Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845601 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #3420 -: Април 04, 2016, 03:11:14 pm »
Моля НЕ  гледайте часа :) НЕ се знае :)   :D

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3421 -: Април 05, 2016, 10:15:53 pm »
Случи ми се събитие, което го няма по транзити. Възможно ли е дадено нещо да се случи и да се вижда по дирекции и прогресии, а по транзити да не се вижда?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3422 -: Април 05, 2016, 10:19:25 pm »
Случи ми се събитие, което го няма по транзити. Възможно ли е дадено нещо да се случи и да се вижда по дирекции и прогресии, а по транзити да не се вижда?

Някой транзит може и важен мидпойнт да е понатиснал, а не натална планета.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3423 -: Април 05, 2016, 10:37:19 pm »
Всъщност имам транз.Марс в дома на събитието,но без да прави аспекти. Може ли и той да играе роля все пак?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3424 -: Април 05, 2016, 10:40:27 pm »
При съвпад на тр. Марс с ъглова куспида съм виждала да действа, без да аспектира натална планета. Но просто да минава през някой дом и да носи ярка събитийност без никаква аспектация, не знам - не съм попадала на такива казуси.

То си е до конкретния човек, някои са с по-чувствителни карти. При мен дори транзит на Марс в съвпад с Асцендента не носи нищо от онова, по което някои препоръчват да се ректифицира изгряващият градус.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3425 -: Април 05, 2016, 10:43:32 pm »
И аз се чудя възможно ли е. Той натално е и управител на този дом, и сега транзитира там. Може пък да има някакъв принос, а по-сериозни предпоставки да има по прогресии и дирекции явно.....

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3426 -: Април 05, 2016, 10:52:11 pm »
Зависи доколко е значимо събитието - ако говорим за нещо по-рутинно, не са нужни кой знае какви указания. Колкото по-открояващо се събитието, толкова по-силна ангажираност на астрологични предпоставки търсим.

Обикновено се тръгва от по-бавното към по-бързото - дирекция може да се отключи от аспект на прогресивна Луна, а конкретната дата ще бъде белязана от някой интересен транзит... Има и събития, които се обуславят от текущите планетни периоди и се търсят не само в основната карта, а и в нейните производни /хармоници, варги/ - в зависимост от тематичната насоченост на събитието.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3427 -: Април 06, 2016, 07:01:42 pm »
Благодаря ти!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3428 -: Април 06, 2016, 11:12:23 pm »
Слагам картата на Йоанна Атлегрим , загинала в атентатите в Брюксел. Имам само дата на раждане , не гледайте домовете, сложил съм ги илюстративно ... много нелепо , но по Транзити и Дирекции не виждам силни индикации за внезапна смърт в този период...

http://www.nytimes.com/2016/03/30/international-home/johanna-atlegrim-swedish-illustrator-dies-in-brussels-attacks.html?_r=0

Това е линка с датата на раждане
дир. СЛВ квадрат нат Уран, дир Уран тригон нат. СЛВ показва събитие по Уран, внечапно и ударно

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3429 -: Април 08, 2016, 05:02:59 pm »
Не, няма аспекти между тях. Важно събитие е, но искам да изчакам още малко  преди да говоря толкова смело. А това нещо си го писах на желание на Новолунието, не знам на някого сбъдвало ли му се е нещо,писано по Новолуние?

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #3430 -: Април 08, 2016, 05:09:20 pm »
Утре имам Венерин възврат , Венера ми е управител 5 ти , нищо свързано с любовта не очаквам , но с хобито да :) Кой като мен :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3431 -: Април 12, 2016, 10:07:36 pm »
По какво гледате губенето на предмети?
Аз днес си загубих една сребърна гривна. Какви транзити да търся? Луна, 2, 5 дом, какво още?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3432 -: Април 12, 2016, 11:07:22 pm »
За да не спамя в темата за априлското новолуние, ще го споделя тук.

Новопоявилият се незнаен мой вуйчо /или чичо/ се оказа интересен астрологичен типаж - доста изразена огнена доминанта. Точен съвпад Слънце/Венера в Овен близо до градуса на априлското новолуние, Луна в Лъв. Интересното е, че се появява при сходен транзит - на/към Слънце и Венера в моята карта, двойно подчертан.

И при него се повтаря плутоново влияние - съвпад Луна/Плутон. В момента обаче Уран го е треснал яко - в точен съвпад с нат. Слънце.  ;D

Проявява много активен интерес към живота ми /за разлика от по-близките роднини/, чак ми намирисва на самотен стар ерген, който няма свои деца и скучае. Не видях и никаква информация за деца и съпруга на страничката му в социалната мрежа.

С две висши образования /техническо и икономическо/ и професионално се занимава с фотография. Сред останалите ми роднини няма чак толкова способни хора и с таланти. Личи му огненият акцент.

« Последна редакция: Април 12, 2016, 11:14:27 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #3433 -: Април 12, 2016, 11:58:50 pm »
Ти сигурна ли си, че ти е вуйчо? :29:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #3434 -: Април 13, 2016, 09:12:25 am »
Ти сигурна ли си, че ти е вуйчо? :29:

днк тест  :)