Автор Тема: Градуси на екзалтация–ИЗКЛЮЧВАМЕ ОТ УПОТРЕБА  (Прочетена 8102 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Овен-19*-Слънце
Телец-3*-Луна
Рак-15*-Юпитер
Дева-15*-Меркурий
Везни-21*-Сатурн
Козирог-28*-Марс
Риби-27*-Венера

Имате ли планети в натала,които се намират в тези специални градуси?
При мен нат.Сатурн е в 12 дом,на 3*в телец.В този градус и знак екзалтира Луната.Сатурн е упр.на 9 дом(козирог) и 10 дом(водолей).Луната е упр.на 3ти дом и е в 1ви.Вероятно това указва моят интерес към астрология+писане/комуникация на тази тема(превъзбудено състояние,преекспонирам,досаждам и т.н.)
Сатурн като управител на моя 9ти дом,описва също така моите некръвни роднини,тоест ,съпругата на моя брат и сестрата на мъжа ми.Луната -брат ми и съпругът на сестрата на мъжа ми.Луната екзалтира в телец,но в този градус-3*тя има още по-голяма сила ,където е моят нат.Сатурн.Освен това ,този градус/съвпад има отношение към моя 10ти дом(8ми на брат ми също).Има много неща по 9,10 и 3ти домове,които имат връзка и отношение .

Имате ли планети в някой от тези градуси и разглеждате ли ги по производни домове?
« Последна редакция: Януари 13, 2022, 06:30:42 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #1 -: Януари 09, 2022, 07:02:32 pm »
Уран екзалтация в Скорпион

Нептун:
– екзалтация в 9 градуса (апостолския градус) Водолей

Плутон:
– екзалтация в 23 градуса Лъв


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #2 -: Януари 09, 2022, 07:44:43 pm »
Сафо, според теб, защо точно Слънцето екзалтира в 19* Овен, а не в 21 * Овен,  Луна в 3* Телец, а не в 12 * Телец и т.н. ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #3 -: Януари 10, 2022, 04:56:19 am »
Сафо, според теб, защо точно Слънцето екзалтира в 19* Овен, а не в 21 * Овен,  Луна в 3* Телец, а не в 12 * Телец и т.н. ?
защо точно в тези градуси-незнам,но забелязах,че соларни планети в тези градуси работят много буквално....в соларът ми за тази година,Марс е в градус на най-дълбоко падение на Юпитер,а от ноември съм фирдар Юпитер/Марс  :-X

В противоположните градуси,планетите са в най-дълбокото си падение.
Слънцето в 19*на везни
Луната в 3*на скорпион
Юпитер в 15*на козирог
Меркурий в 15*на риби
Сатурн в 21*на овен
Марс в 28*на рак
Венера в 27*на дева
« Последна редакция: Януари 10, 2022, 05:32:21 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #4 -: Януари 10, 2022, 06:43:01 am »
На 13.03.22г.Плутон ще е в градуса на екзалтация на Марс,а Луната в опозиция,в градусът на най-дълбоко падение на Марс.Да проследим какво ще се случи.Мисля,Алфа Таури беше споменал тази дата някъде?! ::)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #5 -: Януари 12, 2022, 07:29:39 am »
интересно е в прогностиката,когато директивна,прогресивна,транзитна,соларна планета застане в градус на екзалтация или падения какво се случва
споделете своя опит ако имате наблюдение,планета в градус-екзалтация придава,а в падение -отнема сила от планетата

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #6 -: Януари 12, 2022, 11:02:14 am »
Стреличка, соларна Венера е в градуса на екзалтация, изгорена, в 8 сол дом, 4-ти нат. Засега оцелявам.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #7 -: Януари 12, 2022, 12:13:17 pm »
Стреличка, соларна Венера е в градуса на екзалтация, изгорена, в 8 сол дом, 4-ти нат. Засега оцелявам.  ;)
Рени, Венера би трябвало да има голяма сила в градуса на своята екзалтация. Всъщност тя трябва да е упр.на сол. асц за да има по-специално отношение към тялото ти и съдбата. Много е важно кой сол. дом управлява Венера.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #8 -: Януари 12, 2022, 12:16:51 pm »
интересно е в прогностиката,когато директивна,прогресивна,транзитна,соларна планета застане в градус на екзалтация или падения какво се случва
споделете своя опит ако имате наблюдение,планета в градус-екзалтация придава,а в падение -отнема сила от планетата
Стреличка, аз имам няколко примера. В солар на моя мъж, сол. асц в сатурнов знак, а сол. Сатурн в 7 дом, в градус на екзалтация на Меркурий, който е упр. на 5сол.и 7ми нат. домове. В същият сол. Меркурий упр. на 5ти сол. дом е в градус на екзалтация на Сатурн. Взаимно се боготворят. 😉

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #9 -: Януари 12, 2022, 12:18:12 pm »
Сафо, първо е важно какво може да прави Венера в натала и ако не може, тогава не е важно какво управлява в солара, толкова.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #10 -: Януари 12, 2022, 12:19:54 pm »
В мой лунар, лун. Асц в лъв, а Слънцето в градус на най-дълбоко падение на Марс. Тогава мразех и ненавиждах, бях погносена, от това, което посочва Марс в Лунара ми.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #11 -: Януари 12, 2022, 12:21:30 pm »
Сафо, първо е важно какво може да прави Венера в натала и ако не може, тогава не е важно какво управлява в солара, толкова.
Рени, това е така, но все пак, тази Венера там, посочва нещо.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #12 -: Януари 12, 2022, 02:08:59 pm »
В мой лунар, лун. Асц в лъв, а Слънцето в градус на най-дълбоко падение на Марс. Тогава мразех и ненавиждах, бях погносена, от това, което посочва Марс в Лунара ми.

Цитат
Слънцето в градус на най-дълбоко падение на Марс
Няма проявление, влияние, определено за това, когато Марс е в този градус. Затова те попитах, защо точно тези планети, точно в тези места имат  "градуси на екзалтация " ? Има значение и трябва да се научи, в противен случай се получава  един тюрлю гювеч. Още повече, че тези градуси на екзалтация на планетите , много отдавна не са в същите места, защото равноденствията и слънцестоенията не са вече в кардиналния кръст, а в подвижния.  ;)
Троновото разположение на планетите е свързано със съзвездията, а екзалтациите със сезоните.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #13 -: Януари 12, 2022, 02:52:20 pm »
Рени, да не се използват, защото са "остарели"? Това разбрах от твоята манджа - гурме.
Ами възможно е, да... Понеже става въпрос и за гозби, синът ми е почитател на засуканата кухня. Обикаля чат/пат известни ресторанти и техните известни готвачи. Когато беше разочарован от поредната ТВ звезда- шеф, в Лунара му градусите на дълбоко падение бяха активни и представяха майсторът на кухнята. Мислиш ли, че е съвпадение само.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #14 -: Януари 12, 2022, 02:54:30 pm »
Сафо, а ти искаш ли да учиш астрология ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“