Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845363 пъти)

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Събития и транзити
« Отговор #3990 -: Август 25, 2016, 03:47:07 pm »
Искам да попитам нещо. Имам два изчислявани часа на раждане, един по-ранен и един по-късен. Според по-късния са ми казвали,че по транзити, прогресии и дирекции имам шанс за брак и дете еди кога си...но според по-ранния не знам, аз само от транзити рабирам и там има 3-4 сериозни предпоставки наистина. НО ако се окаже, че ранният час е верният, само тези транзитни аспекти достатъчни ли са за събитие?   Не знам по другите два метода как стоят нещата..

Казват че с примарни дирекции може да се изчисли най-точния час на раждане. Свидетел съм бил как на една позната от обкръжението на царя и изчислиха с ректификация часа на раждане в България и в последствие като се върна в Мадрид намери документа си за раждане. Точността беше до 30 минути ако не се лъжа. Така че правиш ректификация и нямаш проблем с това.
На мене са ми правили трима човека с разлика десет минути, но аз си знам часа на раждене.  :08:

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3991 -: Август 25, 2016, 03:47:48 pm »
Да, това имах предвид, правена е ректификация, но един ми е казал по-ранен, друг човек- по-късен. така и не знам кой е реалният час..

Разликата е 7мин., не знам по прогресии и дирекции това доколко променя картинката, но за събитието, за което питах, има доста индикации и само по транзити..объркана съм вече...
« Последна редакция: Август 25, 2016, 03:50:08 pm от 666 »

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Събития и транзити
« Отговор #3992 -: Август 25, 2016, 03:58:15 pm »
Да, това имах предвид, правена е ректификация, но един ми е казал по-ранен, друг човек- по-късен. така и не знам кой е реалният час..

Разликата е 7мин., не знам по прогресии и дирекции това доколко променя картинката, но за събитието, за което питах, има доста индикации и само по транзити..объркана съм вече...

Аз бих направил така. Правя списък на най-значимите събития по дати в досегашния живот, от там при професионалист да направи сериозна ректфикация на базата на три метода на събития и по този начин би трябвало да се постигне максимална точност на часа.
На тази позната отгоре отгоре и направиха с тридесет минути разлика, а при задълбочен анализ би трябвало да се постигне много добър резултат.  :clap:

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Събития и транзити
« Отговор #3993 -: Август 25, 2016, 04:06:05 pm »
Марс удря наталната ми венера в 3 дом. Следва натален Нептун. Сатурн следва примера на Марс, малко след него. Венера и Нетун ми правят секстил с натален Плутон в 1 дом и Натална Луна в 4 дом, тригон с натален Сатурн в 11 дом.
Транзитен Нептун постепенно отслабва хватката си с квадрат върху наталната Венера.
Раздвижване в личен план, очаква ли се?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3994 -: Август 25, 2016, 04:06:35 pm »
С примарни уж до секунда ректифицират, но секундите са ми малко съмнителни. И да заковеш минутата, пак е голямо постижение. Специфичното на примарните дирекции е, че за да може да се прави прецизна прогностика с тях, часът трябва да е много фино ректифициран. Ако при обикновените дирекции 4 минути отклонение дават 1 градус, т.е. 1 година от живота, то при примарните 1 минута отклонение може да даде едногодишно отклонение в прогнозата, ако използваме мундо-паралели.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #3995 -: Август 26, 2016, 04:38:52 pm »
Аз пък не съм много сигурна вече в правилото за дирекции/прогресии. Напоследък при няколко карти виждам прогресивната планета да носи събитие. А и за дирекции-само 2-3 събития в живота (обикновено) ги има, не повече.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3996 -: Август 26, 2016, 04:56:21 pm »
При мен аспектите на прогр. Луна към нат. планета не винаги носят реални събития, освен ако не става въпрос за ъглова планета - там работи като по часовник. Но аспектите на прогр. ъгли с нат. планета носят събития, също като дирекциите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3997 -: Август 26, 2016, 07:01:28 pm »
При мен специално си се виждат (и случват!) и само по транзити разни събития,независимо от тези 7мин. разлика в часовете ми..явно по прогресии и дирекции тази разлика не оказва огромно влияние  :017:

не знам вече за по-важни неща ще имат ли значение, това умувам от вчера  :012:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #3998 -: Август 27, 2016, 06:37:06 pm »
Един бърз транзит- Луна върху моя Мерк на К 8 и съответно опозираща Сатурн на К 2.
Отидох на работа и се скарах с шефката. Започва веселото за мен. Успях да я поразтърся, но накрая пак стана на нейното. Ще прибягвам пак до фалшиви истории, то се е видяло..
Имам чувството, че откак дир. Марс ми се насади върху Сатурна, отчетливо усещам всеки транзит, лунация и прочие, засягащи тази опозиция, хем точна, хем на куспиди.

Вчера пак се дърлихме с шефското тяло, тя си беше подготвила аргументи, защото предния път я засегнах, този път пак не мълчах , обаче не си и тръгнах да и угодя, защото разбрах, че предния път го е приела като победа с гордост.
От любопитсво погледнах точния час на " любезностите" - тр. Луна ми е била върху Марса и излизаща от опозиция към тр. Марс/Сатурн и нат. Нептун У 10.
Цял ден, та днес до обяд ме боля глава, с тая госпожа енергиите ни са на нож и трябва да си измисля някой анти- енергийно - вампирски блокаж.
Изобщо не съжалявам за решението си да си кажа мнението, въпреки че знам какво ме чака- уволнение при първа възможност. Тя от мен не е очаквала такава съпротива, защото съм от тихите води.
Чувствам се доволна от себе си, честно.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Събития и транзити
« Отговор #3999 -: Август 27, 2016, 10:00:59 pm »
Браво, Уинтър, търся да прочета и за други такива!  :08:Особено, ако се събуждаш като мен след дълъг сън на мълчание, заради криво възпитание, конформизъм, или каквото и да е там. Аз съм набелязала новата работа, там където си отворих устата за истината, сега ми говорят с известен респект, затова че не си оставям магарето в калта, но е отскоро, уча се ...... Абе, много пипат бе, нямат насищане, заслужавам по-добро.
Забелязвам, че понякога на хората трябва да им тръгнеш твърдо, това с приятелското не върви, стига вече ме пробваха на херметичност.Преди ходех на тази работа с убеждение да я свърша прекрасно, тя и си е песен, сега ме е яд на крадливите пръстенца, ще си стискаме ръцете с работодателя. Трябва да сменя бранша-по меркурий е новото, досега бяхме по венерката.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4000 -: Август 27, 2016, 11:00:55 pm »
При мен специално си се виждат (и случват!) и само по транзити разни събития,независимо от тези 7мин. разлика в часовете ми..явно по прогресии и дирекции тази разлика не оказва огромно влияние  :017:

Транзитите дават събития, но за да се видят по-важните години и посоката на събитийността, се използват и други техники. А за да определим точния градус на АС и МС, се използват дирекции. Събитие може да има при транзит, който не засяга ъглови домове или не съвпада по градус с техните куспиди. Можеш да имаш транзит на Юпитер или Сатурн към Венера, но той да не даде брак или сериозно обвързване, ако няма указания за това по дирекции и прогресии. Аспектите на прогресивната Луна също не винаги сработват или сработват, но дават по-незначително събитие, в разрез с очакванията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Събития и транзити
« Отговор #4001 -: Август 28, 2016, 09:43:32 am »
Транзитни Меркурий, Венера и Юпитер в 12 дом ми образуват едновременно тригон с натален юпитер в 8 дом...
Пускам тото. Друго едва ли ще ми се случи  :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4002 -: Август 28, 2016, 09:46:46 am »
Ама гледай и към 5 дом да има. Но пък по оста 5/11 имаш планети, които не дават афинитет към риска и хазарта, а те правят по-предпазлив и внимателен. Нямаш спекулативен акцент по 5 дом, по-скоро по 2ри.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Събития и транзити
« Отговор #4003 -: Август 28, 2016, 09:50:52 am »
Ама гледай и към 5 дом да има. Но пък по оста 5/11 имаш планети, които не дават афинитет към риска и хазарта, а те правят по-предпазлив и внимателен. Нямаш спекулативен акцент по 5 дом, по-скоро по 2ри.
В пети се разжожда транзитен Нептун в квадрат Венера в трети. А да има и секстил с Лилит в 8...
Странното е, че имах сън... Вървя и виждам монета на която пише 5... После още една и така. Мястото за сънище не е тук, но като видях и транзитите....
Юпитер гледам до ден два и той ще направи тригона с наталния.
Ще уведомя къде ме удря това... То скоро зелени черти по картата ми не са се случвали :)
« Последна редакция: Август 28, 2016, 09:53:36 am от mateosf »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4004 -: Август 28, 2016, 09:57:04 am »
Странното е, че имах сън... Вървя и виждам монета на която пише 5... После още една и така.

Е, може и да не са 5 милиона.  :012:

И сънищата не винаги са толкова буквални. Не се ли считаше, че да намериш монета на пътя е на късмет? А късметът не винаги има материалистично изражение. Но при всички положения с това число "5" някакъв знак ти се дава. Може да е "до 5" или на "5та дата", например. Да не излезе неочаквано някое изгодно предложение за теб?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui