Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845904 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4680 -: Юли 15, 2017, 11:15:17 pm »

  нелеп инцидент с група младежи
изкърти ламарината на входната ни врата и с юмрук да счупи стъкла на две коли. Едната за жалост е моята.
 разправии с полиция, и т.н.



Марс Рак квадрат Уран Овен
Луна Риби квадрат Сатурн
Меркурий секстил Юпитер, куинконкс Нептун
Венера полуквадрат Марс
Луна полуквадрат Меркурий
Марс полуквадрат Нептун
Тригон на Светилата- бонус

Делфин, избери си какво повтаря в картата ти и какво те дразни отвътре, че е срещнало подобно отвън ?  :)
Съжалявам за ситуацията. <3
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4681 -: Юли 16, 2017, 12:40:48 am »
Абе направо сме всемогъщи!  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #4682 -: Юли 16, 2017, 01:04:53 am »
На мен ми завидяха за надуваемия крокодил-морското ламборджини и ми падна пак тавана  :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #4683 -: Юли 16, 2017, 06:15:50 am »
Делфин, неприятна история, тия наркоманчета дано яко да ги раздрусат
Сега-ако имаш пълно каско, дали няма да ти покрият щетите? Ако не- ако правиш ремонт в официален сервиз, може да е много скъп, разпитай за Кобра наблизо и за мнения как работят.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4684 -: Юли 16, 2017, 08:47:08 am »
Делфин, може ли да кажеш точното време на случката ? Около 20.30 Плутон в Козирог изгрява, а Марс - залязва. Мунданна квадратура между Марс и Уран. В 20.50, Луната в Риби прави точен аспект със залязващият Марс.
Да, Стар. 14.07, 21:45h. Ще погледна и аз след малко.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4685 -: Юли 16, 2017, 09:12:43 am »
Нямам предвид точно завист даже, просто наблюдавам като напиша нещо в интернет какъв е ефекта. Нито съм обвинила вас конкретно, но в интернет не знаеш кой чете и как го възприема.

Тези дето редовно се отчитат къде са ходили и какво са си купили по друг начин ги хваща, те са вече на друго ниво с оглед високата степен на ексхибиционизъм :012:

А хората, които са известни и имат много пари постоянно ходят на различни места да им чистят енергията и т.н. От първа ръка го знам. Тъй че има защо.

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4686 -: Юли 16, 2017, 11:48:00 am »
Не винаги е въпрос на завист. Забелязала съм, че когато разглася намеренията си или очакване нещо конкретно да се случи, за което аз възлагам големи надежди, нещата пропадат, изведнъж всичко се преобръща и не се случва нищо, а понякога тръгва и в негативна посока. Много често се е случвало това и след като споделя нещо, което предстои да се реализира, с много положително настроени хора, добри. С хора, за които съм сигурна, че биха се зарадвали за мен. Изглежда, че преди да се е случило, всяко едно нещо е много чувствително към обсъждане, в енергиен план то още виси на косъм и е зависимо от много фактори. Затова вече за нищо не бия тъпан, макар че и аз съм човек и имам нужда от споделеност. Не и преди да се е случило нещо важно за мен. Стискам зъби и си трая, не разгласявам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Събития и транзити
« Отговор #4687 -: Юли 16, 2017, 12:24:16 pm »
Принципът винаги е един и същ-побеждава по-силният. Понякога той е добър, понякога не, за Вселената няма добро и лошо.

Относно споделяне в интернет-имам приятели, които като седнат да обядват, веднага се тагват, като станат-пак. И не ходят да им чистят енергията, добре са си. Но съм сигурна, че човек с негативни мисли, че някой може и ще му навреди, сам си залага капан.

Относно спама-добре се справяте.
Зависи кое е мерило за добро и зло,та - внасям Религията тук. След което - Доброто винаги печели. Не по-силните или по-слабите печелят - печелят тези,които са на Прав път! Лъжата,фалшът,несправедливостта с времето изтичат както пяната,която винаги е над водата - след време тази пяна изтича и водaта излиза на яве.
Хората,които си мислят,че светът е само това,което се вижда и възприемат с петте си  сетива - са невежи хора. При вярващите хора,при тяхната философия - не печелят по-силните или по-слабите,добрите или лошите,печелят тези,които са по пътя Божий,печелят тези,които Бог иска да печелят. :)
« Последна редакция: Юли 16, 2017, 12:27:21 pm от Ali_Lun »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4688 -: Юли 16, 2017, 12:50:46 pm »
Благодаря ви за съчувствието, момичета!

Тери, Стар, и двете имате право. Понеже всичко е енергия, злобата и завистта се връщат обратно към този, който я е излъчил. Понякога много бързо. Енергията е разумна и възстановява баланса, затова не се терзая дали някой, нещо е насочил към мен.

Стар, Рени, огледах мунданните аспекти, не открих да повтарят мои натални. Но имам натално куинконси между Луна и Сатурн и Уран и Марс във 2/9 домове. Смятам, че затова съм уловила мунданните напрегнати аспекти между тях - Луна, 7д квадратура Сатурн, 4д. и Уран, 9д квадратура Марс, 12д.

Стар, спомена изгрев на Плутон и залез на Марс. Това явно ги свързва и понеже имам квадрат и половина между тях - ето, не  мина незабелязано.

Като продъжих да оглеждам картата си, забелязах тр.Юпитер от 2д. да прави опозиция на натална Венера в 8д, а СД Меркурий от 9д. е в квадратура към МП Сатурн/Нептун.
Транзитния съвпад на Луна и Хирон от Риби, 7д., прави квадратура към анаретен СД Марс в Близнаци, Меркуриев знак, в 10д., което виждам като спусък на сиутацията.
Меркурий е в опозиция на Уран натално.
« Последна редакция: Юли 16, 2017, 12:52:30 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4689 -: Юли 16, 2017, 02:32:07 pm »
Делфинче, още като се похвали във форума за колата, ти разглеждах картите и не бях особено очарована  :017: :017: ... но, нямаше смисъл да пиша нещо, защото всичко беше приключило.
През юни имаш следните дирекционни аспекти с участие на куспида, които засягат 3 дом:
- К3 квадрат нодална ос - влизащ в обрис
- дир венера, У3, квадрат Асц/Дес и полусекстил К11
- дир Луна полусекстил К3 (най-точния с участие на куспида)
планетни дирекционни
- дир венера секстил Слънце/Мерк, разходящ
- дир Нептун квадрат венера, разходящ
От аспектите с куспидите нито един не е хармоничен, което предопределя, че тази покупка ще ти носи напрежение и дискомфорт.

прогресии
- пр К3 секстил Уран - дори и секстил, не бих го сметнала за аспект, даващ нещо продължително
- пр Луна квадрат натална (това е само фон - няма връзка с 3-ти, но пък е 2-ри)

транзити
- тр Венера куинконс Нептун - повтаря дирекционния, отново в не особено хармоничен аспект. тр Марс+Мерк са в същия градус, с квадрати към картата
- тр Слънце (но е У12) секстил венера
- тр Юпитер - ретро, без аспект, стационарен - предполагам, че си разчитала на това, че в натала е ретро. Тук бих могла да коментирам, но е доста различно от вижданията за ретро-планетите, така че се въздържам. Но ако си искала да използваш ретро-фазата, поне да не беше в стационарното й положение - все пак то дава блокиране по някакъв начин - иска последно "преразглеждане" на ситуацията.

Нумерологично - ЛГ1 (дотук добре), юни - лм 7 - неясноти, лъжа, заблуда (+алкохол и наркотици) - датата на покупката не знам, но каквато и да е, вибрацията на месеца не може да се избегне.

Като цяло, и тогава, и сега, ми е странно, на база какво по картата си си взела решението.   :017: :017:

Транзитите по време на случката просто повтарят темите на дирекциите ... а тр Юпитер вече си казва думата.

Дано всичко се оправи :) ... все пак тр СЛВ сега е в секстил с К3.



Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4690 -: Юли 16, 2017, 02:39:03 pm »
Относно енергията ..... да опитам един астрологичен прочит

За мен най-силния двигател, за да направим нещо, е скорпион/плутон/8 дом - това са най-дълбоките ни емоции. (не е Марс, защото той не мисли - той само привежда в действие - вътрешния стремеж е по 8 )
Нашите желания и мечти са по 11д/водолей/уран
Желанието да се похвалим е лъв/5д/слънце
И така задвижваме неподвижния кръст и 2д/телец/венера (материализиране, благоденствие, доволство, радост) няма как да се получи ...

но ...
ако свържем скорпион с риби (мълчим, крием), по водния тригон отиваме в 4д/рак (емоционално доволство в реалността, уют, спокойствие) и същевременно задвижваме секстила на 12д към 2д/телец.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4691 -: Юли 16, 2017, 02:47:27 pm »
Делфин, не е задължително човек да откликне, да се случва на събитията. Затова ти подчертах инцидент, моята, полиция и мунданните положения
Ето ти цитат, ако прецениш, размишлявай върху него : " В действителност съвсем не е необходимо някое събитие, засягащо един индивид, да е вписано в неговата рождена тема: достатъчно е събитието да се отнася към съвкупността ( регион, град, държава), към която спада въпросния човек. "
Със или без твое "участие" пак е щяло и е имало инцидент. Пусни си картата на закупуване на колата, ако искаш да получиш информация защо точно тя, де факто ти ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4692 -: Юли 16, 2017, 03:20:13 pm »
Хепи, планетите са импулса, подтика, мотивацията, действието, знаците отразяват определени качества или как ще протече този импулс, мотивация, подтик, а дома, къде реално ще фокусираме събитията. Преди да сбъднем мечтите и желанията си по 11-ти дом, първо трябва да ги имаме- 2-8, Венера/ Марс. Понеже по-често възприемаме и приемаме събитията като външни обстоятелства, условия, искаме да си обясним същите със случилото се в момента, а всъщност това е резултатът на вече започнал процес, цикъл, намерение, както и да го нарече всеки на неговия си език. Някои хора са предразположени към инциденти и всеки пък, когато в неговия район, сграда, град, държава, г.ш. има буря- реагират с точки от картата си, които са посочени като свръхчувствителни. Тогава вече може и да е по 11-ти дом, и по 3-ти,  и по 8-ми, и по Марс, и по Луна, и по Сатурн и по наталния тригон Венера- Юпитер. Центрираме се предимно в себе си, в моето, в "аз" и така изпускаме универсалното, оттам страда и адекватната прогноза, но пък имаме времето да се научим.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4693 -: Юли 16, 2017, 03:56:34 pm »
Хепи, планетите са импулса, подтика, мотивацията, действието, знаците отразяват определени качества или как ще протече този импулс, мотивация, подтик, а дома, къде реално ще фокусираме събитията. Преди да сбъднем мечтите и желанията си по 11-ти дом, първо трябва да ги имаме- 2-8, Венера/ Марс. Понеже по-често възприемаме и приемаме събитията като външни обстоятелства, условия, искаме да си обясним същите със случилото се в момента, а всъщност това е резултатът на вече започнал процес, цикъл, намерение, както и да го нарече всеки на неговия си език. Някои хора са предразположени към инциденти и всеки пък, когато в неговия район, сграда, град, държава, г.ш. има буря- реагират с точки от картата си, които са посочени като свръхчувствителни. Тогава вече може и да е по 11-ти дом, и по 3-ти,  и по 8-ми, и по Марс, и по Луна, и по Сатурн и по наталния тригон Венера- Юпитер. Центрираме се предимно в себе си, в моето, в "аз" и така изпускаме универсалното, оттам страда и адекватната прогноза, но пък имаме времето да се научим.  ;)

Рени, това по какъв повод ми го пишеш?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4694 -: Юли 16, 2017, 04:07:31 pm »
Относно енергията ..... да опитам един астрологичен прочит

За мен най-силния двигател, за да направим нещо, е скорпион/плутон/8 дом - това са най-дълбоките ни емоции. (не е Марс, защото той не мисли - той само привежда в действие - вътрешния стремеж е по 8 )
Нашите желания и мечти са по 11д/водолей/уран
Желанието да се похвалим е лъв/5д/слънце


Хепи, по повод този ти коментар. Знакът Скорпион, 8-ми дом не може да са двигатели, това са просто знак и дом, но случващото се в 8-ми и природата на Скорпион, могат да покажат какво движи най-дълбоките ни емоции или от какво са задвижени същите. Нашите
 сбъднати
желания и мечти са  по 11-ти,  а Уран е външна планета, няма как да отговаря за нещо лично като нашите желания.  :) 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“