Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845434 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3780 -: Юли 11, 2016, 11:48:44 am »
Много Ви благодаря  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #3781 -: Юли 11, 2016, 12:13:49 pm »
Може да ти е трудна адаптацията по отношение на тяхната култура и език - линията на Сатурн в Стрелец също ти минава оттам.

 :012: Средностатистическата островна цивилизация си е прилично първична, грубовата и недодялана и си е шок предвид романтичните очаквания за висока култура  ;D
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3782 -: Юли 11, 2016, 12:19:42 pm »
За да опознаеш културата и манталитета на един народ/държава, отиваш на място и ги наблюдаваш, поне няколко години. И не само да учиш сред тях, а и да работиш с тях, да създаваш приятелства, да се смесваш с тях. Всичко останало, без непосредствена опитност на място, са стереотипи, митове и легенди.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3783 -: Юли 11, 2016, 12:35:25 pm »
На поднос и аз не съм получавала никога нищо, включително и в астрологията. Пък и на мен така не ми е сладко, нито съм с нагласа с лека ръка да приемам и безпрекословно да следвам чужди концепции, без да съм ги проверила и изследвала. Не само не са ми подавали ръка, а и са ми попарвали астрологичния ентусиазъм, имаше такъв период. Мотивът беше повече от ясен, не знам защо обаче някои си въобразяват, че могат да заблудят аудиторията и че това не се "чете" в хороскопа им, особено от човек, който знае какво и къде да гледа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #3784 -: Юли 11, 2016, 12:46:58 pm »
Романтика, все пак не отхвърляй предложението с лека ръка, а си помисли  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3785 -: Юли 11, 2016, 12:51:31 pm »
За да ти поднасят , значи си готов да приемаш, за да поднасяш , значи си готов даваш.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3786 -: Юли 11, 2016, 12:54:04 pm »
Няма да те цитирам ама ще ти го кажа така: на поднос искаш да ти се поднася, умни и добри хора искаш да срещаш...не са ли ти големи очакванията все за отсрещната страна? Не го казвам като нападка, няколко дена вече ти чета споделянията в тази насока и затова питам. Първо се запитах сама себе си дали и аз все някакви очаквания имам към това, което получавам и срещам в живота.

Да не говорим, че много често изглеждат нещата на поднос получени, а то не е така. За всяко нещо се плаща цена, вчера, днес, утре, а най-лошото е  - много време след като си го получил.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3787 -: Юли 11, 2016, 01:09:15 pm »
Стар, хубавото (хармонията) в романтичните филми е фантазията, а във фантастичните -Земята.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #3788 -: Юли 11, 2016, 01:09:47 pm »
Познавате ли някого, който смята, че получава нещата "на поднос", без да си ги е заслужил?
De omnibus dubitandum est

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3789 -: Юли 11, 2016, 01:10:18 pm »
На поднос не искам, просто да не хвърлям енергията си на вятъра. Да има адекватност между отдадено и получено, а не кон за кокошка.

Добре, това е да направиш разлика кога да пуснеш хляба по водата и кога да не си хвърляш бисерите на свинете.  :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3790 -: Юли 11, 2016, 01:10:34 pm »
Не познавам такъв, който да е получил на поднос и да си го е признал  :012:



Обаче нали си давате сметка, че давайки на един във формат като този, от това се ползват всички четящи :) Така че цял форум, в частта му от слабо напреднали,  получава наготово :)
« Последна редакция: Юли 11, 2016, 01:12:36 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3791 -: Юли 11, 2016, 01:12:05 pm »
Познавате ли някого, който смята, че получава нещата "на поднос", без да си ги е заслужил?

Не, особено ако има в картата съвпад или тригон между Юпитер и Венера  :012:

А често и Луна-Юпитер дава същата вътрешна нагласа - "заслужавам най-доброто и да става с лекота".

И тази нагласа, да ви кажа, привлича съответните опитности, така че никак не е зле да я имаш.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #3792 -: Юли 11, 2016, 01:16:07 pm »
Romantika, а работата в международна фирма обвързана ли е с предложението за обучение в азиатската държава? В смисъл- в същата тази държава ли е?
Не, няма никаква връзка. Фирмата е чуждестранна, консултантска и ми има координатите от 2г. Позвъняваха периодично да ми предлагат работа. Аз учтиво им отказвах, но този път бяха много настоятелни и се съгласих да ме препитат... Работата, която предлагат е в града, но се работи дистанционно за чуждестранна фирма.

И накрая - какво слагаш на другия край на везните, за да избереш да не отидеш?
Доста са факторите. Просто не знам дали ще се справя. Трудна съм към новите неща. Не съм убедена в нивото на езика, не знам дали ще успея да овладея техния. Не съм сигурна, че бих искала да уча точно тази специалност... Родителите ми, притеснена съм за тях в здравословен план, а и един подобен неуспех да отида и да се върна за тях ще е края на света. Доста са НЕ-тата, като цяло. Една такава промяна ще ми причини огромна доза стрес и като се отдам на емоциалността си логическият ум ще го забравя съвсем.
Мисля си, че човек трябва да е честен пред себе си и да знае какво може и какво не. Аз не съм сигурна на този етап в себе си, че искам точно това. Осъзнавам шанса, който ми се предоставя и съм безкрайно благодарна на Вселената, но като че ли не е сега момента.
Почти на 30 години съм и откакто се помня все уча нещо - скачах от едно на друго, с цел да намеря нещо, което да е в пълно съзвучие с мен. Последното - психологията, общо взето я чувствам най-близка до себе си, въпреки че съм на първото стъпало...
Време ми е вече да живея, но не толкова сред нови учебници, като че ли... :) За момента мисля така, след време не знам как ще е.

Добри хора, сърдечно благодаря за подкрепата :-*
Но честно казано не бих искала да привличам толкова внимание и предпочитам вече да се скрия в някоя миша дупка  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3793 -: Юли 11, 2016, 01:17:26 pm »
На поднос не искам, просто да не хвърлям енергията си на вятъра. Да има адекватност между отдадено и получено, а не кон за кокошка.
ама то в живота не стават така нещата с даването и вземането и по този повод има поговорка "Направи добро и го хвърсли в морето"
в природата нищо не се губи, само преминава от едно състояние в друго- дала си на някого, но не очаквай точно от него да получиш- ще получиш от друго място и то умножено, ако си дала от сърце и е било полезно за отсрещната страна, а не с цел да се самоизтъкнеш, че имаш, че знаеш, че можеш и т.н.
то е същото, като да хвърлиш хляб в реката- после мрежата ти пълна с риба, но не очаквай рибата сама да скочи в тигана- трябва да стъпиш преди това в тинята , да се наведеш и заложиш мрежата, после да се понагърбиш малко да я извадиш с улова- така стоят нещата  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3794 -: Юли 11, 2016, 01:17:44 pm »
Така че цял форум, в частта му от слабо напреднали,  получава наготово :)

Ако даващият не се чувства ограбен от този факт, какъв е проблемът?

Колкото е по-богат вътрешно един човек, толкова по-малко го боли да дава някому нещо "наготово".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui