Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845906 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Събития и транзити
« Отговор #3750 -: Юли 04, 2016, 05:30:35 am »
На марс чак никак не му дреме дали на нас ни е горещ и сух и как ни влиза като принцип.  ;)Доколкото изобщо можем да разберем мъдростта на древните, доколкото пък и те са разбрали микро и макро-космоса,......*  а не   с а  го  ж и в е л и   щастливо*, защото-Философите никога  не са силни характери-цитат е това, не се припознаваме в него тука във форума, ние  и древните-, това е ..... те, античните,   п о ж е л а  т е л н о - т е о р е т и ч н о    слагат марс и сатурн в противни на природата им условия в ТЕОРИЯТА за сектите, човекът се опитва да се разбере  с малефичното и да го живее. Теоретично предполагат, че марс овлажнявайки се ще даде резултат-по някакви човешки разбирания, а сатурн-сухия и студен му предлагаме да стопли и омекне , като го разположим в дневната секта, дето му е чужда като пра-качества. Ама и на него не му пука, камичето как ще го омекнеш, освен ако не си алхимик,как да го определим.

« Последна редакция: Юли 04, 2016, 05:35:29 am от enigma »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3751 -: Юли 04, 2016, 07:41:09 am »
Каквото горе такова долу какво значи-астрологът-философ го интересува не толкова физическото , материално проявление на конкретната планета Марс,а виртуално-информационното му съответствие и влияние .За да има на мястото на Марс в пространството физическото тяло Марс,това означава че в информационното поле е неговото виртуално съответствие  .За да са там където са планетите трябва да отговарят по всякакви параметри на силите там ,отразяват динамичното равновесие ,това са пумпали-чакри от енергия с определена,характерна за тях честота на вибрация-защото движението по орбита е точно вибрация .За вибрациите са характерни резонанси-когато честотите съвпадат един вибриращ обект задвижва,повлиява друг такъв с подобни характеристики .Тук вече не ми е ясно съвсем но голямата вибрация на планетата Марс влияе,активира по точно определен предвидим начин по-малките физични обекти долу на Земята,и не само .Не разбирам много от музика-един вибриращ камертон или струна задейства друг/а със същите параметри-дебелина,дължина .Не ми е ясно как се предава на по-малките-но явно е въпрос на пропорции-тук са замесени октавите .Вибрация на струна,тон от горна октава задейства тон,вибрация от долна октава .За да оценим силата на определена вибрация аз мисля е логично да търсим колкото може по-вече съответствия от различни октави,но от същия тон в хороскопа .

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3752 -: Юли 04, 2016, 08:06:55 am »
Като стана въпрос за камертони и струни-идеята е че диригентът-космосът/горе/ със всички мунданни транитни трептения-вибрации задейства резонансно всичко което може да трепти на Земята/долу/ .Идеята е че хората реагират индивидуално според картата си-в оркестъра един се ражда виола,друг контрабас,трети цуг-тромбон/това какво беше :017:/ .Във всеки момент диригентът дава различни команди-различните инструменти свирят различно ,според това какви инструменти са ,как са настроени .Като търсим Силата на различните тонове ,търсим как точно е настроен инструментът,как свири, -цигулка ли е,гайда ли или кавал :D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3753 -: Юли 04, 2016, 08:59:46 am »
Интересно - как виждаш астрологията и нейния ред като оркестър и вибрации. Аз го виждам като математическо уравнение, матрица или логаритъм :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3754 -: Юли 04, 2016, 01:37:55 pm »
Понякога се проявяват, но нерядко това са нереализирани възможности и таланти. Мисля, че Нептун беше и по мечтите, няма силата да ги сбъдва обаче.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3755 -: Юли 04, 2016, 02:15:09 pm »
Рени това при мен сигурно е от бавния още тр.Марс но директен върху Нептун уАсц. Тоя стационарен Марс ме размаза-и то в/у Нептун ,сега поне е директен -има подобрение слабо,но една елегия такава по размазания Нептун,чак за вибрации и музика заговорих ;D

...и може би затова  се опитваш да отделиш  Марс от Скорпион по един изтънчен начин с художествен усет ?/   :)
При всеки обмен между Марс- Нептун ( Марс Риби, Марс в 12-ти ) съществува нещо такова- искаш да направиш нещо, но се чувстваш гузен и/или се страхуваш да го признаеш пред себе си. Така устройваш ситуация, в която другия/-ите ги те принуждават или умоляват да сториш точно това, което си се опасявал да признаеш, че искаш. Получава се отражение на "защото съм с  така поставен Марс", " защото Луната ми е еди -къде си ", "защото го правя в името на...". Хората с Марс/Нептун/Юпитер и доминанта тук, никога не са виновни за нищо, те живеят с усещането, че са освободени от вина и са в състояние да оправдаят всяко свое действие, постъпка на базата на някаква философска нагласа, житейски модел, вяра, убеждение( тук са попадат и фанатиците, радикалните религиозни водачи), идеал, в който вярват. Реално при този обмен между двата принципа се отрича личната отговорност. Такива хора често се разочароват, особено като деца, защото (са) чувстват, че не ги чуват и живеят с усещането, че тяхната воля няма мощ, нито нужния ефект, чувстват се използвани и че винаги трябва да жертват позиции, за да ги отразят другите. Сега при теб Марс е спрял секстил Плутон (както и при мен, както и при още доста хора от нашето поколение) и нещо трябва да се "разтури" около Марс, Скорпион, Плутон, за да може се "събере наново". Има такава възможност (секстил е аспекта), да се преосмисли този принцип( мунданната обстановка го потвърждава с акцент подвижност) и ако нещо тук не ти/ни  харесва да се елиминира или пък същото това нещо да се защити, но не импулсивно и ядосано, а изследвайки в дълбочина природата на същия/-ите.  Защо започнах първо с Марс-Нептун, ще се учудиш предполагам- заради рязкото, крайното и много различното между двата типа обмен Марс-Нептун и Марс-Плутон, но пък Нептун и Плутон  са от едно  множество и понеже включи математиката, същата ще ти помогне и да си разшифроваш защо Марс в Скорпион, понеже има и подмножество и ето ти една друга гледна точка, а другата гледна точка е винаги добре дошла за Слънце Везни.
Ето ти  и кратък прочит астропсихологичен прочит: Оръжието/достойнството на Марс Овен е в онова, което знае, а оръжието/ достойнството на Марс в Скорпион е в онова, което все още не знае.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3756 -: Юли 04, 2016, 05:18:08 pm »
Днес счупих предмет със сантиментална стойност, но пък много се смях, как  счупих ножа, докато се хранех и металната му половина се настани в чинията ми.  :57: Нарочно погледнах часовника и градуса на АСЦ се оказа точно върху нат. Уран секстил с нат. АСЦ -не получих наранявания нито от предмета, нито от ножа , а куинконсът Марс/Уран още е в сила.  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3757 -: Юли 04, 2016, 06:38:40 pm »
Аз днес имах зверско главоболие. Започна сутринта и на обед вече беше нетърпимо. Към 13:30-14ч се спасих с аналгин. Свързвам го с новолунието, което заедно с тр.Меркурий е в точна опозиция на нат.Меркурий + тр.Плутон. Глава ме боли изкл. рядко - няколко пъти в годината, но днес беше ужас  :(
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #3758 -: Юли 08, 2016, 04:02:00 pm »
При преминаването на тр.Мерк през АЦ почнах да ползвам по същество Инстаграм, малко по- рано си направих регистрация там.
Едно ми е такова забавно и творческо с всичките тия филтри за снимки, хем си припомням любими места, хем се пренасям отново там.
Фотографията вероятно е по Нептун,който отново ми тригонира Луната,  начин да изразиш себе си чрез снимка.
За момента ми е много зарибяващо, открих много интересни хора със стойностни фотографии.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #3759 -: Юли 10, 2016, 10:11:51 pm »
Ще споделя едно събитие, което се случи скоро при мен.

Искам да разбера аспектите, но не съм напълно сигурна къде да го отнеса - може би тр. Уран на К2, Новолунието в 5-ти, тр. Марс на К9 и тр. Сатурн, който здраво ме блъска в 9-ти.

