Автор Тема: Цикъл Луна/Венера  (Прочетена 5198 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Цикъл Луна/Венера
« -: Октомври 13, 2021, 02:01:37 pm »
Правим карти с цикъл Слънце/Луна, защо да не проследим и други от бързите цикли. Луната и останалите. Можем да проследим за кратък период от време, кой как реагира на съвпадът на нощното светило с другите герои.
Започвам с Луна/Венера,защото ми повлия лично.
На 09.10.21г.Венера е в стрелец на Южен възел, Луната се присъедини също, активира 2°.Имам Меркурий на 2*водолей,емоционални разговори, тревоги около жени, за жени, с жени. Венера е финансова планета, освен всичко останало, Меркурий е у1, у2, у5 домове при мен, имаше постъпления и подаръци.Циганки, чужденци, страсти и неволи, шантави жени, така динамично премина деня.
Начало:2*стрелец - 09.10.21г.Първа квадратура на 17.10.в 10*риби/стрелец. Опозиция - 25.10.-18*близнаци/стрелец. Квадрат - падащ, или затварящ на 1.11.21г.в 26*дева/стрелец.
Ще е интересно да споделяте преживели ци по сигнификациите на двете планети.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Луна/Венера
« Отговор #1 -: Октомври 14, 2021, 11:50:09 am »
Сафо, аз от 2 г следя и когато ми позволяват атмосферните и климатични условия, наблюдавам цикъла им. Родена съм с Луна съвпад Венера, нощна карта. При мен са със занижен статус, но Венера е специфична, фазова.  Има значение цикъла им върху това как и дали ме приемат хората, как се вписвам в публичното пространство в периода. Има периоди, когато Луна и Венера са силни есенциално, тогава ми действа рафиниращо, по-мека и снизходителна съм, съобразявам се с другите, гримирам се, и малкото жена в мен излиза на показ.
Сега цикъла им започва на АСЦ ми, ще споделя.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Луна/Венера
« Отговор #2 -: Октомври 14, 2021, 02:29:00 pm »
Правим карти с цикъл Слънце/Луна, защо да не проследим и други от бързите цикли. Луната и останалите. Можем да проследим за кратък период от време, кой как реагира на съвпадът на нощното светило с другите герои.
Започвам с Луна/Венера,защото ми повлия лично.
На 09.10.21г.Венера е в стрелец на Южен възел, Луната се присъедини също, активира 2°.Имам Меркурий на 2*водолей,емоционални разговори, тревоги около жени, за жени, с жени. Венера е финансова планета, освен всичко останало, Меркурий е у1, у2, у5 домове при мен, имаше постъпления и подаръци.Циганки, чужденци, страсти и неволи, шантави жени, така динамично премина деня.
Начало:2*стрелец - 09.10.21г.Първа квадратура на 17.10.в 10*риби/стрелец. Опозиция - 25.10.-18*близнаци/стрелец. Квадрат - падащ, или затварящ на 1.11.21г.в 26*дева/стрелец.
Ще е интересно да споделяте преживели ци по сигнификациите на двете планети.
Може да се каже, че и при мен 9-ти беше шантав ден, имах разговори с шантави жени, имаше и подаръци от страна на приятелка- чужденка, при която бях отседнала за няколко дни, че нали си нямам вече дом- моите дългогодишни приятелки са само приятелки на софра, та украинка ме приютява при нужда да съм в града. В 2 градуса нямам нищо, цикъл Луна/Венера е започнал в края на 3-ти дом, следващите му фази ще се случат при Венера в 4д, като при квадрата ще е в хармоничен аспект с моите светила, при опозицията в хармонични аспекти с моята Венера У2 във 2д. , при падащия квадрат Луната е върху Меркурий в 1д, а Венера го квадрати от 4д.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Цикъл Луна/Венера
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2021, 06:15:10 am »
Сафо, аз от 2 г следя и когато ми позволяват атмосферните и климатични условия, наблюдавам цикъла им. Родена съм с Луна съвпад Венера, нощна карта. При мен са със занижен статус, но Венера е специфична, фазова.  Има значение цикъла им върху това как и дали ме приемат хората, как се вписвам в публичното пространство в периода. Има периоди, когато Луна и Венера са силни есенциално, тогава ми действа рафиниращо, по-мека и снизходителна съм, съобразявам се с другите, гримирам се, и малкото жена в мен излиза на показ.
Сега цикъла им започва на АСЦ ми, ще споделя.  :)
Благодаря Рени!Течове имаше ли от някъде,на нещо?При мъжа ми също на асц.лека хрема,заболя го гърло(на съвпада).Той е дневна карта,Луна в 10ти съвпад Слънце/Уран(везни),Венера в 12ти до ,скорпион.ЛУната е у8ми,Венера на 6ти.в натала.При мен на дсц.Венера в 10д(риби),Луната в 1ви(близнаци).Разливам,расипвам каквото хвана,бутам,непохватна съм-расипах разтвор гипс/вода в колата,пускаха парно в жилището,имаше теч.В стрелец е имало такъв съвпад/цикъл ,януари 2000г.в 3*,но тогава Юпитер е на 25*овен.
Защо никой друг не писа тук,а само ние?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Цикъл Луна/Венера
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2021, 06:23:48 am »
Правим карти с цикъл Слънце/Луна, защо да не проследим и други от бързите цикли. Луната и останалите. Можем да проследим за кратък период от време, кой как реагира на съвпадът на нощното светило с другите герои.
Започвам с Луна/Венера,защото ми повлия лично.
На 09.10.21г.Венера е в стрелец на Южен възел, Луната се присъедини също, активира 2°.Имам Меркурий на 2*водолей,емоционални разговори, тревоги около жени, за жени, с жени. Венера е финансова планета, освен всичко останало, Меркурий е у1, у2, у5 домове при мен, имаше постъпления и подаръци.Циганки, чужденци, страсти и неволи, шантави жени, така динамично премина деня.
Начало:2*стрелец - 09.10.21г.Първа квадратура на 17.10.в 10*риби/стрелец. Опозиция - 25.10.-18*близнаци/стрелец. Квадрат - падащ, или затварящ на 1.11.21г.в 26*дева/стрелец.
Ще е интересно да споделяте преживели ци по сигнификациите на двете планети.
Може да се каже, че и при мен 9-ти беше шантав ден, имах разговори с шантави жени, имаше и подаръци от страна на приятелка- чужденка, при която бях отседнала за няколко дни, че нали си нямам вече дом- моите дългогодишни приятелки са само приятелки на софра, та украинка ме приютява при нужда да съм в града. В 2 градуса нямам нищо, цикъл Луна/Венера е започнал в края на 3-ти дом, следващите му фази ще се случат при Венера в 4д, като при квадрата ще е в хармоничен аспект с моите светила, при опозицията в хармонични аспекти с моята Венера У2 във 2д. , при падащия квадрат Луната е върху Меркурий в 1д, а Венера го квадрати от 4д.
Акрукс,благодаря за споделеното!Ти си с тронова Венера в дома на притежанията.Разговори за пари,получаване/даване пари .При теб ,около теб ,имаше ли течове,счупване на нещо?Защо другите съфорумки не се включиха по темата?Венера/Луна-жени.
