Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 85311 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7490
Re: Меркурий
« Отговор #450 -: Юли 09, 2024, 02:38:15 pm »
Рени,чудесни снимки си направила.Меркурий е в аспект с Юпитер,предстои квадрат с Марс,може би преговорите няма да са успешни.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13649
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #451 -: Юли 09, 2024, 06:53:51 pm »
През следващите няколко седмици ще има добра възможност да видите Меркурий, най-тъмната планета от всички тях. 👀 Търсете го близо до хоризонта на запад, когато се стъмни. На 7-ми ще го намерите много близо до финия полумесец. 🌒
Планетите Марс, Юпитер и Сатурн 🪐 ще участват в изгревите през следващата седмица. За да видите четвърта планета (или пета,ако включите Земята 😉), ви трябва телескоп. 🔭 С него ще можете да видите Уран, който е до Марс и с когото ще се подравни на 15-ти.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12625
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #452 -: Юли 10, 2024, 10:32:18 am »
Сафо, зависи какво ще се избира и кой ще избира. В тази фаза Меркурий е спокоен, пресметлив, търговски настроен, работи в посока да учредява, онова, което е наследил като информация, опит. Десният квадрат от Марс ще придава вълнения, острота, безредици по аналогиите на Меркурий,  но Марс е в знак, където няма достойнства, чак толкова не може да навреди или ще вреди, колкото да не е без хич. Квадратура във фиксирани знаци са намесени финанси.
Юпитер е приет от Меркурий в периода, което може да се тълкува като подкрепа към хората, които пишат, говорят, търгуват, рекламират, лекуват, но без да се забравя, че е в знак на заточение и да се спазват някакви граници.

Относно снимките, благодаря, но не аз съм им авторът, мой приятел снима, аз само посочвам. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7490
Re: Меркурий
« Отговор #453 -: Юли 17, 2024, 07:01:34 am »
Меркурий в ретро сянка 21* на знак Лъв,на 4/5 август ретрограден в 4*на дева.
При мен в секстил с Луната е сега,ще спре в квадрат с асц.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3362
Re: Меркурий
« Отговор #454 -: Юли 17, 2024, 01:12:16 pm »
Гледам в една карта пр. слънце на 4 дева (съвпад с пр. сатурн) и стационарно директен прогресивен меркурий на 20 лъв ( наталният също е в лъв). Интересно ми е как ще се прояви това ретроградие още повече че и профекцията май също е дева.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7490
Re: Меркурий
« Отговор #455 -: Юли 19, 2024, 11:33:15 am »
Зависи от възрастта на натива и наталните дадености,но здраве,статус,работа,родители като най-общо.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12625
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #456 -: Юли 25, 2024, 01:31:18 pm »
Тери, каквито са тенденциите при стационарно-директен Меркурий, такива са влиянията и във всяка карта, била натална или прогностична. Да внимава за фал-старт, защото липсва синхрон между сигналите от мислите и тялот, но пък нещата, които са спрели, при стационарно-ретро фазата, сега може от раз да се изпълнят. Гледай какво обещава натала. Това е период около година и половина, две, колкото продължава фазата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3362
Re: Меркурий
« Отговор #457 -: Юли 25, 2024, 03:40:14 pm »
Благодаря Рени, всъщност при стационарно ретро пр. меркурий преди 20 години започва кариера в една сфера, в която е и досега,
 и се мести в града, в който живее в момента.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12625
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #458 -: Юли 26, 2024, 11:00:50 am »
Тери, +1. 19-20 г е цикълът на Меркурий.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“