Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 834183 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Събития и транзити
« Отговор #6060 -: Октомври 08, 2021, 07:25:43 pm »
На 09.10.21г.Слънце/Марс/Меркурий(ретрограден)съвпад във везни,Луна съвпад Венера.Мисля,интересен ден/вечер ще е.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Събития и транзити
« Отговор #6061 -: Октомври 09, 2021, 02:22:46 pm »
До 13.00- едно скучно онлайн обучение, което се отлага вече два пъти.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #6062 -: Октомври 11, 2021, 01:24:09 pm »
Търся връзката на събитията...

18 декември 2015г.
Сънувах как гаража ни и механата под него са наполовина разрушени, оградата ни също, а непосредствено зад останалата несъборена част на гаража и на мястото на оградата на комшиите е започнат строеж на кооперация от червени тухли- такива, каквито стърчаха и от оцелялата част на гаража, до който стоеше комшията и говореше с хора от строежа. Аз го попитах какво става, майка ми знае ли какви ги вършат, къде е покъщината от механата, многото битови чинии от нея и другите неща, а той се направи, че не ме чува и отиде при работниците.

6 ноември 2018г.

https://astra.la/forum/index.php?topic=164.msg175859#msg175859

И с днешна дата - до входа на механата имаше изградена стена от тухли с навес и масичка от цимент, на която държахме котлон и скара. Някой е изкъртил 1/3 от тухлите, на оградата дупката, която бях запълнила с камъни, сега зее три пъти по-голяма- големите камъни, които я запълваха, ги няма!


За пророческия сън тр. Юпитер е върху нат. Меркурий У1 в 1д, Уран ретро върху моя Юпитер У4 в 8д, а тр Нептун в точна опозиция на моя Уран. Плутон транзит в 4д, квадрат Юпитер У4.

На 6 ноември 2018 Плутон е вече на 19гр , квадрат Венера У2, 9 във 2д, и все още в действащ квадрат с Юпитер У4
Тогава Сатурн транзит в 4д. квадрати моята Луна, естествен у-л на 4д., тр Нептун опозиция с моите АС и Плутон

За палежа на сервизното помещение в близост до къщата в нощта на 5 окт 2021г. тр Марс и Слънце във 2д опозиция на Юпитер У4 в 8д, тр Луна опозиция нат. Луна, тр Уран опозиция с натални Марс У3, У8 и Нептун У7 в 3д. , а тр. Нептун в 7д опозиция с Меркурий У1

Мислех си, че като излезе тр Плутон от 4д и се отдалечи от южния възел в 5д ще спрат неволите, но не би...



Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Събития и транзити
« Отговор #6063 -: Октомври 11, 2021, 02:38:29 pm »
Акрукс👍

avonita12

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Събития и транзити
« Отговор #6064 -: Октомври 14, 2021, 01:21:18 pm »
Здравейте,
Може ли да погледне някой, на какво се дължи големия бъг в професионално отношение в момента? През лятото се явих на конкурс за длъжност, която исках от много време и следях конкурсите от няколко години. Издържах успешно изпитите и започнах работа, но мястото се оказа много токсично откъм взаимоотношения директор - подчинени. След три месеца напуснах и сега стоя в къщи и се обвинявам, че не проявих още малко търпение.
Подведох по транзитния Юпитер в първи дом и много се бях "окрилила"...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #6065 -: Октомври 14, 2021, 01:50:41 pm »
Здравейте,
Може ли да погледне някой, на какво се дължи големия бъг в професионално отношение в момента? През лятото се явих на конкурс за длъжност, която исках от много време и следях конкурсите от няколко години. Издържах успешно изпитите и започнах работа, но мястото се оказа много токсично откъм взаимоотношения директор - подчинени. След три месеца напуснах и сега стоя в къщи и се обвинявам, че не проявих още малко търпение.
Подведох по транзитния Юпитер в първи дом и много се бях "окрилила"...
Чпитер не те е подвел, а Нептун, който от 1-ви дом квадратира наталния в 10д. Юпитер тепърва ще преминава през твоя 1-ви дом, възползвай се през следващата година от него, защото той ти управлява дома на кариерата- имаш Стрелец на МС. Юпитер е стар управител на Риби, който е заключен знак в твоя 1д. Това е неизразена напълно и не добре позната енергия, която носиш в себе си, в това число и склонност за самозаблуда и грешна преценка по отношение на личния живот, личните изяви... Юпитер в натала е ретро, провери кога се обръща директен по прогресия, това също е от значение- тогава и ще потръгнат напред  делата на дома, който управлява. Естественият у-л на дома на кариерата Сатурн е ретро и на северния възел, затруднява бъдещото ти развитие, може и него да провериш кога става директен по прогресия. Луната е в своя знак, управлява дома на службата и ежедневната рутинна дейност, което те прави чувствителна в тази област и действаш емоционално. Луната е връх на две конфигурации Йод в твоя натал, при които 20-ти градус на Козирог е чувствителна точка и всеки път, когато там премине тежък транзит, ще се задействат сферите, включени в конфигурациите- това са 4-ти, 5-ти, 6-ти, 7-ми дом и отчасти 1-ви, където Нептун управлява заключен знак там. Цикълът Сатурн-Плутон и Юпитер- Плутон миналата година попада върху споменатата чувствителна точка.

avonita12

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Събития и транзити
« Отговор #6066 -: Октомври 14, 2021, 03:13:54 pm »
Много благодаря за отделеното време, akruks. Проверих прогресивния Юпитер- ще се изправи в края на 2023 г., а Сатурн ще е ретро завинаги ;) Дано през следващата година да намеря нещо горе-долу подходящо и струпването в 12-ти дом (транзитен Плутон, транзитен Сатурн и прогресивна Луна), да не предвещава дълга изолация.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #6067 -: Октомври 14, 2021, 04:01:52 pm »
Много благодаря за отделеното време, akruks. Проверих прогресивния Юпитер- ще се изправи в края на 2023 г., а Сатурн ще е ретро завинаги.  Дано през следващата година да намеря нещо горе-долу подходящо и струпването в 12-ти дом (транзитен Плутон, транзитен Сатурн и прогресивна Луна), да не предвещава дълга изолация.
12 дом не означава непременно изолация, има много професии, които са по този дом. Близка, която е с 3 планети в 12д, сред които двата управителя на хороскопа и работи в образователното министерство, но в дирекция приобщаващо образование, което е по 12д и така нещата си дойдоха на мястото (като завърши училище имаше желание да учи за следовател, също по 12д, но завърши педагогика)

avonita12

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Събития и транзити
« Отговор #6068 -: Октомври 14, 2021, 04:15:08 pm »
Между другото от известно време се замислям дали да не запиша една магистратура педагогика, но се въздържам. Вече ме е срам да се лутам и да уча неща, които не използвам в работата си.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6069 -: Октомври 14, 2021, 07:07:45 pm »

avonita12, Правилно сте се ориентирала, че Юпитер ви е направил доста експанзивна, прекалено самоуверена. Пролетта е минал през АСЦ, но послед ретроградно е преминал през стелиума в 12-дом, за да ви покаже, кои ваши планове, идеи, намерения още не са узрели или не са в синхрон с ресурса и възможностите ви. Слънце е у 7 ми дом, не е с добър статус, домът на взаимоотношенията, нормално е да има разочарования, заради очаквания. Юпитер по натал, при вас не е с добър статус, по него не може да очаквате събития или такива, при които питер дава своята макс подкрепа. Сатурн също си е казал думата, като у 1, сега в 12-ти дом.
Но само по транзити се наблюдава точния момент, когато човек ще реагира, както в случая е станало при вас- Сатурн стационарен в 12-ти дом, Юпитер е в градуса на своята стационарност, Слънце- Марс нов цикъл, вие сте родена в такъв период.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Събития и транзити
« Отговор #6070 -: Октомври 14, 2021, 11:13:59 pm »
Вчера и днес си мисля какъв урок ще ми преподаде този Юпитер, който месец ще се мота върху Слънцето ми.
Писах за “широкопръстието “ си  и повечето парични постъпления, обаче днес си дадох сметка, че от година и нещо съм зациклила яко в един порочен кръг, който хем искам да прекъсна, хем ми в много познат и удобен и не ми се напуска.
Някак не ми достига смелост да се впусна в нещо ново,  а много много ми се иска.
Доколкото се познавам, моят архетип няма доброволно да си наруши комфорта, това обаче не ми пречи да съм преситена и равнодушна към обръжаващите ме хора и ситуации и да си мечтая за нещо ново извън тази зона.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

avonita12

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Събития и транзити
« Отговор #6071 -: Октомври 15, 2021, 08:06:30 am »
Рени, благодаря за коментара! А мога ли да отработвам по някакъв начин негативните аспекти, с които съм се родила?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6072 -: Октомври 15, 2021, 01:38:21 pm »
Рени, благодаря за коментара! А мога ли да отработвам по някакъв начин негативните аспекти, с които съм се родила?

avonita12, можеш да овладееш влиянието на негативните аспекти, полагайки усилия, но това не отменя тяхното въздействие. Има смисъл, да си родена с тях. Така с времето, там, където имаш свръхчувствителни точки и са активирани, все по-ясно ще разбираш "защо, къде, как, кога" и това ще намалява напрежението. Твърдите аспекти винаги носят изтощение, затова шом видиш, че към тях наближава "буря", по транзит, прогресия и други, се подготвяш отдалеч, тук не можеш да разчиташ на добрия шанс, ако към тях няма по натал аспект от Венера или Юпитер.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6073 -: Октомври 15, 2021, 02:07:55 pm »
Вчера и днес си мисля какъв урок ще ми преподаде този Юпитер, който месец ще се мота върху Слънцето ми.


За его принципа, къде с какво си, или искаш да си уникална, с помощта на Юпитер, какво искаш да сложиш в центъра. Всеки съвпад е аналог на нов цикъл, нещо се ражда  по Слънчевия принцип. Вече е бил Юпитер върху Слънцето ти през пролетта, сега каквото наистина има бъдеще, перспектива и ще подобрява живота ти в следващите 3, 6, 9, 12 години.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Събития и транзити
« Отговор #6074 -: Октомври 15, 2021, 10:43:34 pm »
За друго не знам, но е факт, че от две- три седмици си поднових генерално гардероба чрез онлайн пазаруване и то не просто заради идеята да пазарувам, а защото наистина открих дрехи в отдавна търсени за мен цветове и кройки, които нося с кеф и самочувствие. Мислех си да го припиша на някой аспект на Венера, но сигурно е заради Юпитер. И всичко това става напълно случайно, без да съм търсила с часове нещото.
Друг факт е , че само ми се хайманосва и мързелува,  не ми е до домакинстване.
От пролетта нямам кой знае какви събития и впечатления.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...