Автор Тема: Пълнолуние 24 юли 2021г.  (Прочетена 15451 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #15 -: Юли 18, 2021, 06:35:49 pm »
Сафо, може и така да е . :)
На Изток, нали така казват :" Не е задължително винага да реагираш, понякога просто наблюдавай."
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #16 -: Юли 18, 2021, 07:10:24 pm »
Отчитаме ли ако е съвпад със соларна планета или гледаме само натални и прогресивни?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #17 -: Юли 18, 2021, 08:38:12 pm »
Маймунка, соларната карта е вид транзитна, значи е отбелязано, дали и коя лунация ще посочи времето/периодът на посочено събитие, особено ако активира теми, които повтарят натални такива.
Пример: При мен в соларната карта има теми, които повтарят натални и лунация ги активира.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #18 -: Юли 18, 2021, 10:59:43 pm »
Благодаря, Рени!

Активира Луна/Венера. По натал е квадрат в 8ми и 12ти домове. Ако съм разбрала правилно.
Сол. Венера е 0''5' и прави аспект към натална и соларна Луна.

Знам че за дневна карта Венера отговаря за майката, а тя не зле с очите - едното е за операция, но я отложи за есента.
« Последна редакция: Юли 18, 2021, 11:02:53 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #19 -: Юли 18, 2021, 11:45:05 pm »
Така мисля,по водолей са нерви,крампи,истерии,мутации,Уран се свързва с електричеството,разбира се има положителни характеристики,но аспекта с малефици не ми изглежда обнадеждаващ.
и правилно мислиш, майка ми беше с Луна във Водолей, която беше в съвпад с Венера и Сатурн, откакто я помня си беше истерична, като нямаше хора около нея викаше по преминаващите котки през двора
на съседско момиче, с което се имахме като малки, нейната майка е с Луна във Водолей и тя пък говореше бавно и мазно, но общото с майка ми беше това, че държат на образованието, майка ми много четеше и от малка ме беше абонирала за детско списание, научи ме рано да чета, сестра ми пък като малка я научила да рецитира детски стихчета, Луната във Водолей е интелектуалка
И майка, и на съседката майка ѝ обаче бяха хладни откъм чувства, в смисъл да ги изразяват с галене, гушкане- за майка това бяха лиготии
"Луна във Водолей
Не е лесно да разклатите емоционалната си сфера. И любопитно е, че можете да се дистанцирате не само от емоциите на другите хора, но и от своите. Изглежда, че сте в състояние да ги включвате и изключвате по желание. Добре е превключвателят ви да не остава изключен твърде често, в противен случай има опасност да станете прекалено студен човек. Семейните връзки и привързаност не са толкова важни за вас, колкото за другите хора. Приятелите често са по-близки до вас от кръвните роднини. Вашите симпатии и притеснения се простират далеч отвъд собственото ви семейство. В личните отношения вие настоявате за определена независимост и свобода, за приятелство с много хора, както мъже, така и жени. "

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #20 -: Юли 19, 2021, 12:41:00 am »
Да, потвърждавам за майка ми с Луна във Водолей, че е емоционален инвалид и се изнервя от показност на чувствата от други. Дори е деспотична. Моята Луна е в Овен, но в 12ти дом и приемам всички такива каквото са. Обективна съм.

Изключвам периода- който не беше малък, като дете и бях редовно болна и по болници- тя се грижеше перфектно за мен и ме галеше по гушката и главата, за да ме успокоява, помагаше и на други деца без родители в болницата(носеше им храна и си говореше с тях).

Но когато й носех някоя рисунка или стихче ме критикуваше много- " Това е криво", "Това ли е само, нищо особено". Добре, че беше баба ми да ми вдъхва вяра и желание да се занимавам. Всички виждаха, че имам таланти единствено майка ми ме отблъскваше и отказваше с грубостта си. Кариерата й беше по-важна. Е, след време призна, че мога- но имало много други които също са способни, та аз ли да успея.
« Последна редакция: Юли 19, 2021, 12:55:30 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #21 -: Юли 19, 2021, 03:45:28 am »
Маймунка, Луната ти има ли аспект със Сатурн и/или Плутон? А при нея? Не ми се струва това проявление да е само от знака Водолей.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #22 -: Юли 19, 2021, 10:52:46 am »
Благодаря, Рени!

Активира Луна/Венера. По натал е квадрат в 8ми и 12ти домове. Ако съм разбрала правилно.
Сол. Венера е 0''5' и прави аспект към натална и соларна Луна.

Знам че за дневна карта Венера отговаря за майката, а тя не зле с очите - едното е за операция, но я отложи за есента.

Да. И ако Луна и/или Венера са времеви управители, обръщаш внимание на сигнификацията им и управлението.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #23 -: Юли 21, 2021, 04:11:41 pm »
Люба, не, Луната няма аспект със Сатурн или Плутон.

Рени, да. По фирдарий съм в период Луна/ Венера.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #24 -: Юли 21, 2021, 07:59:30 pm »
При мен е на К12 ,прави  квадрат към Слънце У6 и Венера У3,8, съвпада с прогресивен МЦ. Тр.Южен възел е върху нат.Луна У5.
По дирекции : дир. Слънце съвпад натални Сатурн и ИЦ-прочетох за тези  дирекции и наистина съм притеснена.
В момента сме на северното Черноморие , доста далеч от дом и близки...
« Последна редакция: Юли 21, 2021, 08:17:55 pm от rroza »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #25 -: Юли 23, 2021, 09:47:15 pm »
Съвпада ми с К4.
При сина  ми е в опозиция със Слънцето. И в солара. Той утре има РД.
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 06:58:19 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #26 -: Юли 23, 2021, 11:03:50 pm »
Съвпада ми с К4.
Пли синът ми е в опозиция със Слънцето. И в солара. Той утре има РД.
Жив и здрав да е и да те прави горда и щастлива майка!Как са нещата при тебе ,има ли положителен развой ? Не се сугестирай с това к4 -това е просто пълнолуние  :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #27 -: Юли 24, 2021, 12:01:17 am »
Мерси, Ребека! Прави ме. Приеха го в езиковата гимназия и сме много радостни, а аз и горда :)
Положителното е, че съм 1ви стадий. Ходя на химиотерапия, имам още 2 курса и после ще видим как съм се повлияла. Обмислям да ходя в Турция да се лекувам, евентуално с лъчетерапия.
Гледам да избягам от операция. Ще се опитам.  :) Въпреки че май е дадена такава преди новия ми солар, след нова година.
Истината е, че Плутон още веднъж догодина есента ще ми налази Луната - в стационарен градус. След това планирам да ме отпусне ;) тоест, планирала съм го за тази есен,  ама астрологията показва, че и догодина Плутон и Уран ще ми натискат картата. Та, имам още битки. Но първоначалният шок отмина. Нямам време за шок и паника.
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 07:01:47 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #28 -: Юли 24, 2021, 12:34:06 am »
Пожелавам ти още тази есен да те отпусне и въобще да не се налага да ходиш до Турция, освен за почивка. А относно транзитите на тежкарите ,мисля не ритат събитийно на всеки точен аспект -ритнат те веднъж, пък те запратят на майната си, в някой адов кръг, но вторият път не чакай пак удар :) Дано есента те награди с циганско лято  ;)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 24 юли 2021г.
« Отговор #29 -: Юли 24, 2021, 01:16:51 am »
Пожелавам ти още тази есен да те отпусне и въобще да не се налага да ходиш до Турция, освен за почивка. А относно транзитите на тежкарите ,мисля не ритат събитийно на всеки точен аспект -ритнат те веднъж, пък те запратят на майната си, в някой адов кръг, но вторият път не чакай пак удар :) Дано есента те награди с циганско лято  ;)

Благодаря ти  :-*
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински