Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845107 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #4620 -: Юли 03, 2017, 01:46:19 pm »
Трябва да си човек с ниска самооценка, че да търсиш само и предимно вината в себе си.

Не става въпрос за самообвинения и поемане на вината, а да се погледне обективно на ситуацията и ако може да се седне и да се реши проблемът с говорене- всеки да види, осъзнае и признае грешките в поведението към другия, а също и да се опита да разбере отсрещната страна, защо и от какво са провокирани неговите реакции, ама повечето търсят вината все в другите и те все са невинни. Всеки човек при дразнение реагира по различен начин, но винаги има реакция, дори и тя да е пасивна, което е по-лошо.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4621 -: Юли 03, 2017, 02:38:17 pm »
При мен в момента е транзитно  стълпотворение в 1-ви дом.
Нищо особено, освен фактът , че вчера четирима момци чрез Фейсбук ме каниха на срещи.  :85:
Не, че не се е случвало и друг път, но такъв наплив на свежа кръв наведнъж не е била. Понеже ми беше ден за нищоправене, искрено се забавлявах с писанията ми, откъде са ме изнамерили, понеже не съм от хората, които си размятат снимките в нета без контрол.
Погледнах- тр. Слънце У3 върху Луна У1 и тр. Венера У 5 тригон нат. Меркурий.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #4622 -: Юли 03, 2017, 03:51:50 pm »
Уф, то пък само Алена има проблеми. То колко са в двойка, че да имат. Но пък съвети бол. Който има семейство, деца, е по-близо до ситуацията, и съответно-по-голям шанс за адекватен поглед

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4623 -: Юли 03, 2017, 03:57:29 pm »
В тема " Събития и транзити" е важно да разчетем какво пише в картата/-ите, в тема " Да си окажем подкрепа"- да изслушаме човека, който търси такава и ако имаме желание и можем да му окажем такава. Ако сме пристрастни няма как да разчетем посланието  в картата и случващото се в живота на натива в периода, като проява, така правим мечешка услуга на споделящия, питащия. Целта не е да определяме кой е виновен или невинен в дадена ситуация, а защо се е стигнало до такава проява, реакция в следствие действащ транзит.
Ето, при един и същи транзит, всеки реагира различно, според споделеното и това е важното, да се търси защо. Тригонът между Светилата, който даже е и голям воден с участието на Нептун ще успокои страстите. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Събития и транзити
« Отговор #4624 -: Юли 03, 2017, 04:08:46 pm »
Да, ама те реагират по опозицията Марс/Плутон - да си наложим гледната точка.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4625 -: Юли 03, 2017, 04:10:53 pm »
може и така да е, само че аз не говоря за ВИНА. А за промяна, еволюция, вървене напред в развитието си.
Е, ти за Алена, ако кажеш, че няма промяна и развитие... и да я сравняваш с аделина/елодия, която мисли само с вагината, е прекалено и обидно казано!
(пиеш ли си редовно хаповете?)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4626 -: Юли 03, 2017, 04:22:46 pm »
Да, ама те реагират по опозицията Марс/Плутон - да си наложим гледната точка.

тъй като няма нито цитат, нито име, да попитам, кого визираш под "те"? Или нека е по-конкретно - мен лично включваш ли?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4627 -: Юли 03, 2017, 04:22:56 pm »
Мирабела, всеки реагира с това, което може и докъдето е разбрал, че може.  ;)
Няма лошо да си наложим гледната точка, аз го правя по-често съзнателно в последните години, но иначе как да стигна до трите си опозиции към Слънце с Юпитер/Уран/ Плутон и Марс в 1-ви дом ? Разбрала съм каква е цената на агресивното  ми, открито  поведение и си поемем последствията- това е моя избор или пък толкова ми е моженето. Но щом има, кой да ми гледа точката, значи явно мога и да я налагам- това е много различно, когато се случва в пряк контакт, звучи различно.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4628 -: Юли 03, 2017, 04:30:01 pm »
Който има семейство, деца, е по-близо до ситуацията, и съответно-по-голям шанс за адекватен поглед

Точно така.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4629 -: Юли 03, 2017, 04:47:33 pm »
Моето мнение е, че не ни влиза в работа да вземаме чак такова отношение.
А Алена май само коментира лаконично мундо "климатът" на опозицията Марс-Плутон  и как той е рефлектирал лично на нея. Вие я попитахте за повече конкретика.  Вероятно вече съжалява, че е споделила. Сега остава да й разчепкаме родословното дърво до девето коляно, за да потърсим на корена ряпата в детските й години.  :85:

Точно така!

Вече изказах благодарност за загрижеността и коментарите и с това темата за мен се изчерпа.
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4630 -: Юли 03, 2017, 04:59:40 pm »
Аз имам въпрос към Алена- това поведение и отношение от страна на мъжа ти свързано ли е по някакъв начин с ревност, желание за контрол над теб , както и поводи от твоя страна?
Примерно, можеше да направи някой номер в кухнята, а не точно на уред за разкрасяване ...
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4631 -: Юли 03, 2017, 05:05:22 pm »
Мда, ако имаше някой тапир до себе си със сто ката сланина, как ли щеше да го третира? Навярно щеше да сложи катинар със секретно заключване на хладилника, опасан с дебели вериги.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4632 -: Юли 03, 2017, 05:38:19 pm »
Големия син - преди няколко дни си удари палеца. То как го удари. Мъжът ми, решил да ми направи номер - на мен. Един лост на гладиатора - не го закачил за катарамата, ами го подпрял на едни куки, така, че като тръгна да тренирам - да дръпна рязко и да се ударя - голям смях да "падне" с коментари - каква съм, шо съм (непохватна, сляпа и т.н.) Този мъжки  казармен идиотизъм - никога няма да го разбера. Да, обаче - онзи ден ми беше почивен за тренировка и детето се качило - уж да тренира. Той нищо не може да направи, но се напъва. И така - пада с лоста на земята, удря си пръста. Баща му, вместо да изпита някакви угризения - веднага го нападна. Аз едва се въздържах от коментари.... И вчера - детето е на двора, играе си, и друго го настъпва.  И това беше провокацията - баща му да откачи - че малкият е олигофрен, идиот, ще му хвърли колелото, ще го накаже, 2 седмици да не излиза .... След това бяхме на ред аз и моите роднини и т.н.  Нямаше физическа агресия, но все още е подпален и се държи настървено, крещи за всичко ... обижда, търси как да уязви мен най-вече. Няма нужда да удря, този тормоз е достатъчно силен.

Аз пак съм във всякакви размисли за бъдещето ... Като е в такова състояние, нито мога да говоря с него, нито аз самата спокойо да разсъдя. Наясно съм, че това не може да продължава така. Плутон сега тепърва започна да му квадратира Слънцето.

домашното насилие,
трудно се доказва ,
трудно се отказва насилника,той се зарежда от тази енергия,харесва му и започва да скъсява интервала между причиняването на болка,
трудно се престрашава жертвата да сподели,страха й пречи да разсъждава адекватно и да вземе правилни решения,
трудно се лекуват последствията от насилието върху детската психика
полицията няма действащи законови мерки за борба с насилието,освен ограничителни при заплаха за живота
остават само неправителствени организации за жертви на домашно насилие,които биха били по-адекватни в съветите от нас,ако потърсиш помоща им...

човек със нат.опозе Слънце/Плутон няма да се спре,с крайностите  и до край,да стигне дъното с негативни прояви,докато мълчиш и търпиш
тр.Плутон и тр.Юпитер допълват опозе Слънце/Плутон до  голям кръст-нещата ще ескалират

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4633 -: Юли 03, 2017, 06:08:15 pm »
При мен мунданната опозиция между Марс и Плутон, в точен квадрат към нат. Меркурий, проработи по естествена сигнификация – 3 дом. Една квартална лелка /приятелка/ напоследък ми говори през зъби, тотално зомбирана от мъжа, с когото живее. Наистина не мога да вдяна защо хората тук не разбират, че когато се държат неадекватно и грозно и отсрещният човек реши да ги игнорира, да се дистанцира от простотията им, повредата винаги трябва да е в неговия телевизор, не в техния. Забелязах също така, че откакто рязко ограничих контактите с такъв "модел" жени, независимо от възрастта – и млади, и след средна възраст – в живота ми нахлуха нови възможности, презареди се с положителна енергия. Сега си давам сметка къде е отивала голяма част от творческата ми енергия – да я наливам в каци без дъно, вечно незадоволени.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4634 -: Юли 03, 2017, 09:49:12 pm »
Аз имам въпрос към Алена- това поведение и отношение от страна на мъжа ти свързано ли е по някакъв начин с ревност, желание за контрол над теб , както и поводи от твоя страна?
Примерно, можеше да направи някой номер в кухнята, а не точно на уред за разкрасяване ...

Ревност не, той знае, че не му изневерявам, желание за контрол - да - по всички параграфи. Ще ти напиша на лични конфликтните ни точки. Такива теми си е избрал, по които оставам с вързани ръце и нямам полезен ход. Ако пък случайно намеря решение - ще измисли други  ;D
Над силата е само умението да я владеем!