Автор Тема: Пълнолуние 19 декември 2021г.  (Прочетена 7735 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13480
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Пълнолуние 19 декември 2021г.
« -: Декември 16, 2021, 01:07:41 pm »
Пълнолуние в 27° 28' Близнаци, което попада в дома на партньорствата в картата, построена за столицата

АС в Стрелец, Слънцето в Стрелец в 1д.-  стрелешкото и тук е акцент, а Пълнолунието ще изкара наяве резултати, ще покаже развитието на нещата, стартирали с Новолунието в Стрелец на 4 дек. , което беше и слънчево затъмнение

Пълнолунието в хармоничен аспект с диспозитора на Слънцето и у-л на хороскопа Юпитер, а диспозиторът на Пълнолунието Меркурий е в хармоничен аспект с Уран У3 в 5д., дали няма да преминат пак на онлайн обучение, макар че нали предстои да излязат във ваканция учениците?
Луната У8 в 7д спуска куинконкс към съвпада Венера/Плутон - компромис в партньорствата заради усвояването на чуждите пари  :)

При мен попада в 10д, на мидпойнт Юпитер-Уран, може да ме изненада Дядо Коледа  :) :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 19 декември 2021г.
« Отговор #1 -: Декември 17, 2021, 04:56:26 am »
В квадрат със Слънцето ми.
Не се чувствам комфортно от известно време и това пълнолуние ще е черешката.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Пълнолуние 19 декември 2021г.
« Отговор #2 -: Декември 17, 2021, 06:11:45 am »
На к2,тригон Слънце,разх.Получих нат.акт.Подаръци получавам .

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пълнолуние 19 декември 2021г.
« Отговор #3 -: Декември 17, 2021, 10:37:02 am »
Реализация на характерното за слънчевото затъмнение в Стрелец с елемент на изненада.
« Последна редакция: Декември 17, 2021, 12:24:29 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12457
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 19 декември 2021г.
« Отговор #4 -: Декември 17, 2021, 05:25:08 pm »
Венера е стационарна и упр. 10 -ти дом. Нищо по партньорствата няма да се "движи" или осъществява, както и по 10 ти дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пълнолуние 19 декември 2021г.
« Отговор #5 -: Декември 18, 2021, 05:21:21 am »
Възможност за изненади
Изгряващ Стрелец
Пълнолунието е в  тригон с Юпитер във Вододей и полуквадрат с Уран в Телец
Намира се на мидпойнтите Юпитер/Венера, Юпитер/Плутон, Плутон/СЛВ, Венера/СЛВ и Сатурн/Уран.
Управителят на пълнолунието в Близнаци е Меркурий в Козирог в тригон с Уран в Телец.
Плутон, Венера и Марс са в градус антисия

Възможност с мащаб, заявка, идея, предложение-метаморфоза на перспективата и стремежите, желанията (Стрелец - Близнаци) (Плутон-Венера). С адресат сферите символизирани от Козирог и Сатурн.Под мотото да обърнем нова страница, да внесем свеж полъх.

Времето около и след датата 19 декември,  в рамките на седем дни- застудяване, възможно рязко падане на температурите, снеговалеж.
« Последна редакция: Декември 18, 2021, 08:17:18 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Пълнолуние 19 декември 2021г.
« Отговор #6 -: Декември 18, 2021, 07:12:06 am »
Луната сх.тригон Юпитер,но дали изненадите ще са приятни?Информацията ,комуникациите,медиите,учениците,пътуванията,преносната мрежа,ел,вик,гари,летища,еуфория с променлив характер.Луната е у8ми дом в картата и е в 7ми.Дано се размине само със срив на интернет.Марс у4 дом е в 12д.неаспектиран,ако не вземем предвид антисията със замрялата Венера.
« Последна редакция: Декември 18, 2021, 07:14:37 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12457
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 19 декември 2021г.
« Отговор #7 -: Декември 18, 2021, 11:14:31 am »
Пълнолунието е  поучително и насочващо . Затваря 19 месечния цикъл на затъмненията по оста Близнаци- Стрелец
Там, където, попада, е крайно време да се усетим, че не може винаги да сме прави, въпреки желанието ни, вместо това да подобрим работата си с фактите, информацията, начина на комуникация.
Сега се приключват, завършват пътувания и в пряк, и в преносен смисъл, образование, образоване, обучения, диалози, обещания; началото на края на много философски течения, учения, такива духовни, смяна/подмяна на духовни, религиозни водачи, авторитети; разрешаване на юридически казуси, подмяна в тези среди; връщане на "старо/проверено"в образованието.
Въобще, какво научихме за комуникацията, диалога с другите, как да говорим, да разпространяваме наученото, за да ни чуят другите, как да слушаме другитеи ако не разбираме, как да задаваме въпроси,  през тези 19 месеца. Осъзнато ли е че, безпокойството пречи на ума да работи адекватно, че моралът понякога не позволява на ума да надникне отвъд видимото и познатото. Как да сме в синхрон с идеите, мислите си с настоящето, а не да ги реем напред към бъдещето или непрекъснато ума да вади от скрина спомени.
Ще можем ли вече да си решаваме проблемите, сега, в настоящия момент, а не да ги проецираме, там, някъде напред или да обвиняваме миналото си ?
В градусите на Център на Галактиката, само като информация го споменавам, не знам как се тълкува, вещите могат да споделят проявите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Пълнолуние 19 декември 2021г.
« Отговор #8 -: Декември 19, 2021, 08:43:19 pm »
Привет,

