Автор Тема: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби  (Прочетена 8315 пъти)

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 11905
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #105 -: Октомври 08, 2022, 10:42:28 am »
Сафо, какво малко се случи на 23.09., когато най-малката планета беше най-близо до Земята ?! ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 6063
« Отговор #106 -: Октомври 08, 2022, 03:12:43 pm »
Сафо, какво малко се случи на 23.09., когато най-малката планета беше най-близо до Земята ?! ;)
Рени, частична мобилизация.
Всеобща ли се задава?

Рени

• Hero Member
« Отговор #107 -: Октомври 08, 2022, 04:40:26 pm »
Сафо, и Плутон е планета-джудже, ама гле'й к'ви ги върши ?!
Джуджета спъват Великаните, както вчера и днес, има "голямо спъване" от "джудже".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 12854
« Отговор #108 -: Октомври 08, 2022, 05:01:19 pm »
юпитер е най близко до земята в опозиция,а тя е през 10/1963 кардинална в голям квадрат с Нодалната ос

Честит рожден ден  Аkruks,макар със закъснение!Пожелавам ти да се реализира,случи,всичко,което желаеш и те прави щастлива! :)
Да, живея си с този кардинален кръст между нодалната ос и Юпитер/Венера (Слънце) и нали точно това написах/цитирах, че тази година на 26 септември е бил най-близо от 59г насам, т.е. от октомври 1963г.

Благодаря за поздрава! Никога не е късно за изпращане на добри пожелания...

Карибската криза е била през октомври 1962., а не през 1963, както ти написа, повече за нея тук: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B1%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B0
Ракетни установки Земя-Въздух имаше в Турция през цялото време, насочени към България и съветските социалистически републики в Европа, а в България имаше 4 ракетни установки, насочени към Турция и близкия изток – това беше специалността на баща ми, това работеше и най ме дразни като чета глупави коментари, че нато разполагали бази у нас, а руснаците не са имали никога нищо у нас  :)

akruks

• Hero Member
  • Публикации: 12854
« Отговор #109 -: Октомври 08, 2022, 05:07:13 pm »
Акрукс и от мен - Честит твой ден!
Да имаш вдъхновение по Нептун и позитивизъм по Юпитер, през цялата соларна година :)
Благодаря!
Юпитер и Нептун са ми в соларен 5д. / натален 7д. , като Юпи е съвпад с овчата ми Луна, голямо ще да е вдъхновението  :)

Сафо

• Hero Member
  • Публикации: 6063
« Отговор #110 -: Октомври 08, 2022, 09:18:24 pm »
Сафо, и Плутон е планета-джудже, ама гле'й к'ви ги върши ?!
Джуджета спъват Великаните, както вчера и днес, има "голямо спъване" от "джудже".
диспозиторът на Зевс е слаб
Няма стационарна планета през февруари/март,когато Юпитер ще е близо до точката на кулминация.Какво ще го спре тогава?
« Последна редакция: Октомври 09, 2022, 07:42:21 am от Сафо »

Рени

• Hero Member
« Отговор #111 -: Октомври 09, 2022, 09:22:22 pm »
Юпитер / Зевс е положителен герой, когато не може да помага, не ти й пречи. Ако не се ползват по предназначение благините спуснати от него- да се разширява кръгозора, да се осъществява връзка между морал, нравственост и право, вместо това да се търсят само лични  облаги, да се разширява обема на портфейла, тогава се усещат проявите му като разюзданост, прекаляване, преувеличение, наводнение, аморалност, псевдо-...възвишен. гръмотевици, светкавици.
Той затова е Голям, защото не си позволява да  пада на ниво Меркурий- да буксува в детайлите.

starinthenightsky

• Hero Member
  • Публикации: 1476
    • beautyexplorer
« Отговор #112 -: Януари 27, 2023, 07:06:30 am »
nova.bg: Частично бедствено положение в селата Богдан и Каравелово

Мунданна астрология и ураническа астрология: 26 януари 2023 г., мидпойнт Юпитер/Нептун на точката на Овена
Приблизителен период: 24.01 - 15.02.2023 г.
Наводненията по света: https://floodlist.com/

Предистория

В периода 27 май - 21 юни, Юпитер - Нептун е на точката на Овена
В глобален план би трябвало да е по-изразена символиката Юпитер - Нептун.

Техният мидпойнт е на точката на Овена

Юпитер и Нептун в този случай, може да имат ефекта от комбинацията и спецификата на Овен - Риби. Иницитивност, предприемчивост с творчески средства, начини. Под сурдинка, задкулисно, негласно, завоалирано. Смелост да мечтаеш. Съзидателността, изкуството, мекотата, деликатността, нежността, дълбочината, емпатията, водата като сила, стихия. Емоцията, чувстват, инстинктите като път към първенство. Победа на субтилно ниво. Директност, решителност с кадифени ръкавици. Творецът, сивия кардинал, човекът в сянка, този, който си служи с фини енергии, като лидер, духовен водач - човекът, който проправя нови пътеки.

beautyexplorer.wordpress.com: Наводненията в Карловско – астрологични предпоставки
(цялата публикация)

Със своята ретроградност Юпитер и Нептун, позовавайки се на ретроспекцията, могат да са указание, актуално от началото на септември до приблизително втората десетдневка на месеца, за подобен сценарий като този с наводненията от юни месец 2022 г. За влажно, дъждовно време, с много и обилни валежи. Наводнения. Активизиране на свлачищни процеси. Облачно и мъгливо време. Мидпойнтът на двете планети и тогава и сега изразява своя потенциал чрез точката на Овена.
« Последна редакция: Януари 27, 2023, 07:14:54 am от starinthenightsky »