Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845515 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3795 -: Юли 11, 2016, 01:22:18 pm »
Не, няма никаква връзка. Фирмата е чуждестранна, консултантска и ми има координатите от 2г. Позвъняваха периодично да ми предлагат работа. Аз учтиво им отказвах, но този път бяха много настоятелни и се съгласих да ме препитат... Работата, която предлагат е в града, но се работи дистанционно за чуждестранна фирма.
Тогава приемай и успех в тази работа!
За обучението в странство и аз мисля по същия начин като теб, така че противно на повечето тук, няма да те агитирам да заминаваш. Всеки камък си тежи на мястото- пази си мястото и смачкай змиите под теб!  :012:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3796 -: Юли 11, 2016, 01:22:50 pm »
Ако даващият не се чувства ограбен от този факт, какъв е проблемът?

Колкото е по-богат вътрешно един човек, толкова по-малко го боли да дава някому нещо "наготово".

За мен проблем няма :) Исках само да вметна, че късметлиите са много :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3797 -: Юли 11, 2016, 01:26:12 pm »
Рени, и по какъв начин човек става готов за приемане според теб ?

Нямам изградена теория, ако питаш това, но човек го усеща- при мен  се получи под формата на развиване на обективна преценка, самопреценка. При всеки е различно и не задължително да търси баланса в тази посока, но теб щом същото те вълнува периодично, значи ще намериш начина, който ще ти даде отговор. Аз започнах с благодаря, когато ми правят комплимент, след това да не се чувствам задължена, ако си ми поднесли нещо и веднага да върна жеста. Мъжете ме научиха на това, или по-скоро тяхното отношение към мен като към жена и нещата започнаха да следват своя естествен ход.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Събития и транзити
« Отговор #3798 -: Юли 11, 2016, 01:30:35 pm »
Стар, остави, няма как да обясниш някому нещо за него непознато.
//Аз те разбирам, изпитвам същите нюансирани усещания за безпомощност (...)  - именно идеалистите са тези, които се превръщат/предрешават в циници. знаеш ли кога разбрах, че не съм сама - като прочетох екзистенцилистите:Д не се тормози, съхрани се;

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3799 -: Юли 11, 2016, 01:33:50 pm »
Само да вметна, че екзистенциалните въпроси вкарват в депресията много бързо, ако човек не се усети, че задълбава прекалено.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3800 -: Юли 11, 2016, 01:34:04 pm »
Познавате ли някого, който смята, че получава нещата "на поднос", без да си ги е заслужил?

Да. Аз и още няколко Слънчеви Рибки с много Юпитер около мен. Това е въпрос на усещане, на философска нагласа. Започнах с времето и годините да осмислям, доколкото мога към момента, това с "подноса" и вече не се чувствам някак задължена  заради "златния поднос" и не давам вече повече отколкото мога да дам- или понякога хващам баланса.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3801 -: Юли 11, 2016, 01:36:52 pm »
art7ess, "Ситият на гладния не вярва", според теб от кого е измислена- от сития или от грамотния ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3802 -: Юли 11, 2016, 01:49:46 pm »
Да, то номерът е от идеалист да станеш в сравнително голяма степен реалист.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3803 -: Юли 11, 2016, 01:52:17 pm »
За мен проблем няма :) Исках само да вметна, че късметлиите са много :)

И все пак трябва да се спазва една разумна мярка и информацията, ако е наистина ценна, да се дозира спрямо аудиторията и капацитета на смилаемост и осъзнаване. Тъй като в повечето случаи сентенцията "не хвърляй бисери на свинете" е напълно приложима, а продължението ѝ, както знаете, е "защото ще се обърнат срещу теб и ще те разкъсат". Именно затова сакралното мистично познание в древността е оставало скрито зад масивни врати и катинари.

В съвременния свят имаме възможността да боравим с огромни потоци от информация. Сред целия този информационен наплив и неспособност да се разграничи истинското от фалшивото не е никак трудно да се скрие сакралното, защото повечето хора просто няма да го видят. И да го видят, ще го отхвърлят, ще оспорят и ще го залеят с тонове скепсис и негативизъм. Забавно е да си участник в този божествен театър, особено ако оставаш страничен наблюдател.







Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3804 -: Юли 11, 2016, 01:56:51 pm »
Предполагам това е разковничето. Някои никакви усилия не влагат и им валят добри възможности.
Винаги съм си мислила, че усилията са разковничето, но не са, поне не при всички случаи.

Не е това разковничето, ето това е 
Цитат
Винаги съм си мислила, че...
. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3805 -: Юли 11, 2016, 02:05:09 pm »
Лично аз считам, че когато човек дава - той се обогатява, отваря пространство, в което да получи нещо ново. Когато спомага да се обогатяват хората около него - се обгражда с по-можещи и знаещи. И колкото и високо да е един човек, винаги има какво да научи от тези "под" него - стига да има отворени сетива за това.

starinthenightsky, ако ти е неприятно да ти задавам тук тематични въпроси - ще уважа нуждата ти от такъв комфорт (с усмивка :)  ). Винаги ще има кой да откликне (някъде) и аз се радвам, когато е с желание.

Над силата е само умението да я владеем!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #3806 -: Юли 11, 2016, 02:15:14 pm »
Аз съм скандалжийски тип и уча най-трайно, спорейки.
Иначе винаги много чета, но доста повече забравям. Като се напопържам с някой, помня дълго. Злобата си е велик мотиватор. При мен работи по-безотказно от благородството.
De omnibus dubitandum est

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3807 -: Юли 11, 2016, 02:37:50 pm »
Аз също предпочитам в дискусия. Четеш, четеш, но в един разговор намираш и други гледни точки, нещо, за което не си се сетих. Знанието не може да се налива в главата с фуния, винаги минава през осмисляне и то - когато си готов :)

Радвам се и благодаря, че бях насочена, къде да гледам, чета, останалото е моя работа :) Намерих картите в астрото; разгледах, в рамките на времето, с което разполагам сега; при възможност ще се посветя повече и ще зачета предложената литература  :)

Отново благодаря :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3808 -: Юли 11, 2016, 03:38:03 pm »
Това ми напомня дискусията за flooding-а преди време. :) Еми, някои имат нужда от стряскане отвреме навреме :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3809 -: Юли 11, 2016, 04:48:47 pm »
Алена, аз ако не искам, няма да ти отговоря. Фабричният идеалист го иска, макар циникът да го бие през пръстите.  :D Просто ми е терсене, че пришки на пришките на пришките ми излязоха, а резултатите не са задоволителни.

Благодаря ти  :58:
Над силата е само умението да я владеем!