Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845697 пъти)

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4170 -: Декември 04, 2016, 09:11:25 pm »
Майка ми взе решение да смени работата от януари. Правих карта с транзити, някой може ли да коментира дали ще е добре за нея и ще й тръгне.. виждам,че Сатурн прави квадрат към Плутон и Уран - 6Д, това ме притеснява...но аз не мога да погледна нещата така задълбочено както вас,така че ще се надявам някой да се включи..

ето я и картата натал с транзити към януари:
« Последна редакция: Декември 04, 2016, 09:14:01 pm от 666 »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4171 -: Декември 05, 2016, 11:11:40 am »
Според мен няма какво да се притесняваш, плутон е в 10ти дом, добро положение за смяна на работата с друга, и по-всяка вероятност по-добра. Юпитер в 7ми дом също подпомага по-големи възможности в отношенията, 7ми дом е и бизнес отношенията.

Сатурн върви "нагоре" към МЦ, квадратурата с планетите в 6ти дом показва промяната в ежедневните дейности и напрежението около нея.

Когато плутон направи съвпад с луната на майка ти на МЦ какво се случи?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4172 -: Декември 05, 2016, 12:32:40 pm »
Майка ми взе решение да смени работата от януари. Правих карта с транзити, някой може ли да коментира дали ще е добре за нея и ще й тръгне.. виждам,че Сатурн прави квадрат към Плутон и Уран - 6Д, това ме притеснява...но аз не мога да погледна нещата така задълбочено както вас,така че ще се надявам някой да се включи..

ето я и картата натал с транзити към януари:

тр.Венера У2 е върху У6 Меркурий,смяна за по-високо заплащане
тр.Меркурий е на МС,но е ретро в Козирог,тригонира К6,за нов трудов договор ,не знам до колко дълготраен ще е ,добре е че тригонира К6,на който е диспозитор
но тр.Сатурн в 9/на перспективите/ е връх на Т-каре с Уран/Плутон и с нат.си позиция,нещо скрито,което да не догледа в новата позиция,трудно ще се адаптира,или с шефа няма да се харесат
ако е свързана с чужбина,чужденци,чужда фирма ще й е трудно с този сатурн в 9,с тр.Плутон през 10 дом - привлича авторитарен тип шефове
с тр.уран на асц. трудно ще й бъде в подчинено положение,с фиксирано работно време и място,акд е динамична и разнобразна дейност уран ще е доволен
тр.Нептун е разх.съвпад с Венера У2- ще очаква/обещават едно възнаграждение,но пък е секстил към МС,
не е зле да има едно на ум,по натал нептун е каре към У6 Меркурий и към слънцето,имала ли е горчив опит с бивши работодатели,

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4173 -: Декември 05, 2016, 01:02:51 pm »
Terry, благодаря, ще помисля после по въпроса и ще пиша...
Стреличка, тя преди е работила на това място, сега се връща пак там. Близки са с шефката и си допадат, което не значи, че за вбъдеще всичко ще е розово де....
За щастие няма работа с чужденци. Имала е горчив опит с бивши работодатели да. Заплатата си е фиксирана, няма проценти и тн, след време ще пиша остава ли на постоянен договор. Благодаря ти и на теб  :)


Terry, честно казано колкото и да се напъвам не мога да го свържа с дадено събитие, не е сменяла работа тогава, нито соц.статус....не знам как може да се е изявил аспекта  :017:
« Последна редакция: Декември 05, 2016, 06:21:13 pm от 666 »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4174 -: Декември 06, 2016, 11:59:20 am »
Вчера адски избеснях на един колега. Нагло, гнусно лицемерие, направо ме хвърли в ступор. За пореден път :( Този път - надявам се да бъда безцеремонна.

Сега реших и да надникна в картата - съвпад на тр.Луна и Марс във Водолей, в опозиция на моята натална Луна и квадрат към Венерата ми и нодалната ми ос. Физически и физиологично се налага да го търпя наоколо, само и единствено - работата да върви. Опитвам се да му неглижирам намеците и мераците, обаче вчера прекали в наглостта си.

Ценностната ми система е възмутена как има хора, които не разбират от такт и жест и човешко отношение. Ами тогава -  следват ритниците в муцуната. Марсът ми си е обул ботуши за наритване. А днес гледам, че тр. Марс ми тригонира наталния и токът в мен .... е с високо напрежение.  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4175 -: Декември 06, 2016, 12:14:31 pm »


Terry, честно казано колкото и да се напъвам не мога да го свържа с дадено събитие, не е сменяла работа тогава, нито соц.статус....не знам как може да се е изявил аспекта  :017:

Майка ми има неаспектирана луна на МЦ, когато плутон направи съвпад с нея починаха и двамата й родители за кратко време.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4176 -: Декември 06, 2016, 12:25:56 pm »
И при майка ми, която беше със съвпад Луна/Сатурн на МС в квадрат към Слънце в първи дом, при транзит на Плутон през Стрелец имаше големи сътресения. По същото време и транзитният Сатурн беше в съвпад с нейното Слънце, квадрат към Луна на МС. Загуба на работа нямаше, защото от дълги години не работеше. Но имаше рязка промяна в социалния статус, Плутон и Сатурн ѝ издърпаха мекото килимче изпод краката. Драматичен развой в любовен план, край на дългогодишна интимна връзка. Наложи се завръщане към социалния живот, да намери и започне работа. Внезапна смърт на баща /моя дядо/. Роднините бяха скрили от нас, че той е в тежко състояние и е с диагностициран рак.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4177 -: Декември 06, 2016, 06:24:31 pm »
Всъщност разбрах какво е станало - почина баща й. Нямаше обаче драми, не бяха близки. Дори не се сетих за това събитие в началото...

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Събития и транзити
« Отговор #4178 -: Декември 13, 2016, 10:53:44 am »
След няколко дена ми предстоят три точни аспекта, някой има ли наблюдения как биха  се отразили
тр.Сатурн У3 и 4  съвпад нат.Юпитер У2
тр.Юпитер секстил нат.Юпитер
тр.Уран У4 тригон нат.Юпитер .Полето на действие е 2 дом

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4179 -: Декември 13, 2016, 07:53:04 pm »
Днес открих, че и съвпад на тр Марс с натално Слънце ме е минал наскоро. :85:
Пак нищо не съм разбрала, но и от месец съм зарязала всякакви карти.
Имам чувството, че понякога сами провокираме събитията със своите очаквания.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #4180 -: Декември 13, 2016, 11:39:55 pm »
Днес открих, че и съвпад на тр Марс с натално Слънце ме е минал наскоро. :85:
Пак нищо не съм разбрала, но и от месец съм зарязала всякакви карти.
Имам чувството, че понякога сами провокираме събитията със своите очаквания.

И много правилно чувство, има хора с всякакви квадратури, опозиции-и така си живеят кротко и щастливо

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4181 -: Декември 13, 2016, 11:51:15 pm »
Ха-ха, аз с моите - никак не живея кротко, добре, че има каналчета, по които да идва и щастието :)

Но покрай споделеното от Корея се замислих - какво фоново може да притъпява сетивата? Нептун може да дава безметежност, но не е същото. Дали Сатурн дава по-хладно приемане на нещата?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4182 -: Декември 14, 2016, 10:08:41 am »
Някои живеят кротко и най-вече щастливо за пред обществото и един ден се сриват под тежестта на социалния си образ и привидната благост. Но забелязах, че по опозициите сякаш по-добре се получава. Наквадратеният човек е като шило в торба.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4183 -: Декември 14, 2016, 03:25:11 pm »
И много правилно чувство, има хора с всякакви квадратури, опозиции-и така си живеят кротко и щастливо
Аз съм с 4 квадратури в момента и никак не ги усещам. Всичко си е тихо,мирно и спокойно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4184 -: Декември 14, 2016, 03:28:31 pm »
Твоите какви бяха – във фиксирани знаци и с участието на Сатурн? Там нещата не стават с тропане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui