Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 833536 пъти)

rokoko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Събития и транзити
« Отговор #5940 -: Януари 27, 2021, 11:20:08 am »
Какво означава, че прогресивната венера я няма? Ретро ли е, аспекти ли не прави, в 12-ти дом ли е забита?

Фазата на прогресивната луна каква е и тя прави ли аспект към натално слънце? Преминаването й през асцедента е доста обещаващо.
В 10 е, не прави аспекти или аз не ги виждам 🤷🏻‍♀️
Фазата на Луната признавам не знам каква е , не прави аспект към Слънцето.
Навсякъде чета, че преминаването й през Асц ще даде промени, засега съм на път да сменя работата след като 3 години бях без такава и все кандидатствах  и все едно бях невидима, явно заради това че беше в 12ти, като цяло се чувствах отвратително и гледам с огромно вълнение към преминаването й в 1ви.
Почнах хранителен режим, разкрасителни процедури.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Събития и транзити
« Отговор #5941 -: Януари 27, 2021, 07:55:57 pm »
rokoko,Прогресивна Луна активира натална Венера с тригон. ;)
Транзитен уран прави секстил към про. Венера,активирана е била от транзитни Сатурн и Юпитер също и натална Венера.
« Последна редакция: Януари 27, 2021, 07:59:56 pm от Сафо »

rokoko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Събития и транзити
« Отговор #5942 -: Януари 28, 2021, 08:04:58 am »
rokoko,Прогресивна Луна активира натална Венера с тригон. ;)
Транзитен уран прави секстил към про. Венера,активирана е била от транзитни Сатурн и Юпитер също и натална Венера.
Хммм явно се е проявило като нещо друго по Венера 🤷🏻‍♀️ Ако още е валидно ще чакам може би транзитите през 5ти да донесат някакви любовни преживявания или пък заради Прогресивната Луна трябва аз да съм проактивната? Хич не ми е по вкуса аз да правя първата крачка...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5943 -: Януари 28, 2021, 10:59:46 am »
rokoko, щом са активирани огнени домове, кардинални, с участието на у1, натива има нужда да занимава света със себе си, да бъде видян, да ангажира другите с емоционалнати си нужди и преживявания. Прогресивна Луна във Везни акцентира върху взаимоотношенията, връзките, анализа на същите, върху баланса, естетиката, красивото вътре и вън.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rokoko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Събития и транзити
« Отговор #5944 -: Януари 28, 2021, 12:46:29 pm »
rokoko, щом са активирани огнени домове, кардинални, с участието на у1, натива има нужда да занимава света със себе си, да бъде видян, да ангажира другите с емоционалнати си нужди и преживявания. Прогресивна Луна във Везни акцентира върху взаимоотношенията, връзките, анализа на същите, върху баланса, естетиката, красивото вътре и вън.
Тоест да не очаквам външни събития, а аз да ги провокирам ?
Чувствам се изключително нещастна в семейния си живот, направо чакам като глътка въздух да се появи “принца” или коня му и да събера смелост да се махна от 4тия си дом😀

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5945 -: Февруари 04, 2021, 06:48:39 pm »
Днес внукът ми счупил ръката си- пак същата, само че април 2019г в долната част, а сега в горната част до рамото. И двата пъти се случва вкъщи- 2019 стъпил на наредените си малки коли на пода и паднал, а сега паднал от дивана- вчера са го върнали от градината, че имал сополи. През 2019 транзитен Марс в Близнаци в началото на 1-ви дом квадрат Луната У3 в 5д. и Слънцето У4.
Днес Луната транзит в 6д., където има заключен знак Скорпион, в точна опозиция с тр. Марс в 12д.,  е в хармонични аспекти с наталната Луна У3, Слънцето У4 и Плутон съУ6;  неговият Марс също е в 12д телец, но на градус и нещо. Но пък Меркурий У1, У5 е ретроо - връщане на старо събитие по време на игра- счупена ръка. Лунара му от 31 януари е с пълен 6д., а лун АС в 4д- ще си стои вкъщи до края на месеца
При мен днешната опозиция на транзитни Луна и Марс попада върху точната опозиция между нат. Марс и прогресивна Луна в 9д, внукът ми е по 11д с у-л Луна в моя натал , като 1-во дете на моето второ дете, а тр Хирон ми налази Луната в 7д натално

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #5946 -: Февруари 09, 2021, 10:49:04 am »
Прегледах си набързо картата за тази година и на пръв поглед предстоят доста интересни транзити.

През май започват няколко по-интересни аспекта:
- тр Плутон прави точен квадрат с Луна и се обръща в същия градус;
- Сатурн се обръща в градус и квадрат с Венерата ми;
- Уран прави съвпад с Венерата ми (карето Уран/Сатурн ми е в аспекти с Венерата - сигурно ще е финансово стагнираща година);
- лятото ще имам Юпитерова опозиция и съвпад на тр Юпитер с нодална ос;
- също така и Юпитер ще опозира Марс У6,7

Та, няма да е скучно. ::)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Събития и транзити
« Отговор #5947 -: Март 02, 2021, 08:03:51 pm »
тр. Венера съвпад АС, тригон У1, У9, У5 - "избухнах" с няколко по-скъпи козметични продукта с по-особени наименования... на любовна тематика ;D

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #5948 -: Март 03, 2021, 07:12:41 pm »
Реших да купувам жилище. Вчера в 18ч имах оглед. Имаше транзитен съвпад на Луна и Нептун.
Марс и Уран също. Тригон на Венерите.
Кредитът е висок. Вероятно и Луна Нептун води до заблуда.
В момента сделката ми се вижда изгодна. Жилището е във входа, в който живея в момента. Мястото ми е удобно и ми харесва.
Как смятате вие?

С този "натиск" от транзити в четвърти натален дом съвсем нормално е да мислиш за гнездо. 
Хубавото е, че ще направят тригон към натален Сатурн. Внимавай да не се надскочиш по отношение на финансите - предстоят квадратурни с натален Уран в твой втори дом. Е, могат да бъдат отиграни и с внезапни обрати по отношение цена на имота - Уран У4.

п.п.Предприе ли някакви действия?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #5949 -: Март 09, 2021, 10:05:16 am »
В петък срещу събота щях да умра. Задавих се с хапче, синът ми казва, че съм била червено-лилава в лицето. Не знам как се оправих, помня само, че не можех да дишам и исках той да се махне да не ме гледа.
Слагам синастрия между събитието и картата ми. Не знам как да пусна транзити за точния час в астрокома.

Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5950 -: Март 09, 2021, 01:25:15 pm »
В петък срещу събота щях да умра. Задавих се с хапче, синът ми казва, че съм била червено-лилава в лицето. Не знам как се оправих, помня само, че не можех да дишам и исках той да се махне да не ме гледа.
Слагам синастрия между събитието и картата ми. Не знам как да пусна транзити за точния час в астрокома.
пускаш си натала с транзити за 6 март, нали само 15 минути са минали от тази дата, Луната не е била толкова различна от тази в синастрията

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: Събития и транзити
« Отговор #5951 -: Март 09, 2021, 01:34:58 pm »
Венера ти упр АСЦ и отделно е в Телец (гърло),така че вероятно е от транзитната квадратура на Сатурн или Юпитер към нея това ти събитие.Също така Венера ти упр и 8ми дом,а по него са кризисните ситуации в живота.
« Последна редакция: Март 09, 2021, 01:36:58 pm от Синухе »
Никой не резонира с планетите, така както ти!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #5952 -: Март 09, 2021, 04:09:45 pm »
Венера ти упр АСЦ и отделно е в Телец (гърло),така че вероятно е от транзитната квадратура на Сатурн или Юпитер към нея това ти събитие.Също така Венера ти упр и 8ми дом,а по него са кризисните ситуации в живота.
Каретата са прекалено широки по орбиса. Преди 28-29г пак е имало такова каре със Сатурн откъм 4д, но не съм умирала.
Въпросът беше защо точно тогава се случи и смятам, че отговорът трябваше да е в транзитната Луна, съвпад ЮЛВ - куинконс към Венерата. Твърде малко. Нямам нищо по прогресии или дирекции.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: Събития и транзити
« Отговор #5953 -: Март 09, 2021, 05:01:02 pm »
Аз не смятам,че повтарянето на кой да е аспект ще донесе едно и също събитие.
Може и да е широка орбисата,но това са ти транзитите с негативно влияние.Можем да прибавим и Лилит съвпад Венера.
Никой не резонира с планетите, така както ти!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Събития и транзити
« Отговор #5954 -: Март 10, 2021, 07:07:57 pm »
В петък срещу събота щях да умра. Задавих се с хапче, синът ми казва, че съм била червено-лилава в лицето. Не знам как се оправих, помня само, че не можех да дишам и исках той да се махне да не ме гледа.
Слагам синастрия между събитието и картата ми. Не знам как да пусна транзити за точния час в астрокома.
Разгледай само солар ,без натал......транзитна планета дали съвпада с 8мисол дом,аспектира у1,разгледай и Лунар.Мисля,че в соларът имаше Сатурн на к4?Стелиум в 6 дом.
Много гадно това със задавянето,случвало се е и при мен докато пия вода и знам колко е страшно,въздух не стига до никъде.......ужасно.Профекция асц виж къде е.Някакви цикли май аспектираха Венерата ти,или бъркам?! ???