Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 846701 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #4155 -: Ноември 17, 2016, 10:53:31 pm »
Съвпадът Венера/Юпитер попада в Арудха Лагна - това са виждали хората, а не скритите проблеми по опозициите на двата малефика.

да всички й се възхишаваха на красотата ,а болката никой не виждаше

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4156 -: Ноември 17, 2016, 11:06:38 pm »
Комплексни са причините. Според мен се е изсилила да демонстрира самоувереност, сила и респектиращ маниер пред хората, може и позицията ѝ такъв тип поведение да е предполагала, но същевременно вътрешно да се е чувствала несигурна и разкъсвана от противоречия. Липсата на емоционален отдушник след преживяната раздяла започва да се компенсира с напредък в социума и по кариерната стълбица и изведнъж прегаря - може и психиката да се е претоварила, да са ѝ липсвали човешка топлинка, близост и споделеност... Обаче виж Луна в 12 дом от изгряващия знак как в емиграция се е проявила откъм проблемната си страна /по сидерал - опозиция с Марс в 6 дом/. И всички тия фактори в своята комбинация да са натиснали спусъка... и неслучайно биполярно е било разстройството. Не изключвам да е имало голяма пропаст между социалната маска на успешен и справящ се човек, силен и самоуверен, която е носила навън пред хората, и вътрешния свят, емоционалните потребности, повишената психическа сензитивност. Едното за сметка на другото, вътрешното за сметка на външното, зад маската на социалния успех се е криела психическа уязвимост, за която малцина може да са подозирали, а може да е била умело прикривана.

Грег, виждаш какви са станали хората, малцина си държат сетивата на вълната, на която да чуват и разбират чуждата болка. Дори в по-близък кръг все по-безразлични и дистанцирани стават, какво да говорим за корпоративните среди, където всички се кланят на успеха и лустрото, а не на човешките добродетели.



« Последна редакция: Ноември 17, 2016, 11:17:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4157 -: Ноември 18, 2016, 08:31:37 am »
Грег, много съжалявам!

Гледам, че в момента има точно тригон на тр. Юпитер с натален, като Юпитер управлява асцедента (физическото тяло) и е диспозитор на слънцето.  ::) Реално не доживява уранова и сатурнова опозиция, както и съвпадът на тр. Сатурн със слънцето, ако погледнем от гледна точка на циклите.
« Последна редакция: Ноември 18, 2016, 11:04:37 am от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4158 -: Ноември 18, 2016, 10:50:59 am »
Снощи гледах малко по прогностика, не знам обаче доколко часът на раждане е точен. И Юпитер участва - когато се активира болестта, има дирекция и прогресия на ъгъл към нат. Юпитер, а сега - дир. Слънце в съвпад с нат. Юпитер, плюс тригон на дир. АС към нат. Сатурн, който е с кофти статус в хороскопа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #4159 -: Ноември 18, 2016, 03:17:39 pm »
Съболезнования!

А дали е възможно тр. Сатурн в 12 дом да е фактор за отключване на клинична депресия :017:? Така както описва Грег нещата ми се струва, че жената е била дълго време в такъв епизод. Странно, че не споделя нищо дали е имала маниакални епизоди.

БАР е коварно психично заболяване. Имам пряк поглед и знам за какво става въпрос. Пият се силни лекарства, интоксикацията на организма е голяма.

И това, което е писала Лили е огромен фактор за бордърлайн личностите, за които е характерно отключването на БАР - подкрепа и съдействие от близки, минимализиране на стреса, задължителна психотерапия... Съвпадът на тр. Сатурн с Нептун/Меркурий - дали не е ограничил именно това?
« Последна редакция: Ноември 18, 2016, 03:24:22 pm от romantica »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4160 -: Ноември 22, 2016, 10:27:21 am »
Снощи Слънцето направи ингрес в Стрелец и днес дишам с пълни гърди. Толкова смазваща седмица, като миналата - направо не помня  :17:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4161 -: Ноември 23, 2016, 08:01:36 pm »
И все пак не ме подмина опозицията на тр. Марс към нат. Сатурн. А мислех, че този път нищо негативно не може да ме изненада. Прибрах се, пуснах пералнята и установих, че се е развалила окончателно. А вчера изпрах едно пране, нямаше проблеми. Миналата година виках майстор – беше се развалила една част, дето завърта барабана. Смени я и ми каза, че ако се развали пак, значи е за хвърляне вече. Пералнята е от 94 година.

А, май е тръгнала, поредната фалшива тревога. Но от време на време ми пуска сигнали да заделям пари за нова. Имам една приятелка, която ми носи късмет – звъня ѝ да изрева, че нещо се е развалило, и в момента, в който отговори, уредът е тръгнал вече.
« Последна редакция: Ноември 23, 2016, 08:24:10 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4162 -: Ноември 24, 2016, 09:17:42 am »
сега новите ги правят със срок на годност колкото е гаранционния и се бъгват
то при теб опозето тр.Марс- Сатурн У3  до т-каре с връх Уран в 12 скрита повреда,време разделно,марс У6 битовата техника,
тр.марс отключва интерсептиран водолей в 3 дом-техн.състояние на техниката
на подновяване върви,ако имаш заделени бели пари за черни дни - утре е деня петък,ама чисто черен повсеместно

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4163 -: Ноември 24, 2016, 09:24:32 am »
Може наистина да ги правят да се развалят като изтече гаранцията, но има нещо друго - в България е много проблемен тока, той скапва уредите, особено тези с фините електроники. Нощно време такива уреди не трябва да стоят включени.

Иначе наистина утре се очакват намаления, емаг уж имат най-големи, но там малко е на риск пазаруването.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4164 -: Ноември 24, 2016, 11:34:16 am »
Да, и аз наскоро го чух това за тока, скъп ток разваля скъпа техника. На една приятелка наскоро ѝ се развали хладилникът, нещо е изгоряло вътре и един майстор ѝ е обяснил за тока, нещо трябвало да се занули допълнително.

Гледам максимално да си използвам бялата техника, да не изхвърлям нищо. Работи без проблем от 22 години, навремето са внасяли оригинална.

Утре ли е черен петък? Ще видя къде какви намаления са пуснали, макар че на този етап нямам нужда от нищо, затрупала съм се с вещи.

Чета едно заглавие – всеки трети българин щял да похарчи 700 лв. на черния петък. Как фино промиват мозъците на потребителите, насърчават ги да харчат. Купувай, народе, купувай!  :012:

Малко се разминава със заглавията как всяко второ–трето домакинство е под чертата на бедността. Или се чудят каква статия да измислят, нищо общо с реалността нямат тия статистики.


« Последна редакция: Ноември 24, 2016, 11:55:05 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4165 -: Ноември 24, 2016, 01:16:09 pm »
купуваш с бърз кредит на черен петък и после всички дни от годината стават черни

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4166 -: Ноември 24, 2016, 01:26:38 pm »
За да ти отпуснат кредит, ти гледат кътните зъби, много подробна информация искат за всички трудови и нетрудови доходи. Включително да може и някой да гарантира за теб. Моите не са официално доказани, само малка част от тях, така че отпадам от списъка с кандидат шарани. Никога не съм вземала кредит, не съм купувала на изплащане, винаги плащам в кеш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Събития и транзити
« Отговор #4167 -: Ноември 24, 2016, 01:56:06 pm »


Чета едно заглавие – всеки трети българин щял да похарчи 700 лв. на черния петък. Как фино промиват мозъците на потребителите, насърчават ги да харчат. Купувай, народе, купувай!  :012:



Няма нищо лошо в това да се стимулира икономиката по този начин, вместо да висят рекордно много депозити по банките с нищожни лихви например.
Съвсем друг е въпроса с манталитета на тукашния търговец - "вдигни изкуствено цената преди промоцията","по един продукт на потребител" и т.н.

« Последна редакция: Ноември 24, 2016, 01:57:40 pm от Santi »

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4168 -: Декември 03, 2016, 11:45:31 am »
В момента Марс, Юпитер и Сатурн са заедно на 17-я градус и засягат повече от половината ми карта ( 18,5 е много зает) - чак се чудя, кой за какво е отговорен. Като най-неприятно е здравословното влияние - пак е тупкане, кръвно, пулс над 100, душене .... и няма оправия  :d030: :d030: :lol_hitting: :lol_hitting:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4169 -: Декември 03, 2016, 01:38:01 pm »
От снощи тягостни домашни разправии и днес вече яростен огнен обстрел ... Вече ми стана любопитно - Марс полудя ли, що ли, влизам да видя и милия застанал точно срещу Луната ми в квадат с нат.Венера  :012: Бинго  :D
Над силата е само умението да я владеем!