружия и партньорства...
Освен опозицията на Луна и Слънце, която всъщност формира всяко Пълнолуние, налице е опозиция в двата финансови домове между ретро Юпитер на трон и Венера в падение по знак - ще има "Пари нема, действайте"  :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #1 -: Юли 15, 2021, 09:13:57 am »
Опозицията юпитер венера според мен може да се тълкува като контрол на харченията в името на по-висша цел. Интересно, че тази опозиция е в полусекстил с пълнолунието, а полусекстилите са възможности.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #2 -: Юли 15, 2021, 10:06:19 am »
Притеснява ме това пълнолуние. В 9ти дом, съвпад нат. Меркурий у1, у2, у5 домове и връх на Тао квадрат Сатурн - Юпитер. Секстил Нептун.На 23.01.2012г.е имало новолуние във 2°,много неща започнаха/се случиха. Неприятни за мен.
Транзитен Марс е опозиция на нат. Слънце, а асц/дсц от картата в съвпад с дирекционните ми асц/дсц.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #3 -: Юли 15, 2021, 10:14:54 am »
По картата, тази нервна, истерична, особена луна в 7 ми дом, ъглова, но "лоша" не ми харесва. Сходящ съвпад Сатурн, ще направи квадрат с уран, последен аспект е опозиция с Марс. Изненади предстоят, изнервени хора заради увеличение на цени, сметки на енергийните дружества.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #4 -: Юли 15, 2021, 10:58:16 am »
Дали това пълнолуние, ще има реализация/материализация на нещо започнало през януари 2012г?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #5 -: Юли 15, 2021, 02:31:58 pm »
Дали това пълнолуние, ще има реализация/материализация на нещо започнало през януари 2012г?
Изключено е, това че е имало Новолуние в същия знак и градус преди толкова години не значи, че сега ще има някаква развръзка по него - Пълнолунието във Водолей дава развръзка по Новолунието в Лъв, в случая е преди него и ще осветли новите неща, които предстои да започнат след Новолунието в Лъв-  може сега да излезе наяве кой ще носи царската корона  след 9-ти август

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #6 -: Юли 17, 2021, 03:35:37 pm »
//Сафо, имаме съвпад на Меркурий и Венера<3

в 9д, върху Венера (у6, су12), тригон с АСЦ.
Слънцето ми е върху ДЦ на лунацията.
сигурно ще посетя пореден лекар

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #7 -: Юли 17, 2021, 06:06:43 pm »
По картата, тази нервна, истерична, особена луна в 7 ми дом, ъглова, но "лоша" не ми харесва. Сходящ съвпад Сатурн, ще направи квадрат с уран, последен аспект е опозиция с Марс. Изненади предстоят, изнервени хора заради увеличение на цени, сметки на енергийните дружества.

Сафо, Луна във Водолей и истерия, и защо да е нервна ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #8 -: Юли 17, 2021, 10:35:24 pm »
По картата, тази нервна, истерична, особена луна в 7 ми дом, ъглова, но "лоша" не ми харесва. Сходящ съвпад Сатурн, ще направи квадрат с уран, последен аспект е опозиция с Марс. Изненади предстоят, изнервени хора заради увеличение на цени, сметки на енергийните дружества.

