Автор Тема: Градуси на екзалтация–ИЗКЛЮЧВАМЕ ОТ УПОТРЕБА  (Прочетена 7076 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #15 -: Януари 12, 2022, 02:55:56 pm »
Сафо, а ти искаш ли да учиш астрология ?  ;)
Рени, нали ме учиш.. Ама сложно го обясняваш😁

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #16 -: Януари 12, 2022, 03:17:07 pm »
Сафо, а ти искаш ли да учиш астрология ?  ;)
Рени, нали ме учиш.. Ама сложно го обясняваш😁

Сафо, аз нямам умения за учител, но за будител- да. Ако съм успяла, да те събудя да учиш астрология, бих се радвала за теб. Във форум човек се учи на отношение и събиране на мнения, казуси или когато се научил, обучил, да сподели наученото. Къде се обучава, учи човек ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #17 -: Януари 12, 2022, 06:57:43 pm »
Тук си отбелязвам датата 18.01.22г.,за да проследим дали и какво ще се случи по сигнификациите на Слънце /Марс.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #18 -: Януари 12, 2022, 07:15:29 pm »
Сафо, всяка година Слънцето е в 27 * Козирог, 3* Телец, 27 * Риби и т.н. Върни лентата една година назад и виж на 17.01., 17.03, 23.04.2021 г и т.н. какво те е вълнувало, тук във форума по сигнификациите на Слънце ? Луната всеки месец минава през всичките изброени градуси на екзалтация и падение- то не останаха ни дни, ни седмици, ни месеци без да има уаууу, ха, ха. Но, пък е забавно, в такива тежки дни за България.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #19 -: Януари 12, 2022, 07:42:09 pm »
Рени, зная, че Слънце, Луна и останалите минават всяка година, месец и т. н. през тези градуси, но не мога така с лека ръка да задраскам Фроули, не е Алена в кармични кръг.
След като градусите са други, сигурно единствено Румен Колев ги знае. И защо въобще правя/правим карти на слънцестоене, равноденствие и подобни, и тази прословута точка на овена, която вече един Бог знае дали е там, или не.
Сигурно и със сигурност, тези градуси не са най-важното нещо, но с Марс там се пъна като магаре на мост.
И да върна лентата назад, трябва да правя лунар за тази дата, и Слънцето да е точно в този градус и да разгледам кой е представен от слънце в Лунара ми, и т. н. става дълго и сложно...
Но аз споделих за минали лунари и солари в семейството, запомнящи.
« Последна редакция: Януари 12, 2022, 07:45:02 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #20 -: Януари 12, 2022, 08:04:08 pm »
Ако искаш, може да качиш соларна карта без натал и да ти кажа какво указва Венера в този градус, според мен. Ти разбира се, ще отречеш, или потвърдиш предположението ми.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #21 -: Януари 12, 2022, 08:12:21 pm »
Сидерични достойнства: (трон и заточение)
Те са свързан с астрономическото положението на планетите спрямо дванадесет зодиакални съзвездия от сидеричния зодиак. Например в зодиакалното съзвездие „Телец“ се проектират най-силните звезди на богатството, като „Алдебаран“, „Ригел“, „Алмилан“, „Алгол“ и др., докато в съзвездието „Везни“ се намират най-мощните звезди на красотата и изкуството, като „Гема“, както и двете звезди олицетворяващи чашките на съзвездието, като „Зубенелгенуби“ и „Зубенешамали“. Поради тази причина, се счита, че в астрологията тези две съзвездия са управлявани от планетата Венера, която притежава сходна астрологична природа с горе-изброените звезди.

Трон: в античната астрология всяко едно от дванадесетте зодиакални съзвездия е управлявано от конкретна планета, която притежава сходна астрологична природа. Смята се, че ако в момента на раждането планетата огрее небосвода на фона на зодиакалният сектор управлявано от самата нея, тогава тя се намира на „трон“, или иначе казано плува в свои собствени води. Например планетата Венера е на трон в съзвездията „Телец“ и „Везни“.  В астрологията този тип положение е считано за изключително силно, и в древногръцкатга митология е управлявано от богините Афродита и Атина.
 
Заточение: то е противоположно на „трона“. В хороскопа се намира на 180° отстояние от него или казано астрологично в аспект опозиция. Ако троновото положение на една планета олицетворява царя седнал на своя трон, то нейното заточението символизира неговата абдикация, която обикновено е свързана със смърт, затвор или отшелничество на някое отдалечено място, където той не притежава власт. Поради тази причина в астрологията това есенциално достойнство е считано за слабо и негативно. Например мястото на заточение на Венера се намира в съзвездията „Овен“ и „Скорпион“, и там планетата не може да разгърне своя потенциал, поради което това нейно положение често носи загуби в областите, които управлява. В древногръцката митология заточението на Венера  е свързано с Персефона.
Тропически достойнства: (Екзалтация и падение)
В астрологията „екзалтацията и „падението“ са сходни по значение с „трона и „заточението“, но се определят по различен начин. Мястото на екзалтация на една планета стимулира нейните положителни качества подобно на положението и по трон, докато мястото на падение стимулира отрицателните подобно на заточението. Учението за тези две достойнства е едно от най-древните и важни, за което съществуват преки писмени сведения. Известно е, че във Вавилон, екзалтациите са наричани с терминът „Тайни места“. За разлика обаче от връзката на „трона и заточението“ с дванадесетте зодиакални съзвездия, то при „екзалтацията и падението“ нещата стоят по коренно различен начин. Според античната астрологична доктрина, тези две изключително важни есенециални достойнства се изчисляват по положението на равноденствията и слънцестоенията спрямо зодиака и нямат нищо общо със съзвездията изрисувана със светлина на небето. Например мястото на екзалтацията на Слънцето се намира в съзвездието, в което се случва пролетното равноденствия, докато мястото на екзалтация на Сатурн, там където се случва есенното. Това означава, че за съвременната епоха Слънцето екзалтира в зодиакалното съзвездието „Риби“, докато Сатурн в „Дева“. По същия този начин, мястото на падение на тези две планети отстои на 180 ° от мястото на тяхната екзалтация.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #22 -: Януари 12, 2022, 08:17:25 pm »
Сафо, заповядай. Аз и без това рядко си разглеждам в дълбочина прогностичните карти, само ако видя, че са ми активирани чувствителните точки.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #23 -: Януари 12, 2022, 10:12:33 pm »
Рени,в картата Венера е упр.на 4ти сол и 10 интерсептиран домове.Но 4ти сол. е в 11 натален,твоят дом,родител,първи братовчеди ще са в групи,организации,някакви обединения с обща цел,а Венера според мен е на к9 сол,риби.К9 е 6ти дом от 4ти,или работата,здравето,ежедневието на този по 4ти(родител,или първи братовчед)е ,се приема с огромна превъзбуда.Някой е пътувал в чужбина,или е бил на екскурзия /море за първи път .По 9ти дом са тесните специалисти също,ако е било лечение,"пациентът"е бил в особено емоционално състояние.Може би при теб е имало нещо по 9ти дом-ново,като обучение,пътуване,посещение на специално място,което те е трогнало.
Освен 4ти дом,Венера е упр.на 10 интерсептиран в тази карта.9ти дом е 12 от 10 д.И отново родител,първи братовчед ,или друг по 10ти дом е бил в болница,на лечение,на тайно място,в манастир ,в особено екзалтирано състояние от пребиваването си там.
По 9ти дом (домът на Юпитер)са всички онези неща,които нямат ясно обяснение-Бог,религия,философия,морал,идеали,далечни пътувания,или такива,които се случват за първи път в живота,награди,трофеи,чужденци,сертификати,обучение.Нещо по този дом е било за първи път,прието с много емоция и страст от теб.........и все пак има още 2 месеца до края на сол.година.
По 9ти дом са некръвните роднини,може би мъжът на сестра ти,или жената на брат ти е бил/била в любовен екстаз за първи път,ако разгледаме Слънце като 5ти от 9ти и Венера като 8ми от 9ти.Нещо ново и за първи път-може би подарък за някой от изброените-много ценен и скъп-очила(слънчеви,пръстен и т.н,)
Събитие при твоя приятелка/позната-раждане на дете.Някой е станал баба/дядо .

За мен особеността на Венера тук е ,че този,който тя описва е бил на особена почит някъде.
Ти също си намесена,защото Слънцето у1ви е в 9ти дом-ако някой от семейството е бил повод за гордост,награди,завършване на висше образование-ти си участник.Понеже 9ти дом е много активен,сол асц е там,а упр.и екзалтирана Венера са на к9сол.бих предположила,че твой племеник/ца се е дипломирала успешно-с награда/грамота.
« Последна редакция: Януари 13, 2022, 05:51:07 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #24 -: Януари 13, 2022, 05:48:23 am »
Сидерични достойнства: (трон и заточение)
Те са свързан с астрономическото положението на планетите спрямо дванадесет зодиакални съзвездия от сидеричния зодиак. Например в зодиакалното съзвездие „Телец“ се проектират най-силните звезди на богатството, като „Алдебаран“, „Ригел“, „Алмилан“, „Алгол“ и др., докато в съзвездието „Везни“ се намират най-мощните звезди на красотата и изкуството, като „Гема“, както и двете звезди олицетворяващи чашките на съзвездието, като „Зубенелгенуби“ и „Зубенешамали“. Поради тази причина, се счита, че в астрологията тези две съзвездия са управлявани от планетата Венера, която притежава сходна астрологична природа с горе-изброените звезди.

Трон: в античната астрология всяко едно от дванадесетте зодиакални съзвездия е управлявано от конкретна планета, която притежава сходна астрологична природа. Смята се, че ако в момента на раждането планетата огрее небосвода на фона на зодиакалният сектор управлявано от самата нея, тогава тя се намира на „трон“, или иначе казано плува в свои собствени води. Например планетата Венера е на трон в съзвездията „Телец“ и „Везни“.  В астрологията този тип положение е считано за изключително силно, и в древногръцкатга митология е управлявано от богините Афродита и Атина.
 
Заточение: то е противоположно на „трона“. В хороскопа се намира на 180° отстояние от него или казано астрологично в аспект опозиция. Ако троновото положение на една планета олицетворява царя седнал на своя трон, то нейното заточението символизира неговата абдикация, която обикновено е свързана със смърт, затвор или отшелничество на някое отдалечено място, където той не притежава власт. Поради тази причина в астрологията това есенциално достойнство е считано за слабо и негативно. Например мястото на заточение на Венера се намира в съзвездията „Овен“ и „Скорпион“, и там планетата не може да разгърне своя потенциал, поради което това нейно положение често носи загуби в областите, които управлява. В древногръцката митология заточението на Венера  е свързано с Персефона.
Тропически достойнства: (Екзалтация и падение)
В астрологията „екзалтацията и „падението“ са сходни по значение с „трона и „заточението“, но се определят по различен начин. Мястото на екзалтация на една планета стимулира нейните положителни качества подобно на положението и по трон, докато мястото на падение стимулира отрицателните подобно на заточението. Учението за тези две достойнства е едно от най-древните и важни, за което съществуват преки писмени сведения. Известно е, че във Вавилон, екзалтациите са наричани с терминът „Тайни места“. За разлика обаче от връзката на „трона и заточението“ с дванадесетте зодиакални съзвездия, то при „екзалтацията и падението“ нещата стоят по коренно различен начин. Според античната астрологична доктрина, тези две изключително важни есенециални достойнства се изчисляват по положението на равноденствията и слънцестоенията спрямо зодиака и нямат нищо общо със съзвездията изрисувана със светлина на небето. Например мястото на екзалтацията на Слънцето се намира в съзвездието, в което се случва пролетното равноденствия, докато мястото на екзалтация на Сатурн, там където се случва есенното. Това означава, че за съвременната епоха Слънцето екзалтира в зодиакалното съзвездието „Риби“, докато Сатурн в „Дева“. По същия този начин, мястото на падение на тези две планети отстои на 180 ° от мястото на тяхната екзалтация.
Което означава,че Слънцето има достойнства в риби.
А за останалите планети същото ли важи,тоест,Венера е в екзалтация във водолей,падение в лъв ,Марс екзалтира в стрелец-в близнаци е в падение и т.н.
Ти си с Марс в 1ви дом,стрелец-това означава,че освен аксидентално достойнство,планетата има и есенциално?Силна,може да действа и то по най-добрия начин.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #25 -: Януари 13, 2022, 06:48:32 am »
Тук си отбелязвам датата 18.01.22г.,за да проследим дали и какво ще се случи по сигнификациите на Слънце /Марс.
Но тогава е и пълнолуние-по-специален ден и ако Слънцето “боготвори“ Марс,то Луната ще го „ненавижда“.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #26 -: Януари 13, 2022, 08:41:35 am »
Стреличка, соларна Венера е в градуса на екзалтация, изгорена, в 8 сол дом, 4-ти нат. Засега оцелявам.  ;)

защо ,какво те застрашава за да те  кара да се чувстваш оцеляваща

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #27 -: Януари 13, 2022, 10:07:00 am »
Стреличка, соларна Венера е в градуса на екзалтация, изгорена, в 8 сол дом, 4-ти нат. Засега оцелявам.  ;)

защо ,какво те застрашава за да те  кара да се чувстваш оцеляваща

Нищо, шегувам се.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #28 -: Януари 13, 2022, 10:56:57 am »
Сафо, много задълбочен анализ. Ето попаденията : майка ми беше в болница, не е тайно мястото, не е била и екзалтирана; на братовчедка ми по майчина линия, дъщеря й претърпя интервенция. Това е.
Това как се свързва с Венера в градус на  екзалтация ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация
« Отговор #29 -: Януари 13, 2022, 11:03:20 am »
Сафо, ако искаш да разбереш "защо е така ", на 20.03. наблюдавай кое съзвездие изгрява на източния хоризонт Овен или Риби ? Има много програми в нета, можеш да го наблюдаваш още сега.  :)

За наталния Марс, да, може да се каже, че за нашата епоха има и есенция в този знак.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“