Автор Тема: Градуси на екзалтация–ИЗКЛЮЧВАМЕ ОТ УПОТРЕБА  (Прочетена 7087 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Градуси на екзалтация–ИЗКЛЮЧВАМЕ ОТ УПОТРЕБА
« Отговор #45 -: Септември 20, 2022, 10:13:01 am »
Така се прави, Рени, нищо не може да замени живия опит :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация–ИЗКЛЮЧВАМЕ ОТ УПОТРЕБА
« Отговор #46 -: Септември 20, 2022, 10:19:39 am »
Така се прави, Рени, нищо не може да замени живия опит :)

+1.

Колкото и да се опитват, някои, да ни вменяват друго.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Градуси на екзалтация–ИЗКЛЮЧВАМЕ ОТ УПОТРЕБА
« Отговор #47 -: Септември 21, 2022, 02:15:04 am »
Това ли била Венера в 12 дом!?
Е, неслучайно екзалтира там.
Вери лайк!


Ще крадна снимката без комисионна на собственика  :)

Люба, Венера екзалтира  в Риби, не в 12 -ти дом,  а се чувства "у дома " в 5-ти дом.  Трябваше да снимаме  и  Венера, преди да изгрее Слънцето,  за да се види каква е разликата, когато е в 1-ви дом. Разбира се, това беше в периода на нейната видимост.
Така изглеждат планетите в 12 дом, малко преди да изгрее Слънцето, когато не са скрити в лъчите му.  ;)

Нещо тези въпроси с изгревите и залезите много ме объркват. Слънце в 1 още не е изгряло,нали така. А в 11 върви към зенит преди обяд. В 12 е изгряло, пък що тогава е по-видимо при пъводомния си носител!?
Е защо тогава Венера в 12 да не е изгряла и видима в този скрит дом  ;D макар аз много добре да знам, че там не е видима. Ама на снимката я виждам.
На снимката още нямаме Слънчев изгрев, нямаме диск, Слънцето трябва да е някъде в сърцето на първи дом.  Предстои му да мине към 12 дом. Абе лудница.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация–ИЗКЛЮЧВАМЕ ОТ УПОТРЕБА
« Отговор #48 -: Септември 21, 2022, 10:29:28 am »
Люба, заповядай, на 23.09, в Созопол, в 6:30 ч, за да (не) видиш Венера в 12 дом и за да видиш Слънце на АСЦ и в 19:05 ч, за да видиш Сатурн в 12 дом и Слънце в 7 ми , в 20 ч - Юпитер в 12 дом и между 22-24 ч последователно Сатурн на МЦ и след него Юпитер, който е много ярък в нощното небе, един заради предстоящата кулминация, втори път, заради рядката си близост до Земята.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Градуси на екзалтация–ИЗКЛЮЧВАМЕ ОТ УПОТРЕБА
« Отговор #49 -: Септември 21, 2022, 10:34:46 am »
Вчера четох в една книга на Фроули за традиционна астрология,че управителят на 12 дом е Венера.Голяма изненада.Обяснението -погубването от злоупотребата с удоволствията по 5 дом.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация–ИЗКЛЮЧВАМЕ ОТ УПОТРЕБА
« Отговор #50 -: Септември 21, 2022, 10:54:43 am »
Ребека, смесила си понятията, домове  на радост и домове по реда на планетите.
Сатурн заема първи дом, защото е първата планета, която е като "врата" между видимото и невидимото. Следва я Юпитер- 2 дом, Марс- 3, Слънце- 4 , Венера - 5, т.е има два пъти сила и т.н, като завъртим планетите, Венера попада в 12 дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Градуси на екзалтация–ИЗКЛЮЧВАМЕ ОТ УПОТРЕБА
« Отговор #51 -: Септември 21, 2022, 11:24:39 am »
Нищо не съм смесила.Пишеше,че Венера управлява 5 /12 дом,а за радост в 12 е посочен Сатурн.Не мисля,че Венера екзалтира във 12 дом,написах го защото ми направи впечатления голямата въртележка със смна на местата.Не смятам,че бих ползвала този ред на планетите.
« Последна редакция: Септември 21, 2022, 11:36:26 am от Ребека »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Градуси на екзалтация–ИЗКЛЮЧВАМЕ ОТ УПОТРЕБА
« Отговор #52 -: Септември 21, 2022, 11:39:50 am »
Ок.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Градуси на екзалтация–ИЗКЛЮЧВАМЕ ОТ УПОТРЕБА
« Отговор #53 -: Септември 21, 2022, 01:46:09 pm »
Сафо, следващата дата е 3.03
Да,Марс-а е велик .И Венера с Плутон там се навърта.Кофти.

Хаха, лежа си преди малко с още немити очи, разцъквам айфона да видя къде К’во и чета на Сафо коментара И Венера с Путин там се навърта. Кофти.  :o  ококорих се на момента
Акрукс,той ,Путин си е с Венера навсегда. ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Градуси на екзалтация–ИЗКЛЮЧВАМЕ ОТ УПОТРЕБА
« Отговор #54 -: Септември 21, 2022, 06:36:13 pm »
Хаха, лежа си преди малко с още немити очи, разцъквам айфона да видя къде К’во и чета на Сафо коментара И Венера с Путин там се навърта. Кофти.  :o  ококорих се на момента
Акрукс,той ,Путин си е с Венера навсегда. ;)
Да, нали е слънчев Везни, а Слънцето е диспозитор на Плутона му в Лъв, Венерата му е в Скорпион, знака на Плутон и е в 1д. (АС скорпион), а Плутон му е на МС
По дирекция Плутон му е на АС , орбис 11 минути
За СД Плутон на АС пише следното:
- бясна социална активност;
- инцидент, който води до плутонови болести, ТРАВМИ;
- тежък БЕЛЕГ върху главата;