Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 97621 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Общи хорари
« Отговор #585 -: Декември 02, 2022, 12:36:16 pm »
Един некоректен въпрос от мен,леко подвеждащ,защото имам само около 9 години трудов стаж.В няколко хорара,които правя ,упр.на 1ви дом внаги е в 8ми.

Доколкото знам за соц. пенсия за старост няма изискване за трудов стаж, но подробно се гледат други неща:
Цитат
за социална пенсия за старост от лица, навършили 70-годишна възраст, се представя декларация по утвърден образец за семейно и имотно състояние и годишният доход на член от семейството. При определяне на годишния доход за членове на семейството се считат съпругът, съпругата и децата до 18-годишна възраст, ако не са встъпили в брак, както и децата над тази възраст, ако са неработоспособни, нямат други доходи и не са встъпили в брак;

Ако човек има повече имот или през последната година (може и повече, не помня какъв беше срока) е извършвал покупко-продажба на движима/недвижима собственост също има отказ за получаване на такава пенсия.
Тя към текущия момент е 247 лв., което е тотален абсурд.
Пенсионната с-ма в България е тотално срината и според мен човек не си струва да инвестира в нея. След години не се знае дали изобщо ще има пенсии.
Според мен сама си заделяй някакви суми, когато имаш възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #586 -: Декември 02, 2022, 03:02:18 pm »

Доколкото знам за соц. пенсия за старост няма изискване за трудов стаж, но подробно се гледат други неща:

Ако човек има повече имот или през последната година (може и повече, не помня какъв беше срока) е извършвал покупко-продажба на движима/недвижима собственост също има отказ за получаване на такава пенсия.
Тя към текущия момент е 247 лв., което е тотален абсурд.

На позната, която е със социална пенсия„ никога не е работила и е с телк от 19 годишна, не спряха пенсията, но спряха помощите за отопление за 5г, след като брат ѝ продал наследствени ниви за 3 хиляди лева, а на нея дал само 100лв.

Това за изисквания стаж за възраст по старост може да са го променили сега или може да е било само предложение, а да не е било одобрено.
Сега гледам, че има други правила, като например:
Право на пенсия за осигурителен стаж и възраст по чл. 68, ал. 3 от КСО за лицата, които нямат право на пенсия по чл. 68, ал. 1 и 2, но имат не по-малко от 15 години действителен осигурителен стаж, се придобива при навършена възраст 66 години и 8 месеца за мъжете и жените.


Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #587 -: Декември 02, 2022, 09:08:26 pm »
Един некоректен въпрос от мен,леко подвеждащ,защото имам само около 9 години трудов стаж.В няколко хорара,които правя ,упр.на 1ви дом внаги е в 8ми.
Е,след задаване на въпросът,ходих на лекар,заради спукана киста(марс в 8ми),но по хорара разсъждавам така:Представена съм от Марс в близнаци,който няма достойнства в този знак,освен това е ретрограден и в аспект с другия малефик -Сатурн.Пенсия няма да има,но и аз не желая никакви социални помощи и подобни.Луната от везни ще направи тригон с Марс и Сатурн,като последен аспект е квадрат Плутон-не.По 8ми дом са чуждите пари-Меркурий обаче е при мен съвпад с Венера.

valeriana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Общи хорари
« Отговор #588 -: Декември 05, 2022, 04:36:35 pm »
Здравейте, направих си карта за зададен въпрос ,според вас коректен ли е отговора?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #589 -: Декември 05, 2022, 05:13:22 pm »
Здравейте, направих си карта за зададен въпрос ,според вас коректен ли е отговора?
В смисъл?Какъв е отговорът,за да се види дали е коректен?Няма въпрос и картата не е с домова система.Какъв е асц.?

valeriana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Общи хорари
« Отговор #590 -: Декември 05, 2022, 06:01:21 pm »
И аз точно това се питам ,как да видя асцездента къде е направих я ,в момента в който попитах ,а сега не мога да си я интерпретирам?

valeriana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Общи хорари
« Отговор #591 -: Декември 05, 2022, 06:05:31 pm »
Направих я с точен час на въпроса

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #592 -: Декември 05, 2022, 06:45:00 pm »
Да,трябва точен час и населено място в което си в момента на задаване на въпроса.Направи си картата с часа ,когато си задала въпроса.Първата карта мисля има друг час.Или може би са с един час.Е,това е.........
« Последна редакция: Декември 05, 2022, 06:47:24 pm от Сафо »

Weswes

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Общи хорари
« Отговор #593 -: Декември 06, 2022, 11:37:56 am »
Имам един сложен казус, но такъв тип хорари са ми непонятни и даже не знам кой дом се гледа... Бях записала час на едни клиенти за даден ден, те изведнъж отишли с ден по-рано и твърдяли,че така съм ги записала. Аз съм сигурна, че няма как , защото не се падах на работа тогава. Та естествено намръщили се,казали ,че аз съм ги объркала.... Странно ми е да объркам и датата,и деня и всичко ,при положение, че ясно си спомням,че те ми казаха кога искат. Въпросът ми е аз ли съм им объркала часа?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #594 -: Декември 06, 2022, 05:26:31 pm »
Имам един сложен казус, но такъв тип хорари са ми непонятни и даже не знам кой дом се гледа... Бях записала час на едни клиенти за даден ден, те изведнъж отишли с ден по-рано и твърдяли,че така съм ги записала. Аз съм сигурна, че няма как , защото не се падах на работа тогава. Та естествено намръщили се,казали ,че аз съм ги объркала.... Странно ми е да объркам и датата,и деня и всичко ,при положение, че ясно си спомням,че те ми казаха кога искат. Въпросът ми е аз ли съм им объркала часа?
Ти си представена от екзалтирана Луна,а клиентът от тронов Сатурн.Кой е в по-добра позиция?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Общи хорари
« Отговор #595 -: Декември 07, 2022, 03:50:36 am »
Според мен вие изобщо не сте се разбрали от самото начало. Кой какво иска и какво записва.
Трябва да подобрите практиката със записванията - регистри, сверка.

Weswes

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Общи хорари
« Отговор #596 -: Декември 07, 2022, 10:22:24 am »
Направо не мога да повярвам, че съм написала грешна дата,грешен ден и час...чак всичко да объркам,но нищо не е невъзможно. Другата седмица ще говоря с тях и ще пиша .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #597 -: Декември 07, 2022, 11:47:04 am »
Weswes, Луната, ти, идва от съвпад със северния възел, убедеността ти, че си права е преувеличена.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Weswes

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Общи хорари
« Отговор #598 -: Декември 07, 2022, 12:41:44 pm »
Рени,възможно е да съм сбъркала ,просто се чудя на себе си ,никога не ми се е случвало... ???

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #599 -: Декември 07, 2022, 01:21:23 pm »
Weswes, има такива моменти и при топ професионалистите- иначе, Марс и Сатурн нямаше да са лоши ?!  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“