Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 96362 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Общи хорари
« Отговор #390 -: Август 09, 2022, 09:36:46 pm »
Ехе,тоя Сатурн на АС ли е закован..Абе не ми изглеждат добре нещата.Тоя адвокат,явно е със слава и връзки,нещо като адвокат на мафията,печели чрез влиятелно лоби?Юпитер,който ми изглежда естествен У на правни въпроси и дела е ретро и без достойнсва в Овен,а е и в каре с Луна.Сатурн в първи също е показател,че нещата не завършват ок.за питащия. Само ще си похарчите парите май.Пс : Марс,който е У9 Е в каре с питащия и Сатурн на АС.Нещата не са благоприятни и сблъсъка е тежък.
« Последна редакция: Август 09, 2022, 09:41:44 pm от Ребека »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Общи хорари
« Отговор #391 -: Август 09, 2022, 11:05:05 pm »
Ребека,благодаря!Трябва да извадя няколко документа,което за мен е ходене по мъките,тежест,не ми се занимава,затова се питах дали въобще има смисъл.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Общи хорари
« Отговор #392 -: Август 10, 2022, 12:13:05 am »
Ребека,благодаря!Трябва да извадя няколко документа,което за мен е ходене по мъките,тежест,не ми се занимава,затова се питах дали въобще има смисъл.
В двата поста питаш различни неща...щом не ти е важно и не е дело, си свободна да мислиш ,каквото желаеш.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Общи хорари
« Отговор #393 -: Август 10, 2022, 12:45:21 am »
Един път да съм много съгласна с Ребека  ;D ;D
Ще игнорираме дори, че последният аспект е опозиция с диспозитора на у9, защото не става ясно какъв е въпросът. За това объркване в писанията се казва, че е заради тежестта на въпроса, както сама посочва питащата. А ето и още:
In horary Saturn conj. Asc can also mean that "the matter seldom or never comes to good". Lilly, Christian Astrology, page 123.
It can also describe the querent's emotional state ie: depression.

Сатурн на асц е и класически индикатор за нерадикалност на въпроса.

Зарежи го този адвокат, заоблачено Слънце, ами ставай да си вадиш докумемтите сама. Сатурн възнаграждава зоренето.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Общи хорари
« Отговор #394 -: Август 10, 2022, 09:30:00 am »
Люба, а знаеш ли какво мисли У. Лили за Сатурн на десцендента в 6д?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Общи хорари
« Отговор #395 -: Август 10, 2022, 10:10:01 am »
Люба, благодаря! Ще трябва да се боря с превода на цитата😅
Въпросът ми отразява моето подтиснато настроение. Част от семейството, има желание да се оправят едни имотни документи. Имаше разговор с адвокатът, който даде указания какви документи са нужни, за да разгледа казуса. След това, на мен прехвърлят тази гадна работа, бюрократщина. Непрекъснатото повтаряне, напомняне и пр. ми е изключително досадно.
Най- общо казано:Някой иска нещо, ама друг да ходи да се разправя.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Общи хорари
« Отговор #396 -: Август 10, 2022, 11:11:05 am »
Люба, а знаеш ли какво мисли У. Лили за Сатурн на десцендента в 6д?

Не, не знам и не успях да открия

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: Общи хорари
« Отговор #397 -: Август 10, 2022, 11:20:41 am »
5. Сатурн в седми дом
Седми дом отговаря на запитания астролог и трябва да бъде проучено, защо той е символизиран от Сатурн. Възможно е да греши или да се наложи да даде на питащия отрицателен отговор.
  https://astra.la/forum/index.php?topic=73.0

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Общи хорари
« Отговор #398 -: Август 10, 2022, 11:38:21 am »
Как бихте тълкували заточена Луна в Козирог ,но управител на въпроса? (Ако има значение във 2д на питащия и 8д на другия)

Ей това,което пише тук не го разбирам "Луната е втори управител на кверента (наред с управителя на АС, който е негов първи управител), освен ако ако не управлява друг дом, пряко свързан с въпроса. " тоест в случая Луната Е управител на въпроса и това как променя нещата с това "освен"...
« Последна редакция: Август 10, 2022, 11:44:49 am от 666 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Общи хорари
« Отговор #399 -: Август 10, 2022, 12:00:32 pm »
Сафо, не. И то не заради адвокат/ът/. Луна в Козирог, един път, няма достойнства, втори път не вижда АСЦ, трето, у1, Сатурн на АСЦ на трон, но ретро, ти не гориш от желание да действаш по делата, които изискват професионална помощ.   Ти си си у дома, у1  в 1-ви, опозиция у7- е, как ще направиш връзка с другия  ? Обаче, бърза Луна, сменя се фазата й, Сатурн също сменя фаза, така че, може пак да попиташ, когато разбереш по- ясно какво точно и кой точно трябва да потърсиш.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Общи хорари
« Отговор #400 -: Август 11, 2022, 01:47:55 pm »
Явно ми е ден.
Мой познат/приятел/колега/седмодомник втора година бори тежки осмодомни болести, кампании, чужбина, отписван, оплакван, възкръстващ и после пак.
Как ще се развият нещата за него според вас? Как да я разчитаме тази Венера?
Можете да напишете директно каквото смятате.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Общи хорари
« Отговор #401 -: Август 11, 2022, 02:16:54 pm »
Сафо, не. И то не заради адвокат/ът/. Луна в Козирог, един път, няма достойнства, втори път не вижда АСЦ, трето, у1, Сатурн на АСЦ на трон, но ретро, ти не гориш от желание да действаш по делата, които изискват професионална помощ.   Ти си си у дома, у1  в 1-ви, опозиция у7- е, как ще направиш връзка с другия  ? Обаче, бърза Луна, сменя се фазата й, Сатурн също сменя фаза, така че, може пак да попиташ, когато разбереш по- ясно какво точно и кой точно трябва да потърсиш.
Рени,благодаря!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Общи хорари
« Отговор #402 -: Август 11, 2022, 02:19:15 pm »
Явно ми е ден.
Мой познат/приятел/колега/седмодомник втора година бори тежки осмодомни болести, кампании, чужбина, отписван, оплакван, възкръстващ и после пак.
Как ще се развият нещата за него според вас? Как да я разчитаме тази Венера?
Можете да напишете директно каквото смятате.
Люба,Венера в рак,в последен критичен градус,след колко ед.време,ще смени знак.
А в знак лъв ,Венера няма никакви достойнства.В картата ,тя управлява и 6ти дом на отсрещната страна.Луната,като диспозитор на Венера,сх.съвпад с Малефик.
« Последна редакция: Август 11, 2022, 02:24:27 pm от Сафо »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Общи хорари
« Отговор #403 -: Август 11, 2022, 02:28:15 pm »
Сафо, започнала си да отговаряш като Рени.
Това, че последен аспект на Луната, която доста добре го описва, е каре Марс, у7, у12 означава, че няма помощ ли? Вдигат ръце лекарите?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7334
Re: Общи хорари
« Отговор #404 -: Август 11, 2022, 02:35:50 pm »
Сафо, започнала си да отговаряш като Рени.
Това, че последен аспект на Луната, която доста добре го описва, е каре Марс, у7, у12 означава, че няма помощ ли? Вдигат ръце лекарите?
Питаш как ще се развият нещата,а аз съм страхлива,за да кажа директно–зле.
Към Венера трябва да има помощ отнякъде.Някоя взаимна рецепция да се измъдри,по терма,или др.
Малефици на ъгли.Слънце ,упр.на 4ти силно,но сх.опозиция Сатурн.
« Последна редакция: Август 11, 2022, 02:47:20 pm от Сафо »