Автор Тема: ЗА и Против ваксинацията  (Прочетена 13452 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #30 -: Октомври 26, 2021, 10:50:56 am »
Малефиците са тези, които отричат, това им е задачата/ролята да казват -Не, а бенефиците казват- Да.
Класическите малефици са Сатурн и Марс, но понякога класическите бенефици Юпитер и Венера също могат да станат малефици.
Примерно, Юпитер у8 или в 8 ми дом, извън секта, обсаден от Марс / Марс е в Скорпион или Дева/, в знак на заточение или падение,  Венера у12 или в 12 дом, в знак, където няма достойнства, в твърд аспект с малефик, да липсва аспект с бенефик.

Уран не може да определя на лично ниво "за " и "против", защото не е лична планета. Той казва "Не" на цяла философия, епоха, обществени норми и правила. Почти няма човек, който да няма аспект на Уран с планета.

Аз не съм против ваксинацията. И няма как да съм, в противен случай нямаше, тук,да си чешим езиците, щяхме още да се чудим как да оцеляваме. Ваксината, заедното с хапчето анти-бебе са едни от най-великите открития на човечеството.
Аз съм против невежеството, което обаче за втори път, предпазва българина от прибързани решения; против съм и към  това всеки да изказва мнение, въпреки че няма как да е  компетентен във всички сфери.
Ваксината, която в момента се предлага, според  личния ми лекар не е устойчива и не ми препоръчва да се ваксинирам. Приемам неговата преценката, а не защото ще бъда чипирана, ще ми вземат душата и го е казал някой във фейсбук.

Управителят на АСЦ ми е в знак на бенефик, който е притиснат от малефик. И двамата виждат у1, но и двамата нямат изявен статус. "За" и "против" при мен, е добре да се съобразяват с преценката на други, които притежават нужната компетентност.
« Последна редакция: Октомври 26, 2021, 10:53:15 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #31 -: Октомври 26, 2021, 12:09:20 pm »
Току-що по новините на радио Хоризонт съобщиха, че служебният здравен министър е заявил, че ако заболелите надвишат 1000 на 100 хиляди души на ден, предвижда локдаун само на неваксинираните в държавата.
« Последна редакция: Октомври 26, 2021, 02:03:56 pm от Veselin »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #32 -: Октомври 26, 2021, 12:25:27 pm »
Всяка заповед, намерение, които се заявяват до 5.11, търпят  кратък период на действие и резултат.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #33 -: Октомври 26, 2021, 02:05:19 pm »
Всяка заповед, намерение, които се заявяват до 5.11, търпят  кратък период на действие и резултат.
Дай Боже да е така! С тези техни приказки и намерения настройват все повече много хора срещу лекарите и недоверието към тях и към държавата още повече ще нараства. И ако намеренията им се превърнат в реалност, не са изключени много бунтове, въпреки че има и много овце в нашето общество.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #34 -: Октомври 26, 2021, 05:52:54 pm »
Има неща, които са толкова нелогични в цялата Ковид сага, че ако не беше тъжно, ще е смешно.
Значи- безсрочен зелен сертификат за ваксинирани, обаче защита им пада и трябват бустери на всеки няколко месеца. Значи крайната цел е безкрайно реваксиниране.
Преболедувал- сертификат една година и после ще- не ще следва пак ваксина.
Дъвкане на прословутите антитела- ту стават , ту не стават, а нали уж са крайната цел на вакаината? И търсят плазма с антитела за болните?!? Много въпроси, които са важни, а отговорите са уклончиви и извън всякаква логика.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #35 -: Октомври 26, 2021, 06:48:51 pm »
Малефиците са тези, които отричат, това им е задачата/ролята да казват -Не, а бенефиците казват- Да.
Класическите малефици са Сатурн и Марс, но понякога класическите бенефици Юпитер и Венера също могат да станат малефици.
Примерно, Юпитер у8 или в 8 ми дом, извън секта, обсаден от Марс / Марс е в Скорпион или Дева/, в знак на заточение или падение,  Венера у12 или в 12 дом, в знак, където няма достойнства, в твърд аспект с малефик, да липсва аспект с бенефик.

Уран не може да определя на лично ниво "за " и "против", защото не е лична планета. Той казва "Не" на цяла философия, епоха, обществени норми и правила. Почти няма човек, който да няма аспект на Уран с планета.

Аз не съм против ваксинацията. И няма как да съм, в противен случай нямаше, тук,да си чешим езиците, щяхме още да се чудим как да оцеляваме. Ваксината, заедното с хапчето анти-бебе са едни от най-великите открития на човечеството.
Аз съм против невежеството, което обаче за втори път, предпазва българина от прибързани решения; против съм и към  това всеки да изказва мнение, въпреки че няма как да е  компетентен във всички сфери.
Ваксината, която в момента се предлага, според  личния ми лекар не е устойчива и не ми препоръчва да се ваксинирам. Приемам неговата преценката, а не защото ще бъда чипирана, ще ми вземат душата и го е казал някой във фейсбук.

Управителят на АСЦ ми е в знак на бенефик, който е притиснат от малефик. И двамата виждат у1, но и двамата нямат изявен статус. "За" и "против" при мен, е добре да се съобразяват с преценката на други, които притежават нужната компетентност.
Ох,Рени,Сериозно ли това са най-великите открития за теб?!Уважавам мнението ти и се вслушвам в думите ти....но това ме учуди,да не кажа/напиша нещо по-рязко.Мислех,нещо вселенско като откритие ти е фаворит.
Относно ваксините,за тази специално става въпрос-много яки умове,брей......нали им трябваха години ,около 10 работа,за да я измъдрят,и са йок,готови са.Не е доказано ефективна,а ние сме опитни зайчета.И аз зная ,че съм зависима от други и не мога да взема сама решение,но мога да имам мнение и то от самото начало.И разбира се,допитах се до моя лекар,който е категорично против,а хомеопатката каза,че само ,ако я оковат ,ще я ваксинират.Преболедувах го,мъжа ми също,изолирахме се,за да не вредим на други хора,и сега кво!?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #36 -: Октомври 26, 2021, 06:54:53 pm »
Има неща, които са толкова нелогични в цялата Ковид сага, че ако не беше тъжно, ще е смешно.
Значи- безсрочен зелен сертификат за ваксинирани, обаче защита им пада и трябват бустери на всеки няколко месеца. Значи крайната цел е безкрайно реваксиниране.
Преболедувал- сертификат една година и после ще- не ще следва пак ваксина.
Дъвкане на прословутите антитела- ту стават , ту не стават, а нали уж са крайната цел на вакаината? И търсят плазма с антитела за болните?!? Много въпроси, които са важни, а отговорите са уклончиви и извън всякаква логика.
+1
И уж казват че у нас ваксинирането не е задължително,  но в същото време правят така ,че става един вид принуда. И защо трябва да ни вкарват чужди антитела, ако имаме вече изградени свои?..

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #37 -: Октомври 26, 2021, 06:56:43 pm »
За пари,Веселин.......Всичко е за пари.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #38 -: Октомври 26, 2021, 07:46:21 pm »
Сафо, не бъркай мнение с факти. Открития и постижения се правят от хора. Няма хора- няма открития, няма човешки свят.
Аз какво мисля и ти какво мислиш, че мисля, са две различни неща. Всеки може да се учудва и изказва колкото може.
Искам пак да попитам, как щеше да разбереш, колко е ефективна или не ваксината за Ковид, ако годината е 1980 г ?! Даже вече щеше да си забравила, че са те боцнали и  да се радваш на ежедневието си "от-до".
Моята учителка по геометрия казваше така : " Всеки да преписва за толкова, за колкото му е акъла. И тотаджийски работи  не 'ща ." Умна жена. Пророк.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #39 -: Октомври 26, 2021, 08:06:29 pm »
Пешо от село се събуди посреднощ с пълен мехур, наметна балтона, че навън беше студено, и се запъти към външната тоалетна! Докато се облекчаваше усети леко парене в лявото си рамо, точно където бяха поставили ваксината против Ковид!
"Следят ме", помисли си Пешо!
"Пикае", помисли си Бил Гейтс  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #40 -: Октомври 26, 2021, 08:29:33 pm »
Аз почти не познавам хора край мен, които да не са преболедували Ковид- колеги, съседи, приятели. Основно миналата есен/ зима, няколко случая сега лятото. Имам само един познат с повторно заразяване, съвсем леко минало. Имам и познати ваксинирани, десетина.
Идея нямам как сегашните масово заболели хора са се опазили толкова време и сега вкупом боледуват .
Към Рени- за преписването не знам, но на външните оценявания имаме роми на ниво 2 и половина знания с изкарани оценки 4.50, както и отличници, които от стрес едва са вързали тройка . Та понякога изобщо не е акъла, а късмета.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #41 -: Октомври 26, 2021, 09:16:27 pm »
Сафо, не бъркай мнение с факти. Открития и постижения се правят от хора. Няма хора- няма открития, няма човешки свят.
Аз какво мисля и ти какво мислиш, че мисля, са две различни неща. Всеки може да се учудва и изказва колкото може.
Искам пак да попитам, как щеше да разбереш, колко е ефективна или не ваксината за Ковид, ако годината е 1980 г ?! Даже вече щеше да си забравила, че са те боцнали и  да се радваш на ежедневието си "от-до".
Моята учителка по геометрия казваше така : " Всеки да преписва за толкова, за колкото му е акъла. И тотаджийски работи  не 'ща ." Умна жена. Пророк.  ;)
Нямаше да разбера,нито щяха да ме питат.По манифестации също съм ходила,насила.......намалиха ми поведението,заради отказ.Радвам се,че не е 1980г,въпреки всичко.
Не ме е страх от ваксините,не ме интересува следят ли ме,не ме ли.....не ми дреме за тези неща.Не се чувствам добре,когато трябва да направя нещо по задължение,не ми е ок.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #42 -: Октомври 26, 2021, 09:34:25 pm »
Сафо, колко сме еднакви водолейките!
В мен също има някакъв бунт към непоискани съвети, подкани, заповеди- и да съм решила да направя нещо, фактът, че друг ме кара да го правя, ме обръща на 180 градуса.
Особено ако подходът е агресивен, автоматично ме прави огледално- зла.
Гледам и в училище какво се случва- повечето от родителите са против тестването, обаче не искат и дистанционно да учат децата им. Колегите ми са против ваксини и дистанционно, тия митове за удобните дивани и преподаване по пижама  са си просто мит, защото видяхме за две години колко изостанаха децата. Не отричам да има и такива  колеги все пак, радвам се , че аз не ги познавам .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #43 -: Октомври 26, 2021, 10:19:58 pm »
Сафо, и ти, и всички правим много неща по задължение, това е цивилизацията.
Интересно, защо само  сегашната ситуация те подсети за
Цитат
Не се чувствам добре,когато трябва да направя нещо по задължение,не ми е ок.
;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #44 -: Октомври 27, 2021, 06:07:17 am »
Сафо, и ти, и всички правим много неща по задължение, това е цивилизацията.
Интересно, защо само  сегашната ситуация те подсети за
Цитат
Не се чувствам добре,когато трябва да направя нещо по задължение,не ми е ок.
;)
Чудесен въпрос,Рени!След като у дома ,нямам възможност и сили да владея живота си,Поне към обществено/социалните порядки мога да се бунтувам колкото си искам-например сега не съм задължена и да гласувам,както в 1988г. ;)
Насилието поражда огромна омраза в мен.