На годишното събрание в работата преди дни бях доста грубо унижена от главния шеф. Предполагам, че е бил силно афектиран от друго събитие и трябваше някой да го отнесе и за мой късмет бях аз ;D Бях обидена и се изтъкнаха 3 мои грешки, които съм допуснала в задължителния документ, който попълвам всекидневно. Пример - вместо мед. лице, съм отбелязала мед. сестра, и другите 2 са подобни. Накрая ми се заяви, че изобщо не съм разбирала, че се съмнявал дали ще успея изобщо в живота и т.н. Направи ме на "пух и прах", за първи път някой се опитва толкова да ме забие...
През цялото време бях усмихната, а вътрешно се смях. Беше ми все тая, какво говори. Като му наблюдавах реакциите видях, че нито приема, нито предава нормално и не си струва изобщо да му отговарям. Чух му мнението, след което той хвърли документите, които бях представила :57: При което аз станах, погледнах го, подадох му ръка и му благодарих за доверието, за взаимната работа, за това, че избра мен и ми гласува доверие и т.н. Господинът избухна в смях, каза ми да не правя драми и ми се извини :-\
Няколко дни по-късно ми се обади моя близка, която ми предложи да замина на обучение в чужбина (Източна Азия) със стипендия и всичко осигурено. И в най-смелите си мечти не съм си мислила, че ще ми се случи нещо подобно.
Получих и предложение за работа в международна фирма, въпреки че там малко езика ми е кът.

Та, моята малка победа - може би човек трябва да вижда положителното във всичко и да отреагира с добро. И може би благодарността към живота в един момент се превръща в благословия.
И се замислих - дали урокът ми не е бил само това - да отреагирам с добро, където през цялата година търпях какво ли не.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Събития и транзити
« Отговор #3760 -: Юли 10, 2016, 10:24:00 pm »
Радвам се за теб, Романтика! :38:
« Последна редакция: Юли 10, 2016, 10:28:59 pm от enigma »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #3761 -: Юли 10, 2016, 10:26:10 pm »
Хич не се чуди. Обучавай се, иди на новото място :)

Не знам дали има смисъл да се търси взаимовръзка между събитията по този начин, но и на мен ми се случва често. Полезното са мисли като тези:

Та, моята малка победа - може би човек трябва да вижда положителното във всичко и да отреагира с добро. И може би благодарността към живота в един момент се превръща в благословия.
И се замислих - дали урокът ми не е бил само това - да отреагирам с добро, където през цялата година търпях какво ли не.

Важното е, че за теб връзка/смисъл има. Дали е вярно, това е друг въпрос :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3762 -: Юли 10, 2016, 10:35:13 pm »
Накрая ми се заяви, че изобщо не съм разбирала, че се съмнявал дали ще успея изобщо в живота и т.н. Направи ме на "пух и прах", за първи път някой се опитва толкова да ме забие...


Това са субективни и плиткоумни констатации, които нямат нищо общо със служебните ти задължения. И честно казано се чудя как такъв простак ръководи вашата институция. Но нито е първият, нито е последният. Уви, всичко тук е загубена кауза!

Той ли ще определя дали ще успееш в живота? Какъв ти е - баща, майка или Оня, дето определя съдбите на хората!? Наистина прекаляват вече да съдят, като не виждат по-далеч от носа си! Коне с капаци. Затова институциите и бизнесът тук са на тоя хал.

Махай се от това свърталище на дебили и се възползвай от възможностите, които ти предлага животът.  :)



« Последна редакция: Юли 10, 2016, 10:39:37 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #3763 -: Юли 10, 2016, 10:58:06 pm »
Благодаря, enigma!

Reptil, не знам. На дали ще се реша да замина. Там е тотално друг свят, многооо по-различна култура от тук. Не знам дали съм готова за такава голяма промяна. Ако беше някъде в Европа, може би нямаше да се замисля. Но там на края на света...
Погледнах картата на страната - Слънце във Водолей, попадащо в мой 12-ти дом, в съвпад с моя Венера. И мой СЛВ съвпад Венерата на държавата...

Да и за мен лично, това че не се поддадох по другия е най-голямата победа. Всичко останало са подробности!

Лили, да, не вярвах, че има толкова способни хора така да осъдят другия. Въпреки че аз давах всичко от себе си в работата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3764 -: Юли 10, 2016, 11:07:32 pm »

Лили, да, не вярвах, че има толкова способни хора така да осъдят другия. Въпреки че аз давах всичко от себе си в работата.

Защото за такива хора никога нищо не е достатъчно - ако щеш и нова Вселена да им сътвориш.

Тук се възпроизвежда един опорочен модел, а най-отдадените на работата хора най-често го отнасят. Парадокс, но работи безотказно в тази прогнила система. Който се скатава, доносничи, присвоява чужди заслуги - получава признание и похвала.

Може би е време да си смениш професионалната среда. Това около теб е ниска топка, не си заслужава нервите и усилията. Но и така се трупа полезна опитност.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui