Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 846281 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4650 -: Юли 05, 2017, 02:32:32 pm »
Въпросът е колко са събития разни писанки из фейсбука.
ако дадена писанка е причинила емоционален дискомфорт на някого, за него е събитие

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4651 -: Юли 05, 2017, 03:06:42 pm »
За някои хора, живота е низ от случки и вълнения, реагират мигновено на  събитията, за други едно-две силно запомнящи се кризи, които обръщат жизнената посока, а за трети спокойно и тихо плаване- въпрос на натал и тропикал. Моята случка, може да е твоят  преломен момент, твоя момент, да е нейният ежедневен ритъм, нейният ритъм, да е неговия покой.
Или както казва Мерилин Монро :" Един мой уикенд е целия живот на някои жени. "  :)
Събитието е съизмеримо и с това как, кога и къде е локализирана тенденцията на изначалния запечатан във времето момент- пингвинът и бялата мечка няма как да се срещнат през 18 в. ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4652 -: Юли 05, 2017, 04:46:44 pm »
ако дадена писанка е причинила емоционален дискомфорт на някого, за него е събитие
Събитие е, защото касае човек, който ми е скъп, случката има предистория и продължава точно в стил Марс/Плутон, за което и идеше реч всъщност.
Пък това, че е намесена и социална мрежа , е подробност и част  от целия пъзел..

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4653 -: Юли 06, 2017, 08:52:26 am »
В 06.36 ч. в ЦСМП София е постъпил сигнал от телефон 112 за верижна катастрофа на 47-ми километър на автомагистрала „Тракия“ в посока Пловдив, до град Ихтиман. В 06.52ч. е постъпила информация за нова катастрофа, в обратната посока.

КАРТА

Марс точно на АСЦ в опозиция с Плутон на ДСЦ
Меркурий У3, У4, У12 квадрат Уран У8
Меркурий У3, У4, У12 квадрат и половина с Нептун-димната завеса

Венера в 11д съвпад Плеяди

Цялата тази конфигурация засяга много силно моята карта - един вид, малките активират аспектите на големите към натала. За късмет, има и тригони. Още като се активира темата във форума за Марс/Плутон я отчетох и бях "в очакване" и се стараех да съм по-внимателна. Случи се едно събитие, на пръв поглед незначително, но не знам дали няма да има последствия за мен. В работата излезе наяве един проблем, който се "печеше" от април и в който аз съм "между чука и наковалнята" и са замесени държавни структури в България и Германия и ще има негативни последствия за фирмата (поне така е по закон :) ) . Това което направих - опитах съвсем безпристрастно да изпълня нарежданията на шефа и да не "преживявам" проблемите на другите. Ако някой е поел някакъв риск, е редно да си носи последствията - били те добри или лоши. Тази нагласа ме спаси от емоционална/психическа криза, която пък щеше да ми се отрази на физическото състояние. Днес ще видя, дали шефа ще прехвърли вината върху мен - все пак някой трябва да е виновен :).
Само за Венера да уточня - нали вече е в Близнаци ... защо да е в Плеядите - те нали са в последните градуси на Телец? ... в Близнаци прави тригон към Слънцето ми :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4654 -: Юли 06, 2017, 08:53:50 am »
За някои хора, живота е низ от случки и вълнения, реагират мигновено на  събитията, за други едно-две силно запомнящи се кризи, които обръщат жизнената посока, а за трети спокойно и тихо плаване- въпрос на натал и тропикал. Моята случка, може да е твоят  преломен момент, твоя момент, да е нейният ежедневен ритъм, нейният ритъм, да е неговия покой.
Или както казва Мерилин Монро :" Един мой уикенд е целия живот на някои жени. "  :)
Събитието е съизмеримо и с това как, кога и къде е локализирана тенденцията на изначалния запечатан във времето момент- пингвинът и бялата мечка няма как да се срещнат през 18 в. ?

да, и аз смятам така - това, което за един е ежедневие, за друг е "филм" :). Преди години разказвах на една позната младежките си преживелици и тя беше потресена, как може да се случват "такива неща". Даже ми каза "ама ти трябва да напишеш книга за всичко това" :) - е, книга няма да напиша, но вече не разказвам :)
« Последна редакция: Юли 06, 2017, 08:55:49 am от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4655 -: Юли 06, 2017, 10:13:54 am »
Само за Венера да уточня - нали вече е в Близнаци ... защо да е в Плеядите - те нали са в последните градуси на Телец? ... в Близнаци прави тригон към Слънцето ми :)
То е Регул се води в последен градус на лъв, но отдавна е в първия градус на дева- неподвижните звезди също се движат  :) В каратата, която съм пуснала дават Венера в съвпад с  Альциона , която е най-ярката от Плеяди и има природа на Луна и Марс
Alcyone  яркост   2.87   дължина  00* Блз 14'13"

Альциона
Звезда третьей величины, имеет природу Луны и Марса.
Входит в звёздное скопление Плеяды. Это первая из Плеяд, "семи сестер", которая является ключом ко всем Плеядам и их главной проекцией. Является управительницей сил природы. Альциона - это вечно плачущая птица зимородок. Связана со стихийными духами, домовыми, непреодолимые силы вмешиваются в жизнь человека. Духовное руководство мужчин осуществляется через мать, сестру, жену, вообще через женщин. А для женщин - через мужчину. Дает высокое покровительство, большую связь с природой, энергетическую подпитку от природы. Проявляется любовь животных к такому человеку, и ему дается помощь от животного мира. В соединении с Марсом и Сатурном она дает большие неприятности, способности к необратимым переменам в жизни, метаморфозам. Очень неприятна она на Асценденте - там проявляется вся негативная сила Плеяд, возможность слепоты, духовных поисков, вечных заблуждений. На медицинском уровне она, как все туманности, может давать как физическую слепоту, так и вообще нарушение работы органов чувств, глухоту и т.д.
Главная звезда в звездном скоплении Плеяды. Поэтому Альциона, будучи представителем всех звезд из Плеяд, имеет орбис больше обычного, как звезда 2-й величины.
По своему влиянию Плеяды соответствуют комбинации Луны и Марса. Иначе говоря, при хороших соединениях они указывают на честолюбие, стремление к повышению на службе, хорошую репутацию и даже славу.
Однако, при соединениях с другими соответствующими планетами, эта звезда дает сильные страсти и жестокость.
Наконец, нужно отметить, что Альциона не является добрым предзнаменованием в вопросах, касающихся взаимоотношений с другим полом. Соединяясь с Нептуном, она дает склонности к гомосексуализму.





Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4656 -: Юли 06, 2017, 10:25:51 am »
Аха, благодаря ... за мен е полезно, защото прави точен тригон със Слънцето ми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4657 -: Юли 06, 2017, 10:28:06 pm »
Аха, благодаря ... за мен е полезно, защото прави точен тригон със Слънцето ми
ами аз доколкото знам зваздите оказват влияние само при съвпад с планета или куспида, и то до градус орбис

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4658 -: Юли 06, 2017, 11:01:13 pm »
ами аз доколкото знам зваздите оказват влияние само при съвпад с планета или куспида, и то до градус орбис

Да де - съвпада венера /звезда прави тригон . Всеки транзит през тази точка ще е оцветен от звездата

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4659 -: Юли 08, 2017, 08:26:20 am »
При мен Марс/ Плутон са в 1/7- ми, като Марс приближава опозицията с Венера.
Вчера издивях от ревност, като съзрях, че една неприятна персона се е внедрила като обожателка на човек, на когото много държа. Той, горкия, беше шокиран и от на оназ настоятелността и сметките без кръчмар,  които му държи , без изобщо да я познава, като и от моята реакция.
Бях честна и му обясних това-онова , изтрил я. И днес й давал обяснения.
Сърби ме аз да й ги дам, но мисля да изчакам поне до точната опозиция.

http://tayni.net/?p=6143  ;)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4660 -: Юли 08, 2017, 05:42:37 pm »
Във въпросната ситуация аз съм ламята определено.
После ще се изтрия.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4661 -: Юли 08, 2017, 07:32:54 pm »
Корея, да нямаш Плутонов транзит към Венера?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Събития и транзити
« Отговор #4662 -: Юли 08, 2017, 09:35:24 pm »
Корея, да нямаш Плутонов транзит към Венера?

При мен сходящ квадрат - започнах да трансформирам външността(включих активни спортни занимания) и промених отношението си към любовта и връзките. За сега...  :)
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4663 -: Юли 08, 2017, 11:19:35 pm »
Корея, да нямаш Плутонов транзит към Венера?
Предстои съвпад, добре , че тръгна ретро, малко да се осъзная.
Много неща не са същите и чак ме страх да си помисля какво предстои.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Събития и транзити
« Отговор #4664 -: Юли 11, 2017, 06:20:53 pm »
Тр. Марс квадрат Венера.
Отрази се на взаимоотношенията с колежка - твърде много енергия влагам за отношенията,  с намерение за сериозно приятелство. Но дали и тя е на същото мнение? Та, опитвам се да го контролирам този мой Марс. И още едно проявление отчитам по този транзит - включена съм в един екип/работен - тр. Марс в 11 дом/ и ме пращат на командировка. В началото не исках, но пък в последствие размислих - току виж срещна някой, с който да отработим сходящия квадрат на Плутон към Венера.

 :043: :043: :043: :043:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."