Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 97052 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Общи хорари
« Отговор #465 -: Септември 07, 2022, 10:51:49 am »
Аз питам какво е бъдещето на господин Управителя (на фирмата, в която аз работя)? Той е наемно лице, не е собственик на бизнеса.
Бъдещето на господина е обречено на провал като "Управител на фирмата"мисля.

Аз бих почерпила при такъв развой.
Иначе въпросът ми дойде от факс след странен отговор къде е той днес.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Общи хорари
« Отговор #466 -: Септември 07, 2022, 11:01:20 am »
Още снощи ми хрумна да задам въпроса дали през следващата 1 година някой ще се опита да ми отнеме дома, в който живея, и ако да - как ще завърши това?
Марс упр.на 7ми(другите)на к2 и няма аспект с Луната упр.на твоя 4ти дом.Луната в козирог описва дома ти.

Сафо, по първо впечатление, че и десето, Весо си е особняк, висок Уран у хороскопа. Както си разбрала. Общо взето или напряга, или получава снисхождение, покровителство, разбиране. Но е добронамерен и един от най-позитивните тук, и за мен заслужава второто. Като дете. Не може да навреди.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #467 -: Септември 07, 2022, 11:30:54 am »
Yeah!
Благодаря, за обратната връзка. Радвам се, че котката се е възстановила.  :-*
Аз ще преразгледам, къде съм допуснала грешка.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Общи хорари
« Отговор #468 -: Септември 07, 2022, 11:45:45 am »
Още снощи ми хрумна да задам въпроса дали през следващата 1 година някой ще се опита да ми отнеме дома, в който живея, и ако да - как ще завърши това?
Марс упр.на 7ми(другите)на к2 и няма аспект с Луната упр.на твоя 4ти дом.Луната в козирог описва дома ти.

Сафо, по първо впечатление, че и десето, Весо си е особняк, висок Уран у хороскопа. Както си разбрала. Общо взето или напряга, или получава снисхождение, покровителство, разбиране. Но е добронамерен и един от най-позитивните тук, и за мен заслужава второто. Като дете. Не може да навреди.
Люба и аз така го приемам,като дете,ама досадно,та чак ми идва да му шибна един шамар по дъто.По хорара,разбира се,успокоително е ,че МАрс(другите),не се интересуват от дома му.

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Общи хорари
« Отговор #469 -: Септември 07, 2022, 09:27:16 pm »
Yeah!
Благодаря, за обратната връзка. Радвам се, че котката се е възстановила.  :-*
Аз ще преразгледам, къде съм допуснала грешка.

Не е нужно да си сгрешила, тя котката има две диагнози - ФИВ и ФИП. ФИВ не е лечим, той си е хроничен (както ХИВ при хората)

ФИП го разкарахме с помощта на експериментални лечения.

Ако пак се поболее със сигурност ще пиша . Пу,пу, да не става така, защото е прекрасно коте. Заслужава да живее.
Мисля и дом да му търся скоро.

Поздрави!
I deserve the best.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #470 -: Септември 08, 2022, 02:06:41 am »

Котката към днешна дата е доста добре! Последните ѝ изследвания от Юли месец си бяха Ок.

Искам отново да благодаря на Аркукс, Рени, и другите, които се включиха.

Ако нещо рецидивира със сигурност ще пиша пак. Дължа ви поне обратна връзка, но засега, да чукам на дърво, всичко е нормално.

Благодаря за обратната връзка, полезна е!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #471 -: Септември 08, 2022, 02:13:56 am »
Още снощи ми хрумна да задам въпроса дали през следващата 1 година някой ще се опита да ми отнеме дома, в който живея, и ако да - как ще завърши това?
Весо, като го узакониш и вземеш нотариален акт, никой не може да ти го вземе. Отиваш в общинска служба грао със смъртния акт и вземаш документ за наследници, после с този документ в данъчното да попълниш данъчна декларация- описва се всичко, което имаш от майка ти, включително и пари, ако има в банкова сметка, защото после глобяват за незаявено наследство, мене ме глобиха за едни 240лв на майка в дск, че съм ги укрила, като ходих да закрия сметката; до три месеца след смъртта е срока за данъчна декларация, после глоби и лихви


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #472 -: Септември 08, 2022, 02:22:33 am »
А как изобщо ти хрумват подобни въпроси,след като нямате кредити и т.н,кой ще има законово основание да ти отнеме дома?Пълен абсурд.Откъде-накъде?Само ти си наследник на твоите родители и твоя брат.Ако жилището е собственост на родителите ти,то единствен наследник си ти.Защо ти хрумват такива въпроси ?
Като не плаща 10г данък и може да го загуби, така загубихме къщата на дядо ми по бащина линия. Братовчед на баща ми плащал данъка, вясвал се в двора да сади и копае, накрая придобил имота и го продал. Разбрах чак като ходих да оправям нивите. И на мене не ми се вярваше как така, но се консултирах с адвокат и се оказа, че е така.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #473 -: Септември 08, 2022, 07:44:14 am »
Още снощи ми хрумна да задам въпроса дали през следващата 1 година някой ще се опита да ми отнеме дома, в който живея, и ако да - как ще завърши това?
Весо, като го узакониш и вземеш нотариален акт, никой не може да ти го вземе. Отиваш в общинска служба грао със смъртния акт и вземаш документ за наследници, после с този документ в данъчното да попълниш данъчна декларация- описва се всичко, което имаш от майка ти, включително и пари, ако има в банкова сметка, защото после глобяват за незаявено наследство, мене ме глобиха за едни 240лв на майка в дск, че съм ги укрила, като ходих да закрия сметката; до три месеца след смъртта е срока за данъчна декларация, после глоби и лихви
Благодаря ти много,  Акрукс!
Това го направих още на 5 ден, когато майка ми си отиде. В Пловдив даже това за местните данъци и такси се намира на ул. Радецки. А данъците всичките са платени, аз гледам всичко да си плащам още в първите дни, след като излязат сметките. А тока и водата ги прехвърлихме на мое име, още след като татко почина, а стационарният телефон още тогава го закрихме.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #474 -: Септември 08, 2022, 05:23:37 pm »
Благодаря ти много,  Акрукс!
Това го направих още на 5 ден, когато майка ми си отиде. В Пловдив даже това за местните данъци и такси се намира на ул. Радецки. А данъците всичките са платени, аз гледам всичко да си плащам още в първите дни, след като излязат сметките. А тока и водата ги прехвърлихме на мое име, още след като татко почина, а стационарният телефон още тогава го закрихме.
Весо, имах предвид данък на жилището, а не местни такси за смет и т.н. Консултирай се с нотариус как става узаконяването, да си имаш нотариален акт на имота на твое име.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #475 -: Септември 08, 2022, 06:35:13 pm »
Благодаря ти много,  Акрукс!
Това го направих още на 5 ден, когато майка ми си отиде. В Пловдив даже това за местните данъци и такси се намира на ул. Радецки. А данъците всичките са платени, аз гледам всичко да си плащам още в първите дни, след като излязат сметките. А тока и водата ги прехвърлихме на мое име, още след като татко почина, а стационарният телефон още тогава го закрихме.
Весо, имах предвид данък на жилището, а не местни такси за смет и т.н. Консултирай се с нотариус как става узаконяването, да си имаш нотариален акт на имота на твое име.
Добре.  Благодаря ти още веднъж!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #476 -: Септември 09, 2022, 02:32:09 pm »
Благодаря ти много,  Акрукс!
Това го направих още на 5 ден, когато майка ми си отиде. В Пловдив даже това за местните данъци и такси се намира на ул. Радецки. А данъците всичките са платени, аз гледам всичко да си плащам още в първите дни, след като излязат сметките. А тока и водата ги прехвърлихме на мое име, още след като татко почина, а стационарният телефон още тогава го закрихме.
Весо, имах предвид данък на жилището, а не местни такси за смет и т.н. Консултирай се с нотариус как става узаконяването, да си имаш нотариален акт на имота на твое име.
Доколкото гледам от квитанциите, данъка за жилището си плаща заедно с такса смет, така че там където съм прехвърлил и едното, се прехвърля и другото.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #477 -: Септември 09, 2022, 07:00:05 pm »
Доколкото гледам от квитанциите, данъка за жилището си плаща заедно с такса смет, така че там където съм прехвърлил и едното, се прехвърля и другото.
ти данъци и такси може да плащаш и на кветанциите да пише твоето име, но нямаш нотариален акт на твое име, който е вписан в имотния регистър в агенцията по вписванията и ще те прави защитен от измами собственик
https://advokattrifonov.com/%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B0%D0%BA%D1%82-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D1%82/

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #478 -: Септември 09, 2022, 10:49:36 pm »
Доколкото гледам от квитанциите, данъка за жилището си плаща заедно с такса смет, така че там където съм прехвърлил и едното, се прехвърля и другото.
ти данъци и такси може да плащаш и на кветанциите да пише твоето име, но нямаш нотариален акт на твое име, който е вписан в имотния регистър в агенцията по вписванията и ще те прави защитен от измами собственик
https://advokattrifonov.com/%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B0%D0%BA%D1%82-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D1%82/
Благодаря ти много, Акрукс!!!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Общи хорари
« Отговор #479 -: Септември 12, 2022, 11:45:33 pm »
Вече 2 месеца не успявам да се свържа по никакъв начин с моя приятелка (слънчев близнак), чужденка.
На тел. не отговаря, включва се гласова поща. На имейл, скайп, смс - също няма отговор.
Последно, когато говорихме сподели, че се мести на нова работа и че със съпругът ѝ са с Ковид, лека форма.
Преди няколко дни я сънувах, че е претърпяла инцидент :( и затова реших да направя хорар.

"Добре ли е Д.? Ще ми се обади ли до месец?"

Романтика, ще разгледам твоята приятелка по 11дом.Скорпион е на к11, Марс в овен, нейн 6ти дом, дом на радост за Марс. Марс не е аспектиран от нито една планета, вероятно, жената няма възможност да комуникира, или липсва мотивация. Може да е на болнично лечение, работа, или здравословно състояние да са пречка. Луната има сх. аспекти, ще разбереш какво се случва,но е възможно от трето лице, не лично от нея.
На въпросът ти, отговорът ми е - Жената не е добре здравословно, няма да се обади.
Романтика, Д. е много вероятно да приеме от теб помощ/подкрепа- ти си в знак, където Марс има достойнства, т.е. приема Юпитер, ти. Така че, ще има обаждане.
Сънят ти може да е верен - Меркурий У1 е извършил квадрат със Сатурн У8 за нея.
Слънцето У3 на АС, но откъм 12д., неин У1 в 12д. - изолирана е и с ограничена комуникация. До месец няма да се обади.

Вчера измина точно месец, откакто пуснах хорара и давам ОВ, макар и леко объркано да звучи...

Преди около 15 дни получих много кратък имейл от нея. Пише ми, че била много заета в работата, работила и през уикендите. Отделно е имала здравословен казус, към който била насочила вниманието си. Пишеше, че ще се обади на следващия ден, но до ден днешен нямам обаждане. Между другото, не съм сигурна дали е писан от нея или съпругът ѝ.
Моето усещане е, че има нещо, което крие. Но всеки си има свой личен живот. Надявам се да е добре. В бъдеще, ако разбера нещо допълнително ще пиша.

ОБРАТНА ВРЪЗКА

Едва днес получих дълъг имейл от моята приятелка.

В действителност е имала сериозен здравословен проблем - тромб в единия ѝ крак, усложнение месеци след wakсинацията. Била е на болнично лечение. Към момента лечението продължава в извънболнична среда.

Благодаря ви за точната познаваемост отново!
« Последна редакция: Септември 13, 2022, 12:15:09 pm от romantica »