Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845672 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3810 -: Юли 11, 2016, 05:20:56 pm »
Ти така, но напълно искрено пред себе си, смяташ ли че правиш нещо заради нищо по принцип ?  Аз в тази теория не вярвам. Зад постъпките на всеки човек стои личен мотив за взаимообмен и взаимовръзка в някакъв вид. Някои пък по дефолт им е по-лесно да са повече консуматори.
Ами последните години точно това правя- за няма нищо храня куче да ме лае... А иначе си свободна да вярваш в каквото искаш- "Да бъде според вярата ти"


Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #3811 -: Юли 11, 2016, 08:06:36 pm »
Родителите ми решиха да купуват апартамент. И двамата имат транзит на Сатурн в 4д в момента, а при мен Сатурн е във 2д. И при двамата натално е в 4д. Към момента на изповядване на сделката догодина ще имат възврат.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3812 -: Юли 11, 2016, 08:25:41 pm »
Родителите ми решиха да купуват апартамент. И двамата имат транзит на Сатурн в 4д в момента, а при мен Сатурн е във 2д. И при двамата натално е в 4д. Към момента на изповядване на сделката догодина ще имат възврат.

А техните втори домове?  Кой ще плаща? :) Ти ли?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3813 -: Юли 11, 2016, 08:31:46 pm »
Yaya, разкажи нещо и за Луната, У4-ти, Венера ... -прогресия, дирекция. Към момента има ли подписаната някаква сделка ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #3814 -: Юли 11, 2016, 09:11:13 pm »
Качвам картите, щото и двамата имат аспекти. Възможно е с няколко градуса да се разминават домовете, защото не съм сигурна дали ми е точна ректификацията - сама съм я правила.
Колкото до 2д, Хепи, обединяваме усилия :-) аз просто давам каквото имам, то моето не се губи :-)
Сделката ще е най-късно сряда или четвъртък сутринта, на предварителен договор, в строеж са, но строителят е сигурен и стабилен. Окончателно ще приключи с акт 16 около май месец догодина. Тъкмо и Венера ще се е обърнала директна.
В моята карта също имам показатели, но пък аз в момента правя ремонт на друго място и ще се местя там, та не знам дали Марс ми обикаля около Урана заради ремонта или заради покупката. А и Уран върху Луната ми има такива последици, въпреки че той ще я закача до декември догодина.
Та, всички сме аспектирани домово :-)
Майка ми най-много, защото тя от поне месец го мисли и като видях по какви огледи ходи, поех нещата в свои ръце, та намерих добра оферта.
« Последна редакция: Юли 12, 2016, 01:32:48 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #3815 -: Юли 11, 2016, 09:12:24 pm »
Ето и прогресии и сл дъга на баща ми, че не ми позволи повече от 3 файла да кача.
Искам да видя и прогресивните куспиди, не трия данните по картите нарочно.
« Последна редакция: Юли 12, 2016, 01:33:00 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #3816 -: Юли 11, 2016, 09:17:42 pm »
Аз съм скандалжийски тип и уча най-трайно, спорейки.
Иначе винаги много чета, но доста повече забравям. Като се напопържам с някой, помня дълго. Злобата си е велик мотиватор. При мен работи по-безотказно от благородството.
скорпионска памет,колкото по-дълбоко ти влязат,толкова по-дълготрайно ги  помниш,гинко билобата пасти да яде :012:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #3817 -: Юли 12, 2016, 02:18:16 pm »
Въпросът е малко по-различен. Тя няма да променя местоживеенето, а само ще придобива недвижимост. Което всъщност и на двамата не им е за пръв път. Довечера трябва да видя другите пъти, когато са придобивали, какви са им били показателите и дали 4 или по-скоро оста 2/8 не е била засегната.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3818 -: Юли 12, 2016, 02:35:53 pm »
Yaya, защо  реагира  на апартамента, а не другото, което  също е важно в периода, на мен това ми е интересно ?  Да не изброявам, погледни си  МП , в които участват Слънце, Сатурн, Юпитер. Много силно ти е активирана оста МЦ/ИЦ. Юпитер е спрял зимата точно върху Сатурн ( у4, интерспетиран 3-ти) и е тръгнал директен в градуса на Венера (у1,8). Юпитер е у5,3 и е в 10-ти и скоро пр. Луна ще направи съвпад с него.
Пр. АСЦ на К2 с Уран и Марс стационарен в същия градус, като негов управител, Марс е спрял ретро в квадрат с пр. МЦ/ИЦ. Сатурн през всеки ъгъл приключва, завършва започнатото и амбицира към нови постижения, по-голяма сигурност, авторитет и най-вече чувство на задоволство от добре свършената работа. При теб той е у на 4-ти, заедно с Уран, виж си сега и солара и ще разбереш защо това е важно за теб. Сатурн през 4-ти дом по-често се усеща като задължение към семейството, да го подсигури, при наличие на такова, да се настрои към своите основни потребности, както и да се чувства притеснен в личното си пространство . Не видях  картите на твоите родители, но при кой от тях е активиран 5-ти дом и/или Слънце/Венера ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #3819 -: Юли 12, 2016, 02:49:50 pm »
Рени, при мен предстоят огромни промени. Засега не ги усещам в конкретна посока, все още са ми разнопосочни и не са концентрирани. И по транзити, и по прогресии се движат. Преди няколко вечери забелязах, че Уран ще се спре ретрограден догодина лятото в градуса на Слънце, Марс (които са в куинконс) точно тогава Юпитер ще е върху Плутон, а Сатурн върху Нептун (и то 2 пъти ретро) - У5 също е засегната. Те участват и в квадратури, и в тригон, та не знам как ще се проявят. Със сигурност квадратът ще е подтик отвън, но огненият тригон ще ми позволи да се справя със ситуациите. Картите съм разглеждала до края на 2017г.
Предполагам съм реагирала на апартамента, защото в момента Уран ми се движи в аспект с Плутон и Луна - У2 и майката. Уран върху Луната също предполага смяна на местоживеенето - правя ремонт, както знаеш, но го започнах при ретро Мерк и сега малко бавничко става - чакал Сатурн да се обърне директен, за да приключи :-)
Не знам, не мога да отлича кой аспект какво ми задвижва, защото ме удря на 2-3 места едновременно.
Гледах затъмненията догодина - на 26 февруари ми е върху Меркурия на няма и градус орбиса, а августовското е върху Марса - в градуса на стационарност на Уран. Слава богу, аспектът между Марс (затъмнението) и Луната (уран) е тригон, та може леко да мине :-)))
Солари не ми се гледат, че нещо не го виждам настоящия да се реализира в момента - все още не съмседнала да се подготвям за дипломирането, а 9д ми е активен.
Знаеш, занимава ме друга тема ;-)
Що, ти как мислиш, на кое да реагирам?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3820 -: Юли 12, 2016, 02:53:28 pm »
Какво буквално проявление на бързи транзити - фазова Луна днес в съвпад с моя СЛВ и мунданно каре с Меркурий - половин ден се занимавам с издирване на стари книги. Преди малко получих обаждане от нови клиенти, възложиха ми поръчка за утре. Услугата им трябва спешно, така че може да са ме потърсили инцидентно, но дано се превърне в трайно сътрудничество.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3821 -: Юли 12, 2016, 03:13:37 pm »
 Yaya, и аз видях акцент 9/7-ми като резултат в 10ти.  При всички е така, когато едновременно сме бомбандирани от няколко транзита и човек не може да отреагира адекватно на всичките и затова ползва жокера "помощ от публиката". В такива периоди най-важни са транзитите, които повтарят натални същите конфигурации. Ти имаш по натал Слънце-Сатурн и сега такъв предстои, когато Слънцето ще влезе в Лъв, подкрепени с пр. Луна в Лъв в 10-ти дом, Пълнолуние в Козирог секстил Слънце; по натал Марс -Уран, все още действа куинкокса между двете планети мунданно, а Марс ще направи съвпад с Уран, Уран съвпад пр. АСЦ, пр. Луна съвпад пр. Марс квадрат Уран, а тр. Уран е орбис за съвпад с нат. Луна. Защо 9-ти, защото точно там имаш вмъкнат знакът Рак. Освен това предстои и съвпад Меркурий-Юпитер, като упр. на оста 3/9 0-ти, а при теб са в опозиция и рецепция. Концентрирай се върху познатото, за да можеш да го изживееш, а това позволява разбиране. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3822 -: Юли 12, 2016, 03:24:32 pm »
Лили, съвпада Слънце/Меркурий в Рак активира  ли точка в картата ти ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3823 -: Юли 12, 2016, 03:41:52 pm »


Лили, съвпада Слънце/Меркурий в Рак активира  ли точка в картата ти ?

Не, пък и няма точен съвпад.

Но мунданният квадрат Луна-Меркурий активира.



« Последна редакция: Юли 12, 2016, 04:25:02 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3824 -: Юли 12, 2016, 03:57:11 pm »
Лили, попитах така, защото има значение къде и как(во) ще 'сбъдва" съвпада Слънце-Меркурий. Ти сподели, че са активирани СЛВ и Меркурий, от Луна, а последния съвпад между същите от 7 юли е в Рак.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“