Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 97766 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #795 -: Юни 16, 2023, 01:17:46 pm »
Плюс , че се обърквам като настоящ дом домът ми ли да гледам или "квартирата", в която спя след работа.
Там където си през по-голяма част от времето и където замръкваш - там е домът
За мен не е от значение населеното място, по-важни са ми хората около мен
Е, дразни ме като вървя пеша към фитнеса, че тревните площи са осеяни с боклуци и се чудя накъде да извърна поглед, но това е положението – виждала съм как си хвърлят отпадъците през прозорците на колите, докато фучат с висока скорост. Столичани в повече, селяния до шия ;D Най ми е добре през почивните дни – комплекса почти се изпразва, тишина и спокойствие  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Общи хорари
« Отговор #796 -: Юни 16, 2023, 09:42:15 pm »
Плюс , че се обърквам като настоящ дом домът ми ли да гледам или "квартирата", в която спя след работа.
Там където си през по-голяма част от времето и където замръкваш - там е домът
За мен не е от значение населеното място, по-важни са ми хората около мен
Е, дразни ме като вървя пеша към фитнеса, че тревните площи са осеяни с боклуци и се чудя накъде да извърна поглед, но това е положението – виждала съм как си хвърлят отпадъците през прозорците на колите, докато фучат с висока скорост. Столичани в повече, селяния до шия ;D Най ми е добре през почивните дни – комплекса почти се изпразва, тишина и спокойствие  :)
Не извръщай поглед,а събирай боклуци.Ако всеки се наведе да вдигне 2/3 неща и да ги занесе в някоя кофа/контейнер,може би ще се очовечим.Правя го редовно,да събирам чужд боклук,въпреки ,че ме гледат с недоумение цицорести и джукести патици.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #797 -: Юни 16, 2023, 10:09:07 pm »
Не извръщай поглед,а събирай боклуци.Ако всеки се наведе да вдигне 2/3 неща и да ги занесе в някоя кофа/контейнер,може би ще се очовечим.Правя го редовно,да събирам чужд боклук,въпреки ,че ме гледат с недоумение цицорести и джукести патици.
Идея си нямаш колко боклуци съм събирала от поляната между Симеоново и нашия блок за последните три години, но да прескачам мантинели по пътя към Ринг Мол, когато  не съм със спортни обувки и облекло, няма как да стане. А си плащаме за отсечка от пътя, за да минаваме! Върхът на мизерията е, че преди година изкараха контейнерите за боклук на нашия и съседния комплекс пред входа на нашия – знаеш ли каква смрад трябва да търпят пешеходци като мен, които се прибираме без автомобил вкъщи, а и няма тротоар в тази част, вечер се чудя къде да свърна, за да не ме сгазят и единственото спасение е плътно до контейнерите, в смрадта! Всеки месец 125лв за поддръжка на общи части, за да газя в кал и дишам смрадливи контейнери.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Общи хорари
« Отговор #798 -: Юни 17, 2023, 08:24:30 am »
Ами пълното безхаберие на хора и политици ,води до това.Ние сами сме си виновни,защото всички реки вече са сметища,изсичането на горите,презастрояването и т.н.

Nana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Общи хорари
« Отговор #799 -: Юни 19, 2023, 11:07:11 am »
Утре синът ми трябва да пътува за Враца за 3 дни от училището, по повод участие в един театрален фестивал. А аз съм се филмирала ужасно много заради тези проливни дъждове и наводнения. И като погледнах прогнозата за уикенда, още повече. Построих карта с въпрос всичко ли ще бъде наред по време на пътуването и престоя му там?  Не съм сигурна детето по У5 ли да го гледам или по У7 (като другия, за който се пита, а и той по принцип е второ дете)? Кратко пътуване трябва да е по негов 3 дом. Ако той е У5 сатурн прави секстил с негов У3, би трябвало всичко да е ок. Ще съм благодарна на помощ  :-*
не се притеснявай, всичко ще е наред
ОВ: Всичко е било наред. Благодаря, Акрукс  :-*

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Общи хорари
« Отговор #800 -: Юни 19, 2023, 10:21:05 pm »
Моля ви, помагайте! Миналия уикенд отсъствах и през това време брат ми е извършил престъпление- непростимо. Изхвърлил е навън котаракът ми на 18г,който е много болен и слаб. От понеделник миналата седмица не спирам да го търся и викам по име. Преди два дни съседка, която храни котките ми се обади че го вижда, бях на работа и веднага хванах такси,но докато стигна той вече беше избягал. Снощи една жена ме чу че го търся и каза че преди два или три дена го е видяла, когато е храанила котките пред нейния блок, което пак е в близост до моя, но мисля че съвпада с деня когато и съседката го е видяла и е избягал в друга посока. Картата е от преди те да го видят, трябва ли да построя нова или тази все още е валидна? Той се е скрил, но се мести. Ако може да ме насочите за посока? Умолявам ви!

Къде е Тошко? Ще го намеря ли?

П.П.: Съжалвам че написах истината за това какво е станало, но за мен така е редно, за да помогне в прочита на картата за ситуацията. Ако виждате смърт, моля ви, пак го напишете. Не мога да спя, да се храня, ще се побъркам.

О.В.: Успях с помощ на добри хора да го прибера с капан преди няколко часа. Стои скрит и стресиран в неговия шкаф, но вече мога да дишам спокойно, че е при мен и защитен.
Много ви благодаря за всичко, Сафо, Ребека, Акрукс и Рени!!!   :-* Сега следва приобщаването, дано се отпусне скоро и пак да се гушкаме щастливи.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Общи хорари
« Отговор #801 -: Юни 19, 2023, 10:27:58 pm »
Е Маймунка, твоята сага чак до сега се е точила, ужас,но айде честита ви среща + гушка. :)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Общи хорари
« Отговор #802 -: Юни 19, 2023, 11:14:31 pm »
Благодаря, Ребека! Тежко беше, всеки ден по два пъти рано сутрин и вечер го хранех без шум да не привличам внимание и да не преча на хората в сградата. Но вчера вечерта както кротко го хранех някаква злобна баба Цоцолана ми направи такъв цирк от терасата и някакъв отгоре се изхрачи со мен и трясна прозореца. Не спах цяла нощ, връщах се да го наглеждам да не му направят нещо и него го намяше. Поболях се, мислех си най-лошото и сутринта го нямаше. Днес се прибирам от работа и ми звъни една жена, която ми помагаше че е там, веднага организирах всички да го прибирам днес и не вярвах, но успяхме. Вече си е при мен. Дано се отпусне скоро че откакто го прибрах не е излизал от там, дори са хапне.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #803 -: Юни 20, 2023, 11:19:17 am »
Маймунка,  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Калия

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
Re: Общи хорари
« Отговор #804 -: Юни 20, 2023, 04:19:31 pm »
Бях питала скоро тук за изгубена гривна. На стр.51 е картата с въпроса.
Да дам ОВ, ако на някой му е интересно какво се случи - не я намерих никъде и не казах на никого, че съм я изгубила. Купих си същата, защото беше важна за мен - подарък от мъжа ми.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #805 -: Юни 20, 2023, 07:39:27 pm »
Бях питала скоро тук за изгубена гривна. На стр.51 е картата с въпроса.
Да дам ОВ, ако на някой му е интересно какво се случи - не я намерих никъде и не казах на никого, че съм я изгубила. Купих си същата, защото беше важна за мен - подарък от мъжа ми.
може да се цитира публикацията, че така с номер на страница, при мен отчитането е обратно –новите излизат отгоре и 51-ва ми е сред последните страници. Както и да е, намерих въпроса с картата, пропуснала съм го преди, че бях за пореден път болна в този период. Сякаш никой не е писал по въпроса. Луната е с един сходящ аспект - квадрат с У1 Венера, с която са във взаимна рецепция.
Гривната е у дома, в северна посока, в голяма пластмасова кутия, може да е кошче за отпадъци, да е паднала в канализация. Важното е, че сте намерили разрешение на въпроса, който удовлетворява всички.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Общи хорари
« Отговор #806 -: Юни 29, 2023, 06:10:17 pm »
Моля ви, помагайте! Миналия уикенд отсъствах и през това време брат ми е извършил престъпление- непростимо. Изхвърлил е навън котаракът ми на 18г,който е много болен и слаб. От понеделник миналата седмица не спирам да го търся и викам по име. Преди два дни съседка, която храни котките ми се обади че го вижда, бях на работа и веднага хванах такси,но докато стигна той вече беше избягал. Снощи една жена ме чу че го търся и каза че преди два или три дена го е видяла, когато е храанила котките пред нейния блок, което пак е в близост до моя, но мисля че съвпада с деня когато и съседката го е видяла и е избягал в друга посока. Картата е от преди те да го видят, трябва ли да построя нова или тази все още е валидна? Той се е скрил, но се мести. Ако може да ме насочите за посока? Умолявам ви!

Къде е Тошко? Ще го намеря ли?

П.П.: Съжалвам че написах истината за това какво е станало, но за мен така е редно, за да помогне в прочита на картата за ситуацията. Ако виждате смърт, моля ви, пак го напишете. Не мога да спя, да се храня, ще се побъркам.

О.В.: Успях с помощ на добри хора да го прибера с капан преди няколко часа. Стои скрит и стресиран в неговия шкаф, но вече мога да дишам спокойно, че е при мен и защитен.
Много ви благодаря за всичко, Сафо, Ребека, Акрукс и Рени!!!   :-* Сега следва приобщаването, дано се отпусне скоро и пак да се гушкаме щастливи.

Пълна трагедия, това не е моят котарак. Най- накрая се престраши и го огледах добре, още в началото имах съмнения, но ме заблуди ударенто по главата, че има отток и затова физиономията му е друга. Този е на някй друг, не е кастриран и е разгонен, по- млад е има си хубави зъби и козина. Мисля че докато търсех моя видях една жена в района  търси също котарак и ще я издирвам да си й го дам,на мен ми смърди половината къща на мъжки котарак, няма дълго да го издържа. Два са вариантите - да намеря собственичката или да го кастрирам, ако не я открия. Но да спя с миризмата на котешка урина няма да стане. Не се издържа вече. Днес започвам пак да търся моя, дано е жив и е наблизо. Изгубих цял месец с чужда котка.

Въпросът ми е, дали моя Тошек е жив? :'(
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Общи хорари
« Отговор #807 -: Юли 01, 2023, 02:54:01 am »
По прогресия Луната застана на к8, транзитният съвпад Слънце Меркурий е в тригон с Юпитер, опозиция на Юпитери (това, последното май не е ок) и аз съм подела операция по решаването на наследствен имотен въпрос в 30-годишна летаргия. Сатурн направи обиколката и е време, ако времето не е отминало.

Намерих си адвокат, мома, която се роди и израстна пред очите ми. Харесвам я и й се радвам, но онова, което ме гложди е, че говори, каквото искам да чуя - как правото е на моя страна и успехът е сигурен, силата е с мен, нещата ще се решат положително за мен.
Това е супер, ама чак пък толкова лесно ли да е!?

Всъщност въпросът е: К. честна ли е с мен?
И после естествените следващи: Ще помогне ли? Резултатът...
Но да, първият въпрос е въпросът.

Или ще ми препоръчате да се преориентирам?
« Последна редакция: Юли 01, 2023, 02:57:29 am от Люба »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Общи хорари
« Отговор #808 -: Юли 01, 2023, 07:35:45 am »
Люба,да,честна е с теб,или поне си вярва.Представена е от знак скорпион(колко да е честен?),но упорит,дерзае,фиксиран,проучващ,обсебващ.....Марс в лъв ,отново фиксиран,не е зле,огнена планета в огнен знак.Боец.Ти обаче изпитваш някакъв дискомфорт,Венера не се чувства добре в лъв,скоро предстои ретроградие,вероятно забавяне,или ти ще преосмисляш.Луната в стрелец ще направи квадрат със Сатурн,но последният аспект е тригон с Марс.Мисля,че след някои спънки ,все пак резултатът ще те удовлетвори.
В момента, Марс е с най-добър статус.
« Последна редакция: Юли 01, 2023, 08:41:07 am от Сафо »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Общи хорари
« Отговор #809 -: Юли 01, 2023, 10:20:29 am »
Люба ,за девойката: Луната,която освен ест. сигнификатор на въпроса е и У3 и У4 (брат"чеди,лели ,корени,та тя е в каре към У9 в 11дом.( правото,адвоката в приятелски кръг).Сигурно роднините ти няма да одобрят избора ти и ще има натиск за смяна.Ти си Венера в ретро сянка,вече се съмняваш в решението си,а скоро ще си ретро и навярно ще го преосмислиш.Сатурн У9 също е ретро и вероятно делата ще се забавят,ще се преразглеждат скрити отдавна неща ,тъй като У8 ти е в 12 дом. Но след време развръзката ще е хепи ,защото У8 Юпитер е в щастлив аспект със Слънцето и Меркурий в 3 дом,роднините. Ще завърши добре с или без любезното съдействие на момичето.