Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845209 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3240 -: Март 11, 2016, 11:19:21 am »
За всички идва Видовден, Емма, не се ядосвай. И за псевдо-доброжелатели, и за псевдо-приятели.

А човешките наглост и безочие граници нямат - докъдето им позволиш, дотам ще е. И дори като кажеш баста, пак ще правят опити и накрая ще те одумват, задето не им е минал номерът този път. До болка ми е познато такова отношение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3241 -: Март 11, 2016, 11:20:46 am »
Емче, да не ти пука, това е начинът. Даваш им един гръб и ги забравяш. Нека си копат дупката и да затъват в нея. Не ги мисли грам повече  :58:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3242 -: Март 11, 2016, 02:06:50 pm »
Emma, ако си омъжена и имаш деца проблемите с нагли роднини не отпадат, дори може да настъпват по-здраво по мазола с цялата си наглост. Нали съм споделяла за моя нагла вуйна и нейната единствена и неповторима дъщеря- братовчедката, заради която цял живот бях пренебрегвана от баба и дядо, и с която прекъснах всякакъв контакт, след като продаде преписания изцяло на нея имот на дядо, но тя ми намери ахилесовата пета- децата ми, във фейс-профила на малката присъства като член на семейството - никой друг не фигурира, аз че съм си дала здравето да се трепя да я отледам и изуча не се брои, броят се само грешките ми, все едно има безгрешни хора? Голямата пък миналата пролет като си дойде за кратко, покрай дипломирането на малката, от моя телефон си уреждаше срещи със същата тази братовчедка, а на срещата се завлякла и вуйна ми, като и двете заявили, че нямало да отидат да видят макка, която тогава беше си сцепила за втори път главата, защото тази, която е купила къщата на дядо им била предала, че майка докато работела по двора ги била кълняла. И голямата ми дъщеря, уж интелигентна, завърши магистър в мадридски университет, ама на следващия ден повтори срещата с братовчедка ми, без да се замисли малко, че като обиждат мене и баба ѝ- единствените, които я подпомагахме докато следваше, изключвам баща ѝ, който ѝ даваше пари само за ученето и материали по него, ако не съм била аз и майка гола щеше да ходи и да мирише на терпентин, вместо на парфюми, а от тези две нахални и меркантилни простакеси, не е видяла нищо повече от едно " много те обичкам, лелиното" във фейса, но за три дни престой в родния град- два дни посвети на нея, с мен само на едно кино излезе и то след скандал, цупене, правене на фасони... така че гледай си кутретата, че кучетата са по-благодарни  :012:
тр Сатурн у5 в 4д тригон с наталния в 5д и квадрат с Плутон У3 на АСц, откъм 12д ми извадиха на повърхността неща от миналото  :)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #3243 -: Март 11, 2016, 02:45:21 pm »
Емче,  с абсолютно право се ядосваш. Това са тъпунгери със силно изявен селски манатлитет. А аз никога не съм го разбирала този типичен балкански манталитет, всеки да се меси на другия , да му гледа в паницата и да му дава тон в живота. Такива бих ги отрязала от раз, пък ако ще и кръвни роднини да са. То човек колкото и да има уважение към род и роднински връзки, има една граница. В живота често по -близки могат да са ти хора, с които нямате никакви сходни гени. То затова хората на Запад не се инетерсуват много дали някой им бил 5ти братовчед, след като нямат нищо общо с този човек като характер и интереси , пък няма и да имат.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Събития и транзити
« Отговор #3244 -: Март 11, 2016, 03:36:21 pm »
Писах, пък изтрих. Хайде, не заслужават нито ред повече.
Алена, имам лунарен Марс в 3 лунарен дом. На 2-3 градуса преди наталното Мц. Опозиция на Луна с Венера и Меркурий, който се намират на наталния ми Асц. И лунарен Слв и Юпитер в съвпад с лунарен асц. Юпитер е упр на лунареното ми Иц.

Ще бълвам змии и гущери с този Марс в 3 лунарен дом.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

kaka_Tosha

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Събития и транзити
« Отговор #3245 -: Март 12, 2016, 06:55:54 am »
Добро утро, тази сутрин с кафето ме мъчи една мисъл- как се отразява "каръщината" е една карта.. Знам, че е временно явление, затова си мисля, че по-скоро са транзитите  :91:
Сигурно , освен да ми се посмеете сутрешно, може и да кажете, че не това е темата, ама да си питам... ???
Последните месеци ме гони жесток карък..  :17: :17: :17: Всичко се разминава в последния момент, абсолютен малшанс...Знам, че е временно, но ми е любопитно дали сте засичали този "феномен"?  :58: :58: :58:

kaka_Tosha

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Събития и транзити
« Отговор #3246 -: Март 12, 2016, 07:54:29 am »
При мен също е постоянно явление,но има моменти,в които толкова се  засилва,че вече само си казвам "давай и другите неща,за да видим до къде ще стигне "  :19:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #3247 -: Март 12, 2016, 08:36:06 am »
Ако няма име, по-добре без, преди бях глупава, че ми беше първи компютър и го гледах изплашено та го кръстих, вече- никви имена,

за какво  му е  име на лаптопа  :-\ - по добре номера- 1-ви,2-ри, като мъжете в живота,нищо лично, лап-топа,като хвърли топа- качваш ниво по-нагоре от към разход на финикийци,но пък има обезпеченост-т.е  срок на годност- гаранция от 3 до 5 год. макс и подновяваш архива със следващия в топ-листата ;)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3248 -: Март 12, 2016, 09:14:52 am »
При мен също е постоянно явление,но има моменти,в които толкова се  засилва,че вече само си казвам "давай и другите неща,за да видим до къде ще стигне "  :19:

Погледнах как са ти Юпитер, У5 и У9.  По прогресии Юпитер, Плутон (У9) и Марс са ти ретроградни. Ако ти се занимава - можеш да видиш кога пр.Юпитер е влязъл в ретроградна сянка - може и да е от преди раждането  :) Иначе - на К9 изглежда добре поставен, но няма аспекти с малък орбис - освен с Вертекс.

Наскоро си имала прогресивно новолуние  - разглеждала ли си го?
Над силата е само умението да я владеем!

kaka_Tosha

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Събития и транзити
« Отговор #3249 -: Март 12, 2016, 11:02:55 am »
Погледнах как са ти Юпитер, У5 и У9.  По прогресии Юпитер, Плутон (У9) и Марс са ти ретроградни. Ако ти се занимава - можеш да видиш кога пр.Юпитер е влязъл в ретроградна сянка - може и да е от преди раждането  :) Иначе - на К9 изглежда добре поставен, но няма аспекти с малък орбис - освен с Вертекс.

Наскоро си имала прогресивно новолуние  - разглеждала ли си го?
Не съм го. Прогресиите и транзитите още са ми доста трудни :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3250 -: Март 12, 2016, 12:23:14 pm »
Каръщината може да е временен феномен, но може и да е по-продължителна тенденция, както е отбелязала Стар. Това също си го пише в хороскопа. Някой ще каже, че е въпрос на нагласа, на като човек, който е експериментирал с различни видове нагласи /оптимизъм-песимизъм, идеализъм-реализъм-цинизъм/, а резултатът е един, ще кажа, че не е точно така. Нагласата ти помага или пречи да преживяваш това, което се случва, но не бих казала, че е основният фактор, който моделира събитията. Има и карти, в които са заложени повече предпоставки за лекота, подкрепа и благоприятно стечение на обстоятелства в полза на натива. Във ведическата карта може да се види от кой тип хора си и по какъв начин ще си постигаш целите, по каква линия ще се развива съдбата ти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3251 -: Март 12, 2016, 12:40:07 pm »
Съгласна съм с Лили, нагласата оказва влияние върху начина на преживяване, но тази работа с предизвикване на събитията, не е баш така.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3252 -: Март 12, 2016, 02:25:22 pm »
Погледнах как са ти Юпитер, У5 и У9.  По прогресии Юпитер, Плутон (У9) и Марс са ти ретроградни. Ако ти се занимава - можеш да видиш кога пр.Юпитер е влязъл в ретроградна сянка - може и да е от преди раждането  :)
Моят пр. Юпитер е ретрограден, но наталния също - не бих казала, че съм голям карък, имам си редовно своите подаръци от съдбата, с изключение на тези по 4д, който Юпитер управлява- тук засега положението е безнадеждно, а пр Юпитер ще стане директен след 10г.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #3253 -: Март 13, 2016, 07:35:24 pm »
Вчера ми се случи нещо много странно.
Преди 3 години завърших един курс и съм вписана като консултант в една онлайн платформа. Не съм практикувала освен върху себе си и на 2,3 близки. И вчера получих обаждане от абсолютно непознат възрастен човек, който ме е издирил от регистъра и желае да му помогна :-\ Обясних, че не се занимавам активно и че може да си избере други хора, които са професионалисти в областта, но той категорично отказа :-X

Погледнах му данните - негов СЛВ в точен съвпад с мои Слънце/Юпитер. Негов Юпитер в точен съвпад с мой АС :o


Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3254 -: Март 14, 2016, 10:22:43 am »
От вчера гледам картата на моето 5-8-домие и се чудя :). Ето случките - и трите в 1 ден - събота:

- следобед за малко не блъска малко дете с колата. Докато минава през малка улица, детето изскача от един двор точно пред колата му. За да избегне белята, удря колата встрани в една ограда/дувар (уличката е тясна). Ремонта струва колкото заработката за 2 седмици.

- няколко часа по-късно (след като едвам е успял да се успокои от предишната случка) клиент се опитва да му избяга (в момента той работи такси) - той излиза от колата и тръгва да го гони, при което се подхлъзва (в тъмното не вижда къде бяга), пада и се натъртва лошо. Естествено, онзи изчезва - не знам дали трябва да възстанови сумата на работодателя - предполагам, че да. А тя не е малка - бил е извънградски курс

- тази сутрин като отива да вземе колата вижда, че на лявото огледало на вратата му липсва самото огледалце-стъклото.  Явно това е станало пак тогава, защото колата е в гаража от събота вечерта късно.

На който му е интересно - моля :)
« Последна редакция: Март 14, 2016, 10:24:25 am от Happy58 »