Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845442 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4770 -: Юли 29, 2017, 09:17:40 am »
Стреличке, в Телец ми е К6, поне по Плацидус.

За тока и аз се замислих. От време на време и крушките премигат. Даже техниците, дето идваха да монтират пералнята, ме питаха какво става тук. И дали няма извънземни. Право в целта.  :57:
в астрокома по Плацидус излиза К6 29,38 овен ,за час 22,07 и асц .19,49 скорпи,с релокация Варна

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Събития и транзити
« Отговор #4771 -: Юли 31, 2017, 05:58:56 pm »
Лили, съчувствам ти за битовата техника. И ние имахме още повреди при ретроградното преминаване на Сатурн през стелиума ми и У6. И нашата пералня се развали тогава и уреда за сребърна вода - в един ден. Но за щастие пералнята се оправи с чалъм, който ни показа техника. Обаче другото май е за боклука....Освен това при точен съвпад на Сатурн с ИЦ и тр Марс (анаретен в Рак) квадрат натален едната котка имаше цистит и я водихме по доктори - направо ни съдраха кожата. А малко преди това и кучето разнасяхме по клиники (малко преди да ми мине Сатурн през Венера У2), тогава спасих и един гълъб от устата на едната ни котка. Та после си го гледах 20тина дена, лекувах го, носех го всеки ден на доктор да го захранва, че се оказа бебе и т.н После тъкмо го пуснах, едни съседи ни донесоха да лекуваме друг гълъб  :D Като цяло този транзит ми носи само отговорности в къщи, а и повреди. О, и около 10 дни се борех с едни гадни буболечки по дървените шкафове и дървото на терасата, направо бяхме плъзнали и викахме да пръскат два пъти, после чистене на всичко където са пръскали - буквално изпуших от нерви. Ужасно се чувствах, депресирана, подтисната. Малко освежаване също в къщи направихме. Резултатът ми харесва, но докато течаха дейностите врях и кипях от нерви.

Между другото понеже през това време Сатурн ми квадратира с точност и оста 1/7 - имаше пак напрежение в къщи, като в същия момент пък на мъжа ми Плутон му правеше точен квадрат на същата ос и беше чудо.....Направо взривоопасно. Това се сетих да го проверя преди известно време когато Алена сподели за транзита на Плутон в картата на мъжа й и техните отношения  :) Така че и аз се отчитам с проявление.
« Последна редакция: Юли 31, 2017, 06:02:47 pm от irko_birko »

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4772 -: Август 02, 2017, 01:50:40 pm »
Някой с впечатления от тр.Уран квадрат Луна? Нещо ме е налегнало подтинатото настроение, не съм удовлетворена от нищо,което правя и  затова и с нищо не ми се захваща, мога по цял ден да лежа, а ако трябва да свърша нещо се изнервям, подтиснато ми е като цяло настроението.. само той ми закача Луната сега, явно ще да е от него..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4773 -: Август 02, 2017, 01:58:51 pm »
Транзитен Уран в квадрат към натална Луна – не е ли раничко, твоята не беше ли в Лъв?
Мързеливото настроение и инерцията по никакъв начин не мога да свържа с урановата квадратура.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4774 -: Август 02, 2017, 02:06:21 pm »
В Лъв е, сега се случва квадратурата да..
Знам, че мързеливостта не е типична, мен не ме мързи, просто не съм доволна от нищо и затова не ми се прави нищо - като знам, че накрая няма да е ок. Малко странно се чувствам, малко нестабилно, не мога да го опиша, но и майка ми ме пита защо съм такава променлива на настроения напоследък. И малко свръхемоционална. Старая се да избирам разума през чувствата, затова сега ми е трудно с тия изблици на емоции, мразя ги..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4775 -: Август 02, 2017, 02:07:51 pm »
В момента и Марс е в знака на Луната ти. И сега изявата му е малко по–нетипична, твърде близо е до Слънцето – невидим. Недоразумения с представители на мъжкия пол също не са изключени, но зависи как е поставен Марс в натала.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4776 -: Август 02, 2017, 02:21:37 pm »
Какво имаш предвид под "недоразумения"?
Защото точно онзи ден се случи нещо и ме отврати от един мъжки индивид. Мислех, че го познавам добре, а се оказа, че е просто един бройкаджия, който таи злоба към жените, били сме боклуци и меркантилни. Какво ли не изслушах включително и за себе си, облещих се яко срещу него и не можех да повярвам, че съм мислела, че го познавам. Наобиди ме и мен, и жените като цяло, били сме лъжливи боклуци и к***и. Страшна вербална агресия и злоба към нашия пол..Никой не ми беше говорил така, особено след като уж имахме някакви отношения  :-\
Та от тоя род ли имаш предвид?
Ама то и аз от къде все такива ги намирам, направо талант! С тоя Нептун в 7д все привличам мъже, психически нестабилни или мъже с проблеми в семейството/детството, зависими и тн.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4777 -: Август 02, 2017, 02:28:30 pm »
666, да,  енергията на Уран уморява, защото ускорява всичко до което се докосне и ако човек не е свикнал на такава динамика, рухва в началото. Когато те удари ток, как реагира тялото ти  за минута-две, а ако те удря постоянно, в един момент клякаш. Затова се препоръчва при транзитите на Уран, човек да твори, да експериментира и най-вече да е естествен в засегнатите сфери. Да казва онова, което винаги е искал да каже, без да се съобразява с реакцията на другите, да бъде непокорен, искрен, обективен. Щом е намесена Луна, ще имаш нужда да те намират за знаеща, уникална, да ценят интелекта ти , да си на места, които са необикновени, нетрадиционни, да спиш повече, да анализираш повече емоционалния си живот, отколкото да го изживееш страстно в периода. Може да се чувстваш не на мястото си ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4778 -: Август 02, 2017, 03:51:21 pm »
Нептун откога е ретро ?

16 юни, 14гр

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4779 -: Август 02, 2017, 05:07:06 pm »
Уран се стационира малко след К7 в градуса на Марса ми в Лъв. Марс е У6 и У7 в 10д.
Сатурн спира в градуса на Нептун У5 във 2д. И в 28гр Стрелец ще направи квадрат към Слънцето ми.
Нептун е ретро в секстил от 5д към Венерата ми в 7д.

По дирекции:
- имам квадрат на Плутон към Марс. Имах наскоро възврат на нодалната ос. Уран ще се върне върху Луната ми.
- Имам тригон на дир АЦ към Юпитер У5.
- дир Венера е в тригон с Плутон.

Цялата година се занимавам с партньорството - откакто се заформиха преди 1г горепосочените аспекти, но сходящи при първия транзит на директните планети. И подозирам, че вече му се вижда края към Нова година, когато есента хем Сатурн ще мине върху Нептун, ще го накара да прогледне, ще направи квадрат със Слънцето - ще ме накара да приключа партньорството, когато и Уран ще тръгне директен върху Луната ми и ще ме допобърка емоционално, накрая ще влезе окончателно в 7д и аз ще се окажа соло.
Единственото хуаво в цялата работа е, че Юпитер предстои да транзитира в 1д и поне малко ще ми донесе някакво щастие, видимост и пр. Но пък ще е в опозиция с Венерата, което ще съвпадне с квадрата на Сатурн към Слънце.

Да не говоря, че затъмнението на 21 август е точно, ама ТОЧНО върху Марс, и в същия ден ретрограден Нептун е в градуса на Венерата ми - 13.16.

Уран ми влезе току-що в 7д, но явно има да довършва още откъм 6д.

А цялото това любовно-партньорско тюрлю ще ме довърши окончателно!!! А имам сол. К8 върху Венерата! Трябва да правя секс, а не да приключвам връзки!!!!!!  :91: :91: :91: :91: :91: :91: :91:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4780 -: Август 02, 2017, 06:13:54 pm »
Yaya, всичко това споделено от теб, може да се разчете като че, ли планетите не желаят да оставят нещата в активираните сфери същите, а това няма как да се случи без неизбежните сблъсъци, дилеми, предизвикателства. Въпросът "защо" винаги смекчава и прави поносими такива периоди, когато човек е буквално бомбандиран от няколко транзита едновременно.
Сатурн е спрял квадрат Слънце април месец, Уран сега ще спре върху К7 и секстил Марс в 10-ти дом, а Слънцето е у 10-ти, затъмненията 11/5, 10/4- ти ли са  - кое е общото тук ? Натален Сатурн в последните градуси на Дева ли беше ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4781 -: Август 02, 2017, 06:41:38 pm »
Yaya, всичко това споделено от теб, може да се разчете като че, ли планетите не желаят да оставят нещата в активираните сфери същите, а това няма как да се случи без неизбежните сблъсъци, дилеми, предизвикателства. Въпросът "защо" винаги смекчава и прави поносими такива периоди, когато човек е буквално бомбандиран от няколко транзита едновременно.
Сатурн е спрял квадрат Слънце април месец, Уран сега ще спре върху К7 и секстил ТРИГОН Марс в 10-ти дом, а Слънцето е у 10-ти, затъмненията 11/5, 10/4- ти ли са  - кое е общото тук ? Натален Сатурн в последните градуси на Дева ли беше ?

Рени, с малка корекция в поста ти.

Натален Сатурн е на 23гр Дева. Поради рожденната опозиция Слънце-Сатурн карам квадрат и Сатурн-Сатурн, както и Сатурн-Слънце :) Злото никога не идва само.
Затъмненията тази година са ми 10/4 и едно февруарско 11/5

Ако гледаме и бързите транзити - на 21 август тр Венера ми е в квадрат и с АЦ/ДЦ ама на фона на останалото... малко грозновата ще се усещам...

И още нещо - чисто емоционално започвам да се чувствам нереализирана, тъпчеща на едно място, недостатъчно добра в работата, в социалния статус, започвам да правя равносметка накъде вървя, дали някъде не съм сбъркала.
Всички тези транзити ме карат да предпирема действия, но аз се дърпам, защото се притеснявам да не се окажат прибързани и под влиянието на взривоопасните емоции на Уран към Луната ми в Овен, която е ненормално първосигнална
« Последна редакция: Август 02, 2017, 06:56:48 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4782 -: Август 02, 2017, 07:07:34 pm »
Yaya, благодаря. :)
Сатурн и Юпитер транзитират под хоризонта, като тенденция проявите им да случат нещо, което възнамеряваш лично за себе си- да го осъществиш, приключиш, заключиш, развиеш, а   пр.Луна над хоризонта ще го отрази навън, като постижение, статус, както  и Уран от 7-ми,  ангажирайки Марс там, ще иска да променя курса на интересите ти и в професионален, и в личен план. Слънце-Марс в Лъв активират 10-ти дом, ти си със Слънце в 5-ти- докога ще се чувстваш пренебрегната, предпазлива по активираните сфери( не питам аз, а природата на планетите) ?!? Ще намериш ли начин да вдъхнеш нов живот на твое/-и партньорства ? И докато Меркурий е ретро ще се срещне ли с пр. Луна ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4783 -: Август 02, 2017, 08:00:54 pm »
Че тя пр Луна направи опозиция с натален Меркурий и още е в аспект, в случая и тр. ретро Мерк ще се включи... просто не съм предполагала, че така ще ми се активира картата. Засега напрежението е ментално, очаквам да стане и реално, със събития, че да се приключва :) имам разтворени 7 астро книги около мен и се опитвам да навържа проявленията :)

Благодаря, Рени.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4784 -: Август 02, 2017, 08:42:14 pm »
 Yaya, имаш в периода Уран върху Луна- ползвай го, не усещаш ли влиянието, ти си Рибки ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“