Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845630 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3450 -: Април 14, 2016, 10:06:02 am »
Ако е станало у дома, може би :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3451 -: Април 14, 2016, 10:11:48 am »
Прогресивното новолуние в съвпад с Меркурий и Венера е очеизваждащо ...

Няма такова нещо, моля те :) прогресивното новолуние въобще не е в съвпад с прогресивна венера, ако нея имаш предвид.

Ами ето картата за самия ден, натал+транзити+прогресии. Уж сериозни намерения имаме,но ми е интересно с какви аспекти се случва... :)


Е, плутон на десцедента в съвпад уран и Нептун... :08:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3452 -: Април 14, 2016, 10:14:12 am »
Ако е станало у дома, може би :)

Алена, на улицата стана :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3453 -: Април 14, 2016, 11:15:57 am »
Благодаря :) Така картинката съвсем се оформи :)
Нептун ми е ясен, но четвърти дом по каква логика се разглежда в такива случаи?
Така го дават в хорарната астрология, че ако предметът е загубен/забравен се търси аспект, свързан с Нептун и У4, К4, а ако е откраднат- Нептун с У7, К7. 4д е производен 3-ти от 2-ри, а Нептун естествен у-л на 12д, един вид предметът се е запилял, укрил някъде по време на движение.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3454 -: Април 14, 2016, 11:29:58 am »
Дали от тр. Марс У3, У8 в 3д в разходящ квадрат с Уран в 12д. , но тези дни сънувам много шантави сънища. 
тр. Меркурий е в почти точна опозиция на Марс и Нептун в 3д. ,а тр Нептун е върху Хирон в 6д.
Не знам какво друго да гледам за сънища- тр. ретро Прозерпина е точно върху Марс и Нептун в 3д.   :017:  реалността ми е ясна-  тр. Сатурн У5, У6 в 4д се връща към квадрат с АСЦ и Плутон У3 на него, откъм 12д- изпокарах се с децата, основно с голямата дъщеря, след като узнах тайните им, което ме срина физически за няколко дни.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3455 -: Април 14, 2016, 11:36:20 am »
Няма такова нещо, моля те :) прогресивното новолуние въобще не е в съвпад с прогресивна венера, ако нея имаш предвид.

Е, плутон на десцедента в съвпад уран и Нептун... :08:

Е, 4 градуса орбис, ОК, но за мен са достатъчни, за да му обърна внимание :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3456 -: Април 14, 2016, 12:12:56 pm »
Няма такова нещо, моля те :) прогресивното новолуние въобще не е в съвпад с прогресивна венера, ако нея имаш предвид.
Как да не е в съвпад? В съвпад са, а и пр. Новолуние само по себе си е достатъчно, за да даде насоки за нещо ново, което има да се случва по 3д., като например среща. Всяка лунация, независимо транзитна или прогресна, основното е Луната и задейства освен дома, в който попада и дома, който управлява- в случая това е неин 1д. Марс У5 доста време транзитира в неин 5д, като го е активирал чрез съвпада си с Плутон У5 в 5д. Сатурн У7 в 8д секстил с тр. Сатурн в 5/6д. , тр СЛВ и тр. Юпитер в 3д. - въобще 3д е силно акцентиран, свързан с общуване, срещи, пътувания и курсове, може и с нова кола да се сдобие в този период, да отвори магазин, подписването на договори, в това число и брачен, също е по 3д и близнаци. А с този човек приятелка ли те започна, или на приятелско събиране си го срещнала, някакво групово занимание?

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3457 -: Април 14, 2016, 12:31:53 pm »
Как да не е в съвпад? В съвпад са, а и пр. Новолуние само по себе си е достатъчно, за да даде насоки за нещо ново, което има да се случва по 3д., като например среща. Всяка лунация, независимо транзитна или прогресна, основното е Луната и задейства освен дома, в който попада и дома, който управлява- в случая това е неин 1д. Марс У5 доста време транзитира в неин 5д, като го е активирал чрез съвпада си с Плутон У5 в 5д. Сатурн У7 в 8д секстил с тр. Сатурн в 5/6д. , тр СЛВ и тр. Юпитер в 3д. - въобще 3д е силно акцентиран, свързан с общуване, срещи, пътувания и курсове, може и с нова кола да се сдобие в този период, да отвори магазин, подписването на договори, в това число и брачен, също е по 3д и близнаци. А с този човек приятелка ли те започна, или на приятелско събиране си го срещнала, някакво групово занимание?

Да, май всичко се отключи от Прогресивното новолуние, преди това нещо все биеше спирачки. исках да видя кое провокира чак сега да станат нещата, след толкова месеци. Явно си има индикации...
« Последна редакция: Април 20, 2016, 07:45:51 pm от 666 »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3458 -: Април 14, 2016, 12:35:17 pm »
Какъв съвпад - орбисът е 4 градуса! И това за прогресивно слънце съвпад пр. планета се брои само половин градус преди точния съвпад и след него. Не виждате ли, че венера се движи след слънцето и по някое време може и да го настигне, да сега гледам ефимеридите - ще го настигне след около 9 години, и тогава ще има съвпад на пр. слънце и венера, но трябва да се види дали ще бъде точен около 17-18 близнаци.

Дотук нито пр. слънце е минало през прогресивна венера, нито тя през него.

Моето прогресивно новолуние преди 2 години беше на 3.5 градуса от венера, никакви събития нямаше по венерините теми.

Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3459 -: Април 14, 2016, 12:47:45 pm »
Да, май всичко се отключи от Прогресивното новолуние, преди това нещо все биеше спирачки. Иначе - в работата, аз доста време питах за него тук. И исках да видя кое провокира чак сега да станат нещата, след толкова месеци. Явно си има индикации...
Според мен отключването е дошло от СЗ в началото на март, затъмнението също е лунация, но се изявява по-силно, като например в тъмна стая да светне много силна лампа, а не обикновена крушка, както е при обикновено Новолуние. Споменатото СЗ при теб попада в 9д (3д на партньора) и прави секстил със Слънцето (поява на нов мъж в живота ти), секстил с Нептун У10 на ДСЦ и тригон с Плутон У5 в 5д. В случая пр. Новолуние е проправило пътя преди това- пр. Луна е в разходящ съвпад с пр. Слънце, което ще рече, че се е случило малко преди затъмнението.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3460 -: Април 14, 2016, 01:06:47 pm »
Какъв съвпад - орбисът е 4 градуса! И това за прогресивно слънце съвпад пр. планета се брои само половин градус преди точния съвпад и след него. Не виждате ли, че венера се движи след слънцето и по някое време може и да го настигне...
...и ще го настигне, а най-силни са образуващите се прогресии.
А ти не виждаш ли, че пр. Луна е извършила съвпад с пр. Венера и след това с пр. Слънце?
Твоето пр. Новолуние  в кой знак и дом се е случило, Венера натално кои домове управлява? Венерините теми според теб само с любов и партньорства ли са свързани? Един нов гардероб или диван също е по нея  :012:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3461 -: Април 14, 2016, 01:14:35 pm »
Да, купих си нов диван два месеца след прогресивното новолуние, добре :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3462 -: Април 14, 2016, 01:18:09 pm »
Според мен тук става въпрос за времето, кога ще има аспект, действащ, не предстоящ. Ако Венерата настигне Слънцето след 9 години ... за какво отражение на този аспект говорим сега  :017:
А пунктовете са два - прогресивно новолуние и съвпад на прогресивни Венера и Слънце. Прескача се от едната тема на другата.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3463 -: Април 14, 2016, 01:28:09 pm »
СЗ от началото на март е било с хубави аспекти, после Прогресивното новолуние също,но то само е дало предпоставка за по-гладко и лесно случване на нещата според мен. Следващия ми солар, който също влиза в сила скоро, е с хубави аспекти за любовта..обнадеждена съм,макар че и нещо силно ме притеснява. Имам и Уранова квадратура в момента, която също засяга партньорските отношения....но пък приключва скоро за щастие.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3464 -: Април 14, 2016, 01:54:37 pm »
Аз не бих гледала пр Новолуние за това събитие - знаем, че то дава "тон" на следващите години до пълнолунието (или поне до първата четвърт). Освен това, новолунието може и да го има, но няма аспект с натала, за да конкретизира нещата.

За сметка на това, обаче,
- тр плутон, У5, от 5,  е в съвпад с Уран, У8, в 6 дом.
- пр Марс е в квадрат с К1/К7, а тр Уран, У8, активира прогресията (прогресията е започнала по-рано - сигурно, когато тя си го е харесала)
- тр Сатурн излиза от 5 дом (верно, че пак ще се върне, но засега е на К6)

Относно съвпада с пр Венера - не мисля, че го има. Аз имах почти 9г пр Венера+прСлънце един след друг, и чак миналата година се засякоха и се случи нещото (за съжаление, не беше от особено приятните, защото беше върху ЮЛВ).
За девойката тук - след 9 г съвпада прВенера/Слънце ще е в тригон със Сатурн в 8 дом, У7 - тогава вече може да се говори за нещо по-сериозно.


666, спомняш ли си какво ти говорех есента за тази връзка - нумерологично ..... ?