Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845419 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3015 -: Декември 13, 2015, 07:31:10 pm »
Алена, за счупения нос - тр Марс, 6 дом в тригон с нат Слънце, 1 дом

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3016 -: Декември 13, 2015, 07:38:40 pm »
Тънки червени линийки, с римски цифри са отбелязани номерата, с арабски градусите - примерно 2 дом на 25 гр в близнаци :)
Сложи разбираеми карти, а и не само сега- всеки път те прескачам заради картите ти, които са трудни за разшифроване.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3017 -: Декември 13, 2015, 07:45:32 pm »
За операцията - тр Плутон, съУ6 и отговарящ за репродуктивните органи, в квадрат с оста К6/К12 откъм 8 дом. Тр меркурий, силно представляващ 1 дом, в точен куинконс с Юпитер/Уран, първия У8. А тр Плутон е и в квадрат със СЛВ в 8 дом. Тр венера, У1 в съвпад със Сатурн, съУ 8 дом.

Но, при всички положения, в дирекциите или прогресиите трябва да има указания за такива случки (е, поне за втората) - без тях горните транзити можеха да означават съвсем друго.
« Последна редакция: Декември 13, 2015, 07:55:24 pm от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3018 -: Декември 13, 2015, 07:45:40 pm »
В петък голямото ми момче решил да се прави на балет майстор в леля си и така паднал на нос - че аха да го счупи. Сетих се сега да му видя картата за тогава - ами нищо особено не виждам. Нали по Марс са инцидентите?
В случая е по Марс, който управлява глава/нос- тр Марс в 6д квадрат с Венера У6 в 3д

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3019 -: Декември 13, 2015, 08:00:37 pm »
Благодаря за коментарите - сега ще ги разгледам :)

Качих му данните в астро.сом, сега за операцията, вижда ми се по-значимо. Да отбележа, че в часа на операцията - тр.Марс и Луна са в съвпад в 7 натален дом и в съвпад с тр.МЦ. Тъй като в астрото не мога да задам часа на събитието :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3020 -: Декември 13, 2015, 08:31:11 pm »
по дирекциите - дир К8 е в куинконс с нат Мерк, У1, а дир Юп/Уран (първия У8) квадрат с нат Плутон.
И като добавиш тр Плутон квадрат К6/К12 ....

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3021 -: Декември 13, 2015, 09:48:48 pm »
Благодаря за коментарите - сега ще ги разгледам :)

Качих му данните в астро.сом, сега за операцията, вижда ми се по-значимо. Да отбележа, че в часа на операцията - тр.Марс и Луна са в съвпад в 7 натален дом и в съвпад с тр.МЦ. Тъй като в астрото не мога да задам часа на събитието :)
тр Плутон съвпад със СЛВ в 8д е нещото, което първо забелязах, Плутон нали се свързва с репредуктивни органи и трансформация; пр К8 в критичен градус, показва събития/промени по този дом- в квадрат е с Юпитер у8

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3022 -: Декември 14, 2015, 11:23:53 pm »
Днес намерих начин да оползотворя конструктивно точната опозиция на тр. Марс с нат. Меркурий, без с никой да се дърля.  :012:

Понеже в тази принудителна изолация не само няма с кого да се скараш, а се налага да си говориш сам, помислих си, че може поне да ме затрупат с повече работа, често и това се случва покрай такъв транзит. Дръжки. Мълчание на агнетата - и на скайпа, и по телефона.

Обзета от меркуриева празнота и марсово безсилие, реших и днес да наспамя няколко преводачески агенции. И неочаквано получих отговор след броени минути, една от най-старите столични агенции ми отговори. Този път нямаше проформа отговор - пратете си дипломите, подпишете декларация за поверителност/заверете клетвена декларация и чакайте да ви се изсипе манна небесна като ви възложим кратък пробен превод и после потънем в небитието с вашите документи. Направо ми поискаха кратки откъси от вече направени мои преводи, за да бъдат оценени.

И днес от 3 следобед досега седях и сглобявах преводаческо портфолио. Накрая не ми се стори достатъчно и направих превод на документ от още един алтернативен език, с който искам да работя /с този език нямах готови образци/.

Така се изморих, че нямам сили с никой да се карам, дори ако имаше някой дразнител до мен.  ;D







Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #3023 -: Декември 15, 2015, 01:05:28 am »
Използвам темата да маркна едно парти, че после ще забравя датата
Хубаво, всички се целуват, усмивки

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3024 -: Декември 15, 2015, 01:05:41 pm »
Вчерашният спам и целият положен труд даде плод - днес ми се обади управителката на агенцията. Погали ме по козинката, остана много впечатлена от терминологичната ми подготовка и професионалния подход /както тя се изрази/. Спомена, че като цяло с моя език има много малко поръчки, дори в столицата, и е свързано в голяма степен с политическия и инвестиционен климат в страната. Но да се надяваме, че няма все да е така. Останах с много приятни впечатления след разговора с нея - директен и прям човек /усетих марсов напън  ;D/, без мазнене, но и без излишно фамилиарничене, нито пък нахалство.

Та такъв беше резултатът на транзитната опозиция на Марс с наталния Меркурий. С никой не се скарах.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #3025 -: Декември 15, 2015, 01:13:40 pm »
Жалко. Нищо, ще има и други конфликтни транзити, все ще се скараш с някой ,не се тревожи.БТА не търсят ли военни кореспонденти в Украйна там пък може да имаш късмет :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3026 -: Декември 15, 2015, 01:17:19 pm »
Нищо, ще има и други конфликтни транзити, все ще се скараш с някой ,не се тревожи.

На мен това не ми е самоцел, пък каквото дойде  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3027 -: Декември 15, 2015, 07:59:13 pm »
Имам един въпрос. В натала Уран и Нептун са накрая на 6 дом, на границата със 7, тъй че предполагам имат влияние и върху 7. В момента транзитен Уран прави квадрат към натален Уран и натален Нептун. Как може да се тълкуват тези аспекти, че ще са доста дълги, да знам какво да очаквам?

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Събития и транзити
« Отговор #3028 -: Декември 16, 2015, 05:10:18 pm »
Днес Меркурий влезе в 3-тия ми дом и естествено днес се скъсах от писане на новини и ходене по събития. Даже не съм и яла като хората, голямо тичане, голямо нещо, нямам време и да си наготвя  :'(

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #3029 -: Декември 16, 2015, 07:48:11 pm »
Заслужаваш да си поръчаш една пица по телефона