Автор Тема: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби  (Прочетена 18538 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #60 -: Април 14, 2022, 05:26:09 pm »
Свекърва ми не е с Ковид, прави операция по ретро Меркурий и сега някакво запушване има, тромб.
Този съвпад е върху дирекционният ми Меркурий упр. 1,2 и 5ти домове. Екшън.
Непоносимост към сексуални удоволствия изпитвам, чак погнуса.
Значи дир. Меркурий прави опозиция с нат. Плутон, а съвпадът Юпитер/Нептун е в опозиция с Плутон и квадрат с Луната ти;
Дир. Меркурий в квадрат или опозиция с Плутон – Много силна воля, но използвана за разрушение. Роденият е груб, казва каквото мисли, без да го е грижа. При опозиция - тайни, шпионажи, които го разстройват; в крайни случаи това довежда и до смърт. Ненужен риск.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #61 -: Април 14, 2022, 06:09:37 pm »
1856г. освен край на Кримската война, има революция в модната индустрия - съвсем случайно е открита синтетичната боя за тъкани. Това е време, в което се появява и лекарство срещу малария, развива се психологията, роден е сам Фройд. През същата година започват и първите опити за създаването на газов двигател. Това е рождената година и на Никола Тесла, който е известен с това, че е виждал своите изобретения във вид на видения, а Нептун и Риби символизират мистиката.  :)
Домът на Рибите си е домът на затворите, болниците и нелечимите болести, домът на приютите и благотворителността. Вероятно в близко бъдеще много внимание и финансиране от много държави ще бъдат отделени на грижите за неизлечимо болни хора, изплащането или увеличаването на размера на материалните помощи, грижите за хората с увреждания и хора в неравностойно положение. Възможно е изграждането на нови болници, места, където хората в нужда ще имат подслон. Може да бъде разработено ново лекарство за лечение на една от болестите, които сега се считат за нелечими.
В същото време домът на Рибите нали е дом на изгнаници, преследване и сегрегация на хората, на емиграцията. Напълно възможно е голям поток от хора да потърсят убежище и нов дом извън пределите на родината, като причините могат да бъдат войни или да са свързани с промени в климата.
Освен епидемии, катаклизми, свързани с водата, възможен е и бум в областта на езотериката и като цяло хора, занимаващи се с тази материя, биха били успешни.
От друга страна знак Риби като свързан с мунданен 12-ти дом на хороскопа, който е дом на загуби и недостиг, дали пък няма да даде липса на ценен ресурс като водата?  ::) Като се има предвид, че е и дом на отдих, твърде вероятно е доста хора да останат без работа, но лекари, фармацевти, психолози, артисти, езотерици... ще бележат ръст.
Ролята на газа като екологично гориво в света ще се разширява и расте. Цената му също ще се увеличи. Тя и Венера беше наблизо, та сигурно ще доведе до ново ценообразуване.
Интриги, лицемерие, фино планирано предателство, таен шпионаж, странни смъртни случаи, хаос... Нептун е много коварна планета и все пак този аспект означава сила, която ни кара да развием емпатия, да бъдем доброжелателни, милостиви, по-духовни. Да се надяваме на мир и духовно пробуждане.  :)

Предишният цикъл във водолей през 2009г. е бил в съвпад с Луната ми У3, У4 и на 2* от куспидата на 11-ти дом - започнала съм 3-годишна връзка тогава, а почти към края на цикъла загубих майка. Юпитер управлява 8-ми дом в картата ми, намира се в 4-ти. Нептун е съУ11, съУ 8 и се намира в 8-ми.
Настоящият цикъл при мен се случва в 11-ти дом на 4* от опозиция към прогресивно Слънце У5 и от тригон към Десцендент, на 5* от секстил към MC, ама май са множко за бавни планети. Точно насреща в момента е дирекционната ми Венера У1, У6. Не знам много какво да очаквам, понеже Юпитер нещо ме недолюбва, мисля. Натално имам тригон между двете планети.
При бившия ми цикълът започва в 11-ти дом също, в точен съвпад с ЮЛВ, секстил към натална Луна У2, У3, квадратура към Марс У12, съУ6. Той има един много възрастен приятел, който има сериозен проблем с алкохола и не знам защо го свързах с него и реших, че човечецът може да си замине, или майка му /11-ти дом като производен 8-ми за нея/. Дано не съм права! От друга страна си мисля, че може да стане родител или просто да сключи брак. Роден е с ретрограден Юпитер У7, съУ11, а и дирекция има на Юпитер сега към СЛВ в 5-ти.
« Последна редакция: Април 14, 2022, 06:34:31 pm от guapa79 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #63 -: Април 15, 2022, 12:00:32 am »
Нещо подобно ми се въртеше в главата,относно новият цикъл ,но не само в океаните и сега го прочетох: Учени с откритие: Има повече от 5000 нови вида вируси в океаните https://dariknews.bg/novini/sviat/ucheni-otkriha-hiliadi-novi-virusi-v-okeanite-2307359

