Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 833502 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Събития и транзити
« Отговор #6195 -: Октомври 12, 2022, 03:43:34 pm »
Меркурий как има отношение към една коронация ?
Освен това Меркурий е сменил фаза.
Рени, незная, затова питам, защо точно тогава?!
Юпитер, да, на трон е през май, но е в квадрат с наталния и знаков квадрат с Марса му, който е упр. на 10 дом-статус.
В транзитната карта за деня, 6.май,Марс е в слаба позиция, диспозитор на Слънцето и Меркурий.
« Последна редакция: Октомври 12, 2022, 03:48:14 pm от Сафо »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Събития и транзити
« Отговор #6196 -: Октомври 12, 2022, 04:42:38 pm »
Луната /народа/ е диспозитор на Марс/главнокомандващ/,диспозитор на властта /Слънцето и комуникациите/Меркурий и в точен тригон с него.Власта и народа да бъдат в хармонична връзка.На 6 май ние честваме св.Георги и деня на армията,ама те кво честват,като са рептили,а св.Георги убива змея,не знам. :D На 6 май бил международният ден на астматиците..аз по-голям астматик от Дарт Вейдър не знам..явно галактическата федерация замисля нещо. ;D
« Последна редакция: Октомври 12, 2022, 04:52:17 pm от Ребека »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6197 -: Октомври 12, 2022, 04:46:10 pm »
Сафо, кралица Елизабет Втора е коронясана при изгорени Юпитер, Марс, но с Меркурий, който тъкмо е изгрял като вечерна звезда. Защо тогава и защо сега, трябва да сме на "ти" с традициите и церемониите в кралския двор ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Събития и транзити
« Отговор #6198 -: Октомври 12, 2022, 09:04:25 pm »
Луната /народа/ е диспозитор на Марс/главнокомандващ/,диспозитор на властта /Слънцето и комуникациите/Меркурий и в точен тригон с него.Власта и народа да бъдат в хармонична връзка.На 6 май ние честваме св.Георги и деня на армията,ама те кво честват,като са рептили,а св.Георги убива змея,не знам. :D На 6 май бил международният ден на астматиците..аз по-голям астматик от Дарт Вейдър не знам..явно галактическата федерация замисля нещо. ;D
Ей,с глас се смях! 8)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Събития и транзити
« Отговор #6199 -: Октомври 12, 2022, 09:08:01 pm »
Сафо, кралица Елизабет Втора е коронясана при изгорени Юпитер, Марс, но с Меркурий, който тъкмо е изгрял като вечерна звезда. Защо тогава и защо сега, трябва да сме на "ти" с традициите и церемониите в кралския двор ?  :)
значи все пак Меркурий има общо с коронясването

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1175
Re: Събития и транзити
« Отговор #6200 -: Октомври 13, 2022, 02:36:44 am »
Луната /народа/ е диспозитор на Марс/главнокомандващ/,диспозитор на властта /Слънцето и комуникациите/Меркурий и в точен тригон с него.Власта и народа да бъдат в хармонична връзка.На 6 май ние честваме св.Георги и деня на армията,ама те кво честват,като са рептили,а св.Георги убива змея,не знам. :D На 6 май бил международният ден на астматиците..аз по-голям астматик от Дарт Вейдър не знам..явно галактическата федерация замисля нещо. ;D
Св. Георги е патрон на Англия, както Св. Патрик на Ирландия. Те обаче като ден го честват на новия стил 23.04, което си е и по ингресно слънце в телец. Определено има връзка, но и тъкмо им се е паднало на кралските астролози дюшеш датата. А и пролет, английска зеленина, английски рози, оптимизъм. Малката Корея в действие, да напълни мястото с фенове в палатки 2 седмици по-рано.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Събития и транзити
« Отговор #6201 -: Ноември 03, 2022, 08:51:14 pm »
Днес тр Мерк ми е в съвпад с нат. Уран в 5- ти дом и тригон с АЦ и нат. Луна.
Цял ден получавам комплименти и четки😂, преподписах договора на телефона, говорих с часове с приятелка и попълвам карти за атестация онлайн. Голям купон с две превозни средства.
Мерк се отчете за разлика от Венерата преди дни.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #6202 -: Декември 30, 2022, 12:54:17 pm »
Транзитен Плутон квадрат натално Слънце, транзитен Уран и СЛВ върху съвпада Сатурн/Юпитер в натален 8-ми дом
Карта с прогресии и транзити за смъртта на Пеле, да почива в мир!

https://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=wgeJwlTtFKxDAQ_BpBYYVkm3L0Qh5OhfNFFBV83l5DGzTpkeQM_SLRd7-gP-bGe9idWWaYneLenUE9ekNSh8E82Y_1G8ADSpACZKcEiGYrBExNgZESCHiN60-6QHE7R1q_1l9bj8sHF6iSvY3k0hXcPO9eQLVFthI5LSmpOjgBKrWBa8QNRwqdBloMdjr5ORiJOi3RoEAcNQ19IG_PhTh2y3Pv6gM65bl38xjpOC3VN1C2BhuWHg8s2cjsvzhjcXlisJ82ZEbseN3Zg_VnW_2l-7wcDapW-zwZykXHZOTb_g96XVcs

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Събития и транзити
« Отговор #6203 -: Декември 30, 2022, 06:01:57 pm »
Аз посрещам новата година с тр. Сатурн върху Слънце за последен път. Криво и сдухано ми е, тези дни имах и възврат на Венера и събития покрай него, но Сатурн така ме е пресирал , че нищо не може да му се опре.
Лекувам се с изолация, отказах всички предложения за забавления и утре мисля да посрещна НГ с гледане на сериал. Просто имам нужда да избягам от реалността. А там всичко е по старому, но на мен ми писна от еднообразие . Същевременно не ми се пробва нещо ново и различно.
Та така, ще борим Сатурна с Нептун.
« Последна редакция: Януари 01, 2023, 04:58:11 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Събития и транзити
« Отговор #6204 -: Декември 30, 2022, 08:39:59 pm »
Транзитен Плутон квадрат натално Слънце, транзитен Уран и СЛВ върху съвпада Сатурн/Юпитер в натален 8-ми дом
Карта с прогресии и транзити за смъртта на Пеле, да почива в мир!

https://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=wgeJwlTtFKxDAQ_BpBYYVkm3L0Qh5OhfNFFBV83l5DGzTpkeQM_SLRd7-gP-bGe9idWWaYneLenUE9ekNSh8E82Y_1G8ADSpACZKcEiGYrBExNgZESCHiN60-6QHE7R1q_1l9bj8sHF6iSvY3k0hXcPO9eQLVFthI5LSmpOjgBKrWBa8QNRwqdBloMdjr5ORiJOi3RoEAcNQ19IG_PhTh2y3Pv6gM65bl38xjpOC3VN1C2BhuWHg8s2cjsvzhjcXlisJ82ZEbseN3Zg_VnW_2l-7wcDapW-zwZykXHZOTb_g96XVcs
Да и транзитен Сатурн е квадрат нат.Меркурий упр.на 1ви дом,дирекция Плутон е върху Слънцето му.Директирана к8 е в рак и квадрат нат.Марс упр.на 8ми дом.Венера е важна като триплицитетен управител на асц,защото е нощтно раждане,а по прогресия Венера е точна опозиция натална Луна,която е упр.на дирекционна к8.
Сезигията колко важна точка се указва,защото при него пренатално пълнолуние е в 22*по оста овен/везни.
« Последна редакция: Декември 31, 2022, 06:37:10 am от Сафо »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Събития и транзити
« Отговор #6205 -: Декември 30, 2022, 10:13:48 pm »
Има още една знаменита покойница днес, дизайнерката Вивиан Уестууд,коята западната астрология би свързала с Уран в модния стил. Пънк ,анархия,колорит,интересна ,забележителна жена,което разбира се Сатурн в мен не позволява да я възхваля,като дизайнер. Ще кача карта тия дни,ако друг желае,моля.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Събития и транзити
« Отговор #6206 -: Декември 30, 2022, 10:32:29 pm »
Корея,аз не ги оборвам И противопоставям Сатурн  с Нептун, интегрирам ги ,обединявам и синтезирам най-доброто от тях за личен ескейпизъм.Харча почти всичко за хубаво червено вино,парфюми и ги позиционирам с идеалния филм със стил,красота и фамозни гледки.Без философии,трагизъм и друг прозаичен битов реализъм.  :D Онзи ден попаднах на снимки от мароканската вила на Ив Сен Лоран.Полудях!Аз съм безкраен фен на мароканската мозайка,архитектура,орнамент,та ...като я пожелах тая вила... ;D Цял филм изгледах,билюбовен  ;D за Ив Сен Лоран само да повоайаорствм .. Но търсенето на този ескейпизъм ,свързвам с Нептун и Сатурн в синхрон-изолирано екзотично,скъпо,приказно,шарено.Тъй че не ги бори един с дрг,обедини силата на старите естети!  :)
« Последна редакция: Декември 30, 2022, 10:39:22 pm от Ребека »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1175
Re: Събития и транзити
« Отговор #6207 -: Декември 31, 2022, 04:05:27 am »
Има още една знаменита покойница днес, дизайнерката Вивиан Уестууд,коята западната астрология би свързала с Уран в модния стил. Пънк ,анархия,колорит,интересна ,забележителна жена,което разбира се Сатурн в мен не позволява да я възхваля,като дизайнер. Ще кача карта тия дни,ако друг желае,моля.

 Ето я дизайнерката, която по някакъв начин е аналог на Пеле в нейната област и сред феновете й, определено е от неслучайните. Те като "набори" имат общи транзити, но при нея се вижда Сатурн срещу луна у8.
Картата е с рейтинг С. Пусъкът идва от Луна върху транзита Нептун Меркурий, който е подводница и причината за смъртта може да е потопена там.
« Последна редакция: Декември 31, 2022, 04:30:44 am от Люба »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Събития и транзити
« Отговор #6208 -: Януари 01, 2023, 10:05:01 am »
Един Папа също си отиде,макър и бивш.2022г.-краят на кралските особи.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1175
Re: Събития и транзити
« Отговор #6209 -: Януари 01, 2023, 10:46:56 am »
Особеното тук е, че всички личности са в старческа възраст, самият астроком има отделна секция за дълъг живот като отчита 80+.
То е ясно, че те по правило имат друг тип грижа и здравеопазване, а за младите им заместници рискът е сведен до нула, но все пак загубите са някак естествени.