Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 97513 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Общи хорари
« Отговор #600 -: Декември 12, 2022, 11:23:55 am »
Здравейте,

От 1 година имаме проблем с климатика на съседката до нас, която е под наем.
При по-студено време, започва да се тресе и съответно цялата спалня и стени, легло започват да вибрират и ние не можем да спим.
Тази вечер изобщо не съм спала.
Предната година сигнализирахме на собствениците на сградата, те извикаха майстор, който не установи проблем.
С настъпването на зимата, отново се появи същия проблем. Като ние им изпратихме клип във Вайбър, в който ясно се чува и вижда за какъв шум и блъскане става въпрос.
Вече 3-ти месец чакаме да дойде отново майстора, но без резултат.
Обещания всеки път, все го нямало, и така ние сме принудени да спим или в хола или в другата стая, където не е удобно за двама.
Та днес мъжът ми, отново ще опита да говори със собственичката на апартамента, като беше обещала уж вчера да дойде майстор - а познайте, дали дойде.
Климатика, трябва да се свали на земята, за да поеме по-голямата част от вибрациите самата тераса, а не на стената точно над главите ни.
На съседката не и пречи, защото климатика е в хола, а не в спалнята и.

Въпросът ми е: Ще поправят ли климатика на съседката ни до края на тази седмица?

Като цяло самият климатик има проблем, но явно нямат намерение да го сменят.
Варианта е да го сложат на земята, както е нашия.

Благодаря!
« Последна редакция: Декември 12, 2022, 12:33:00 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #601 -: Декември 12, 2022, 11:53:53 am »
Имам един сложен казус, но такъв тип хорари са ми непонятни и даже не знам кой дом се гледа... Бях записала час на едни клиенти за даден ден, те изведнъж отишли с ден по-рано и твърдяли,че така съм ги записала. Аз съм сигурна, че няма как , защото не се падах на работа тогава. Та естествено намръщили се,казали ,че аз съм ги объркала.... Странно ми е да объркам и датата,и деня и всичко ,при положение, че ясно си спомням,че те ми казаха кога искат. Въпросът ми е аз ли съм им объркала часа?
Клиентите са по 7-ми дом, с Нептун в техен 3-ти дом – те са се объркали и лъжат. С Плутон в техен 1-ви дом – чувстват се силни, нали "клиентът винаги е прав"   ;D Луната (питащата) е с последен хармоничен аспект с Юпитер У3 за клиента, ще разрешиш проблема
« Последна редакция: Декември 12, 2022, 11:56:24 am от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #602 -: Декември 12, 2022, 12:09:33 pm »
Здравейте,

От 1 година имаме проблем с климатика на съседката до нас, която е под наем.

На съседката не и пречи, защото климатика е в хола, а не в спалнята и.

Въпросът ми е: Ще поправят ли климатика на съседката ни до края на тази седмица?

Като цяло самият климатик има проблем, но явно нямат намерение да го сменят.
Варианта е да го сложат на земята, както е нашия.

Благодаря!
Помисли малко, ако ти си под наем ще сменяш ли климатици, бойлери и друга битова техника? Това си е задължение на наемодателя, а не на наемателя!
 АС е ранен, въпросът е поставен преждевременно и заключение по него не може да се направи, рано е да се каже каквото и да било.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Общи хорари
« Отговор #603 -: Декември 12, 2022, 12:22:22 pm »
Здравейте,

От 1 година имаме проблем с климатика на съседката до нас, която е под наем.

На съседката не и пречи, защото климатика е в хола, а не в спалнята и.

Въпросът ми е: Ще поправят ли климатика на съседката ни до края на тази седмица?

Като цяло самият климатик има проблем, но явно нямат намерение да го сменят.
Варианта е да го сложат на земята, както е нашия.

Благодаря!
Помисли малко, ако ти си под наем ще сменяш ли климатици, бойлери и друга битова техника? Това си е задължение на наемодателя, а не на наемателя!
 АС е ранен, въпросът е поставен преждевременно и заключение по него не може да се направи, рано е да се каже каквото и да било.

akruks,

Написала съм, че собственичката на апартамента е уведомена, наемателката изобщо не я занимаваме с нищо.
Тяхна е цялата сграда и отдават под наем всички двустайни апартаменти.
Благодаря за отговора.
Ще дам ОВ какво се случва.
Поздрави!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Общи хорари
« Отговор #604 -: Декември 14, 2022, 09:46:36 pm »
Привет,

Вчера майсторите свалиха тялото на климатика на земята.
Аз ги почерпих с чай и сладки  ;D И им показах клипчето, как прави климатика и те се хванаха за главата.
После ми звъннаха и казаха, че най-вероятно кабела над климатика, замръзвал и от вибрациите издавал такъв шум.
Най-важото е, че изобщо не чувам климатика на съседката и няма никакви вибрации!
И вече можем да спим в спалнята си, а не в хола на дивана.
Направо не можах да повярвам, че след 1 година молби, отправени към собствениците, най-накрая оправиха проблема.

Поздрави!

Здравейте,

От 1 година имаме проблем с климатика на съседката до нас, която е под наем.

На съседката не и пречи, защото климатика е в хола, а не в спалнята и.

Въпросът ми е: Ще поправят ли климатика на съседката ни до края на тази седмица?

Като цяло самият климатик има проблем, но явно нямат намерение да го сменят.
Варианта е да го сложат на земята, както е нашия.

Благодаря!
Помисли малко, ако ти си под наем ще сменяш ли климатици, бойлери и друга битова техника? Това си е задължение на наемодателя, а не на наемателя!
 АС е ранен, въпросът е поставен преждевременно и заключение по него не може да се направи, рано е да се каже каквото и да било.

akruks,

Написала съм, че собственичката на апартамента е уведомена, наемателката изобщо не я занимаваме с нищо.
Тяхна е цялата сграда и отдават под наем всички двустайни апартаменти.
Благодаря за отговора.
Ще дам ОВ какво се случва.
Поздрави!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #605 -: Декември 19, 2022, 06:06:12 am »
Празниците наближават,какво ще ми подарят? ;)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Общи хорари
« Отговор #606 -: Декември 19, 2022, 06:59:25 am »
Че ще ти подарят, това е без съмнение. Луна у8 е в 11 дом и привличащ знак. При това нещо, което отдавна си искала.
Нещо класическо, практично, ще си го ползваш реално, няма да залежава, дълго ще го имаш, години напред.
Бижу, залагам на бижу,  което ще носиш, Венера е във втори, козирог, бяло злато.
Ако телефонът/лаптопът ти е за смяна, може някой да е забелязал и да те изненада, не си го поръчвала.

Weswes

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Общи хорари
« Отговор #607 -: Декември 19, 2022, 06:05:20 pm »
По въпроса с объркания час на клиента - аз съм объркала само датата,а те не са видели, че има разминаване и са дошли на другия ден .

Имам един въпрос за този хорар. Луната ще направи ли тригон с Юпитер, няма ли аспекта да стане точно на 30-тия градус като сменя знак,та всъщност ще стане ли аспекта? Също така диспозитора й е Плутон, нали? Може ли да ми обясните как действат диспозиторите, как би трбябвало да се чувствам в случая? Всъщност каква роля имат диспозиторите в хорар? Тепърва ги разучавам.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #608 -: Декември 19, 2022, 08:44:43 pm »
По въпроса с объркания час на клиента - аз съм объркала само датата,а те не са видели, че има разминаване и са дошли на другия ден .

Имам един въпрос за този хорар. Луната ще направи ли тригон с Юпитер, няма ли аспекта да стане точно на 30-тия градус като сменя знак,та всъщност ще стане ли аспекта? Също така диспозитора й е Плутон, нали? Може ли да ми обясните как действат диспозиторите, как би трбябвало да се чувствам в случая? Всъщност каква роля имат диспозиторите в хорар? Тепърва ги разучавам.
Луната ще направи тригон с Юпитер ,който е в 29*и минути.
Диспозитор на Луната е Марс,Плутон е само допълнение.
Как се чувстваш ти кажи,с тази скорпионска Луна и Марс на асц? :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Общи хорари
« Отговор #609 -: Декември 19, 2022, 09:56:52 pm »
Сафо,ти па  ;D Голям въпрос,астрологията я взехте за мезе. :o Може ли кола или колело,Марс е у 5.По втори дом ме е срам да кажа,като гледам бяло злато,бижута,но си помислих за нещо ,като миксер или някакъв уред за разкрасяване.Някакъв практичен уред.Прахосмукачка за новата кола. :D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Общи хорари
« Отговор #610 -: Декември 19, 2022, 10:06:22 pm »
Weswes,с Меркурий,Венера в 8ми , имаш някакви напрегнати,обсесивни ,натрапчиви мисли и желания.Сатурн им е диспозитор и ги ограничава,подтиска,не можеш да ги изявиш.В резултат ,на което с Марс в 12 имаш подтисната,блокирана енергия,което ти избива на емоционален нервен, план,може да те поболява ?Скорп.Луна върви към съвпад с южен възел в 6ти,зле ти е?
« Последна редакция: Декември 19, 2022, 10:09:49 pm от Ребека »

Weswes

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Общи хорари
« Отговор #611 -: Декември 19, 2022, 11:54:40 pm »
Това е карта за човек,с който имаме малко сложни отношения. Луната съвпад с южен възел се пада в негов 12д - какво ли може да е това?
Той е свръхзает,а когато аз не мога да изляза ми прави напук после . Малко е груб като човек, самоуверен, диктатор. Каквото каже,това трябва да е ,или си чао. Това ме напряга. Последният аспект на луната -тригонът с Юпитер ме интересуваше , защото все пак смятам, че ще имаме някакви нормални отношения. Чувствам се напрегната,да,но ме влече много..

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #612 -: Декември 20, 2022, 09:58:16 am »
По въпроса с объркания час на клиента - аз съм объркала само датата,а те не са видели, че има разминаване и са дошли на другия ден .

Имам един въпрос за този хорар. Луната ще направи ли тригон с Юпитер, няма ли аспекта да стане точно на 30-тия градус като сменя знак,та всъщност ще стане ли аспекта? Също така диспозитора й е Плутон, нали? Може ли да ми обясните как действат диспозиторите, как би трбябвало да се чувствам в случая? Всъщност каква роля имат диспозиторите в хорар? Тепърва ги разучавам.

Цитат
По въпроса с объркания час на клиента - аз съм объркала само датата,а те не са видели, че има разминаване и са дошли на другия ден .
Извинението е от твоя страна.  :)

Цитат
Луната ще направи ли тригон с Юпитер, няма ли аспекта да стане точно на 30-тия градус като сменя знак,та всъщност ще стане ли аспекта? 
Не, няма да напарви аспект, в рамките на знака.

Цитат
Всъщност каква роля имат диспозиторите в хорар? 
Няма конкретен въпрос, така че, реално хорар няма.  Иначе, диспозиторът показва колко устойчива е в своята проява планетата. В тази карта, ако приемем, че у1, Меркурий е твоя сигнификатор, диспозитор е Сатурн, който е добре поставен и дава възможност на Меркурий да си свърши работата, да се изяви по своите теми. Зависим е от друг, защото не е в собствен знак. Юпитер, у7, който е сигнификатор на другия човек е в собствен знак и не е зависим от нищо или никой. Между Меркурий и Юпитер няма връзка, не се приемат, напротив, има нотка на неприязън- Юпитер е знак на заточение на Меркурий, а Меркурий в знак на падение на Юпитер.


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Общи хорари
« Отговор #613 -: Декември 20, 2022, 10:02:00 am »
По хорара на Сафо, сега се сещам по подсказката на Ребека, че тя всъщност не пита случайно, а се интересува именно от колата, която има да сменя след онзи инцидент.
Хорарът действително има индикации за това, ще видим сатурн в 3 носи ли огромна червена панделка за армаган!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #614 -: Декември 20, 2022, 10:47:08 am »
Сафо, нещо, което няма да те хареса, ще върнеш, или преправиш.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“