Сафо, Луна във Водолей и истерия, и защо да е нервна ?  ;)
Така мисля,по водолей са нерви,крампи,истерии,мутации,Уран се свързва с електричеството,разбира се има положителни характеристики,но аспекта с малефици не ми изглежда обнадеждаващ.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #9 -: Юли 18, 2021, 08:56:04 am »
Сафо, Уран не е диспозитор на Луна във Водолей.
Това  е мисловна Луна, дистанцирана, непукиз. Засяга нервната система по отношение на неврологини оплаквания- невралгии, треперене на крайниците, както ти спомена крампи, главоболие/ умът непрекъснато работи/, хормони. Всичко това, когато е подчертан въздушния елемент, в частност Водолей и подвижността на Въздуха не е балансирана.
Тук, Луната е в собствен квадрант, диспозиторът Сатурн е тронов, още е източен, той ще й движи делата- поддържа се известно ниво на влага, необходимо за Луната. По-интересно е, че Луната е у 1 и е в 8 ми знак от АСЦ, не го вижда, осъществяването на заложеното ще претърпи кризи, инциденти и понеже иа превес на фиксаж в картата, същите е много вероятно да са от финансов характер. Понеже винаги се търси апокалтична нотка във всяка прогноза- там, където има складирано, съхранено,трупано,  да бъде опустошено, подпалено, окрадено, ако приемем знаковия аспект на Марс.
В 7ми дом, във Въздушен знак, социално настроена, обществено ангажирана, пада към Сатурн, нещо си отива, пада по естествен начин.
Истерия идва от хистерия- матка. Виж Водата е истерична. Планети във водни знаци, настъпени или планети настъпени от такива във водни знаци- да. Луната във Водолей е перде.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #10 -: Юли 18, 2021, 10:12:51 am »
Рени, благодаря за луната във водолей - дъщеря ми има такава точно в 7-ми дом. Интересно и вярно :-*
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #11 -: Юли 18, 2021, 11:11:13 am »
Сафо, Уран не е диспозитор на Луна във Водолей.
Това  е мисловна Луна, дистанцирана, непукиз. Засяга нервната система по отношение на неврологини оплаквания- невралгии, треперене на крайниците, както ти спомена крампи, главоболие/ умът непрекъснато работи/, хормони. Всичко това, когато е подчертан въздушния елемент, в частност Водолей и подвижността на Въздуха не е балансирана.
Тук, Луната е в собствен квадрант, диспозиторът Сатурн е тронов, още е източен, той ще й движи делата- поддържа се известно ниво на влага, необходимо за Луната. По-интересно е, че Луната е у 1 и е в 8 ми знак от АСЦ, не го вижда, осъществяването на заложеното ще претърпи кризи, инциденти и понеже иа превес на фиксаж в картата, същите е много вероятно да са от финансов характер. Понеже винаги се търси апокалтична нотка във всяка прогноза- там, където има складирано, съхранено,трупано,  да бъде опустошено, подпалено, окрадено, ако приемем знаковия аспект на Марс.
В 7ми дом, във Въздушен знак, социално настроена, обществено ангажирана, пада към Сатурн, нещо си отива, пада по естествен начин.
Истерия идва от хистерия- матка. Виж Водата е истерична. Планети във водни знаци, настъпени или планети настъпени от такива във водни знаци- да. Луната във Водолей е перде.  ;)
Рени,специално за тази карта говорех.
А по принцип вероятно Луна във водолей изглежда "перде",но не е.Вътрешно нервна.Трима познати с водолейска Луна имам,разбира се ,Сатурн е в различни знаци и домове,но и тримата са вътрешно напрегнати и да,не им личи.Важно е Луната кой дом управлява.Тук,в тази карта е у1 дом и е с малефици.Колкото и влага да има ...... ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #12 -: Юли 18, 2021, 01:16:37 pm »
Сафо, Луна във Водолей е Луна във Водолей, без значение в коя и каква  карта. Но как ще се излее Водолеят през Луната в една карта, се гледат много неща.
Малефиците в тази карта не закачат Луната. Марс си е  западен
Сатурн може да прави бели, че е извън секта, но и той все още е в дневната си източна фаза, подкрепя въздушната природа.
Управителите на тази лунация са :Луна и Юпитер, ако приемем и триплицитетния управител- Марс. Най-много есенция има Юпитер, акцинденция -Луна.
Луна- студена+ влажна
във Водолей топло + влажно
Пълнолуние сухо +студено
В женски квадрант- влага
В аспект със Слънце- горещо+ сухо
В терма на Венера.
С това, исках да кажа, че все пак Луната не е съвсем извън своята позната среда на влага.

« Последна редакция: Юли 18, 2021, 01:31:02 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #13 -: Юли 18, 2021, 01:18:42 pm »
Тери, моля.  :)
Импонира ми Луна във Водолей и съм заобиколена от такива, това са ми и наблюдения, освен, каквото съм прочела.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #14 -: Юли 18, 2021, 03:00:24 pm »
Рени,докато те чета и се замислих,възможно е да се настройвам така "истерично"към Луната във водолей,защото това пълнолуние ще ми задейства таоквадрата?!Женска планета в мъжки знак. ???