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #64 -: Юни 05, 2022, 02:14:09 am »
В периода 27 май - 21 юни, Юпитер - Нептун е на точката на Овена
В глобален план би трябвало да е по-изразена символиката Юпитер - Нептун.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #65 -: Юни 05, 2022, 11:25:10 am »
В периода 27 май - 21 юни, Юпитер - Нептун е на точката на Овена
В глобален план би трябвало да е по-изразена символиката Юпитер - Нептун.
Не го разбирам,как е на точката на Овена,нали цикълът започна в друг градус ,а не предстои съвпад?Какво означава това и какво произтича евентуално?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #66 -: Юни 05, 2022, 11:46:26 am »
Техният мидпойнт е на точката на Овена. Когато започна войната в Украйна, там е бил мидпойнт Сатурн/Уран.

Квадратурата Сатурн- Уран е сред акцентите в световен план. Понастоящем и до около 20 март.

Путин е роден при Сатурн-Уран квадратура

Пълнолунието през юни е в квадратура със стартирането на цикъл Юпитер - Нептун в Риби. С мидпойнт Юпитер/Нептун на точката на Овена и родените с взаимодействие между Юпитер и Нептун.
« Последна редакция: Юни 05, 2022, 12:14:40 pm от starinthenightsky »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #67 -: Юни 05, 2022, 12:51:37 pm »
Разбрах логиката,мерси!Ако при започване на войната там е бил Сатурн/Уран,дано тези двамата имат силата да доведат мир ,че живота ни масово загуби посока и перспектива .

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #68 -: Юни 07, 2022, 09:59:23 am »
Юпитер и Нептун в този случай, може да имат ефекта от комбинацията и спецификата на Овен - Риби. Иницитивност, предприемчивост с творчески средства, начини. Под сурдинка, задкулисно, негласно, завоалирано. Смелост да мечтаеш. Съзидателността, изкуството, мекотата, деликатността, нежността, дълбочината, емпатията, водата като сила, стихия. Емоцията, чувстват, инстинктите като път към първенство. Победа на субтилно ниво. Директност, решителност с кадифени ръкавици. Творецът, сивия кардинал, човекът в сянка, този, който си служи с фини енергии, като лидер, духовен водач - човекът, който проправя нови пътеки.

На мен ми е една идея по-интересно, защото по рождение един от точните ми аспекти е между Юпитер и Нептун, който по прогресии става точен, а наскоро започна техния нов цикъл.
« Последна редакция: Юни 07, 2022, 11:22:46 am от starinthenightsky »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #69 -: Юни 07, 2022, 11:19:42 am »
Самоизследването при толкова финни енергии е трудно ,защото е спорен момента на обективност,мистика или реалност.Свикнали сме да търсим външни,събитийни проявления ,манифестирани на материален план,което прави по-трудно усещането, ако не се откажем от материалистичният светоглед.И аз имам лични причини, освен общочовешко любопитство да " наблюдавам" цикъла.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #70 -: Юни 08, 2022, 12:02:43 am »
Сериозни наводнения в Гърция
Средиземноморски циклон връхлетя цяла Гърция, предаде БНР.
Мълнии подпалиха пожари, градушка удари северната част на страната.
https://fakti.bg/world/685303-seriozni-navodnenia-v-garcia

Свлачища и наводнения в луксозния район край езерото Комо в Италия
https://dariknews.bg/novini/sviat/svlachishta-i-navodneniia-v-luksozniia-rajon-kraj-ezeroto-komo-v-italiia-2313094

Градушки, мощни бури и поройни дъждове в част от страната
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/gradushki-moshtni-buri-i-porojni-dyzhdove-v-chast-ot-stranata-snimkivideo-2311843

Буря с порой и градушка удари Мадан, активизира свлачища
https://smolyanpress.net/?p=94586

Порой и градушка парализираха Русе
https://news.bg/regions/poroy-i-gradushka-paraliziraha-ruse.html

Силна буря в Алпите предизвика наводнения и затвори магистрали, има ранени
https://vremeto.dir.bg/novini/silna-burya-v-alpite-predizvika-navodneniya-i-zatvori-magistrali-ima-raneni-video

Торнадо вилня в турския град Ескишехир
https://vremeto.dir.bg/novini/tornado-vilnya-v-turskiya-grad-eskishehir-video

♆ Нептун В астрометеорологията Нептун представлява влажното време. Подземните води. Индикатор е за въздушни течения, които се движат наобратно на часовниковата стрелка, южни въздушни потоци, за влажност и по-високи температури. Също така символизира циклоните, т.е областите на ниско атмосферно налягане, мъглата и често е активен, тогава когато има торнадо. В зависимост от конфигурацията, Нептун може да е индикация за влажност, бури с дъжд и сняг, гръмотевици и поройни валежи, наводнения.

Цитат
част от мой превод: Юпитер – горещ и влажен. Той предполага ясно, сухо и топло време, високо атмосферно налягане. Небето в повечето случаи е ясно или с временна облачност, в рамките на средните стойности за периода. Слаб до умерен приятен вятър. Юпитер в конфигурация с Марс или Плутон предполага сушави периоди. Той усилва характеристиките на планетите, с които е в аспект.
« Последна редакция: Юни 08, 2022, 12:26:00 am от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #71 -: Юни 09, 2022, 01:38:19 pm »
Периодът на този цикъл е възможно да ангажира, въвлича поколенчески на ниво по-фини енергии в глобалните процеси. Това, което изразява символиката на зодиакалните знаци Стрелец и Риби. Хора, които в рождените си карти имат аспект между Слънце и Юпитер, Юпитер и Плутон, Юпитер и Нептун, Юпитер и Сатурн, Сатурн и Нептун, Нептун и Плутон. Чрез символиката на зодиакалният знак Риби – идеалите, творчество, холистичното, фините енергии …, може да се води, опосредства борбата, начините за постигане на някаква цел, прокарване на някаква идея. Нови хоризонти, преструктиране и промяна на модела посредством влияние на субтилно ниво, идеологии. На големи групи хора как може да се окаже влияние, за да извършат нещо в материалната реалност ? На субтилно ниво. Чрез емоции, емоционална манипулация. Внушения. Ирационалното.
« Последна редакция: Юни 10, 2022, 08:18:38 am от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #72 -: Юни 16, 2022, 07:06:20 am »
В периода 27 май - 21 юни, Юпитер - Нептун е на точката на Овена
В глобален план би трябвало да е по-изразена символиката Юпитер - Нептун.

Техният мидпойнт е на точката на Овена. Когато започна войната в Украйна, там е бил мидпойнт Сатурн/Уран.

Квадратурата Сатурн- Уран е сред акцентите в световен план. Понастоящем и до около 20 март.

Путин е роден при Сатурн-Уран квадратура

Пълнолунието през юни е в квадратура със стартирането на цикъл Юпитер - Нептун в Риби. С мидпойнт Юпитер/Нептун на точката на Овена и родените с взаимодействие между Юпитер и Нептун.


Юпитер и Нептун в този случай, може да имат ефекта от комбинацията и спецификата на Овен - Риби. Иницитивност, предприемчивост с творчески средства, начини. Под сурдинка, задкулисно, негласно, завоалирано. Смелост да мечтаеш. Съзидателността, изкуството, мекотата, деликатността, нежността, дълбочината, емпатията, водата като сила, стихия. Емоцията, чувстват, инстинктите като път към първенство. Победа на субтилно ниво. Директност, решителност с кадифени ръкавици. Творецът, сивия кардинал, човекът в сянка, този, който си служи с фини енергии, като лидер, духовен водач - човекът, който проправя нови пътеки.


По света и у нас през призмата на Юпитер, Нептун и пълнолунието

Darik: Поройни дъждове и наводнения в Трявна

Nova TV: Десетки жертви на свлачища и наводнения в Колумбия

dir.bg: Наводненията в парк Йелоустоун го промениха драматично и вероятно завинаги

index.hr: Цената на нафтата на международните пазари е паднала под 121 долара, в очакване на увеличението на лихвените проценти в САЩ

index.hr: Дали един от най-лошите дни в историята на Уол Стрийт е знак, че идва сериозна криза ?

index.hr: Рекордна инфлация в Хърватия, храните за една година са поскъпнали с повече от 15 %

dir.bg: 2,5 млрд. лв. дадени за "прикрито строителство" на пътища

dir.bg: Годишната инфлация у нас достигна рекордните 15,6% за май, но забавя темп

dir.bg: ЕС подписа споразумение с Израел и Египет за доставки на втечнен природен газ

« Последна редакция: Юни 16, 2022, 08:00:56 am от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #73 -: Август 08, 2022, 10:16:28 am »
Астрокартография и астрология на локалното пространство


Географски зони и посоки, в които е възможно да е по-изразена символиката на планетния цикъл Юпитер – Нептун в Риби

Юпитер и Нептун в Риби е в кулминация на 66,67 градуса западна дължина – Венецуела, Бразилия, Боливия, Аржентина, Канада.
Юпитер – Нептун в Риби е в антикулминация по 113,114 градуса източна дължина – Китай, о-в Борнео, Монголия, азиатската част на Русия.
Юпитер и Нептун в Риби залязва в Сърбия, Полша, Унгария, Словакия, Гърция, Албания, Швеция, Либия, Чад, Централноафриканска република, Конго, Замбия, Ботсвана, Южна Африка.


Локално-пространствена карта за София

Географски посоки: запад – изток, централна България, Габрово, Сливен, Велико Търново, Бургас, Варна
Азимут: 87 градуса

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #74 -: Август 08, 2022, 12:39:31 pm »
Юпитер - Нептун досега май се изразява в газът като политическо оръжие, средство за газова война, а разделението (войната) глобално се проектира, на всички фронтове по линията на новата студена война между САЩ и Русия.