« Последна редакция: Октомври 16, 2021, 06:25:27 am от Сафо »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Цикъл Луна/Венера
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2021, 08:04:04 am »
Аз съм съвпад Венера У3,9-Луна У11 Скорпи  в 3 дом,нощна карта- и при мен финансовата тема е активирана,дълги преговори, договаряне с жена ,но тр.ретро меркурий шета във 2 дом, предпоследни
и тази седмица продължавам да си намирам монетки  на улицата,миналият път като намирах толково много падна джакпота на тото 5 милиона
https://www.monitor.bg/bg/a/view/kysmetlija-udari-golemija-djakpot-ot-tototo-vijte-kyde-284264

" Фиш, пуснат в Пловдив, донесе на собственика си близо пет милиона лева. Късметлията спечели големия джакпот в 77-ия тираж на играта „6 от 49“ на Тото 2 на стойност 4 958 860 лв фишът му е с абонамент за 2 тиража и е струвал 7,20 лв.Комбинацията за милиони е: 4, 7, 8, 11, 14, 28."

не пуснах фиш .... ;D

Луната е и внукът ми , У11/5 от 7 второто дете-дъщеря ми/купих му 8 колички от любимата му серия, да изживееш щастие чрез дете е нещо вълнуващо,игра си цяла седмица с тях доволен :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Цикъл Луна/Венера
« Отговор #6 -: Октомври 16, 2021, 09:58:07 am »
Стреличка, значи и при теб са важни тези лунно/венерини разни работи. Като чисто домакински вкусове, качества, възможности, аромати, дали имаш способности, по-изявени в готварство, плетки, шиене, някакъв вид изкуство, освен риболовни хобита, вероятно компоти, лютеници, сокове домашни да правиш ти харесва?!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Луна/Венера
« Отговор #7 -: Октомври 16, 2021, 11:47:19 am »
Сафо, към момента съм с обострения си хроничен бронхит по това време на годината, но този път реших да почивам. Венера е у6, при мен, и е хронократор, а тя не е добре поставена, и по натал, и в годишната ми карта, редно е да се съобразя с това.
Няколко дни нямаше вода, ха, ха, но това пък беше повод да се разбере, че има проблем с парното и бойлера.
Харча пари, надценявайки приходите си, уверена, че ще се възстанови баланса, и вЕрно случва се.
Цикълът е върху нодалната ос,  при мен възлите имат точен аспект с оста 1-7, Венера ми е уЮЛВ, и в годишната карта попадат в 1-7 домове.
В картата на цикъла Луна- Венера, Луна- Венера- Сатурн са в аспект, по натал при мен също.
Затова казах, че ще  споделя, защото назад в годините имам събития със значимост във времето- цикълът е активирал заложено.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Цикъл Луна/Венера
« Отговор #8 -: Октомври 17, 2021, 01:17:51 am »
Само да кажа, че нямам нищо на 2-ри градус, но на 9- ти получих покана за приятелство от наглед непозната жена. По първото име реших, че може да е приятелка от детинство. Напоследък трия, а не приемам приятели, но нея я приех. Съвсем изключих за това. И тази вечер ми е писала дълго съобщение с инфо за себе си - наистина е тази, за която си помислих, номерът ѝ- да се чуем утре и по- нататък да се видим.
Та ето как навързах и при мен цикъла, но много по- вероятно е нейната неочаквана поява след над 20 години от последната ни среща да е плод на тр. Юпитер/ Слънце У3 и тр. Мерк / нат Плутон. И двата съвпада са ретро, но аз се убедих в едно при мен- първият съвпад е само подготовка, ако има нещо съществено да се случи, то става при втори / трети съвпад на ретро движение.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Цикъл Луна/Венера
« Отговор #9 -: Октомври 17, 2021, 08:00:23 am »
Стреличка, значи и при теб са важни тези лунно/венерини разни работи. Като чисто домакински вкусове, качества, възможности, аромати, дали имаш способности, по-изявени в готварство-по задължение, плетки, шиене,гоблени, някакъв вид изкуство-рисувам по детски с децата, освен риболовни хобита и планините, вероятно компоти, лютеници-да,експериментирам с неща,който ми харесват, сокове домашни да правиш ти харесва?!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Луна/Венера
« Отговор #10 -: Октомври 17, 2021, 02:29:03 pm »
Акрукс,благодаря за споделеното!Ти си с тронова Венера в дома на притежанията.Разговори за пари,получаване/даване пари .При теб ,около теб ,имаше ли течове,счупване на нещо?
Мокри ме дъжда, докато открия и отида до офиса на съдебния изпълнител, а после си купих чадър на път за къщата, но не ме предпази кой знае колко- като пристигнах в къщата бях вир-вода мокра, не успях да отлюча горния етаж с моя ключ, който е оригинален- беше с бравата, която купих и поставих преди няколко години, когато я бяха разбили. На проземния етаж пък ключа заседнал в патрона, когато брокерът отварял да покаже имота, и ни напред, ни назад, та и в този етаж не успях да вляза, а там са нови материали за ремонт, купени от моя мъж през 98=ма, испански теракот, изолация, минерална вата и кухненски съдове, ръчно рисувана керамика. Тогава видях, че е имало умишлен палеж, за който вече писах, извършен е в нощта срещу Новолунието, подпалили са помещение, което моят мъж беше изградил за въглища, изгоряло е предверието, което беше с гредоред и цигли, там имаше дървен стилаж и 3 празни варела от нафта, единият беше търкулнат обгорял на двора, точно пред главния вход на къщата. Та Венера е тронова, но опозиция с Юпитер У4 в 8д.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Цикъл Луна/Венера
« Отговор #11 -: Октомври 30, 2021, 06:09:53 am »
Правим карти с цикъл Слънце/Луна, защо да не проследим и други от бързите цикли. Луната и останалите. Можем да проследим за кратък период от време, кой как реагира на съвпадът на нощното светило с другите герои.
Започвам с Луна/Венера,защото ми повлия лично.
На 09.10.21г.Венера е в стрелец на Южен възел, Луната се присъедини също, активира 2°.Имам Меркурий на 2*водолей,емоционални разговори, тревоги около жени, за жени, с жени. Венера е финансова планета, освен всичко останало, Меркурий е у1, у2, у5 домове при мен, имаше постъпления и подаръци.Циганки, чужденци, страсти и неволи, шантави жени, така динамично премина деня.
Начало:2*стрелец - 09.10.21г.Първа квадратура на 17.10.в 10*риби/стрелец. Опозиция - 25.10.-18*близнаци/стрелец. Квадрат - падащ, или затварящ на 1.11.21г.в 26*дева/стрелец.
Ще е интересно да споделяте преживели ци по сигнификациите на двете планети.
Здравословни проблеми,главоболие,температура.При мъжа ми на асц.,започна цикъла.Сол.му асц е в 6ти дом,телец.
« Последна редакция: Октомври 30, 2021, 06:19:01 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Цикъл Луна/Венера
« Отговор #12 -: Ноември 07, 2021, 11:07:24 am »
На 08.11.21г.в козирог на 2*,секстил Меркурий.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Луна/Венера
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2021, 10:10:37 am »
Обещах да споделя, за предходния цикъл Луна- Венера върху АСЦ ми.
Засегнат беше здравният ми статус, но въпреки тежкото протичане на болестта, добре се възстановявам. начинът на хранене се наложи да бъде променен, в следствие боледуането ми.
Жени, близки до мен, роднини, също с тежко заболяване, но по-трудно се възстановяват; много жени , в периода  ми оказаха подкрепящо рамо. Жена, моя близка, с рядко заболяване, с добри новини, че може да се поддържа с правилната терапия.
Промяна в посоката в интимна сфера.
Бях на важна за мен среща- обучение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Луна/Венера
« Отговор #14 -: Ноември 09, 2021, 10:19:00 am »
Новият цикъл Луна- Венера е малко по-различен и носи специфика защото Луната скри Венера и това ще влияе до следващия цикъл. Венерините аналогии няма как да видят носят радост, удовлетворение в социалните сфери, близки връзки, финаносви дела. Скрити страсти, желания, сделки.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“