Автор Тема: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби  (Прочетена 18556 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« -: Януари 03, 2022, 06:07:26 am »
Нещо,което не сме преживявали в този си живот.Юпитер ще се съедини с Нептун в 23/24*на знак риби,на 12.04.22г.Ще има ли потоп,наводнения,вълни,или ще се къпем в парфюм,билки,бензин,алкохол?На какво е сигнификатор Юпитер?Горещ и влажен ,дневен и мъжки в своята природа.Експанзия.В риби той ще бъде в свои води,в своето владение,още по-влажен,но не толкова горещ.Господар на стрелец и риби,мундан.упр.на 9ти и 12ти домове.
Юпитер е бенефик,разширението,просперитета,щастието,късмета,далечните пътешествия,религията,духовността,въпросите ,свързани с чужбина и чужденците,висшето образование,идеалите,образователната система,академици,професори,папата,всички лица с титли,юридически и съдебни въпроси,нотариуси,адвокати,съдии,моралът,свещениците с висок ранг,капитани на кораби,богатите хора,гуру,всичко това под негово управление.Зевс.
Знакът риби указва както е видно -вода,морета,океани,дъжда,всички места,които се свързват с вода,извори,места с много птици,минерална вода също,както и местата под вода,аквариумите,водните обитатели,болници,психиатрии,санаториуми,манастири,затвори,заточеници и т.н.Знакът е северен,студен,плодороден,флегматичен,женски,двутелесен,ленив,болнав.Дом на Юпитер,екзалтация на Венера.
Допълвайте.........
В човешкото тяло под упр.на Юпитер е черният дроб,спермата,бедрата,лявото ухо,кръвта.Плодните дръвчета,всички едри животни,които са в полза на човека.Аметист,сапфир,изумруд.Като споменах плодни дръвчета, дали пък реколтата от дини и пъпеши няма да е богата?!


В картата с координати за София,Юпитер е в 6ти дом,където няма сила,упр.на 4ти.По 6ти дом е здравето,ежедневието,работата,грижите,домашните любимци.За други градове и държави,при които попада на ъгъл,ще има действие с пълна сила,в точка антисия с 6/7*на знак везни.Но сам по себе си съвпадът е много силен аспект,който ще се разгърне във времето за около 12 години напред.В картата главните оси са в подвижни знаци,последни градуси и са в квадрат.Оста ИЦ/МЦ съвпад с неподвижни звезди,които указват финансови кризи и фалити.Меркурий упр.на 1ви и 10ти домове е в 8ми,домът на инцидентите,сексът,смъртта,банките.Двата малефика Сатурн и Марс са в 5ти дом на картата.
Луната е в критичен градус,в знак дева ,предстои да направи тригон с Меркурий и Уран и опозиция със съвпада Юпитер/Нептун.И все пак ,цикълът в 6ти дом се случва много близо до к7,партньорствата ,откритите врагове,се активират с пълна сила,подмолно .Вероятно е да бликне вода,лечебна,да има теч на газ,бензин,нафта-петролен разлив.Нов храм ще се постро, стар,древен ще се появи.
Градусите 23/24*на знак риби,дева,стрелец и близнаци са активни мажорно с квадрати и опозиция,рак,скорпион са в тригон със съвпада,там няма да има съпротива-всичко ще тече.Хората с психични заболявания ще се увеличат,баячките и врачките също.Много луди,буквално.Нов вирус(терма на Марс)зараза,заради замърсяване на вода.Съвпадът е в аспект с Плутон.
Нещо с огромни размери ще бъде на фокус,това е Юпитер все пак.Остров,кит,кораб,слон,болница,фабрика за цигари,алкохол,наливна парфюмерия,петролен кладенец,бензиностанция,обувна индустрия.Риби е последният знак от зодиака и като такъв под негово управление са стъпалата,нещо ново за крака,като аксесоар,или задължително ,мистерията около Голямата стъпка ще бъде разкрита.От дълбините ще се появи находка  мистериозно.Хомеопатията,билките и въобще алтернативната медицина,ще бъде в своя триумф .Лъжепророците също.
« Последна редакция: Януари 03, 2022, 03:08:33 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #1 -: Януари 03, 2022, 08:21:25 am »
При мен този цикъл ,ще започне в 11 дом,опозиция Плутон и квадрат Луна,в антисия с Уран .Ще се разделя с близки хора ,роднини и приятели и те с мен в близките 12години.Транзитен Меркурий е съвпад с нат.Сатурн.При сина ми и мъжа ми на к4.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #2 -: Януари 03, 2022, 03:44:56 pm »
Добре, де, не сме го преживявали в Риби, но го преживяваме във всеки знак. Според мен е интересна повторяемостта по 22-23 градус на няколко поредни знака от картата и вероятно това ще е чувствителна точка за проявления при нативите. Впрочем целувката им ще трае кратко, та ако има някакви особени пролетни прииждания, те ще са за около 2 седмици, после в края на Риби Юпитер се клати цяла година, но не докосва повече Наптун. Ето интересен факт, съвсем в края на 2009 съвпадът се случва в същия градус на Водолей, тогава Уран е в 23 градус на Риби.  :)
При мен управлява и обхваща главните оси, та си мисля може ли да ми довлече някой морски имот като тиня в рибарска мрежа... Лошо няма, ако има кой да плаща. Последния път съвпадът ми донесе значима работа, даже две, които доведоха до някакво кариерно израстване през цикъла. Сега това би било по-скоро изненадващо и малко вероятно.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #3 -: Януари 03, 2022, 05:33:19 pm »
 Хм, съвпадът им във Водолей при мене се случи в 6д, донесе ми изцеление с новаторски подход- започнах йога, която даваха по бг кулинарната телевизия, жалко че закриха канала, имаше страхотни предавания

Съвпадът им в Риби е в моя 7д, разходяща опозиция на Меркурий У1, У10 в 1д. , реално Нептун от доста време е в точна опозиция, не си правя редовно йогата втора година, но пък лятото плувах всеки ден в басейна на двора, което ми се отрази много добре  :)

В картата на цикъла е в 6д, по Нептун нали са бактериалните инфекции, а Юпитер дава разширение, но може да показва лечение - с билки, лекарства, балнеолечение с мин. вода, на море (иска ми се, че тази година го гледах само на снимки) :)

Марс със Састурн във Водолей в 5д, дали няма да набоцкат децата“ Моят внук тогава ще е на 5г,

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #4 -: Януари 04, 2022, 06:23:16 am »
Предишният цикъл във водолей в 26*и Хирон е там.Съвпад с моето Слънце в 10 дом,упр.на 4ти.Много неща се случиха в тази година-покупка на имот,строеж на къща,пътувах за развлечение по света и ММ е имал запомнящи се преживелици,Юпитер ми е упр.на 7,8,11 домове.На мама и откриха рак в окото,което се оказа пълна измислица,но ми скъси живота.
Но тогава,Сатурн,диспозитор на съвпадът е в знак дева,сега Юпитер е всьо и вся.
« Последна редакция: Януари 04, 2022, 06:28:38 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #5 -: Януари 04, 2022, 06:30:38 am »
Между другото,древните не са познавали Нептун,тълкували са карти без Плутон и Уран и са стигали до изумителни резултати.Може би ,картата трябва да е с ингреса на Юпитер в риби.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #6 -: Януари 04, 2022, 02:17:11 pm »
Влиянието на цикъла е до 2188 г.
И двете планети не работят на лично ниво.

Предходният цикъл от 1856 г към днес :
- утвърждаване на капитализма
-големите изобретения в науката
- фотография
- съвременните пророци
- викторианската мода
-лекарствата


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #7 -: Януари 04, 2022, 03:01:03 pm »
Всеки един цикъл от големите "работи" на лично ниво с досатурновия си управител.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #8 -: Януари 04, 2022, 03:17:36 pm »
Социумът не се интересува от отделния индивид. Няма как социална планета да работи като лична. Няма как и трансцендентна да работи като социална или лична.
Христо Иванов Димитров не може да въведе лична религиозна насоченост, но ако обществото, социума одобри, приеме идеологията му- да. Това е силен Юпитер- как и дали ни одобрява обществото. Юпитер работи на ниво социум, акоработи на лично ниво, натива ще страда от излишества под формата на болести или проблеми със закона, липса или неразбирателство в близките връзки, приятелства, деца.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #9 -: Януари 05, 2022, 12:39:04 am »
Юпитер в Риби и Нептун в Риби са във взаимна рецепция по управление.
Последно в този знак са се съединили на 17 март  1856г. в 18* на знака;
На 30 март 1856г. е подписан Парижкият мирен договор, който слага край на  Кримската война между Русия и съюза между Османската империя, Сардинското кралство, Втората френска империя и Британската империя.  Черно море става неутрална територия, затворена за военни кораби, а по неговите брегове се забранява изграждането на укрепления и разполагане на въоръжени сили. Обявява се свободно плаване по река Дунав под контрола на международна комисия.
С договора Русия отстъпва на Княжество Молдова част от южна Бесарабия с територии, населени предимно с български преселници, установени там в началото на XIX в. Техен център бил град Болград.
Във втората част на договора между Австрия, Великобритания и Франция, подписан на 15 април 1856 г., се изразява готовността на тези три страни да защитават клаузите на Парижкия мирен договор дори с цената на въоръжена намеса срещу всеки, който би ги нарушил.
България през 1856- създават се първите три читалища - в Свищов, Лом и Шумен. А в запазените им архиви първа точка в програмата е „Да създаде библиотека“. Книги даряват видни граждани, учители, просветители, поръчват се и от чужбина, задължително се правят абонаменти за вестници и списания, и това става всекидневна притегателна сила, място за осведомяване и обсъждане.
И така се поставя начало на читалищната дейност и развитието на широката мрежа от библиотеки.
http://www.pamettanabulgarite.com/page/160

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #10 -: Януари 05, 2022, 04:42:42 am »
Предходният цикъл е бил в терма на Юпитер,сегашният ще е в терма на Меркурий,по-горе съм объркала,че термата е на Марс.Меркурий е съвпад с неподвижната звезда Шератан,която е зла в своята природа,указва разрушения,земетресения,смърт,предателства и други злини.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #11 -: Януари 05, 2022, 04:51:01 am »
Социумът не се интересува от отделния индивид. Няма как социална планета да работи като лична. Няма как и трансцендентна да работи като социална или лична.
Христо Иванов Димитров не може да въведе лична религиозна насоченост, но ако обществото, социума одобри, приеме идеологията му- да. Това е силен Юпитер- как и дали ни одобрява обществото. Юпитер работи на ниво социум, акоработи на лично ниво, натива ще страда от излишества под формата на болести или проблеми със закона, липса или неразбирателство в близките връзки, приятелства, деца.
Винаги съм се чудила,защо нативи със силен Юпитер,на ъгъл,тронов,създава проблеми по-скоро,отколкото обратното.Брат ми е с асц стрелец и Юпитер на к4,риби.Проблемите са факт.Позната с Юпитер в 7ми,риби,години наред се върти около женен мъж,който скоро се разведе заради нея,сега пък има проблем със зачеването.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #12 -: Януари 05, 2022, 12:48:02 pm »
Предходният цикъл е бил в терма на Юпитер,сегашният ще е в терма на Меркурий,по-горе съм объркала,че термата е на Марс.Меркурий е съвпад с неподвижната звезда Шератан,която е зла в своята природа,указва разрушения,земетресения,смърт,предателства и други злини.
Предишният е бил в терма на Меркурий, настоящия през април е в терма на Марс.
Звездата Шератан е на 04*16' 42", а Меркурий е на 03* 02' в Телец, програмата не ги отчита в съвпад, но пък дава Луната в съвпад с Регул, а цикълът Юпитер/Нептун в съвпад с Маркаб в съзвездието Пегас, която в съвпад с Юпитер носи насилие, нещастие, опасност за живота на много хора; с Нептун- несгоди; възможна насилствена смърт в детството.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #13 -: Януари 05, 2022, 01:24:02 pm »
Акрукс, аз гледам термите в таблицата към книгата на Лили. Ти египетски терми ли разглеждаш?
Относно звездите, факт е, че има съвпад с мъглявини, така че, прогнозата за смърт и нещастия се потвърждава. В случая, в картата с координати за София, това, че цикълът ще се случи в падащ дом, не зная дали ще има чак такъв ефект/отзвук.
Но Меркурий в 8ми дом също дава такива предпоставки, за разрушения, смърт, катастрофи и земетресения.
Луната съвпад Регул, но Луната е упр. 10дом от картата, и освен, че описва народа, като сигнификатор на жените въобще, но в тази карта не добре поставена, в начален, критичен градус в сх. тригон Меркурий в 8ми дом, то ще е нормално и точно да се каже, че в близките 3месеца,3 години, след началото на цикъла, високопоставено лице, кралска особа, ще си отиде.
« Последна редакция: Януари 05, 2022, 01:31:12 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #14 -: Януари 05, 2022, 01:30:10 pm »
Всеки ден, година има предпоставки, за разрушения, смърт, катастрофи и земетресения.  Къде е спецификата по Юпитер/ Нептун ? Търсим причини за тези предпоставки през Юпитер/Нептун.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“