Автор Тема: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби  (Прочетена 18558 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #90 -: Септември 29, 2022, 03:20:34 pm »
Да,на 26'09 е имало взрив.Новолуние май беше.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #91 -: Септември 29, 2022, 04:12:17 pm »
Това е екологична катастрофа, пак е намесен човешки фактор.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #92 -: Септември 29, 2022, 05:21:07 pm »
Според данните за географски координати, за местоположението на Северен поток, публикувани в Уикипедия, Плутон от астрокартографската карта на новолунието от 54 до 56 градуса северна ширина, залязва. Символиката на Плутон - изразена. Новолунието, от гледна точка София, като географска посока се проектира в посока северозапад към север. И през Балтийско море. На 54-59 с.ш. и 17-20 и.д.
« Последна редакция: Септември 29, 2022, 05:37:57 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #93 -: Октомври 04, 2022, 05:59:53 am »
1856г. освен край на Кримската война, има революция в модната индустрия - съвсем случайно е открита синтетичната боя за тъкани. Това е време, в което се появява и лекарство срещу малария, развива се психологията, роден е сам Фройд. През същата година започват и първите опити за създаването на газов двигател. Това е рождената година и на Никола Тесла, който е известен с това, че е виждал своите изобретения във вид на видения, а Нептун и Риби символизират мистиката.  :)
Домът на Рибите си е домът на затворите, болниците и нелечимите болести, домът на приютите и благотворителността. Вероятно в близко бъдеще много внимание и финансиране от много държави ще бъдат отделени на грижите за неизлечимо болни хора, изплащането или увеличаването на размера на материалните помощи, грижите за хората с увреждания и хора в неравностойно положение. Възможно е изграждането на нови болници, места, където хората в нужда ще имат подслон. Може да бъде разработено ново лекарство за лечение на една от болестите, които сега се считат за нелечими.
В същото време домът на Рибите нали е дом на изгнаници, преследване и сегрегация на хората, на емиграцията. Напълно възможно е голям поток от хора да потърсят убежище и нов дом извън пределите на родината, като причините могат да бъдат войни или да са свързани с промени в климата.
Освен епидемии, катаклизми, свързани с водата, възможен е и бум в областта на езотериката и като цяло хора, занимаващи се с тази материя, биха били успешни.
От друга страна знак Риби като свързан с мунданен 12-ти дом на хороскопа, който е дом на загуби и недостиг, дали пък няма да даде липса на ценен ресурс като водата?  ::) Като се има предвид, че е и дом на отдих, твърде вероятно е доста хора да останат без работа, но лекари, фармацевти, психолози, артисти, езотерици... ще бележат ръст.
Ролята на газа като екологично гориво в света ще се разширява и расте. Цената му също ще се увеличи. Тя и Венера беше наблизо, та сигурно ще доведе до ново ценообразуване.
Интриги, лицемерие, фино планирано предателство, таен шпионаж, странни смъртни случаи, хаос... Нептун е много коварна планета и все пак този аспект означава сила, която ни кара да развием емпатия, да бъдем доброжелателни, милостиви, по-духовни. Да се надяваме на мир и духовно пробуждане.  :)

Предишният цикъл във водолей през 2009г. е бил в съвпад с Луната ми У3, У4 и на 2* от куспидата на 11-ти дом - започнала съм 3-годишна връзка тогава, а почти към края на цикъла загубих майка. Юпитер управлява 8-ми дом в картата ми, намира се в 4-ти. Нептун е съУ11, съУ 8 и се намира в 8-ми.
Настоящият цикъл при мен се случва в 11-ти дом на 4* от опозиция към прогресивно Слънце У5 и от тригон към Десцендент, на 5* от секстил към MC, ама май са множко за бавни планети. Точно насреща в момента е дирекционната ми Венера У1, У6. Не знам много какво да очаквам, понеже Юпитер нещо ме недолюбва, мисля. Натално имам тригон между двете планети.
При бившия ми цикълът започва в 11-ти дом също, в точен съвпад с ЮЛВ, секстил към натална Луна У2, У3, квадратура към Марс У12, съУ6. Той има един много възрастен приятел, който има сериозен проблем с алкохола и не знам защо го свързах с него и реших, че човечецът може да си замине, или майка му /11-ти дом като производен 8-ми за нея/. Дано не съм права! От друга страна си мисля, че може да стане родител или просто да сключи брак. Роден е с ретрограден Юпитер У7, съУ11, а и дирекция има на Юпитер сега към СЛВ в 5-ти.
Много точна прогноза.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #94 -: Октомври 04, 2022, 05:44:47 pm »
прогноза не е ли да се пише какво предстои да стане, защото на 14 април подчертаното с червено вече беше станало - още края на февруари украинките с децата потърсиха убежище извън родината си...
А газа не е екологично гориво, екологични са електромобилите, градските автобуси в Мадрид сега са електрически, видях и в София такива – въздухът след тях е чист, иначе бълваха сажди, които влизаха и през затворения прозорец (живеем срещу спирката); екологични са водните, вятърните и слънчевите електроцентрали, в Австрия новото строителство е с топлоизолация, която акумулира слънчева енергия, а нас Баце ни изолира със стиропор, който при първия по-силен вятър пада, но парите за саниране са усвоени  ;D

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #95 -: Октомври 04, 2022, 09:58:00 pm »
Днес имах малко повече време и се зачетох в темата...

...Домът на Рибите си е домът на затворите, болниците и нелечимите болести, домът на приютите и благотворителността. Вероятно в близко бъдеще много внимание и финансиране от много държави ще бъдат отделени на грижите за неизлечимо болни хора, изплащането или увеличаването на размера на материалните помощи, грижите за хората с увреждания и хора в неравностойно положение. Възможно е изграждането на нови болници, места, където хората в нужда ще имат подслон. ...

Като цяло според мен това няма как да се случи:

1) За държавата не е финансово изгодно да поддържа лечението и грижата за неизлечимо болните хора, тъй като те не допринасят с нищо за приходността. Поради същата причина и най-малкото клинични пътеки, са по психиатрия (честно казано, не знам дали изобщо има такива). Затова, ако на някой му се е налагал да ходи в психиатрия (аз бях там вчера на стаж) е видял отчайващо мизерната база... Просто е ужасно!
2) "Около 60% от съществуващите специализирани институции за хора с увреждания ще бъдат закрити до края на 2027 г., а всички домове за стари хора ще бъдат реформирани до 2025 г.", т.е. хората ще бъдат насочени за гледане в домашна среда или в частни хосписи.
3) В Пловдив, например има най-много болници на глава на населението, като в най-окаяно състояние са държавните, които обслужват цяла южна България, но с лошо качество. Има и голяма липса на кадри. Просто никой няма изгода от това да има здрави и будни хора. На държавата ѝ трябват деца (нови хора), които да плащат данъци, а на корпорациите - работници, затова се и произвеждат много филми за любов, семейство и т.н.
Неизлечимите болести аз ги отнасям основно към Плутон, след това към Уран и тогава към Нептун.
Хората стават все по-тревожни и психотични. Масово се употребяват енергийни напитки, алкохол, в-ва забранени от закона, не добра храна пълна с адитиви. Прилагат се вредни лекарства и грешни лечения. Наблюдавам хората и ми се струват като приспани. Приемът на л-ва и търсене ще нарастне, защото най-печелившият сектор е фармацевтичният и така ще е до 2026 г.
Музика, кино - печеливш сектор, чрез който се налага фалшив образ за изкуство и красота. Вече рядко се среща жена/мъж, който да няма подобрение по себе си - дълги нокти с гел лак, филъри, екстеншъни и пр. Филмите ни внушават кое е важно и градят някакви изкуствени ценности.
Въпреки че Нептун е по-високата октава на Венера, то според мен на Земята основно се проявява най-ниската форма. Няма алтруизъм, няма съпричастност, любовта между хората е изстинала. Трудно е имагинерното да бъде сътворено в действителност, може би е възможно, но в светът на идеите на Платон... Духовното ще се събуди, ако е посято и го има. Ако не се носи, то няма как да се надяваме, че ще израстне красив лотос.
За мен това е времето на големите заблуди и лъжи, затова е добре човек да е буден 24/7 :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #96 -: Октомври 05, 2022, 06:40:21 am »

За мен това е времето на големите заблуди и лъжи, затова е добре човек да е буден 24/7 :)
и като влезе м.3/2023 -Сатурн в Риби,за две години и половина ще е пика  ;D на балона се надува и накрая-пук
юпитер  най- близко до земята е бил 1963-карибската криза,сега 2023 пак е....
« Последна редакция: Октомври 05, 2022, 06:42:34 am от strelicka »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #97 -: Октомври 05, 2022, 08:54:07 am »
В контекста на взаимоотношенията - цикъл Марс - Венера, за периода на Нептун - Юпитер в Риби, емпатията може да е с характерното на Водолей като символика. Когнитивна емпатия. Цикъл Нептун - Юпитер е предшестван от Марс - Венера във Водолей. В градусът на цикъл Сатурн - Юпитер във Водолей. Като мащаб. Цивилизационен избор ?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #98 -: Октомври 06, 2022, 06:00:13 pm »

 и като влезе м.3/2023 -Сатурн в Риби,за две години и половина ще е пика  ;D на балона се надува и накрая-пук
юпитер  най- близко до земята е бил 1963-карибската криза,сега 2023 пак е....
Юпитер беше най-близо до Земята на 26 септ., тази година, когато беше опозиция на Слънцето, а 59г навърших преди 3 дни, рожденият ми Юпи е ретро в Овен, не знаех, че е бил толкова близо до нас тогава  ::)
 https://twitter.com/NASA/status/1573423524873658372?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1573423524873658372%7Ctwgr%5E08108eaf384069a0e42546e470eafdf32ae848a9%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fnovini.bg%2Frazvlecheniq%2Fliubopitno%2F739845

 Карибската криза е била 16 – 29 октомври 1962г. , тогава Юпитер е на 3* в Риби опозе на Уран в 3* Дева

Юпитер може да надува, но Сатурн затяга, догодина през март имам юпитеров възврат , но не знам на кое населено място ще бъда, за да му построя картата сега  :) По това време Марс квадрати съеднинението Слънце/Меркурий/Нептун , квадратурата е на 25 градуса в Близнаци и Риби, на 16 март 2023г, а на другия ден 17 март започва нов цикъл Луна/Плутон в последен градус на Козирог – за този цикъл писа Алдебаран преди пандемията, че съединението вещае епидемия и да вземем мерки, да засилваме имунната система  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #99 -: Октомври 07, 2022, 11:07:59 am »
Юпитер ще бъде най-близо до Земята за последните 60-70 г догодина, януари-февруари. Понеже кулминацията му е близо до този период, същата ще има по-различно тълкуване  астрологично.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #100 -: Октомври 07, 2022, 11:09:33 am »
Акрукс, да си жива,  здрава и вдъхновена, с новите си 365 дни ! ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #101 -: Октомври 07, 2022, 04:19:07 pm »
Акрукс, да си жива,  здрава и вдъхновена, с новите си 365 дни ! ;)
Рени, благодаря!

А за Юпитер споделения линк в коментара ми е туит от официалната страница на НАСА, и пише следното: Stargazers: Jupiter will make its closest approach to Earth in 59 years! Weather-permitting, expect excellent views on Sept. 26. A good pair of binoculars should be enough to catch some details; you’ll need a large telescope to see the Great Red Spot.

Stargazers: Юпитер ще се доближи най-много до Земята от 59 години! Ако времето позволява, очаквайте отлични гледки на 26 септември. Чифт добър бинокъл би трябвало да е достатъчен, за да уловите някои детайли; ще ви трябва голям телескоп, за да видите Голямото червено петно.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #102 -: Октомври 07, 2022, 08:18:02 pm »
Акрукс и от мен - Честит твой ден!
Да имаш вдъхновение по Нептун и позитивизъм по Юпитер, през цялата соларна година :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #103 -: Октомври 08, 2022, 07:39:03 am »
Какво голямо се задава,щом Юпитер е най-близо до земята?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #104 -: Октомври 08, 2022, 08:13:55 am »

 и като влезе м.3/2023 -Сатурн в Риби,за две години и половина ще е пика  ;D на балона се надува и накрая-пук
юпитер  най- близко до земята е бил 1963-карибската криза,сега 2023 пак е....
Юпитер беше най-близо до Земята на 26 септ., тази година, когато беше опозиция на Слънцето, а 59г навърших преди 3 дни, рожденият ми Юпи е ретро в Овен, не знаех, че е бил толкова близо до нас тогава  ::)
 https://twitter.com/NASA/status/1573423524873658372?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1573423524873658372%7Ctwgr%5E08108eaf384069a0e42546e470eafdf32ae848a9%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fnovini.bg%2Frazvlecheniq%2Fliubopitno%2F739845

 Карибската криза е била 16 – 29 октомври 1962г. , тогава Юпитер е на 3* в Риби опозе на Уран в 3* Дева



така е ,но реално имало и секретно споразумение  м/у Р.Кенеди и СССР, САЩ да изтеглят ядрените си ракети базирани в Италия и Турция, не е станало през 1962,само през м.12 са изтеглени от Куба ядрените ракети на СССР.В резултат на кризата се стига до договор за частична забрана на опитите с ядрени оръжия, който предвижда забраната на ядрените опити на повърхността, в атмосферата и под водата,  подписан през август 1963 г. от Съединените щати, Великобритания и Съветския съюз /явно тогава са изтеглини американските ракети от Европа/и  е създадена директна връзка САЩ-СССР,т.н "червен телефон",с който са си предавали кодирани съобщения
юпитер е най близко до земята в опозиция,а тя е през 10/1963 кардинална в голям квадрат с Нодалната ос

Честит рожден ден  Аkruks,макар със закъснение!Пожелавам ти да се реализира,случи,всичко,което желаеш и те прави щастлива! :)
« Последна редакция: Октомври 08, 2022, 08:18:35 am от strelicka »