Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845675 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4665 -: Юли 11, 2017, 06:24:11 pm »
При мен Марс/Венера работи и по финансовата тема – тогава или получавам по–солидна сума, или харча повече. Ако се харчи, то обикновено е за някакви прищевки, не за належащи нужди.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #4666 -: Юли 12, 2017, 05:17:45 pm »
Имам един въпрос, Слънце управител 3 ти , натално в 9-ти , ще транзитира във втори по времето , което съм на почивка в България. Странно ми е как изобщо 2-ри дом е свързан с почивка / пътешествие, бих го свързал по-скоро с пари или разговори за пари ... 2ри - 3ти дом ...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4667 -: Юли 12, 2017, 05:25:43 pm »
По 2 дом са и средствата/начинът на живот – ресурсите, с които разполагаме. Как и с какво живеем.
По система дом/знак може да има изместване и реално да е в 3ти дом по това време.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4668 -: Юли 12, 2017, 05:39:03 pm »
Имам един въпрос, Слънце управител 3 ти , натално в 9-ти , ще транзитира във втори по времето , което съм на почивка в България. Странно ми е как изобщо 2-ри дом е свързан с почивка / пътешествие, бих го свързал по-скоро с пари или разговори за пари ... 2ри - 3ти дом ...

Грег, всяка година по това време тр. Слънце ще  е в твоя 2-ри дом, но Юпитер не всяка година ще ти е в 5-ти дом ( почивка, развлечение) или Сатурн/ Уран да са в лек аспект към  оста 3/9 , нали ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4669 -: Юли 15, 2017, 07:43:21 am »
Хулигани, наркомани по 7/12 дом ли гледаме?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4670 -: Юли 15, 2017, 08:56:20 am »
Хулигани, наркомани по 7/12 дом ли гледаме?

наркомани,клошари,пияници,психично болни,хора извън обществото са по 12 дом,както и безработните/пенсионери
криминалния контингент в който се превръщат по-голяма част от тях -по 8 дом

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4671 -: Юли 15, 2017, 03:14:04 pm »
Хулигани, наркомани по 7/12 дом ли гледаме?
зависи каква карта гледаме  ;)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4672 -: Юли 15, 2017, 08:58:25 pm »
Гледам моята карта.
Снощи се случи нелеп инцидент с група младежи, единият от които без съмнение беше много пиян, даже предполагам и дрогиран. Този младеж с един ритник успя да изкърти ламарината на входната ни врата и с юмрук да счупи стъкла на две коли. Едната за жалост е моята.
Цяла вечер разправии с полиция, даване на сведения и т.н. Заловиха трима от тях и днес се уверих, че са в ареста в районното.

Меркурий в картата ми транзитира през 12 дом, а Венера, У3 дом в момента е в 10-ти, правейки точен квадрат към нодалната ос. Луната за часа на инцидента вече е без курс.
Марс транзитира през 11, Уран - в 9 дом. Нямат никакви аспекти в момента с мои натални планети.

Но сега отварям текущия лунар и виждам, че Марс е в квадратура с Венера, Меркурий е на 3* от него в 11 дом. Куспида лунарен 12 дом в съвпад с К7. Оста лунарни 2/8 в тчен съвпад с 10/4 дом.
« Последна редакция: Юли 15, 2017, 09:13:15 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4673 -: Юли 15, 2017, 09:33:16 pm »
Делфин, тр. Нептун У7 в 7д. е в квадрат с тр. Венера У3 и в полуквадрат с Уран, Луната в Риби също е била в твоя 7д.- домът на откритите врагове, а Риби и Нептун се свързват с алкохола и дрогата, Нептун във взаимна рецепция с Меркурий по падение.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4674 -: Юли 15, 2017, 09:39:34 pm »
Транзитна Венера предстои да направи точната квардатура с Нептун след 3*, вероятно е проработила по-рано, а Луната е била в 7 дом, така е, в секстил с МЦ .

Нептун във взаимна рецепция с Меркурий по падение.
Буквално проявление! Благодаря!

ПП. Поправям се, понеже се заблудих и аз. Нептун е на трон в момента - в Риби. В падение е Меркурий. Нямат взаимна рецепция.
« Последна редакция: Юли 16, 2017, 12:08:02 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4675 -: Юли 15, 2017, 09:44:04 pm »
Много съжалявам за неприятностите Делфи! Интересно дали тези аспекти щяха да се проявят така ако не беше споменала за колата, тук, във форума?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4676 -: Юли 15, 2017, 09:54:28 pm »
Благодаря Тери! Не знам дали те разбирам правилно, но нямаше да се проявят така, ако нямах кола. Щеше да е нещо друго.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4677 -: Юли 15, 2017, 10:04:57 pm »
Засега по трети нямам изненади. По втори - е, ще ме удари там сега, по паричните въпроси. Освен това имам една скорошна импулсивна покупка.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4678 -: Юли 15, 2017, 10:08:26 pm »
 :58:
Благодаря Тери! Не знам дали те разбирам правилно, но нямаше да се проявят така, ако нямах кола. Щеше да е нещо друго.
Не, има предвид евентуална завист от страна на потребители и изобщо прочели за нея да е причина за злополуката.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4679 -: Юли 15, 2017, 10:29:54 pm »
:58: Не, има предвид евентуална завист от страна на потребители и изобщо прочели за нея да е причина за злополуката.

Не съм го мислила. На всеки му се случва да сподели радостта си, когато има повод. Или пък да се оплаче, ако има неприятност.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми