Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845319 пъти)

arania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Събития и транзити
« Отговор #4200 -: Декември 19, 2016, 10:00:03 pm »
Днес за малко да подпаля апартамента. Освен квадратурата на транзитен Марс към натален /тр. Марс в края на четвърти дом/ и ретроградието на Меркурий /заговорих се по телефона и забравих, че фурната работи/ не виждам други аспекти, които да имат отношение. От известно време съм неспокойна и разсеяна. Разсеяността е много нетипична за мен, случва се за първи път. С моите лаишки познания, свързвам това с опозицията на Уран към Слънцето. Как мога да отработя този аспект? Определено не съм на себе си  ???
Non est ad astra mollis e terris via!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4201 -: Декември 19, 2016, 10:05:06 pm »
Арания, има ли я картата ти някъде във форума?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

arania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Събития и транзити
« Отговор #4202 -: Декември 19, 2016, 10:18:27 pm »
Арания, има ли я картата ти някъде във форума?
Да, в темата за транзитите на Уран - 45-та стр.
Non est ad astra mollis e terris via!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4203 -: Декември 19, 2016, 10:49:15 pm »
Освен квадратурата на Марсовете и началото на ретро-фазата на Меркурий, виждам и опозиция на Уран със Слънце и Плутон, изненадало те е, а транзитен Сатурн, У4, е в точен съвпад с наталния ти Нептун на К3 и май му се е замъглила концентрацията в разговор с приятелка :) - Луна в съвпад с Венера в 11 дом и замалко да стане белята.
Юпитер, обаче е при Слънцето ти и те е запазил - теб и имуществото ти.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4204 -: Декември 20, 2016, 12:11:37 am »
Днес за малко да подпаля апартамента. Освен квадратурата на транзитен Марс към натален /тр. Марс в края на четвърти дом/ и ретроградието на Меркурий /заговорих се по телефона и забравих, че фурната работи/ не виждам други аспекти, които да имат отношение. От известно време съм неспокойна и разсеяна. Разсеяността е много нетипична за мен, случва се за първи път. С моите лаишки познания, свързвам това с опозицията на Уран към Слънцето. Как мога да отработя този аспект? Определено не съм на себе си  ???
Опозиция на тр. Уран към Слънце имах преди 5г, не съм имала подобен инцидент.
Според мен е от Марса, както си го описала.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4205 -: Декември 20, 2016, 10:33:01 am »
Днес за малко да подпаля апартамента. Освен квадратурата на транзитен Марс към натален /тр. Марс в края на четвърти дом/ и ретроградието на Меркурий /заговорих се по телефона и забравих, че фурната работи/ не виждам други аспекти, които да имат отношение. От известно време съм неспокойна и разсеяна. Разсеяността е много нетипична за мен, случва се за първи път. С моите лаишки познания, свързвам това с опозицията на Уран към Слънцето. Как мога да отработя този аспект? Определено не съм на себе си  ???

Разсеяността - Юпитер, У3 ти минава през 12 дом - иска си почивката на ума :), да останеш със себе си, да си помислиш вътрешно ....

За инцидента - ами тр Уран е в 6 дом. В натала ти е съУ4, със затворен Водолей там. Дотук това предполага разни неща от ежедневието да са екстремни :). И ако това не се е осъществило - в смисъл, да имаш някакви вътрешни подтици, които по някакви причини не си осъществила, тр. Марс е подпалил фитила. Тр Сатурн, У4, е върху Нептун, У5, във 2 дом - той иска някакси да конкретизираш, да формулираш неяснотите или илюзиите на Нептун там.

Опозицията тр Уран към Слънцето - Слънцето е У10, интерсептиран Лъв, а Уран върви през 6 дом - какво е това нещо, което искаш да свършиш по 10 дом, но не намираш сили, смелост или по някаква друга причина не осъществяваш? Може да е свързано и с 12 дом, защото Слънцето е там. Уран е стационарен в този градус и на 29 дек обръща - явно иска да те подсети за нещо, огледай се какво се случва около теб, какви хора срещаш - защото това е опозиция - ще дойде отвън предизвикателството, ще трябва да вземеш решение. В допълнение имаш и тригон към Нептун, У5, във втори дом. Това може да ти даде допълнителни насоки за желанията на Уран в 6-ти :)

Сатурн и Уран в натала в момента не са наранени - може би затова се е разминал пожара.

Като цяло, смятам, че случката се е случила (сори за потворението), за да те "изръчка" за нещо, без обаче да ти навреди. Помисли върху тези транзити - повечето са съвсем точни и искат своето :).

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #4206 -: Декември 20, 2016, 03:04:37 pm »
Хора , любовта не умира , не зависимо колко години са минали , как сте се разделили и как сте се срещнали отново , не знам какъв транзит имам днес , но колената ми омеканаха дето се вика на български

Много отдавна не съм изпитвал подобно нещо , като пламък отвътре ....
« Последна редакция: Декември 20, 2016, 03:13:57 pm от greg07 »

arania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Събития и транзити
« Отговор #4207 -: Декември 20, 2016, 07:01:22 pm »
Делфин, Акрукс, благодаря ви за отговорите  :)

