Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 846605 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4530 -: Юни 17, 2017, 06:12:10 pm »
Оф, напоследък предизвиквам съдбата с очакванията си.
Благодаря!
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4531 -: Юни 21, 2017, 11:16:24 am »
Преговорите с фирмата на мъжа ми са към своя край. Стартираха в края на миналата година около Коледа - имало е долен съвпад Слъце-Меркурий, сега се финализират около горния. Да видим.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4532 -: Юни 22, 2017, 01:13:49 pm »
Новият цикъл Слънце/Меркурий ме подлудява – отвсякъде ме търсят с поръчки. Работя в интелектуалната сфера, меркурианска ми е дейността. Да видим как ще нося толкова дини под една мишница.  :017:

Никога не си представях, че ще дойде ден, когато аз ще връщам клиенти и ще отказвам поръчки. Преди беше точно обратното, траен недостиг.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4533 -: Юни 25, 2017, 07:44:00 pm »
Днес много буквално проработи точният съвпад на транзитна Венера с ДС.

Имах среща с издателя, оказа се много приятен и интелигентен човек. Обсъдихме идеи за съвместна работа. И получих подарък – много красива нова колода Таро – "Послания на елементите" на Лариса Ренар, а също нова книга за Таро и магически практики, с по–задълбочена езотерична насоченост. Докато пътувах, я поразлистих и веднага намерих отговор на въпрос, който напоследък ме вълнува /имам такива изживявания/.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #4534 -: Юни 25, 2017, 08:34:47 pm »
Браво, Лили! Все така да ти върви!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4535 -: Юни 25, 2017, 08:38:39 pm »
След 9 години черна полоса. Да видим доколко ще е трайно като тенденция.

Обаче ми направи впечатление, че днес има точна квадратура Марс/Юпитер, мунданна. В прогресивната карта сега имам такова взаимодействие – прогресивен Марс в точен съвпад с нат. Слънце и прогресивен Юпитер в точен секстил към тях.

Нямаше да се видим, ако не го бях заинтересувала с някои мои идеи. И сам ми отправи предложение. Той не се среща с всички свои преводачи, изпраща ти хонорара и точка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4536 -: Юни 25, 2017, 09:46:29 pm »
Нямам колежки с моя език, с които да си разделяме поръчките. А и трудно се намират добри професионалисти, с които да работиш в екип. Аз лично не бих рискувала някоя да ми оплеска нещата. Имам много богат "колегиален" опит.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4537 -: Юни 27, 2017, 12:23:20 pm »
Загледахте ли предстоящия нов цикъл Марс/Меркурий?
Над силата е само умението да я владеем!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Събития и транзити
« Отговор #4538 -: Юни 27, 2017, 12:38:46 pm »
Кой от всички цикли е най-важен? Този на Дракониада? :)
... :)
Марс-Сатурн. :)
Между другото се издига нова поп-фолк звезда - астрален близнак на Дракониада,доста е мощна наистина... :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4539 -: Юни 27, 2017, 05:12:54 pm »
Загледахте ли предстоящия нов цикъл Марс/Меркурий?

Да се загледаме, ама няма да се вижда. ;)
Меркурий е много бърз, което е добре, нищо че по зодиакална дължина е в Рак, но рецепция Луна, с квадрат/ опозиция Юпитер-Плутон и на крачка от първа четвърт. Думите ще хвърчат бързо, преди ума да ги е структурирал, но пък всичко, което ще се изкаже, ще има обосновка и страхотна защита, това не означава непременно, че ще е истина и подкрепено с реални факти. Писателско време, повече с акцент върху сатирата, уж лирично, но под него ще е политично. Какво ли "скрито/ старо(древно " ще се открие при този нов цикъл ?!?  На лично ниво ще засяга и отношенията с братя и сестри, роднини, съседи, колеги, коли, превози. Докато върви този цикъл ще имаме възможности да влизаме във философски конфликти  с другите( Марс-Юпитер) и да се чувстваме обидени, ако не отразяват познанията ни, да злорадстваме, всяка накриво изречена дума да се върне като бумеранг или да засегне "оголен зъб" от преди време ( Марс- Плутон). Но пък тригона с Нептун може да ни донесе интересни хрумки, да рафинира леко изказа, където е необходимо.

Алена, благодаря за показалеца- интересен ще е новия цикъл, защото е силно активиран, макар и "невидим",а това го прави вълнуващ.   :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4540 -: Юни 27, 2017, 05:15:38 pm »
След 9 години черна полоса.

Преди 9 г. възлите, затъмненията какво са активирали, ти си с Меркурий и Венера , упр. 6/10-ти "затъмнени" ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4541 -: Юни 27, 2017, 05:23:26 pm »
пр. 6/10-ти "затъмнени" ?

Защо тия домове? Не говоря само за професионални несполуки. В интерес на истината за въпросните 9 години голямо израстване съм постигнала – и личностно, и професионално, и от гледна точка на любимото си хоби.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4542 -: Юни 27, 2017, 05:33:39 pm »
Защото измерваш, самоопределяш себе си, с това, с което се  занимаваш  и те вълнува като дейности и затова така зададох въпроса.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4543 -: Юни 27, 2017, 05:37:08 pm »
Не, ставаше въпрос за невървеж като житейска посока, цялостно, не само в професионален план. Понеже горе се спомена, че ми е "потръгнало", след като съм получила скромен подарък.  :)

Ами то не може все да обслужвам, давам и дарявам аз, време беше и за мен някой да помисли. Впрочем, това изключително рядко се случва. Всички си мислят, че съм призвана и живея, за да обслужвам техните лични интереси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4544 -: Юни 27, 2017, 05:45:57 pm »
Не, ставаше въпрос за невървеж като житейска посока, цялостно, не само в професионален план. Понеже горе се спомена, че ми е "потръгнало", след като съм получила скромен подарък.  :)



Е, това е много добре.  :08:

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“