Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845361 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Събития и транзити
« Отговор #4635 -: Юли 03, 2017, 10:42:02 pm »
Ужасно нещо е комплексираният мъж. Вероятно си много повече от него като образование, доходи, социално положение и т.н. Вероятно съзнава колко си по-добра от него и се чувства като пълен неудачник. Безсилието да покаже мъжествеността си (която явно не притежава в достатъчно по неговите собствени нужди и критерии количество) го кара да излива периодично озлобление, създавайки умишлено ситуации, в които околните се провалят, за да почувства за миг, че е нещо повече от тях. Вероятно това е модел, на който самият той е бил подложен в детството. Той има нужда от психиатър. Освен че е емоционално нестабилен, има и нарцистични наклонности. Това не може да се оправи, ако той не поиска. А дали ще поиска, зависи дали той го вижда като проблем или не. Ако е нарцис, проблемът за него винаги ще е в другите, никога в него. Ти си реши дали искаш да продължаваш така... Но това да малтретира психически собствените си деца - непростимо, недопустимо. Не знам от колко години продължава това, не знам какви поражения е понесла психиката на тези деца вече... Съжалявам, че си позволявам да се изказвам. Дори и мнението ми да е нежелано, дори и да няма никакво значение, за мен имаше значение да го напиша. Защото не мога да стоя безучастно и да гледам как се нараняват деца. Аз съм свръхчувствителна по природа и като видя беззащитно същество да бъде наранявано, не мога да подмина. Само още едно нещо ще си позволя да кажа. Алена, не оставяй безучастна, когато говори подобни гадни неща на децата. Ако ти не ги защитиш, кой ще го направи. Човек прощава и прощава в името на децата, на имиджа пред обществото и т.н., а прегрешенията се трупат и насилникът остава с впечатлението, че е неуязвим, неоспорим, че на него всичко ще му бъде простено... Добре, казах каквото казах. Да, нямам мъж и деца и ще ме обвините, че не знам за какво говоря, но... просто знам някои неща.
« Последна редакция: Юли 03, 2017, 11:04:01 pm от Mirabella »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Събития и транзи
« Отговор #4636 -: Юли 04, 2017, 03:58:44 am »
Алена, неприятна работа, още повече, че целия форум инстинктивно се включи. Нито една жена на толерира ситуацията, както я представи, сигурно има защо. Имаш доста въпроси за решаване.
Ти търсиш оправдание и опование в разни транзити, добре. Но тепърва Сатурн ще мачка Слънцето ти, някой каза нещо за затягащи се примки. Съвпадът може и да го заметеш под килима, но по-добре недей. При квадратурите на Сатурн след 5-7 години подметеното ще е много по-трудно за изстъргване. Сила, мъдрост и кураж ти желая.
Извинявай, че и аз се включих, но също силно възнегодувах. И според мен е грешка, че толерираш неправомерно поведение. Може и да си провокатор, но това не е оправдание за мъжа ти. И двамата сте неадекватни, а и деца има замесени. Бъди смела и разумна. Ще се справиш.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4637 -: Юли 04, 2017, 08:46:48 am »
......................................................................

Като гледам, тук се заформя дискусия като онази с аделината ..... всички и всичко около нас е виновно ....

Вчера няколко участнички в дискусията ме обвиниха, че сравнявам Алена с Аделина. Това е цитат на изказването ми - сравнението е в дискусиите по казусите и позициите, заемани от нас. И не виждам нищо лошо в това. но много хора тук свикнаха да ме нападат .... е, правете го. Аз вече знам защо се случва това и определено нямам намерение заради такива нападки да се лиша от удоволствието от дискусиите с другите участници във форума.

Алена, не те нападам и не те обвинявам за нищо. Ако съм си позволила някакъв кратък коментар за ситуацията, то е защото съм разгледала синастрията си с теб. Твоята Венера, упр на ЮЛВ, е върху моя ЮЛВ. Твоята Луна (квадрат с нодалната ос) е в съвпад с моя Марс (квадрат нодална ос) - никакъв шанс да имам негативно лично  отношение. Това е много силно положение и съм напълно убедена, че има някакво значение, че сме се срещнали в този форум. Ти притежаваш много силна енергия, имаш много възможности, но трябва да ги насочваш в подходяща посока. Всеки от нас в даден момент от живота си застава на кръстопът и си задава въпроса "защо това ми се случва?". И в този момент има две възможности - или да опита да "чуе" какво е посланието и да приеме някакъв вид съвет, или да продължи по стария начин и проблемите да се задълбочават. Изборът на действията ще предопредели последствията. При теб, родена на 22 (11+2+4) и ЖП11, всичко това е засилено на макс. И ако смяташ, че съм престъпила "личното ти пространство", моля да бъда извинена. С това приключвам обсъждането на темата.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4638 -: Юли 04, 2017, 01:50:35 pm »
Благодаря за изказаните мнения. Погрешно сте останали с впечатление, че аз стоя безучастно и пасивно наблюдавам. Това, че не му влизам в спиралата на агресия, и не се стремя да го надвикам, като застана отгоре, съвсем не означава това. Изобщо не съм човек, който ще си остави магарето в калта. Имах няколко срещи с два психолога през 2015г., за среща с психиатър ми присветна миналото лято (2016) и сме коментирали това не веднъж. Аз не мога да го променя, той може да се промени, ако сам пожелае. А такова желание у него се зароди, когато децата започнаха да го избягват. Тук мога само да го подкрепя и да приветствам усилията.

Ситуацията, описана по-горе - не е ежедневие (вече!!!). Промяната в положителна посока е доста голяма, но ги има тези спорадични изтрещявания, заради които беше желанието ми да се обърнем към психиатър. Аз бях, като него и се промених - по мое желание. Той също може да се промени, ако желае и има нуждата мотивация.

Да се изнесем с децата сега - няма да реши никакви проблеми, само ще отключи още агресия и реваншизъм. Това не е решение.

Опитах се, да съм кратка. Надявам се да съм внесла нуждата яснота. Още в неделя срещу понеделник - той се събуди най-любящия и мил баща и съпруг. Все едно нищо не е било. Изяви желание да гледа децата той, а не майка му, и са си прекарали много добре, както и вечерта беше задушевна. Конфигурацията с тр.Марс в неговата карта се разпадна (от IC квадрат към нат.Слънце и опозиция на Плутон на MC), а при мен вчера Марс направи тригон с  нат.Венера. Да има и нещо по темата  ;D



Ще си позволя и едно отклонение - аз нося много огън в себе си - знаете, големия огнен тригон с двата У1 - и Нептун и Юпитер и Луната,  хвърчилото, което правят с ъглов Марс. На млади години - агресирах много, авторитарно налагах волята си, изпепелявах , каквото ми пречи, докато не срещах подобен типаж и не погледнах отстрани - колко е грозно и отвратително. И не исках да бъда такова чудовище. Промяната отне години. То е бавен процес на осмисляне и трансформация. Хората, които имат много енергия, не винаги успяват да я владеят, да я насочват и използват правилно, конструктивно, тогава идват и разрушителните изблици. Особено, ако има и таен гняв. Човек може да се научи - и да се владее, и да използва енергията си "за мирни цели". Огънят, както може да изпепелява, така може и да грее. Важни са моделите, желанието, мотивацията.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4639 -: Юли 04, 2017, 04:38:09 pm »
И още едно проявление на началото на цикъла Марс/Меркурий в квадратура с наталната ми Венера в Овен - винаги съм се дразнила от неграмотността и сленга, но сега стана нетърпимо!!! Откачам като чуя тарикатски жаргон... :41:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4640 -: Юли 04, 2017, 05:29:25 pm »
При мен Марс/ Плутон са в 1/7- ми, като Марс приближава опозицията с Венера.
Вчера издивях от ревност, като съзрях, че една неприятна персона се е внедрила като обожателка на човек, на когото много държа. Той, горкия, беше шокиран и от на оназ настоятелността и сметките без кръчмар,  които му държи , без изобщо да я познава, като и от моята реакция.
Бях честна и му обясних това-онова , изтрил я. И днес й давал обяснения.
Сърби ме аз да й ги дам, но мисля да изчакам поне до точната опозиция.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4641 -: Юли 04, 2017, 08:17:49 pm »
Почна да ми става интересно какъв процент от събитията, свързани с даден транзит са във виртуала, а не в реала :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4642 -: Юли 04, 2017, 08:21:06 pm »
Аз затова почти не си коментирам транзитите, живея си ги в реала. А и като цивря, че не ми работи хороскопът, изненадата накрая ще е по–интересна.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4643 -: Юли 04, 2017, 08:25:23 pm »
Почна да ми става интересно какъв процент от събитията, свързани с даден транзит са във виртуала, а не в реала :D

Първо са в реала, после - във виртуала :) Преживяно - споделено. Някои повече преживяват, по-малко споделят, други - напротив :)






Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4644 -: Юли 04, 2017, 11:20:54 pm »
Почна да ми става интересно какъв процент от събитията, свързани с даден транзит са във виртуала, а не в реала :D
Няма как да са в реала- почивам си активно и съм свела контактите наживо до минимум.Откога го чакам този момент- да мога да избирам дали и кого да виждам и разговарям, а не по принуда както когато съм на работа.
Интересно ми е да проследя някои транзити и прогресии, и как , ако ти е писано, и вкъщи да си барикадиран, ще ти се случи. :72:
Иначе споделям безобидни и забавни неща, убедена съм, че щастието обича тишината.
И тъкмо сега съзрях, че тр. Мерк ми е в съвпад с У 7 и в опозиция на наталния- явно е трябвало да избие някъде., в случая чрез активно писане и комуникация.
« Последна редакция: Юли 04, 2017, 11:39:21 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4645 -: Юли 05, 2017, 09:20:58 am »
Нямам нужда от поредно осведомяване за нечие всекидневие...а напоследък из форума е пълно с "блокира ме, сигурно е заради пълнолунието на К3", "видях, че харесал на онази поста, новолунието ми квадратира плутон" и в този порядък :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Събития и транзити
« Отговор #4646 -: Юли 05, 2017, 09:35:41 am »
Имам една позната, която постоянно ми споделя такива неща на чата - къде трябвало да ходи, какво забравила да направи, какви стомашни проблеми имала и т.н. Това за мен си е направо обсесивно компулсивно разтройство. И да не отговарям, тя продължава да пише.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4647 -: Юли 05, 2017, 09:44:56 am »
Темата е за събития и транзити все пак.
Ако не ти я приятна, прескачай.
Съжалявам, но не мога да те зарадвам с побой, счупен  крайник или фалит. :57:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4648 -: Юли 05, 2017, 12:51:18 pm »
Темата е за събития и транзити все пак.
Ако не ти я приятна, прескачай.
Съжалявам, но не мога да те зарадвам с побой, счупен  крайник или фалит. :57:

Въпросът е колко са събития разни писанки из фейсбука. А с последното изречение ако намекваш, че ме интересуват подобни събития за да злорадствам ще си замълча. Не обичам да ме категоризират с проекции.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4649 -: Юли 05, 2017, 02:29:29 pm »
Имам една позната, която постоянно ми споделя такива неща на чата - къде трябвало да ходи, какво забравила да направи, какви стомашни проблеми имала и т.н. Това за мен си е направо обсесивно компулсивно разтройство. И да не отговарям, тя продължава да пише.
е, аз си имам една такава, която не пише, а приказва- докато не ми падне батерията на телефона, но пак продължава... вече като се обади и оставям телефона настрана, нека се наприказва, от време на време казвам по едно "аха" да си мисли, че я слушам   :012:  с Марс в близнаци е, квадрат Луна в дева, а на АСЦ са Нептун и Юпитер скорпион, това е същата, която ходи постоянно на врачки и баячки  :o