Хепи, много благодаря за подробния анализ. От месеци чакам този период заради интересните аспекти. Това, което се случи през последните два месеца засегна работата в положителна посока - съкратиха ме изненадващо, но веднага намерих нова работа с много по-добри условия, динамика и нови неща, които трябва да уча, което ми дава нужната тръпка. Това беше една от сферите, в които имаше належаща нужда от промяна. Другата е любовната. Засега нищо по този въпрос. Забелязах обаче една закономерност - всеки път, когато Сатурн транзитира в градуса на секстила Слънце-Нептун има промяна в любовния ми живот. За съжаление в момента има индикации за поредно връщане към връзка без бъдеще, от която се опитвам да се освободя от години. При предходния полусекстил пак стана същото. А аз много се надявах да е нещо ново и смислено  ???
Та така единственото ми неосъществено желание е създаване на семейство. Още веднъж благодаря за отделеното време  :)
Non est ad astra mollis e terris via!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4208 -: Декември 20, 2016, 07:41:25 pm »
greg07, страхотно е това, за което споделяш :) Съвсем навреме - живителната глътка вода, след трудностите, през които премина  :38:
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4209 -: Декември 20, 2016, 10:00:24 pm »
Хора , любовта не умира , независимо колко години са минали , как сте се разделили и как сте се срещнали отново , не знам какъв транзит имам днес , но колената ми омеканаха дето се вика на български

Много отдавна не съм изпитвал подобно нещо , като пламък отвътре ....
Суперско е това, което изпитваш- дано още дълго пърхаш сред розови облачета!
Сега кажи какво се случва с южния възел- натален, транзитен, прогресия, дирекция?
При мен е в 5д наталния, двата пъти като се омъжих за моя козльо, пр. Луна беше в 5д.- първия път водолей и съвпад с негово пр. Слънце, втория път ми настъпи южния възел в козирог и директно ме върна в миналото- пред олтара  :) Луната му в Лъв ми пали фитила редовно, догодина на 8 дек. стават 30г. , откакто предизвика в мен ефекта "Уауу"   :012: Любовта вече бих я сравнила с глава лук- пада една обелка, новата люти и предизвиква сълзи, но е полезен!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #4210 -: Декември 21, 2016, 10:26:20 am »
Много гаден тоя тр.Марс в 12-ти дом. От както е там съм с безсъние, едва заспивам към 3-4 часа и сутрин нямам никаква сила, преди това спях нормално. А 12-ти дом ми е многооооо голям.
Пък и тр.Сатурн ми е в квадрат Слънцето У6. Лепнах гаден вирус, обикновено, гриповете ме държат по ден-два, ама този прекали и тия дни съм като парцал.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4211 -: Декември 21, 2016, 01:49:51 pm »
Много гаден тоя тр.Марс в 12-ти дом. От както е там съм с безсъние, едва заспивам към 3-4 часа и сутрин нямам никаква сила, преди това спях нормално. А 12-ти дом ми е многооооо голям.
Пък и тр.Сатурн ми е в квадрат Слънцето У6. Лепнах гаден вирус, обикновено, гриповете ме държат по ден-два, ама този прекали и тия дни съм като парцал.

не е само тр.марс в 12,
но и в 12 марсов дом,преди възврат си,
слънцето У6 не само е квадратирано от Сатурн,
но и тр.Марс ще мине през него в 12,
тр.Слънце също в каре към наталното в 12 д,
пълнолунието от 14.12 е било в каре към него
затова е по -продължително грипчето,нямаш енергия ,на минимум е преди възврата

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4212 -: Декември 21, 2016, 03:50:52 pm »
Много гаден тоя тр.Марс в 12-ти дом. От както е там съм с безсъние, едва заспивам към 3-4 часа и сутрин нямам никаква сила, преди това спях нормално. А 12-ти дом ми е многооооо голям.
Пък и тр.Сатурн ми е в квадрат Слънцето У6. Лепнах гаден вирус, обикновено, гриповете ме държат по ден-два, ама този прекали и тия дни съм като парцал.
За безсъние търси връзка Меркурий-Уран, Марс на всеки две години минава през 12-ти дом на всеки от нас, на мен лично не ми е носил безсъние, а при теб е в хармоничен аспект с Нептун, Луна, Плутон... Може тр. Луна от 6д в опозиция с Мерка в 12д да те е ококорила  :)
Транзита на Сатурн е от продължителните, вирусите не са от него, тук вече  е замесен Марс, 8-ми и 6-ти дом, вероятно докато тр. Марс е бил водолей, като е квадратирал Сатурн в 8д те е лепнал, Сатурн дава продължителност, но сега вече тр. Марс в риби е в хармоничен аспект с Плутон У8 и ще отмине. Приемай подсилващи средства- билков чай, пробиотик, ако си вземала антибиотици.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #4213 -: Декември 22, 2016, 10:14:49 pm »
Имам въпрос , при квадрат на транзитен  Уран , към управител на 7-ми дом на някой да му се е случвало да създава стабилна връзка, която след отминаване на квадрата да е продължила дълго? Нямам такъв транзит в момента ,  предстои ми през цялата 2018 и ми е интересно? Ако някой сподели опита си с такъв транзит ...
« Последна редакция: Декември 22, 2016, 10:17:01 pm от greg07 »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4214 -: Декември 22, 2016, 10:23:09 pm »
На мен! При квадрата на Уран към Нептун, който управлява 7 дом започнах връзка, която прерасна в съвместно съжителство за период от 8 години. :) Но за да го направи, застана на К7 дом и разруши друга връзка, а новата все пак и тя отиде в историята. Така че, стабилна, но не дълговечна се оказа. И пак относително стабилна, все пак задържа години, но съм имала съвпад на Венера с натален Сатурн тогава.
« Последна редакция: Декември 22, 2016, 10:25:30 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми