Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845167 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4470 -: Май 03, 2017, 06:11:25 pm »
Да, Меркурий и Уран върху Кету. С тази жена имаме неслучайно познанство. Още преди да дойда в кантората им, работех на друго място и тя ни беше редовен клиент, още тогава с нещо ми беше привлякла вниманието, макар че имахме само бегли служебни контакти. А тя е акцентиран Телец – съвпад на Слънце и Венера в 12 дом, АС Телец, скорпи Луна на ДС в съвпад с Уран. Има съвпад на Марс/Меркурий в Овен, който ми попада върху Кету. Има силен 12–домен акцент и ъглова Луна. Днес мина ретроградното хвъркато и го отключи.

Какво прави една дублирана поръчка – свързва разделени от обстоятелствата хора. А това е човек, на когото наистина много държах. Даже исках да имаме извънслужебен приятелски контакт, но изведнъж ни завъртя животът и двете, просто не оставаше време. Срещнах я, когато бях в тежки обстоятелства, и на фона на грозните изцепки, с които беше изпълнено ежедневието ми, тя ме впечатли със своята чистота и човещина.

Хм, забелязвам, че бърз транзит през нодалната ос носи по–активни срещи и контакти. Днес ме сбъркаха направо, едновременно от четири различни места ме търсят.... Уф, докато го пиша, ми звъни петият за днес – още една голяма поръчка, каквито идват рядко. Днес в тото пункта реших да си взема един лотариен билет, хвана ме срам и се оправдавах пред женичката, че по принцип билетчета не търкам и си печеля парите с работа, никога от игри на късмета. Изтърках един среден пръст, прибрах се у нас и изведнъж започнаха да ми накъсват телефона с поръчки.  :57:

Вече ме ръчкат и за книгата, вчера ми се обади редакторката да пита докъде съм. А днес ми писа собственикът на издателството, не беше отговорил на последния ми мейл.

Онзи ден бях на едно специално място, заредено със силна енергия. Има и аязмо, водата е с много особени свойства. Няма да казвам какъв е бил ефектът след наплискване с тази вода и отпиване от чешмата, но повярвах, че има и чудеса на този свят, понякога се случват. Може би не с всеки, трябва да носиш и ти такава енергия. Там имаше и много стар параклис. Оттогава изведнъж потръгна.



« Последна редакция: Май 03, 2017, 06:48:36 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Събития и транзити
« Отговор #4471 -: Май 03, 2017, 11:23:19 pm »
Може и от Венера да е, не само от възлите. При теб нодалната ос е свързана с Венера, доколкото помня, както и при мен, не е "чиста" ос без планети. Пък Венера има връзка с контактите и социума. При мен имаше период на засилени контакти, покани за мероприятия, поне привидно добро отношение на хората към мен. Дето викаш - да те търсят повече. Транзитен Юпитер през Раху, т.е. в опозиция с Венера/Кету. И сега не знам дали е било от възлите, от Венера или от двете.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4472 -: Май 03, 2017, 11:36:24 pm »
При мен Юпитер през СЛВ започна да носи много синхроничности. Подава ми се сламка отнякъде, но оттам нататък вече от мен зависи. Обикновено печеля клиенти с отношение, излъчване /дори от разстояние/, а оттам и нови възможности. Който е тръгнал с нагласа да лъже, да мами, да върти хитри номерца, рядко ме харесва, такива хора ме надушват и изпитват инстинктивна неприязън. Действам им като чесън на вампирите. С течение на времето успях да развия такава способност, сега ми върши чудесна работа. Спестява много безплодни контакти, които впоследствие биха ме разочаровали. Преди бях като магнит за хиени, сега е точно обратното – бягат накъдето им видят очите.  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4473 -: Май 04, 2017, 12:14:48 am »
Значи е на късмет да изтъркаш лотариен билет ?  :D

