Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845345 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4575 -: Юли 02, 2017, 10:55:19 pm »
Като например?

Нямам нужда от тази информация. Но не те и питам, защото няма да получа такава реално.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4576 -: Юли 02, 2017, 10:57:17 pm »
Познавам още един случай с опозиция Луна/Марс, мъж. Там има Марс в кулминация, Луната е долната част на хороскопа. Расъл е в много агресивна семейна среда, от малък остава без родителска подкрепа и средства за живот. Агресивен и сприхав тип, за най–малкото нещо скача да се бие. Агресията му обаче е насочена към други мъже. Към жени – сексуални мераци, които му мътят разсъдъка и размиват понятията за етични отношения. При все това, че баш за етика и чистота /святост/ претендира, но това вече е халюцинация по Юпитер и Нептун, съществува само в неговата глава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #4577 -: Юли 02, 2017, 10:59:09 pm »
Нямам нужда от тази информация. Но не те и питам, защото няма да получа такава реално.
Ама аз мислех, че ти имаш нещо предвид. Дори да ме беше попитала, нямам какво да кажа, просто защото нямам такива изяви (нито садистични, нито мазохистични, или там каквото си си мислела, само и само, за да бъдеш винаги права).

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4578 -: Юли 02, 2017, 10:59:22 pm »
Алена, твоят Марс може да вади/провокира (периодично) чувствителна партньорска точка, нали е близо до ъгъл и квадрат с оста 1-7 ? :)

Неговият Марс е на моя Асцендент, заради това си мисля, че винаги ще усещам физически - агресията му гневните изблици, липсата на самоконтрол. Когато го прави е  внезпно ... А моят Мaрс е на моя IC ...
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4579 -: Юли 02, 2017, 11:03:43 pm »
Неговият Марс е на моя Асцендент, заради това си мисля, че винаги ще усещам физически - агресията му гневните изблици, липсата на самоконтрол. Когато го прави е  внезпно ... А моят Мaрс е на моя IC ...

И това е вярно, Алена. Но и твоя Марс е ъглов, няма как, знаеш, че това е тенденция да провокира агресия у партньора. Имаш и интерсептиран Овен в 1-ви дом, и у 7-ми в 1-ви, какъв тип мъже да привличаш ?!?  :)  Подобното, привлича подобно, просто при теб Марс, Огън са скрити под АСЦ Риби  не го забравяй.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #4580 -: Юли 02, 2017, 11:04:09 pm »
Не, затова още като отвориш очи, и го дразниш
Обаче пък той най-вероятно има стомашно-чревен дисбаланс

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4581 -: Юли 02, 2017, 11:05:44 pm »
Когато има конфликт, няма невинни, дори едната от страните да не си дава сметка за това.
Някой някого дразни до такава степен, че на този някого му гърмят бушоните.

Ние тук получаваме едностранчива информация - за действията на мъжа. Бих му спретнала лично среща с кварталния, както казах по-горе, но и бих си задала доста въпроси за своето отношение, излъчване и поведение спрямо него.

И преди съм казвала - това е Овен. Ще те унищожи, ако пожелае, особено както в случая е мъж, особено с тези аспекти в картата си. Алена гледа снизходително на него и това е много опасно. Дано успееш, Алена, да се справиш. Предизвикателството е сериозно.

И това е вярно, Алена. Но и твоя Марс е ъглов, няма как, знаеш, че това е тенденция да провокира агресия у партньора. Имаш и интерсептиран Овен в 1-ви дом, и у 7-ми в 1-ви, какъв тип мъже да привличаш ?!?  :)  Подобното, привлича подобно, просто при теб Марс, Огън са скрити под АСЦ Риби  не го забравяй.  ;)

Има и Плутон в 7 дом!

... А моят Мaрс е на моя IC ...

А това ми звучи като - "А аз съм съвсем невинна и всичко правя за дома и семейството" :)
« Последна редакция: Юли 02, 2017, 11:13:06 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4582 -: Юли 02, 2017, 11:15:01 pm »
бях пуснала на 18 юни в темата с общи прикакзки тази полезна статия, но явно си пропуснала 
 http://tayni.net/?p=6103

Да, пропуснала съм, нещо напоследък преглеждам основно този раздел, но погледнах сега. Текущият цикъл Марс/Юпитер е започнал на десцендента ми, а предстоящият - ще бъде в началото на идната година върху натална Венера. Интересното е, че ще бъдат в секстил с нов цикъл Слънце/Венера и тр. Плутон.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4583 -: Юли 02, 2017, 11:16:25 pm »
Ама аз мислех, че ти имаш нещо предвид. Дори да ме беше попитала, нямам какво да кажа, просто защото нямам такива изяви (нито садистични, нито мазохистични, или там каквото си си мислела, само и само, за да бъдеш винаги права).

Агресията не ходи само по садо-мазо филмите, Веско. Човек, който открито, честно заявява своите потребности, истина и ги отстоява, утвърждава позициите си,  съдържа риск от агресивно поведение. Аз съм такъв човек, ти също, но и аз, и ти го правим по своя си начин. Всеки, който  се придържа към учтиво  поведение съдържа способността да се приспособява, да казва "да", като цената е инстинктивно отдръпване и реакция на  страх. В персоналната карта пише, кой е склонен към  учтивост и кой към честност. С това ти отговорих на следващите 3 въпроса, които ще искаш да ми зададеш.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4584 -: Юли 02, 2017, 11:18:49 pm »
Срещу Луната – много чувствителна точка.

Но при такива синастрични опозиции има и други начини за отработване, не знам обаче доколко са приложими в дълъг брак.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #4585 -: Юли 02, 2017, 11:19:51 pm »
Агресията не ходи само по садо-мазо филмите, Веско. Човек, който открито, честно заявява своите потребности, истина и ги отстоява, утвърждава позициите си,  съдържа риск от агресивно поведение. Аз съм такъв човек, ти също, но и аз, и ти го правим по своя си начин. Всеки, който  се придържа към учтиво  поведение съдържа способността да се приспособява, да казва "да", като цената е инстинктивно отдръпване и реакция на  страх. В персоналната карта пише, кой е склонен към  учтивост и кой към честност. С това ти отговорих на следващите 3 въпроса, които ще искаш да ми зададеш.
Не съм мислел да ти задавам три въпроса, ами просто, защо точно ти разглеждаш натални карти "на парче", при положение, че никой уважаващ себе си астролог не би го направил? Един аспект нищо не значи, без да се види общата картинка, и не говоря само за своята карта, ами и за тази на Алена, мъжа ѝ и прочее.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4586 -: Юли 02, 2017, 11:21:08 pm »
Делфин, ти си с Луна/Уран Везни срещу Венера /Слънце Овен, нали ? Кога или коя партньорска конфигурация те дразни при близък контакт ? Виж как добре спомена, че за конфликт са нужни двама.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4587 -: Юли 02, 2017, 11:22:18 pm »
Алена, а твоят Марс къде му попада ?

Моят марс е в неговия 2 дом, ще добавя една карта.



...
А това ми звучи като - "А аз съм съвсем невинна и всичко правя за дома и семейството" :)

Е, на мен съвсем не ми звучи така, по-скоро огън и жупел в семейството.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4588 -: Юли 02, 2017, 11:24:35 pm »
Е, на мен съвсем не ми звучи така, по-скоро огън и жупел в семейството.

Тогава знаеш за ккаво става въпрос и за какво говоря.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4589 -: Юли 02, 2017, 11:27:35 pm »
E, това искам да кажа, че такива са индикациите.

Той иска да извади меча и аз да скокна за бой. Аз просто подминавам или най-малкото запазвам хладнокръвие. Но не мога да си представя, че ще викам ... и да се надвикваме, докато се измори и млъкне. Не, че не мога, не искам. И така, единият вика, другият стоически мълчи, не че не му крещи отвътре ...

И в крайна сметка - на него после му минава, а в мен вибрира с месеци ...
« Последна редакция: Юли 02, 2017, 11:32:18 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!