Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845189 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3255 -: Март 14, 2016, 11:52:33 am »
Хепи, при него СЗ му е върху Марса У3, У8 в 7д - това е отприщило голяма енергия, която ако не се употреби рационално води до инциденти, както и се е случило, активирала се е наталната опозиция с Меркурий У1, У10 в 1д. Меркурий описва колата, крайниците, млад човек-детето.
Избягалият клиент точно го описва тр. Слънце У12 съвпад Марс У3, У8 в 7д.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3256 -: Март 14, 2016, 02:17:12 pm »
Хепи, при него СЗ му е върху Марса У3, У8 в 7д - това е отприщило голяма енергия, която ако не се употреби рационално води до инциденти, както и се е случило, активирала се е наталната опозиция с Меркурий У1, У10 в 1д. Меркурий описва колата, крайниците, млад човек-детето.
Избягалият клиент точно го описва тр. Слънце У12 съвпад Марс У3, У8 в 7д.

Офф, все забравям, че Марс е и У на Скорпион ...

Бях при него точно преди самото Затъмнение - не ни се получи да употребим енергията на Марс като У8 - просто не ни оставиха свободни неговите приятели - имахме на разположение единствено една неделя, но .... явно е бил много "под пара" :)

А как връзваш всичко това с 2 дом и Венера? Реално, резултата за него (освен голямото притеснение какво е можело да се случи с детето) ще е голяма (за него) сума пари, която трябва да плати за ремонта. Честно казано, не ми се иска аз да плащам ....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3257 -: Март 14, 2016, 02:22:55 pm »
Меркурий е виновникът. Хепи, виж дали пр. Луна е в аспект със същия.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3258 -: Март 14, 2016, 02:38:10 pm »
Меркурий е виновникът. Хепи, виж дали пр. Луна е в аспект със същия.  :)

Що? Дай малко девичка де :)

на 18:46 в Риби е прогресивната Луна, пр Марс на Асц, прогр Венера на о/о 2 гр преди Асц, пр Мерк не прави аспект

На база на Венера и Мерк се чудя, дали Асц му не е 1-1,5гр по-рано ....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3259 -: Март 14, 2016, 03:28:08 pm »
Ти обичаш да си обясняваш нещата чрез нодалната ос. Тук същата е по оста Стрелец/Близнаци с квадрат от Юпитер у СЛВ, а Меркурий опозиция Марс. Тр. Юпитер е спрял с опозиция към Марс, а сега затъмнението пък е активирало градуса на Меркурий с опозицията Слънце-Юпитер. Тр. Марс е в сходящ квадрат със СЛВ, а пр. Луна в Риби е откликнала адекватно на ситуацията/-ите. При засилен акцент на Подвижният кръст при не така плавни аспекти се случват злополуки от типа на тези, за които сподели ( Стрелец- Близнаци е оста на катастрофите, а силното присъствие на Риби/Нептун и наличие на връзка с Меркурий на измамите).
Астрология : Мисля, че няколко един-два дни по-рано тр.Меркурий е възбудил ситуацията при опозицията с Юпитер , но резултатът е малко след това( Слънце/Плутон-Сатуен в неподвижни знаци) и по-скоро ситуацията е малко преувеличена и от мухата се справи слон. Нито Уран, нито Марс, нито Сатурн са натиснали нещо в картата му.
Астропсихология: При наличие на неблагоприятни аспекти между планети от Подвижния кръст, поведението на човек е да се справи с възникнала ситуация, като я избягва напълно, само и само да избегне конфронтацията. Ако оста 1-7-ми дом при него е в знаците Дева-Риби, значи по някакъв начин се безпокои в тази сфера относно вземане на решение в посока перспектива ( Юпитер в Дева), така че да е практично, но и удобно в някакво партньорство. Ако бяга от това, среща вътрешния конфликт отвън под някаква форма. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3260 -: Март 14, 2016, 03:35:09 pm »
Благодаря ....

много е интересно да се погледне на една ситуация от различен ъгъл ... отивам да си размишлявам над написаното от вас двечките :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3261 -: Март 14, 2016, 03:49:10 pm »
След размишленията ... малко обратна връзка - наистина аз като отивах при него, бях подготвила в някаква степен идея за един съвместен проект - идеята и ресурсите от мен, ангажимента и работата от него. Целта - да изкараме парички. Не успях само да подготвя техническата част - оборудването. Е, странното е, че той някакси се "опъва" - уж е съгласен, но все намира някакви контра-доводи или пък някакси не откликва на желанието ми за разговор. И всъщност, от написаното от двете ви - това се потвърждава.
Ще трябва да обмисля, дали да продължавам с тази идея ....

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3262 -: Март 14, 2016, 04:45:58 pm »
А как връзваш всичко това с 2 дом и Венера? Реално, резултата за него (освен голямото притеснение какво е можело да се случи с детето) ще е голяма (за него) сума пари, която трябва да плати за ремонта. Честно казано, не ми се иска аз да плащам ....
тр Венера У2, У9 е в опозиция с Плутон У3 в 12д- може би ще има разходи по колата, защото ще укрие случката, а като е скрит инцидента, няма как да ползва полагащото се легално, предполагам колата има застраховка, иначе едва ли ще я ползва за такси.
Не мисля обаче, че ще се наложи ти да му плащаш.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3263 -: Март 14, 2016, 04:52:35 pm »
Що? Дай малко девичка де :)

на 18:46 в Риби е прогресивната Луна, пр Марс на Асц, прогр Венера на о/о 2 гр преди Асц, пр Мерк не прави аспект
как така пр. Марс е на АСЦ, ти го изкара на 170г  :012:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3264 -: Март 14, 2016, 06:37:46 pm »
тр Венера У2, У9 е в опозиция с Плутон У3 в 12д- може би ще има разходи по колата, защото ще укрие случката, а като е скрит инцидента, няма как да ползва полагащото се легално, предполагам колата има застраховка, иначе едва ли ще я ползва за такси.
Не мисля обаче, че ще се наложи ти да му плащаш.

Колата не е негова, на собственика на фирмата е. За застраховка и аз си помислих, но при тях е дива Индия - не ги получават.
Аз питах за 2дом, защото очаквах той да е замесен при основните аспекти на случката, а венера -плутон са някак встрани. Ок, ще го имам предвид теоретично, тенкс :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3265 -: Март 14, 2016, 06:39:24 pm »
как така пр. Марс е на АСЦ, ти го изкара на 170г  :012:

На Десцендента, извинявам се :)

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3266 -: Март 14, 2016, 07:06:59 pm »
Комбинацията СЗ на Асц опозиция нат.Марс и тр.Уран съвпад с пр. и нат.Сатурн в овен 1д се прояви при мен с изгаряне на лицето с УВ+инфрачервена лампа-объркал съм инструкцията-мислех разстояние 0,50 м,а било 1метър :85:,.Асц-лицето е замесено,Марс-изгаряне,Уран в овен 1д-изгаряне от радиация на лицето,Сатурн за мен е кожата-май дават Венера,но мисля е по Сатурн-границата .Хирон на Асц на СЗ-трябваше така да стане,че да си лекувам лицето -е получи се точно така  :lol_hitting:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3267 -: Март 14, 2016, 09:45:20 pm »
Слънцето ли е У6 при теб, в случая тр Слънце е на АСЦ и те е опърлило, защото си се разсеял покрай тр. Меркурий в риба

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Събития и транзити
« Отговор #3268 -: Март 16, 2016, 10:16:35 pm »
Може да усетиш много неща, Маймунка.
Ако Луната ти е чувствителна в наталната карта, може да усещаш дори нея при преминаването й от дом в дом. Аз усещам моята Луна. Не очаквай някакви грандиозни събития. Понякога става дума дори за ежедневни настроения, нещо незначително.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3269 -: Март 16, 2016, 10:32:58 pm »
Днес пак ми се счупи протезата - за 3 път тази година  :017: и ми пробутаха чаша ледена вода ... докато се усетя пресипнах. Отдавам го на опозицията Меркурий + Хирон + ЮЛВ срещу ретро Юпитер и СЛВ по оста АС-ДС. И за капак - това в квадрат към Марса ми на ИС. Само меркурий ще отмине, надявам се след това да имам глас вече :)
Над силата е само умението да я владеем!