И при мен е на К2, квадратира Слънцето и Юпитера ми, Опозиция на Уран и Сатурн и тригон към Луна, Меркурий и Венера.
От 2 седмици имаме проблем със съседите ни. От проливните дъждове и сняг, от терасите ни е намокрило 2 стени от по 10 см в диаметър по 1 петно. Входа е нов от 2019г, но явно не е направен както трябва. Бащата на съседа отдолу ни заплашва и тормози постоянно, а строителя не се интересува от проблема, въпреки че по закон има 5 години гаранция на хидроизолацията.
Съседите ни заплашват със съд, като аз в събота след поредната заплаха извиках полицията, написаха им акт, но това не ги спря отново да дойдат до вкъщи 10 мин след като полицията си тръгна.
Утре ще ходим до районното за да дадем доказателства, записани разговори със заплахи и на диктофон, при посещенията им пред нашия апартамент. Писала съм на адвокат и очаквам включване скоро, защото пулса ми днес беще 120 и щях да припадна.
Имам чувството че живеем в мутренска държава все още и че явно проблемите трябва да се решават не по интелигентен начин, а пак с бой! Поставихме 2 камери в апартамента, защото очакваме проблеми. Мъжът ми има газов пистолет, който по принцип не ползва, но го оставихме за всеки случай на видимо място в антрето. Аз ще си купя спрей или електрошок.
Искам да вметна че съседите ни са от ромски произход и са от село близо до града и май ще вадим и ние "връзките", за да ги сплашим малко...
Като гледам и картата на съпругът ми, тъй като той е теглил кредита, в неговата карта Лилит е в 3-ти дом, което май дава проблеми със съседи или братя/ сестри. Има и Меркурий, Уран и Нептун там, а сега пълнолунието му е опозе на нат. Меркурий в 3ти дом. Дали това не създава проблемите. ::) По транзити Уран в Телец, е в точен квадрат с Юпитера му У3 в Лъв и може би това създава проблемите
 :-[
« Последна редакция: Декември 19, 2021, 08:49:10 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13480
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 19 декември 2021г.
« Отговор #9 -: Декември 20, 2021, 12:34:47 pm »
fortunades, нямате ли домоуправител, той трябва да разрешава подобни проблеми, а не да викате полиция и да ходите в съда.
Била съм от обратната страна, докато живеех под наем в апартамент, на който собствениците живеят в Атина. На три пъти ме наводняваха- направо вода капеше от тавана на кухничката, тоалетната и банята- първия път дядката над мене си запушил канала на мивката, изпуснал си самобръсначката; втория път съсед от 5ти етаж над мен (живеех на втория), който тъкмо беше си ремонтирал банята и тоалетната, сменил водомера и старите тръби с пластмасови, а третия път новите съседи над мен, които се настаниха, след като почина дядката- те се криеха и не ми отваряха като им звъня на вратата, тогава потърсих за съдействие домоуправителя на входа и той се разправи с тях, че и на него му дължали пари за входа и успя да ги причака и да влезе в апартамента, за да види откъде тече над мен- в банята ми падна мазилката на тавана от постоянното наводняване

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Пълнолуние 19 декември 2021г.
« Отговор #10 -: Декември 20, 2021, 05:07:36 pm »
fortunades, нямате ли домоуправител, той трябва да разрешава подобни проблеми, а не да викате полиция и да ходите в съда.
Била съм от обратната страна, докато живеех под наем в апартамент, на който собствениците живеят в Атина. На три пъти ме наводняваха- направо вода капеше от тавана на кухничката, тоалетната и банята- първия път дядката над мене си запушил канала на мивката, изпуснал си самобръсначката; втория път съсед от 5ти етаж над мен (живеех на втория), който тъкмо беше си ремонтирал банята и тоалетната, сменил водомера и старите тръби с пластмасови, а третия път новите съседи над мен, които се настаниха, след като почина дядката- те се криеха и не ми отваряха като им звъня на вратата, тогава потърсих за съдействие домоуправителя на входа и той се разправи с тях, че и на него му дължали пари за входа и успя да ги причака и да влезе в апартамента, за да види откъде тече над мен- в банята ми падна мазилката на тавана от постоянното наводняване

akruks,

Не, все още нямаме, тъй като половината апартаменти са купени, другата са под наем на собственика.
Стигна се до там, защото ние предприехме действия да направим нужния ремонт, до колкото времето позволява. На минусови температури не се полагат изолации.
Отделно проблема не е толкова сериозен т.е. ние не ги наводняваме, а прокарва от някъде, може и да е от улука, защото той минава през терасите, но ние сме над тях и дори и да не е от терасите ни, няма как да се разбере, преди да дойдат и да огледат от къде идва проблема.
Ние говорихме със строителя, даже втори път днес, тъй като наех адвокат, който каза че по закон имаме 5 години гаранция и строителя трябва да поеме ремонта или да заплати на нас за извършването на ремонтните дейности.
Проблема е, че съседите ни дават ултиматум да решим проблема, а нямат такова право и заплашват с побой. Звънят и крещят и заплашват и затварят, после звънят.
Изобщо не можем по никакъв начин да проведем разговор с тях и да им обясним ситуацията. Те са решили че до 17.12 е трябвало да сложим навеси и това и заплашват сега.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Пълнолуние 19 декември 2021г.
« Отговор #11 -: Декември 21, 2021, 07:35:46 am »
Фортунадес,а замисли ли се,дали,ако течът беше от етажа над вас и те наводняваха,ще се разправяш със съседите и ще наемаш адвокат?

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Пълнолуние 19 декември 2021г.
« Отговор #12 -: Декември 21, 2021, 09:05:47 am »
Фортунадес,а замисли ли се,дали,ако течът беше от етажа над вас и те наводняваха,ще се разправяш със съседите и ще наемаш адвокат?
Сафо,
Разбира се, че щяхме да водим разговори, за да решим проблема заедно. В случая ние НЕ сме отказали съдействие и сме направили нужните ремонтни дейности и сме информирали строителя. В никакъв вариант, не бихме заплашвали живота им и не бихме тероризирали по телефона и на вратата хората.
Не бихме слагали и ултиматум за разрешаване на проблема.
И двата апартамента имат застраховка от банката. Съседите, ако бяха малко по-предразположени по отношение на нормална комуникация, проблема щеше да се реши.
Сега строителя, уж пое ангажимент да разговаря с тях.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Пълнолуние 19 декември 2021г.
« Отговор #13 -: Декември 22, 2021, 10:06:17 pm »
При мен беше в 12- ти дом .
В последната седмица- две се прибирам скапана психически от поведението на проблемно дете, както нищо му нямаше, така изведнъж почна да се държи налудничаво с другите деца и с учителите. Освен това е адски изобретателно и знае как да излезе от ситуация, знае и как да изкара мен виновна. Майка му е наясно със странностите му, но я усещам, че обвинява и нас, учителите, че едва ли не е нарочено.
Днес благодаря на Бог, че ме спря да го набия здраво, но се обадих на майката, която стана слушател на цялата истерия от негова страна. Детето има голям страх от нея, защото го наказва и пердаши редовно/ явно и вкъщи е такъв/. После се кротна, на мен ми дожаля за него и като го изпратих, я помолих да не го наказва.
Чакам с нетърпение ваканцията, да презаредя батериите с тишина и спокойствие.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4518
Re: Пълнолуние 19 декември 2021г.
« Отговор #14 -: Декември 22, 2021, 10:39:46 pm »
Фортунадес,а замисли ли се,дали,ако течът беше от етажа над вас и те наводняваха,ще се разправяш със съседите и ще наемаш адвокат?
Сафо,
Разбира се, че щяхме да водим разговори, за да решим проблема заедно. В случая ние НЕ сме отказали съдействие и сме направили нужните ремонтни дейности и сме информирали строителя. В никакъв вариант, не бихме заплашвали живота им и не бихме тероризирали по телефона и на вратата хората.
Не бихме слагали и ултиматум за разрешаване на проблема.
И двата апартамента имат застраховка от банката. Съседите, ако бяха малко по-предразположени по отношение на нормална комуникация, проблема щеше да се реши.
Сега строителя, уж пое ангажимент да разговаря с тях.
Вече е късно за съвета ми, но не пречи за в бъдеще.Застраховка Булстрад дом ,най-евтината около30лв, покрива наводнение,пожар,обир с взлом и др. щети .Има по-скъпи, с по-голям обхват,предполагам има и някоя с опция тип гражданска отговорност, като при колите,когато бутнеш друг.Няколко пъти сме наводнявани ,обирани,ако тогава имахме застраховка нямаше да има драми със съседите,когато дебела мазилка от тавана се откъртваше.Сега се чувствам по-спокойно за някои неща ,откакто от две години правя застраховка.Булстрад са с ной-добра репутация в случай на необходимост и са директен застраховател, не посредник.