Автор Тема: Новолуние 02.03.22г.  (Прочетена 10186 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Новолуние 02.03.22г.
« -: Февруари 26, 2022, 05:07:21 am »
Новолуние в знак риби,ще стартира с няколко цикли на планети.Картата е с координати за София.Мс/Иц попада на оста на икономическите кризи.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2022, 12:43:26 pm »
Новолунието е в съвпад с Юпитер - планетата на голямото щастие, късмет и благополучие

Бетелгейзе на МС носи голямо военно богатство, командване, изобретателност, помага за усъвършенстването в изкуствата и науките.
Луната в този знак прави само хармонични аспекти; Управителят на хороскопа Меркурий в съвпад Сатурн дава точни и логични мисли, няма да има разтягане на локуми и излишни приказки, всичко ще е премерено и премислено...
А пък троицата Венера/Марс/Плутон в края на 4д. - ще видим, може да показва идването у нас на чужденци от съседна страна във връзка с войната, с Украйна сме съседи по море

При мен това Новолуние попада в 6д на градус от Хирон, като в същото време Юпитер е върху ПФ в 7д.


Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2022, 06:31:49 pm »
Пада ми се на градус от МЦ, а съвпадът Венера/ Марс/ Плутон - върху нат. Мерк У4.
С шефката и колеги 4-5 дни ще пътуваме до другия край на БГ за обучението.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2022, 06:55:31 pm »
"Ялово" новолуние. Посятото, в пряк, и в преносен смисъл е много вероятно да не даде  желания плод. Диспозиторът на лунацията, Юпитер, в момента е изгорен. Топлото в Юпитер  е сухо, влажното- студено. Липсва оптимизмът, няма плодородие, просперитет. Разчита се на хазарта в начинанията. Алчността и материалното бият нравственото. Есенцията обаче позволява поне малко да се балансира по темите ангажирани с Риби и Стрелец, а щом картата е нощна и - Овен, Лъв. Фазата новолуние е трудна за знака Риби, поради естеството на природата на знака. При желание, това може да се вземе под внимание, особено за онези, които имат по-крехко здраве, за тези, които имат проблеми със сърцето, задържане на течности; за тези, които се занимават с умствен или физически труд.
Това новолуние може да доведе до загуба на независимост,  лесно да се попадне под чуждо влияние. Марс хвърля аспект към лунацията в 6-ти дом, дано лекия аспект подкрепи спасяването на места, свързани със светилища, книги, ценни книжа и подобни от наводнения или пожар. 6-ти  е 9-ти от 10-ти дом, по нов начин предстои да се разглеждат международните  отношения, свързани с
Цитат
търговско корабоплаване флот, туризъм , вътрешни авиолинии; При разглеждане на военни действия  - опит за блокиране на вражеските брегове, далекосъобщения,дипломация, имиграция
На лично ниво, човек се ангажира с типичните за периода заболявания, повече грижи за семейството.
Управителите на картата са Меркурий и Луна, но Луна вижда АСЦ и е съвпад с диспозитора си който има достойнство, в негова терма, значи би трябвало да се очаква подобрение в онези ситуации, които са били кризисни.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2022, 07:25:47 am »
Новолунието попада в 6ти дом от картата.Домът на здравето.Управителя на 1ви и 10 домове,Меркурий е в 5ти,или 8ми от 10дом и съвпад Сатурн.Като смърт ,или падане от власт на някой.Съвпадът Марс/Венера в 4ти дом е тревожен.Асц е в краен градус,ще има промяна,смяна на ситуация.Щом Слънцето изгаря Юпитер,възможно ли е буквално нещо отново да изгори?Лунацията е в антисия с точка 18*на везни.
При мен лунацията е в 11 дом,почти на северния възел.
« Последна редакция: Март 05, 2022, 05:00:46 am от Сафо »

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #5 -: Март 02, 2022, 12:18:49 am »
Аз се надявам, че ще донесе някаква наченка за мир това новолуние ...
« Последна редакция: Март 02, 2022, 12:31:25 am от Теодор »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #6 -: Март 02, 2022, 11:58:55 am »
Както Рени каза, Юпитер е изгорен. Не мисля, че ще прояви същността си.
Съвпадът Венера-Марс-Плутон си е войнствен съвпад с доминация на Марс-Плутон. Венера тук може само да укаже върху кое ще се въздейства.
Меркурий-Сатурн ще затрудни комуникацията - тук Сатурн има превес. Ако успее да я структурира, ще е принудителна за Меркурий.

При мен новолунието е в секстил с Венера - след приключването на връзката ми не знам какви възможности може да донесе този секстил. Не го отчитам.
Новолуние в 5д - ще мисля да водя сина си на екскурция, но след месец. Сега само ще я организирам.
Тройният съвпад Венера-Марс-Плутон ми е в каре с Луната. Еми, не го усещам....
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #7 -: Март 02, 2022, 04:29:44 pm »
Цените на горивата са още нагоре от днес. Министърът на отбраната падна от власт.
Честито ново-луние.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #8 -: Март 02, 2022, 05:18:07 pm »
Новолунието при мен, както писах, е в 6д, а Юпитер в 7д.
В хармоничен аспект с Марс/Нептун в3д, но най-точен аспект е опозицията с Плутон на АС (бях го пропуснала, но той напомни за себе си чрез моята плутоновата дъщеря по 7д днес по обяд - скорпиона манипулатор успя да ме извади от кожа с налагането на нейната воля - в резултат си хвърлих лаптопа с все сила на пода и сега съм без компютър. Имам два работещи, но са в Мадрид. Все пак успях да напиша нещо за Новолунието на айфона:
https://victoryastro.blogspot.com/2022/03/blog-post.html?m=1







Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #9 -: Март 02, 2022, 06:31:05 pm »
Цените на горивата са още нагоре от днес. Министърът на отбраната падна от власт.
Честито ново-луние.

Аааа, той е паднал, по време на  все още действащия цикъл Слънце-Луна във Водолей. Пълнолунието си е казало думата.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #10 -: Март 02, 2022, 06:48:30 pm »
Новолунието при мен, както писах, е в 6д, а Юпитер в 7д.
В хармоничен аспект с Марс/Нептун в3д, но най-точен аспект е опозицията с Плутон на АС (бях го пропуснала, но той напомни за себе си чрез моята плутоновата дъщеря по 7д днес по обяд - скорпиона манипулатор успя да ме извади от кожа с налагането на нейната воля - в резултат си хвърлих лаптопа с все сила на пода и сега съм без компютър. Имам два работещи, но са в Мадрид. Все пак успях да напиша нещо за Новолунието на айфона:
https://victoryastro.blogspot.com/2022/03/blog-post.html?m=1
Мерси, Вики, чакам ти ги с нетърпение
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #11 -: Март 03, 2022, 06:14:22 am »
Цените на горивата са още нагоре от днес. Министърът на отбраната падна от власт.
Честито ново-луние.

Аааа, той е паднал, по време на  все още действащия цикъл Слънце-Луна във Водолей. Пълнолунието си е казало думата.  ;)
Вярно е,да..Рени,ами сега някой друг е наред.Главният прокурор?Или ще падне Паметникът на Съветската армия по Меркурий/Сатурн.
« Последна редакция: Март 03, 2022, 06:25:14 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #12 -: Март 03, 2022, 06:16:27 am »
Пълнолунието попада в 6ти дом от картата.Домът на здравето.Управителя на 1ви и 10 домове,Меркурий е в 5ти,или 8ми от 10дом и съвпад Сатурн.Като смърт ,или падане от власт на някой.Съвпадът Марс/Венера в 4ти дом е тревожен.Асц е в краен градус,ще има промяна,смяна на ситуация.Щом Слънцето изгаря Юпитер,възможно ли е буквално нещо отново да изгори?Лунацията е в антисия с точка 18*на везни.
При мен лунацията е в 11 дом,почти на северния възел.
На приятелско семейство се запали къщата,съседи са реагирали навреме,извикали пожарна.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #13 -: Март 03, 2022, 10:45:29 am »
Сафо, лунациите активират бавните транзити, в смисъл фазите на планетите, посочват в рамките на месеца, заложеното по съответния цикъл.  :)

Ето ти пример как отговорих на  въпрос, който ангажира събития, които включват Слънчево-лунния цикъл, този на Марс :
  Другият управител на лунацията е Марс, който има есенция и е ъглов и той хвърля аспект към Луна, Слънце, Юпитер. Мен това ме притеснява, защото в картата е в градуса на своята екзалтация, т. е. свръхвъзбудим и се усилва влиянието му от Плутон. Когато Марс има управление над лунация, затъмнение и е силен, носи разрушение, чрез гръмотевични бури с наводнения, там където има вода, корабокрушения и суша, пожари, където е горещо, пресушава реките, замърсява питейна вода; конфликти, чрез граждански размирици, някой пълководец, водач вади меч на Цар, Жрец, Духовен водач/Юпитер/ и т.н. В момента добротворците Юпитер и Венера не могат да се противопоставят на Марс и Сатурн. И все пак.. Юпитер е в Риби, той не може да избяга от същността си, просто на есен ще "роди" тъй дълго "Чаканият".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #14 -: Март 03, 2022, 05:41:14 pm »
Пада ми се на градус от МЦ, а съвпадът Венера/ Марс/ Плутон - върху нат. Мерк У4.
С шефката и колеги 4-5 дни ще пътуваме до другия край на БГ за обучението.
Вчера се наложи да се сменим с колежката и имах цял свободен следобед, който изкарах с приятелка, която не бях виждала два месеца. Много хубав ден, взех си палто и разни други неща.
Успях да се разсея поне за няколко часа от безпокойството.
И понеже е на К10, няма добри новини за моето училище- отписани ученици, отказано саниране поради малък брой деца, проблемни такива. От септември ще е много зле, няма да навлизам в подробности, но се знае отсега. Акрукс май ми беше предрекла да остана без работа, на фона на случващото се и това може да стане.
И накрая- Честит 3- ти март! Мир и здраве да има, другото ще го понесем.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...