Избрах от зодиаците и накрая изтърках среден пръст. Познайте коя зодия се е паднала? Козирог! Стотинка няма да пусне.  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4474 -: Май 05, 2017, 09:59:59 pm »
Днес при сходящ съвпад на Меркурий с Уран в Овен, си купих нов телефон. Отдавна трябваше да се случи. Ползвах един Samsung S II, купен 2011г, много пазен и запазен, работи перфектно, не е чупен и т.н., но ... вече не е актуален със софтуерните иновации и започна да ми служи основно за телефон. Тази беше причината да помисля за нов още миналата година .... но заеми, други теми и т.н. Едва сега преди месец-два започнах да проучвам какво има на пазара, консултирах се с хора много в час. Изчаках да отмине ретроградната Венера и ретроградния Меркурий и днес малко спонтанно го взех. Пуснаха ни по-рано от работа, влязох в мола да купя подаръци за утрешно кръщене и ми хрумна да огледам пак. И просто се случи. Много съм доволна :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4475 -: Май 05, 2017, 11:00:02 pm »
Днес при сходящ съвпад на Меркурий с Уран в Овен.
 Отдавна трябваше да се случи.
 Едва сега преди месец-два започнах да проучвам какво има на пазара
 днес малко спонтанно го взех.
 Много съм доволна :)

Да си го ползваш с удоволствие, Алена . :)

Би ли дала малко инфо за пр.Луна и действащ тригон в картата ти ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4476 -: Май 05, 2017, 11:27:10 pm »
Благодаря, Рени :)

Прогресивната Луна е на последния градус във Водолей, пред ингрес в Риби и прави секстил с нат.Слънце (30 мин орбис).
Прогресивното Слънце е във Водолей и прави точен секстил с нат.Нептун и тригон с нат.Плутон.

Това са по-точните хармонични мажорни аспекти по прогресии :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4477 -: Май 06, 2017, 08:29:32 am »
Алена, благодаря за анаретна пр.Луна  във Водолей.:-)
А, има ли транзитен тригон към натална планета или натален тригон активиран , това попитах ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4478 -: Май 06, 2017, 10:25:38 pm »
А момента на покупката:

тр.Луна в тригон с нат.Меркурий
тр.Луна в тригон с тр.Слънце - заедно аспектират оста АС/ДС, нат.Венера и нат. нодална ос
тр.Слънце в тригон с ДС
тр.СЛВ в тригон с нат.Слънце
тр.Юпитер е в точна опозиция на наталния и активира големия огнен тригон от Юпитер, Нептун и Луна
съвпада Меркурий/Уран е в тригон с МС
тр.К3 в съвпад с нат.Уран

Картата изглежда доста активирана.



Тук е мястото да споделя и че напоследък се чувствам доста добре на работа, мина ми ядосаното, харесва ми работата, обичам си я - отдавам го на тр.СЛВ в тригон с нат.Слънце - У6 в 10 дом. Много ми е добре при този аспект.
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4479 -: Май 07, 2017, 11:05:19 pm »
Уран ми влезе в 7д.
Промените се усещат, предимно на психическо ниво, настройка във връзка с партньорствата. Като станат окончателни, ще споделя. След няма и градус предстои и съвпад с Луната. След няколко дни е и възврата на нодалната. Едва ли ще мога да отсея кое е катализирало всичко, но чакам пълнолунието на 11ти да видим докъде ще ме изведе :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4480 -: Май 08, 2017, 02:20:18 pm »
Алена, виж тази карта от 04.05., след това разгледай действащата лунация , за да разберем защо си откликнала точно по този начин на големия огнен тригон с покупка на телефон, заплануван като замисъл година назад. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4481 -: Май 08, 2017, 08:19:13 pm »
По тази карта по-долу - мога да коментирам - синхронични:

-спонтанна покупка на техника за комуникация - Меркурий/Уран
-нещо много желано - Луна/СЛВ
-Сатурн - обмисляне, проучване, структуриран подход при избора

Сегашната Лунация  новолуние в Телец - това, като нова придобивка ли да го отчета  :017: ?
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4482 -: Май 09, 2017, 03:28:14 pm »
Алена, ти имаш голям огнен тригон по натал и в периода е действал същия. Вероятността ти и други с такава натална констелация да откликнат на същия е в пъти по-вероятно, отколкото такива при които липсва. Исках да разтълкуваме защо точно с такъв тип покупка си реагирала на периода, като се вземе предвид и всичко останало, което се случва в картата ти , поне 6 месеца назад и по прогресия, последната лунация, важен транзит, лунар ако щеш, като практично упражнение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Събития и транзити
« Отговор #4483 -: Май 10, 2017, 08:27:55 pm »
Днес  получих предложение за работа , което приех ! Нямам опит на подобна позиция, но се надявам да се справя!
Погледнах си транзитите за днес
Тр. Марс У6 точна опозиция слънце У10 и секстил мц
тр. Юпитер У2 секстил северен възел и слънце

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4484 -: Май 10, 2017, 08:33:57 pm »
Честито!  :engel016: Късмет :)
Над силата е само умението да я владеем!