Автор Тема: Новолуние 8 август 2021г.  (Прочетена 13139 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13480
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Новолуние 8 август 2021г.
« -: Август 02, 2021, 02:17:17 pm »
Новолуние в Лъв на 16* 14'

Квадрат с Уран, а Меркурий в Лъв заформя конфигурация Йод с Плутон и Нептун
« Последна редакция: Август 02, 2021, 05:37:09 pm от akruks »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7236
Re: Новолуние 8 август 2021г.
« Отговор #1 -: Август 02, 2021, 03:16:34 pm »
При мен в 4дом тригон Марс.Като се има предвид,че Марс е малефик,дневно раждане ,нощтна планета над хоризонта(уча се),неаспектирана-нищо приятно не очаквам,тоест,очаквам скандал/неприятно събитие ,което ще се размине без фатални последици,заради плавния аспект.Обмисляме да слгаме климатици.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7236
Re: Новолуние 8 август 2021г.
« Отговор #2 -: Август 02, 2021, 03:25:27 pm »
По картата ,у1 Юпитер ,неаспектирен,критичен ,ретрограден,зле,във 2ри дом -зле.Новолунието е в 8ми дом в тази карта-новини за нови сметки,газа тръгна нагоре стремглаво и разбира се всичко останало ,но пенсиите и тяхното увеличение се коментира и едва ли не,трябва да се поклоним на тази милостиня.
Новолунието в 8ми-смърт,секс,чужди пари.......банките вдигат лихви,или такси.
Пожар ,или полицейска акция в пределите на столицата?Като нещо позитивно се чудя какво да кажа,освен ,че Меркурий е изгорен-нищо друго.
И нещо от Птолемей относно прогнозиране на времето спрямо новолуния:"Знакът на лъва като цяло е топъл и задушаващ.Ако разгледаме частите му една по една ,първата е буреносна и болестотворна,средната е умерена,последната -влажна и разрушителна.Северната му част е нестабилна и изгаряща,южната е влажна."
Като посока новолунието в 8ми дом-югозападна посока,ако бъркам,поправете ме.
Като предстоящи аспекти,Луната ще направи съвпад с Меркурий у7,у9ти домове и последен аспект е опозиция с Юпитер у1,у3 домове.КАто дати си отбелязвам да проследя  15.08 и  20.08. дали ще има събития,заради аспектите на Луната(сходящи).
Новолунието е в градуса на асц/дсц и в точен тригон/секстил към тях.
"Юпитер поражда топлина и влага и създава оплодяващи ветрове“.(Птолемей)
« Последна редакция: Август 03, 2021, 05:59:52 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13480
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 8 август 2021г.
« Отговор #3 -: Август 02, 2021, 09:54:35 pm »
при мен е в 12-ти тригон с Юпитер У4 и секстил Венера У2,9

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Новолуние 8 август 2021г.
« Отговор #4 -: Август 04, 2021, 09:46:21 am »

Привет.

И при мен е в 4 дом.
Опозиция с Луна в 10-ти дом, Квадратура с Марс в 12-ти дом и Плутон в 6-ти, тригон със Сатурн в 7-ми.
Ще правя генетични изследвания - май няма да са добри резултатите по квадратурите с Марс и Плутон по оста 6-12 дом.
Отделно на работа едната колежка излиза в болничен по майчинство и ще търсим нови колеги за работа, което автоматично означава 500% повече работа за мен, обучения, разправии.. ще уволняваме и единия колега, който прави огромни тъпотии..
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7236
Re: Новолуние 8 август 2021г.
« Отговор #5 -: Август 04, 2021, 09:53:24 am »
   това новолуние ще има реализация при пълнолуние в същия знак, което е 16.02.22г.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Новолуние 8 август 2021г.
« Отговор #6 -: Август 04, 2021, 10:57:39 am »
Всъщност се сетих и още нещо.
Започнах курс по Дигитален маркетинг и на 7 и 8 имам изпит.
Сега се чудя на коя дата да го реша този тест на 7 или 8, като както каза Сафо- края на целия курс, който е от 6 модула ще е в периода от февруари до март 2022г.  ::)
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7236
Re: Новолуние 8 август 2021г.
« Отговор #7 -: Август 04, 2021, 11:08:16 am »
Всъщност се сетих и още нещо.
Започнах курс по Дигитален маркетинг и на 7 и 8 имам изпит.
Сега се чудя на коя дата да го реша този тест на 7 или 8, като както каза Сафо- края на целия курс, който е от 6 модула ще е в периода от февруари до март 2022г.  ::)
на 07.08.Луната е без курс

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Новолуние 8 август 2021г.
« Отговор #8 -: Август 04, 2021, 11:19:06 am »
Всъщност се сетих и още нещо.
Започнах курс по Дигитален маркетинг и на 7 и 8 имам изпит.
Сега се чудя на коя дата да го реша този тест на 7 или 8, като както каза Сафо- края на целия курс, който е от 6 модула ще е в периода от февруари до март 2022г.  ::)
на 07.08.Луната е без курс

Сафо,
И аз тъкмо това гледах сега. Значи трябва много бързо да наваксам с материалите, че те са доста.
Но ще има и поправителен на 13 и 14.08.
Благодаря ти  :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4518
Re: Новолуние 8 август 2021г.
« Отговор #9 -: Август 04, 2021, 11:48:36 am »
fortunades и аз записах този курс и тъкмо се чудех кой ден да избера  :) Мозъкът ми е желиран ,плаващ в свободния собствен сос ,има два дни за подготовка. Но при мен често е ужасно шумно от кучета и хора, буквално не мога да си чуя мисълта .Та в този смисъл, ще избера денят, в който имам възможност за час тишина и концентрация.Пък да, за срамотиите има и поправителен  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12457
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 8 август 2021г.
« Отговор #10 -: Август 04, 2021, 02:39:24 pm »
Новолунието в 16 * Лъв попада върху една от точките, които символично представлват Гръбнака на Зодиака. Символ са на стабилност и непоклатимост. 15 градус е пиковият момент на всеки сезон, най-силно  се разгръща влиянието на знак- планета, защото има най-силна фиксация в аналогиите и природата на същите. Тук няма промяна или преход, има позиция, устойчивост.
С Новолунието и Меркурий "видимо"  се включва в ежедневието ни с новата си фаза, тъкмо Слънцето го е пуснало от прегръдката си. Меркурий има управление над 7 ми дом, в обществен план : външна политика/ международни отношения, споразумения, врагове/ , крадци, закононарушители; Меркурий в тази фаза е измамник/търговец, но и учредител, учител или тези професии, дейности излизат на дневен ред. Освен това е и магьосник, в тази фаза, близък до хората на властта и с положение. Сатурн също има управление над 7 ми дом в дневна карта и е опозиция Светилата и Меркурий. Той вече е сменил фаза и е ориентиран повече материално. Има тенденция, заради пари да бъде отнет живот на обществена фигура. В личен план, Меркурий започва да ангажира мислите, с проектите, които са узрели и все пак да  се инициира нещо, което е добре обмислено.
Юпитер у 1ретро, свързан с идеологиите на партия, група, народ срещу у7, ; банкова система, законодателна власт, правна система, предпоставки за парадокси, сваля се от власт, не този, който трябва, ако продължава да се ускорява процес, проект, който не е узрял/ до кулминацията на 20.08/ В личен план, е добре да се отдръпнем от това, което е твърде "голямо" за нас и да възстановим баланса между морала отвън и нашите индивидуални потребности.  Понеже Юпитер винаги го свързваме с разширението и са ни такива очакванията, сега е възможно да се разсеят същите и да усетим свиване по неговите теми. ТРудно новолуние за родените с АСЦ/ МЦ Стрелец, Рак, Риби.
Марс е точно контра на ЛЗ от 26.05. Сега е началото на осъщественото тогава или върху какво ще се сее.
Ма
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13480
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 8 август 2021г.
« Отговор #11 -: Август 04, 2021, 02:44:04 pm »
   това новолуние ще има реализация при пълнолуние в същия знак, което е 16.02.22г.
това не е затъмнение, че да е с толкова голям период на влияние
това Новолуние е с влияние до следващото Новолуние

Дали това пълнолуние, ще има реализация/материализация на нещо започнало през януари 2012г?
Изключено е, това че е имало Новолуние в същия знак и градус преди толкова години не значи, че сега ще има някаква развръзка по него - Пълнолунието във Водолей дава развръзка по Новолунието в Лъв, в случая е преди него и ще осветли новите неща, които предстои да започнат след Новолунието в Лъв-  може сега да излезе наяве кой ще носи царската корона  след 9-ти август

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Новолуние 8 август 2021г.
« Отговор #12 -: Август 04, 2021, 03:06:01 pm »
При мен е върху ЮЛВ в 4д, квадрат Плутон (су6), тригон Марс (у12).
//продължава си същата линия

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7236
Re: Новолуние 8 август 2021г.
« Отговор #13 -: Август 04, 2021, 06:11:39 pm »
   това новолуние ще има реализация при пълнолуние в същия знак, което е 16.02.22г.
това не е затъмнение, че да е с толкова голям период на влияние
това Новолуние е с влияние до следващото Новолуние

Дали това пълнолуние, ще има реализация/материализация на нещо започнало през януари 2012г?
Изключено е, това че е имало Новолуние в същия знак и градус преди толкова години не значи, че сега ще има някаква развръзка по него - Пълнолунието във Водолей дава развръзка по Новолунието в Лъв, в случая е преди него и ще осветли новите неща, които предстои да започнат след Новолунието в Лъв-  може сега да излезе наяве кой ще носи царската корона  след 9-ти август
Акрукс,благодаря . :-[

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Новолуние 8 август 2021г.
« Отговор #14 -: Август 04, 2021, 07:59:57 pm »
При мен е на К3 , имам покана за море с роднини другата седмица, обаче маршрутът минава и през Дунав 😂.
Малко не съм убедена, че в жегите ще се съглася на толкова път, колкото и да обичам пътешествията.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...